اگر در حال مطالعه این مطلب هستید، پس قصد دارید یک میز برای اتاق کار خود تهیه کنید. پیش از آنکه به بازار بروید و میزکار دلخواهتان را تهیه کنید، از خود بپرسید مناسب‌ترین میز کار برای شما چیست؟ ما در کاغذرنگی 10 ایده برای یک میز کار خلاقانه را برای شما آماده کرده‌ایم.

انتخاب این نوع میز تفاوت چندانی با انتخاب میز غذاخوری ندارد؛ بنابراین می‌توانید از این زاویه هم به میز کارتان نگاه کنید. هریک از میزهایی که در ادامه به شما معرفی می‌کنیم یک ویژگی متفاوت داشته و ضمن جذابیت اتاق کار شما، مزیت‌ و کاربردهایی هم دارند. اگر به فکر خرید یا ساخت یک میز کار هستید، با کاغذرنگی همراه باشید.

1. میز دوبل با سطح شیب‌دار

این میز در واقع ترکیبی از یک میز بزرگ و یک میز کوچک بوده و یک سطح شیب‌دار دارد. ظاهر میز بسیار ساده یا مینیمال است.

از سطح شیب‌دار آن می‌توانید برای نگهداری یادداشت‌ها، کتاب یا ابزار ضروی کار خود استفاده کنید. همچنین شما می‌توانید برای زیبا‌یی بیشتر فضای پیرامون میز، دیوار روبروی آن را با کاغذدیواری، تابلوهای متنوع و دکوری‌های گوناگون بپوشانید و میز را جلوی آن قرار دهید.

درصورتی‌که اتاق کار شما کوچک است، می‌توانید از فضای زیر میز هم استفاده بهینه داشته باشید. به‌عنوان مثال می‌توانید با نصب چند قفسه این فضا را به کتابخانه کوچک و مخفی برای نگهداری کتاب‌های خود تبدیل کنید.

ایده خرید میز کار

2. میز چوبی طبیعی

یک ایده جذاب برای میز کار استفاده از چوب خام و طبیعی است. به این شکل گویی بخشی از طبیعت را به اتاق کار خود آورده‌اید. وسایل چوبی باعث گرما و صمیمیت بیشتر محیط کار شما می‌شود و احساس خوشایندی دارد.

همچنین درصورتی‌که رنگ گرم میز فضای کارتان را زیادی بسته نشان می‌دهد، می‌توانید با استفاده از رنگ‌های سرد مانند رنگ آبی و بنفش تعادل بیشتری در محیط ایجاد کنید. یک پرده یا فرش آبی ایده خوبی خواهد بود.

ایده های تهیه میز کار

3. میز کلاسیک چوبی

یک میز با کشوی متعدد این امکان را به شما می‌دهد که اسناد و مدارک خود را به‌راحتی دسته‌بندی کنید. این نوع میزها برای نگهداری از اسناد و مدارک، کاغذها و یادداشت‌های مختلف که به طبقه‌بندی نیاز دارند، بسیار مفید است. اگر قصد دارید چنین میزی را به‌طور سفارشی بسازید، پیشنهاد می‌کنم کشوهای آن را در اندازه‌ها و رنگ‌های مخلتف درنظر بگرید. به این شکل هم میز شما جذاب‌ و خلاقانه‌تر به نظر می‌رسد و هم دسته‌بندی اسناد و مدارک آسان‌تر خواهد بود.

ایده های میز کار

4. میزی برای فضاهای کوچک

اگر توانایی مالی کافی برای خرید میز ندارید یا قصد دارید یک میز برای فضای کوچک تهیه کنید، بهتر است به جای خرید میز، از وسایل دیگر برای تهیه آن استفاده کنید. شما می‌توانید یک تخته یا قفسه ساده را به‌عنوان میز کار در نظر بگیرید و برای آن پایه بسازید.

این فکر که قفسه را مستقیم به دیوار نصب کنید، از سرتان بیرون کنید؛ چراکه ممکن است وزن سنگین وسایل روی آن میز را بشکند. بنابراین تخته ساده‌ای با پایه تهیه کنید و کنار آن از یک ارگانایزر برای دسته‌بندی و نظم‌دهی به وسایل کوچک و بزرگتان بهره ببرید.

ایده های تهیه میز کار

5. میزکار بازیافتی

اگر شما هم اهل سرهم‌بندی وسایل قدیمی و ساخت وسایل جدید هستید، از طراحی یک میز با وسایل بازیافتی لذت خواهید برد. به‌این‌ترتیب هم در هزینه‌ها صرفه‌جویی می‌کنید و هم میز کار منحصربه‌فردی خواهید داشت.

برای ساخت این دسته از میزها می‌توانید از لوله به عنوان پایه، تخته چوب به عنوان رویه میز و جعبه‌ها و صندوقچه‌های چوبی و فلزی قدیمی به عنوان کشو استفاده کنید. این موضوع باعث می‌شود هر بخش از میز شما از یک جنس باشد و این ویژگی در نوع خود بسیار جالب است.

