یکی از حیوانات بامزه و جذاب که می‌تواند سوژه خوبی هم برای نقاشی کودکانه باشد، کانگورو است. جذابیت این حیوان بیشتر به کیسه و نحوه راه رفتن آن است و تقریبا همه بچه‌ها آن را دوست دارند. همین موضوع یعنی ظاهر جالب و محبوبیت کانگورو می‌تواند دلیل خوبی هم برای آموزش نقاشی کانگورو باشد. اگر کودک شما عاشق نقاشی کانگورو است در ادامه با کاغذرنگی همراه باشید.

آموزش نقاشی کانگورو

برای کشیدن این نقاشی کافی است مراحل زیر را قدم‌به‌قدم دنبال و تصویر کانگورو را تکمیل کنید.

1. کشیدن سر کانگورو

در اولین مرحله از نقاشی کانگورو با سر آن شروع کنید. برای کشیدن سر کانگورو با دو منحنی پرانتز شکل با فاصله مناسب از هم رسم کنید. سپس بالای هر منحنی یک برگ مانند رسم کرده و با یک کمان آن‌ها را به هم متصل کنید. تا اینجا شکل کلی صورت و گوش‌های کانگورو آماده شده است.

Kangaroo 1 Min
Kangaroo 2 Min
Kangaroo 3 Min

2. کشیدن اجزای صورت

دو دایره تو پر برای چشم‌ها، دو منحنی کوچک برای ابروها، یک مستطیل برای بینی و نیم دایره‌ای برای دهان کانگورو در نظر بگیرید. سپس برای تکمیل بینی یک خط زیر مستطیل رسم کرده و برای تکمیل دهان نیز دو خط مورب در سمت چپ و راست و یک نقطه زیر منحنی دهان بکشید. هرچه بتوانید ظرافت‌ها و جزییات بیشتری به نقاشب اضافه کنید، زیبایی آن بیشتر می‌شود.

مرحله سوم نقاشی کانگورو - کشیدن اجزای صورت

3. طراحی بدن کانگورو

در مرحله سوم از نقاشی کانگورو مطابق شکل دو خط منحنی از پایین صورت رسم کنید. ارتفاع منحنی‌ها را نیز کمی بیشتر از ارتفاع صورت در نظر بگیرید. این منحنی‌ها برای بدن آن هستند و باید به تناسب سر کانگورو کشیده شوند.

مرحله چهارم از نقاشی کانگورو - طراحی بدن

4. رسم پاها در نقاشی کانگورو

انتهای منحنی‌هایی که برای بدن رسم کردید، دو نیم دایره به‌عنوان پاهای کانگورو رسم کنید. سپس پاها را به کمک یک خط کمان شکل به هم متصل کنید. در نهایت نیز برای هر پا دو خط کوچک رسم کنید تا پاها تکمیل شوند.

Kangaroo 6 Min
Kangaroo 7 Min
Kangaroo 8 Min

5. طراحی دم کانگورو

برای دم کانگورو یک شکل U مانند تصویر رسم کنید. خطوط دم را طوری بکشید که دم حجم مناسبی داشته باشد.

مرحله ششم نقاشی کانگورو - کشیدن دم

6. کشیدن کیسه کانگورو

در این مرحله از نقاشی کانگورو نوبت کیسه آن است. شما باید برای کیسه کانگورو یک نیم دایره شبیه حلال ماه رسم کنید؛ به‌طوری‌که کمان آن رو به بالا باشد. سعی کنید هنگام کشیدن کیسه فاصله مناسبی از دو طرف و بالا یا پایین بدن کانگورو در نظر بگیرید.

مرحله هفتم نقاشی کانگورو - کشیدن کیسه

7. رسم دست‌ها و تکمیل نقاشی

در این مرحله از نقاشی کانگورو باید دست‌ها را رسم کنید. برای دست‌ها دو U مانند مطابق شکل در نظر بگیرید؛ دست‌ها باید با کمی فاصله از خط بدن رسم شوند. در نهایت نیز خطوط را با مارکر پررنگ کنید.

Kangaroo 11 Min
Kangaroo 12 Min

8. رنگ‌آمیزی نقاشی کانگورو

برای رنگ آمیزی نقاشی کانکوگورو بهتر است از رنگ‌های طیف قهوه‌ای استفاده کنید؛ بااین‌حال در انتخاب رنگ‌ها هیچ محدودیتی وجود نداشته و می‌توانید به رنگ موردعلاقه خود نقاشی را رنگ‌آمیزی کنید. کار تمام و نقاشی شما تکمیل شده است!

رنگ‌آمیزی نقاشی کانگورو

اگر کودک شما به نقاشی حیوانات علاقه‌مند است، پیشنهاد می‌کنیم نقاشی خرس تدی را نیز از دست ندهید. با تمرین نقاشی‌های مختلف می‌توانید خلاقیت کودکتان را پرورش دهید.