خلاصه مطلب

پاکت‌های خرگوشی به‌خاطر ظاهر جذابشان یک انتخاب جذاب و جدید برای تبریک یا استفاده به‌عنوان پاکت خوراکی‌ هستند. این دست از پاکت‌ها روش درست کردن آسانی دارند و برای درست کردن آن‌ها فقط به کاغذ، قیچی، چسب و مدادرنگی جهت کشیدن صورت خرگوش نیاز خواهید داشت. برای یادگیری روش درست کردن این کاردستی باحال و دوست داشتنی به 2 روش مختلف با کاغذرنگی همراه باشید.

پاکت‌های خرگوشی به‌دلیل ظاهر جذابشان یک انتخاب جذاب و جدید برای تبریک یا استفاده به‌عنوان پاکت خوراکی‌ هستند. این پاکت‌ها حتی می‌توانند به یک کاردستی جذاب برای کودکان تبدیل شوند. ما در این مطلب، آموزش دو مدل مختلف از این پاکت‌ها را برای شما آماده کرده‌ایم. مدل اول پاکت نامه خرگوشی و مدل دوم، پاکت تنقلات است. با کاغذرنگی و اموزش گام‌به‌گام ساخت پاکت‌های خرگوشی همراه باشید.

پاکت‌ نامه خرگوشی

با ساختن این پاکت می‌توانید بدخلق‌ترین کودکان را هم به وجد بیاورید. پاکت نامه خرگوشی با طراحی ساده اما جذاب می‌تواند بهترین کارایی را در مهمانی‌های کودکانه داشته باشد.

1. تهیه پاکت نامه

برای ساخت پاکت‌ نامه خرگوشی به یک پاکت مربعی شکل با درب مثلثی نیاز دارید. بهتر است رنگ پاکت‌نامه سفید باشد، با‌این‌حال محدودیتی وجود ندارد. اگر دوست دارید می‌توانید از پاکت‌های رنگی هم استفاده کنید.

کاردستی پاکت‌های خرگوشی جذاب و دوست داشتنی

2. ساخت گوش‌ها، مرحله اول

برای ساخت گوش‌های خرگوش به یک تکه کاغذ هم‌رنگ با پاکت‌نامه نیاز دارید. بعد از تهیه نامه ابتدا الگوی گوش‌های خرگوش را روی کاغذ طراحی کرده و سپس برش دهید.

کشیدن گوش‌های پاکت نامه خرگوشی کار ساده‌ای است. برای این کار می‌توانید از انگشت دستتان کمک بگیرید. به‌طوری‌که یکی از انگشتان خود را روی کاغذ گذاشته، و یک خط دور آن بکشید. این‌کار را دوبار تکرار کنید. در آخر هم آن‌ها را به‌دقت دوربری کنید.

پاکت نامه خرگوشی

3. ساخت گوش‌ها، مرحله دوم

گرچه تا اینجای کار گوش‌های خرگوش آماده هستند؛ اما کمی با ظاهر اصلی گوش‌های موردنظرمان فاصله دارند. برای تکمیل آن‌ها به دو گوش کوچک‌تر شبیه گوش‌هایی که در مرحله پیش درست کرده‌اید، نیاز دارید. البته رنگ آن‌ها باید رنگ صورتی باشد. بنابراین یک کاغذ صورتی برداشته، الگو گوش‌های خرگوش را روی آن رسم کنید. البته این بار طرح‌ را کوچک‌تر از مرحله پیش بزنید. سپس آن‌ها را دوربری کنید.

پاکت نامه خرگوشی

4. ساخت گوش‌ها، مرحله سوم

حال که اجزای گوش را آماده کردید، کافی است آن‌ها را با چسب به یکدیگر بچسبانید. فقط باید مطمئن شوید گوش‌های صورتی به‌خوبی چسبیده و وسط گوش‌های سفید قرار گرفته باشند.

پاکت نامه خرگوشی

5. چسباندن گوش‌ها به پاکت

گوش‌ها را پشت پاکت نامه با فاصله مناسب از یکدیگر بچسبانید. به‌طوری‌که قسمت صورتی‌رنگ رو به جلو باشد.

چسباندن گوش ها

6. کشیدن چشم‌ها

با استفاده از یک مدادسیاه دو دایره نسبتا بزرگ وسط درب پاکت رسم کنید. می‌توانید برای زیبا‌تر شدن چشم‌ها، یک بیضی دور چشم رسم کرده و اجزای دیگر آن مانند ابرو و مژه‌ها را هم بکشید.

قرار دادن چشم ها

7. تکمیل چهره خرگوش

نوبت کشیدن سایر اجزای صورت پاکت نامه خرگوشی می‌رسد. اول از همه بینی خرگوش را طراحی کنید. برای ساخت بینی می‌توانید به‌ کمک مداد یک بینی مثلثی روی گوشه پایینی درب پاکت طراحی کنید. همچنین می‌توانید با استفاده از کاموا یک بینی دایره‌ای شکل صورتی برای خرگوش درست کرده و آن را به پاکت چسب کنید.

پیشنهاد من این است که برای جذابیت کار به روش دوم بینی خرگوش خود را درست کنید. سایر اجزای صورت مانند سبیل‌ها و دندان‌ها را هم با مدادسیاه طراحی کنید.