ایده های تهیه میز کار

6. میزهای دیواری

میزهای دیواری به دلیل شناوری و نداشتن پایه، یک گزینه مناسب برای استفاده بهینه از فضا هستند. این دسته از میزها برای گوشه‌ها و فضای کوچک بسیار عالی به‌نظر می‌رسند. اگر اتاق شما فضای کافی برای میزهای پایه‌دار ندارد، می‌توانید از میزهای دیواری استفاده کنید.

پیشنهاد کاغذرنگی این است که به‌جای استفاده از میزهای دیواری ثابت از میزهای تاشو استفاه کنید. بنابراین زمانی که با میز خود کاری ندارید، می‌توانید به‌راحتی آن را جمع کنید.

میزهای دیواری و ساده

7. میز کار با کتابخانه

اگر عاشق مطالعه هستید یا نیاز دارید حین کار ابزار خاصی کنار دستتان باشد، یک میز کتابخانه‌دار انتخاب مناسبی خواهد بود. شما می‌توانید میز کارهای مختلفی با کتابخانه داشته باشید.

یکی از جدیدترین مدل میزهای کتابخانه‌دار، میزی با کتابخانه V شکل جلوی آن است. به این ترتیب نه‌تنها کتاب و دفاتر بلکه سایر وسایلتان را هم می‌توانید روی بخش اضافه میز قرار دهید.

ایده های تهیه میز کار

8. میزهای مینیمال به عنوان میز کار

اگر دنبال یک میز ساده و در عین حال ارزان هستید. میزهای مینیمال بهترین گزینه برای انتخاب هستند. این دسته از میزها،به میزهای دیواری شباهت دارند. با این تفاوت که تاشو نبوده و با کمک پایه‌های L شکل به دیوار نصب می‌شوند. میزهای مینیمال به‌عنوان قفسه کتاب، میز کار، قفسه‌های دکوری و… مورداستفاده قرار می‌گیرند.

برای ساخت این دسته از میزها، تخته چوب‌هایی با اندازه‌های مختلف تهیه کرده و آن‌ها را با پایه‌های محکم به دیوار اتاق نصب کنید. البته درنظر داشته باشید این میزها به دوام و استحکام میزهای واقعی نیستند و نباید زیادی سنگینشان کنید.

ایده تهیه میز کار

9. میزهای چوبی قدیمی

اگر در خانه میزهای قدیمی دارید، می‌توانید با یک رنگ براق ظاهری نو به این میزها ببخشید. بعد از رنگ‌آمیزی میز، آن را در اتاق کار خود گذاشته و برای نگهداری وسایل مختلف از آن استفاده کنید. به‌عبارت دیگر برای تامین میز کار، در قدم اول سعی کنید از وسایل و میزهای موجود در خانه با در نظر داشتن رنگ کاغذ دیواری استفاده کنید.

ایده های تهیه میز کار

10. میزهای گچی برای میز کار

یک ایده جالب برای میز کار، ساخت میزهای گچی هستند. اما مشکل این میزها ثابت بودن آن‌ها است. این میزها درواقع همان طبقه‌های موجود در خانه‌های قدیمی هستند. برای تهیه این میزها لازم است فضایی بین دو ستون یا گوشه‌ اتاق خود درنظر بگیرید. اگر قصد ساخت چنین میزی را دارید، برای آن‌که وسایل شما گرد و غبار گچ نگیرند، حتما روی میز را با یک لایه رنگ بپوشانید.

پیشنهاد می‎کنیم برای زیباتر شدن محیط، دیوارهای اطراف میزکار خود را هم رنگ‌آمیزی کنید. همچنین برای استفاده بهینه‌تر از فضا می‌توانید از رنگ تیره برای رنگ‌آمیزی دیوارها استفاده کرده و درصورت نیاز به‌عنوان تخته یادداشت از آن‌ها استفاده کنید.

میزکار گچی

گرچه در این مطلب 10 ایده برای میز کار را به شما معرفی کردیم؛ اما ایده‌های طراحی یا تهیه میز کار بسیار زیاد هستند و این موضوع دست شما را در انتخاب بسیار باز خواهد گذاشت.

بنابراین پیش از تهیه میز کار به‌خوبی همه جوانب را بررسی کنید، فضای اتاق و بودجه خود را درنظر گرفته و بعد سری به بازار بزنید. 

سوالات متداول کاربران درباره ساخت یا خرید میز کار

چند ایده برای میز کار خانگی نام ببرید.
میز قدیمی رنگ شده، میز مینیمال ساده، میز با کتابخانه، میز با تخته چوب های طبیعی و… از جمله ایده های ساده و ارزانقیمت برای میزکار است.
برای خانه های کوچک از چه میزی باید استفاده کرد؟
میز های چسبیده به دیوار میز های ساده با پایه های فلزی و میله ای و… از جمله گزینه های مناسب اتاق کوچک است.
خرید میز کار بهتر است یا ساخت آن؟
در هر دوصورت مهمترین چیز برای میز کار اندازه استاندارد است. درصورتی که میز استاندارد نباشد خریده شده یا ساخته شده مناسب کار نیست.
اشتراک گذاری: