خلاصه مطلب

اکثر مردم دوست دارند برای مناسبت‌های مختلف از جمله تولد، ازدواج و روزهای مهم برای عزیزانشان هدیه‌های خاص تهیه کنند. بیشتر مردم نیز برای تهیه هدیه دغدغه گذاشتن آن درون یک جعبه زیبا را دارند. شما می‌توانید با مطالعه این مطلب یک جعبه یا باکس عاشقانه برای هدیه‌های مختلف درست کنید.

بسیاری از افراد دوست دارند در مناسبت‌های مختلف مثل تولد، ازدواج، ولنتاین و… برای ابراز علاقه به افراد خاص زندگی‌ هدیه‌های خاص در نظر بگیرند و با یک هدیه منحصربه‌فرد به آن‌ها یادآوری کنند که چقدر برایشان عزیز هستند. یک هدیه ویژه الزاما گران‌قیمت نیست، هدیه خاص چیزی مثل درست کردن پاکت نامه قلبی است که شما برای تهیه آن وقت گذاشته‌اید.

ما دراین مطلب از کاغذرنگی دو مدل کاردستی جعبه قلب را به شما آموزش داده‌ایم. شما می‌توانید هدیه موردنظرتان را در آن قرار دهید و به‌عنوان یک باکس شیک و رمانتیک به عزیزانتان کادو دهید.

1. کاردستی جعبه قلب با مقوای بازیافتی برای ولنتاین

شما در هر مکانی که باشید، می‌توانید به‌راحتی تعدادی مقوای ضخیم و بازیافتی مانند جعبه کفش پیدا کنید. اندازه، ابعاد و شیوه تزیین این کاردستی مناسبتی به دلخواه شماست و می‌توانید ظاهر این جعبه را به دلخواه خود به شکل ساده یا با طرح‌های گوناگون درست کنید.

کاردستی جعبه قلب با مقوا

وسایل موردنیاز

 • به مقدار لازم
  مقوای بازیافتی
 • یک عدد
  قیچی
 • به مقدار دلخواه
  نوار تزیینی
 • یک عدد
  چسب مایع
 • مداد یک عدد
  مداد
 • به مقدار دلخواه
  وسایل تزیین

برای ساخت این کاردستی کافی است مراحل زیر را به ترتیب اجرا و پیاده‌سازی کنید.

1. درست کردن قلب

یک قلب به اندازه دلخواه روی مقوا ترسیم کنید. سپس با استفاده از قیچی آن را برش بزنید. قلب بریده شده را روی مقوای دیگری قراردهید و با الگوبرداری از روی این قلب، یک قلب دیگر هم ترسیم کرده و برش دهید. در این مرحله شما دو قلب یک اندازه و یک طرح برای کاردستی جعبه قلب ولنتاین خود دارید.

مرحله اول، ترسیم و برش مقوا برای کاردستی جعبه قلب مدل اول

2. ساخت دیواره جعبه قلبی

برای اینکه کاردستی به شکل سه بعدی و یک جعبه باشد، شما باید دیواره‌ای برای جعبه درنظر بگیرید. مانند تصویر شماره سه دو نوار با طول و عرض متناسب با قلب‌ها برش دهید.

بعد آن‌ها را با دست به شکل استوانه‌ای کنید تا نوارها انعطاف‌پذیر شوند. می‌توانید کمی با مقواها بازی کرده و آن‌ها را لوله کنید تا نرم و منعطف شوند. این ترفند برای استند عدد تولد هم مناسب است.

مرحله دوم، ساخت دیواره کاردستی جعبه قلبی مدل اول

3. کامل کردن کاردستی جعبه قلب ولنتاین

دو نوار برش داده شده مرحله قبل را با استفاده از چسب مایع یا چسب حرارتی مانند تصویر شماره پنج روی یکی از قلب‌ها بچسبانید. اگر نوارهای شما هم مانند تصویر به اندازه کافی نبود، ابتدا قلب دوم روی نوارها بچسبانید، سپس قسمت خالی را با نوار جدید پر کنید.

بنابراین نیازی به اندازه‌گیری دقیق محیط قلب و برش مقوا نیست، بلکه می‌توانید به شکل تکه‌تکه مقواها را اندازه گرفته و به دور مقوای قلبی بچسبانید.

مرحله سوم کامل کردن کاردستی جعبه قلبی مدل اول

4. تزیین جعبه قلبی به دلخواه

شما می‌توانید با استفاده از چسب‌های کاغذی طرح‌دار دورتادور جعبه قلبی ولنتاین را مانند تصویر هفت و هشت بپوشانید. این کار باعث می‌شود برش و چسب‌های جعبه دیده نشود. سپس می‌توانید با استفاده از اسپری رنگ، کاغذ رنگی، اکلیل، روبان و پارچه، مدادرنگی و… کل جعبه قلبی را رنگ کنید. کاردستی جعبه قلب مدل اول آماده است.