بینی کاموایی خرگوش

حالا پاکت نامه خرگوشی آماده است. شما می‌توانید یک یادداشت داخل آن گداشته و پاکت به عزیزانتان بدهید تا آن‌ها را شگفت‌زده کنید. یادتان باشد برای بستن درب پاکت فقط گوشه پایینی در آن را بچسبانید تا موقع بازکردن، پاکت خراب نشود.

ساخت پاکت تنقلات با پاکت نامه خرگوشی

برای این کار راه دشواری ندارید. کافی است مراحل قبل را با کمی تغییرات پیش ببرید.

1. تهیه پاکت مناسب

برای ساخت پاکت تنقلات، به یک پاکت مستطیل شکل سفید نیاز دارید. پاکتی که انتخاب می‌کنید، نباید مانند پاکت‌های مخصوص اسکناس اختلاف طول و عرض زیادی داشته باشند. بعد از پیدا کردن پاکت مناسب، درب آن را بچسبانید.

کاردستی پاکت‌های خرگوشی جذاب و دوست داشتنی

2. طراحی یک کمان روی پاکت

به کمک یک مدادسیاه، طرح یک کمان را در راستای طول پاکت بکشید. سعی کنید تا حد‌ امکان کمان را بالاتر از وسط پاکت رسم کنید. البته فراموش نکنید مقداری فضا برای کشیدن گوش‌ها در بالای کمان درنظر بگیرید.

کاردستی پاکت‌های خرگوشی جذاب و دوست داشتنی

3. کشیدن گوش‌های پاکت نامه خرگوشی

تقریبا کشیدن گوش‌ها برای پاکت تنقلات، مانند پاکت نامه است. به کمک مداد دو گوش با فاصله مناسب از یکدیگر روی کمان طراحی کنید.

کاردستی پاکت‌های خرگوشی جذاب و دوست داشتنی

4. برش خطوط رسم شده

به کمک قیچی الگویی که روی پاکت رسم کرده‌اید را از روی خطوط برش داده و اثرات باقی‌مانده از خطوط را با پاک‌کن، پاک کنید.

کاردستی پاکت‌های خرگوشی جذاب و دوست داشتنی

5. اضافه کردن قسمت‌های صورتی به گوش‌ها

مثل پاکت نامه برای پاکت تنقلات هم دو گوش صورتی، کوچک‌تر از الگوی گوش‌ها طراحی کرده و ببُرید. سپس گوش‌های صورتی پاکت نامه خرگوشی را وسط گوش‌های سفید خرگوش بچسبانید.

کاردستی پاکت‌های خرگوشی جذاب و دوست داشتنی

6. تکمیل اجزای صورت پاکت نامه خرگوشی

برای چشم‌های خرگوش می‌توانید دقیقا مانند پاکت نامه عمل کنید. همچنین می‌توانید از چشم‌های عروسکی استفاده کنید. پیشنهاد می‌کنم برای این‌که کار شما متفاوت باشد، چشم‌های عروسکی را امتحان کنید. بعد از این‌که انتخاب کردید چشم‌ها به‌چه‌شکل باشند، آن‌ها را وسط پاکت با فاصله مناسب از هم رسم کرده یا بچسبانید. درصورتی‌که از چشم‌های عروسکی استفاده کردید، کشیدن مژه‌ها را فراموش نکنید.

کاردستی پاکت‌های خرگوشی جذاب و دوست داشتنی

در طراحی بینی پاکت نامه خرگوشی می‌توانید از یک مثلث صورتی رنگ استفاده کرده و آن کمی پایین‌تر از چشم ها بچسبانید. همچنین می‌توانید از بینی کاموایی استفاده کنید. در آخر هم اجزای باقی‌مانده مثل دهان، دندان‌ها و سیبیل خرگوش را روی پاکت رسم کنید.

کاردستی پاکت‌های خرگوشی جذاب و دوست داشتنی

پاکت نامه خرگوشی آماده است. می توانید تنقلات خود را داخل آن قرار داده و در گردش و تفریح از آن‌ها استفاده کنید. به این ترتیب یک پاکت کاغذی متفاوت خواهید داشت.

کاردستی پاکت‌های خرگوشی جذاب و دوست داشتنی

اگر ایده‌های دیگری برای ساخت پاکت نامه یا پاکت تنقلات دارید، آن را با مخاطبان کاغذ رنگی درمیان بگذارید. همچنین شما می‌توانید ساخت کاردستی میوه با بشقاب کاغذی را هم امتحان کنید.

پرسش‌های متداول ساخت پاکت نامه خرگوشی

آموزش درست کردن پاکت نامه خرگوشی مناسب چه رنج سنی است؟
کودکان 3 تا 7 سال
برای درست کردن پاکت نامه خرگوشی به چه وسایلی نیاز است؟
پاک نامه، چسب ماتیکی، چشم عروسکی، ماژیک سیاه یا هر رنگی که خودتان دوست دارید.
پاک نامه های خرگوشی به چه دردی می‌خورند؟
این پاکت‌ها بیشتر جنبه تزئینی داشته و به منظور پرورش خلاقیت کودکان ساخته می‌شوند؛ با این حال بلااستفاده نبوده و می توانید از آن‌ها به عنوان پاکت پول یا پاکت تنقلات استفاده کنید.
اشتراک گذاری:

نظر خود را در مورد متن بالا ثبت کنید