خلاصه مطلب

دمنوش بابونه و بهار نارنج از جمله دمنوش‌هایی است که در کمتر چند دقیقه آماده شده و بر بی‌خوابی موثر است. بنابراین اگر دچار بی‌خوابی هستید، پیشنهاد می‌کنیم با این مطلب از کاغذرنگی و طرز تهیه دمنوش بابونه و بهار نارنج همراه باشید.

دمنوش بابونه و بهار نارنج از دمنوش‌هایی است که در کمتر از چند دقیقه آماده می‌شود. از خواص درمانی این دمنوش می‌توان به درمان بی‌خوابی اشاره کرد. پس اگر دچار بی‌خوابی هستید، می‌توانید روی این دمنوش به‌عنوان یک داروی طبیعی بر درمان بی‌خوابی حساب کنید؛ پیشنهاد می‌کنیم طرز تهیه این دمنوش را در ادامه یاد گرفته، یک فنجان از آن را درست کنید و 10 دقیقه پیش از خواب، آن را بنوشید. آنگاه متوجه اثر اعجاب‌انگیز آن خواهید شد. در ادامه برای یادگیری فرمول درمان بی‌خوابی با کاغذرنگی همراه باشید.

مواد مورنیاز نوشیدنی بابونه و بهار نارنج

  • یک قاشق
    بابونه
  • یک قاشق
    بهار نارنج
  • آب دو لیوان
    آب

طرز تهیه دمنوش بابونه و بهار نارنج

برای تهیه این دمنوش نیاز به مواد مختلف یا زمان زیادی ندارید و می‌توانید در کمتر از چند دقیقه آن را آماده کنید.

1. آماده کردن آب جوش

دو لیوان آب را داخل کتری ریخته و کتری را روی شعله ملایم اجاق قرار دهید تا آب به نقطه جوش برسد. بهتر است از آب مانده و از قبل جوشیده استفاده نکنید، چراکه در این حالت دمنوش بوی نامطبوعی پیدا خواهد کرد.

مرحله اول از طرز تهیه دمنوش بابونه و بهار نارنج - جوش آوردن آب

2. مخلوط مواد دمنوش بابونه و بهار نارنج

وقتی آب به نقطه جوش رسید، بابونه و بهار نارنج را داخل یک قوری متوسط ریخته و آب را داخل قوری بریزید. سپس قوری را برای 10 الی 15 دقیقه روی شعله کم اجاق یا یک وارمر مخصوص قوری قرار دهید تا دمنوش شما خوب دم بکشد.

سعی کنید دمای زیر دمنوش را به قدری زیاد نکنید که بجوشد. میزان حرارت باید اندازه‌ای باشد که دمنوش را داغ و تازه نگه دارد.

درست کردن دمنوش بابونه و بهار نارنج

وقتی دمنوش دم کشید، آن را داخل یک فنجان ریخته و با یک الی دو قاشق عسل یا دو حبه قند سرو کنید.

در نظر داشته باشید طعم این دمنوش کمی تلخ و تلخی آن به‌خاطر بهار نارنج است. بنابراین اگر تلخی دمنوش با ذائقه شما سازگار نیست، می‌توانید آن را با عسل و شیرینی بیشتری میل کرده یا از بهار نارنج کمتری برای درست کردن دمنوش بابونه با بهار نارنج استفاده کنید. همچنین در صورتی که به جای داروهای شیمیایی، طرفدار دمنوش‌های گیاهی هستید، دمنوش گل گاو زبان هم برای آرامش و تمدد اعصاب سفارش شده است.

اشتراک گذاری:

نظر خود را در مورد متن بالا ثبت کنید