کاردستی جعبه قلب با مقوا

2. کاردستی جعبه قلب با چوب بستنی برای ولنتاین

ساخت این جعبه بسیار ساده و جذاب است و کودکان نیز می‌توانند به آسانی آن را درست کرده و وسایل کوچک خود را داخل آن قرار دهند. در این کاردستی تنها بخش حساس اندازه‌گیری دقیق دور قلب برای چسباندن چوب بستنی‌هاست.

کاردستی جعبه قلبی متفاوت با چوب بستنی

وسایل موردنیاز

 • به مقدار لازم
  مقوای ضخیم
 • به مقدار لازم
  چوب بستنی‌
 • یک عدد
  چسب چوب یا چسب مایع
 • یک عدد
  گواش یا اسپری رنگ
 • یک عدد
  مداد
 • یک عدد
  قیچی

برای ساخت این کاردستی می‌توانید از کودکان هم کمک بگیرید. کافی است شکل کلی قلب را بکشید و بعد چسباندن چوب بستنی‌ها را به عهده کودکان بگذارید.

1. ساخت دیواره کاردستی جعبه قلبی

با استفاده از چوب بستنی‌ها یک قلب درست کنید. این طرح شکل کلی الگوی جعبه قلب خواهد بود که می‌توانید سایر چوب‌ها را روی آن بچینید تا ارتفاع قلب چوبی به اندازه موردنظرتان برسد. به این شکل که روی ردیف الگو چسب مایع بزنید و چوب بستنی‌ها را به‌صورت طبقه‌ای تا هر چند طبقه که دوست دارید، ادامه دهید.

مرحله اول کاردستی جعبه قلبی مدل دوم، ساخت دیواره جعبه

2. درست کردن کف جعبه

پس از آن‌ که همه چوب بستنی‌ها را روی محیط کاردستی جعبه قلب چیدید، قلب چوبی را روی مقوا قرار داده و با استفاده از مداد دوتادور آن را خط بکشید. خط ترسیم شده را دوربری کنید، درست مثل تصویر شماره چهار. به این ترتیب هم دیواره‌ها و هم کف جعبه ساخته و آماده خواهد شد.

مرحله دوم، درست کردن کف کاردستی جعبه قلب مدل دوم

3. تکمیل جعبه قلبی

قلب مقوایی برش خورده را کف سازه چوبی بچسبانید و بگذارید تا چسب کاردستی جعبه قلب شما کاملا خشک شود. سپس با استفاده از گواش یا اسپری ‌رنگ، شروع به رنگ‌آمیزی جعبه قلبی کنید. بعد از اینکه رنگ‌آمیزی تمام شد، کاردستی شما آماده است.

شما می‌توانید به جای رنگ‌آمیزی جعبه قلب آن را به همین شکل ساده و به رنگ چوب طبیعی مورد استفاده قرار دهید و در عوض روی آن را با دکمه‌ها، اکلیل، استیکر و… مختلف تزیین کنید و حتی با ساخت پاکت نامه قلبی هم آن را زیباتر کنید.

مرحله سوم، تکمیل کاردستی جعبه قلب مدل دوم

اگر به درست کردن کاردستی‌های جذاب علاقه دارید، مطلب ایده‌هایی برای ساخت کاردستی با نی پلاستیکی را نیز ار دست ندهید.

دو کاردستی جذاب در این مطلب آموزش داده شده که پیشنهاد می‌کنم برای هدیه ولنتاین یا کاردستی تولد دست‌به کار ساختنشان شوید. اگر سوال یا نظری درباره این ایده‌ها دارید یا خاطره‌ای از هدیه دادن این جعبه‌ها آن‌ها را هم با دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

پرسش‌های متداول درباره کاردستی جعبه قلب

وسایل موردنیاز کاردستی جعبه قلب چیست؟
مقوای بازیافتی یا چوب بستنی و وسایل تزیینی مهم‌ترین وسایل کاردستی هستند و سایر چیزها به عنوان ابزار کمکی و مکمل استفاده می‌شوند.
این کاردستی برای چه رده سنی است؟
مصرف‌کننده این کاردستی هم کودکان و نوجوانان و هم بزرگسالان هستند، اما به هر حال در ساخت آن بزرگسالان باید همراه کودکان و نوجوانان باشند.
اگر سنگ تزیینی برای ساخت این کاردستی نداشته باشید، چه جایگزینی برای آن وجود دارد؟
شما می‌توانید این کاردستی را با هر چیزی تزیین کرده و بسازید؛ اکلیل، پولک، نوار رنگی، مهره تزیینی و… .
اشتراک گذاری:
نظرات (1)

برای ارسال نظر ابتدا باید در سایت وارد شوید.