خلاصه مطلب

خفاش از جالب‌ترین حیوانات است که به دلیل شکل ظاهر عجیب خود برای کودکان جذابیت بیشتری دارد. در این مطلب می‌توانید آموزش تصویری نقاشی خفاش را دنبال و آن را برای کودکتان طراحی کنید.

خفاش یکی از انواع پستانداران است که نمی‌توان به سادگی آن را در هر جایی دید. بسیاری از کودکان از این حیوان می‌ترسند، اما شما با کشیدن یک نقاشی خفاش ساده می‌توانید این ترس را از بین ببرید و ویژگی‌های خفاش را به کودکتان آموزش دهید.

ما در این مطلب از کاغذرنگی روی تصویری نقاشی خفاش را برای شما توضیح داده‌ایم. این روش هم مثل کشیدن نقاشی گاو بسیار ساده است. اگر این نقاشی برای شما مشکل است، می‌توانید با نقاشی ماهی زیبا کار خود را شروع کنید.

ویدئوی آموزش نقاشی خفاش

قبل از اینکه مراحل کشیدن این نقاشی را ببینید، می‌توانید آموزش ویدئویی آن را تماشا کنید.

مراحل آموزش نقاشی خفاش

برای کشیدن نقاشی خفاش سیاه کافی است مثل نقاشی جغد کودکانه مراحل زیر را طی کنید.

1. کشیدن سر خفاش

مثل نقاشی مرغابی کودکانه برای شروع این نقاشی هم باید ابتدا سر خفاش را رسم کنید. مثل نقاشی خرگوش زیبا یک دایره برای نشان دادن سر این پستاندار بکشید.

می‌توانید از پرگار یا وسایل دایره شکل برای رسم دایره نقاشی خفاش سیاه استفاده کنید. این دایره ساده را درست بالای کاغذ رسم کنید تا برای کشیدن بخش‌های دیگر بدن خفاش فضای کافی داشته باشید.

نقاشی حیوانات نقاشی خفاش ساده

2. طراحی کلیات بدن

می‌توانید بدن خفاش را با یک خط منحنی زیر سر آن نشان دهید. برای این کار کافی‌ است دو سوم یک بیضی را رسم کنید و بخش بالایی آن را به سر این پرنده متصل کنید. دقت کنید اندازه و ابعاد بدن و سر نقاشی کودکانه خفاش با هم تناسب کافی داشته باشند تا شکل نقاشی طبیعی باشد.

نقاشی خفاش زیبا

3. طراحی اجزای صورت و گوش‌ها

کشیدن اجزای صورت به نظر شما بستگی دارد، اما برای رسم آن می‌توانید از عکس زیر الگو بگیرید. این کار باعث می‌شود که تصویر خفاش طبیعی‌تر به نظر برسد.

دو گوش تیز، چشم‌های متقارن، دهان با دندان‌های تیز می‌تواند جزییات کافی برای نقاشی کودکانه خفاش باشد. شما می‌توانید این جزییات را با شکلی کودکانه رسم کنید تا برای کودکتان جذاب‌تر باشد.

کشیدن اجزای صورت نقاشی خفاش فانتزی

4. کشیدن قسمت بالایی بال‌ها

برای رسم بال‌ها باید یک خط منحنی زیر سر خفاش بکشید و خطی اریب به آن وصل کنید. این کار را به صورت متقارن برای هر دو سمت بدن خفاش انجام دهید تا بال‌های آن شکل و ظاهری کاملا یکسان و طبیعی پیدا کنند.

اگر نمی‌دانید دقیقا چطور طرحی داشته باشید، می‌توانید عدد هشت فارسی را با زاویه بازتر به عنوان بال‌های نقاشی خفاش فانتزی رسم کنید.

نقاشی کودکانه خفاش

5. اضافه کردن جزییات بال نقاشی خفاش

می‌توانید برای طبیعی‌تر شدن نقاشی خفاش فانتزی در هر بال دو خط زاویه‌دار از زیر بال (مانند تصویر) رسم کنید. در نظر داشته باشید رعایت تقارن در این طراحی به زیبایی هرچه بیشتر خفاش کمک خواهد کرد. کافی است یک هشت با زاویه تندتر در دل هشت قبلی بکشید تا بارها واقعی‌تر به نظر برسند.

نقاشی خفاش سیاه

6. اتمام طراحی بال‌ها

در این مرحله از نقاشی خفاش زیبا باید سه خط منحنی زیر بال‌ها رسم کنید تا بال‌ها کامل شوند. با همین چند خط ساده طرح نقاشی کامل می‌شود. اگر نقاشی را برای یک کودک کم‌سن می‌کشید، مثل نقاشی گربه کودکانه نیازی به اضافه کردن جزییات بیشتر نیست.

در صورتی که کودکتان به جزییات اهمیت می‌دهد، می‌توانید دست و پاهای مشخصی برای خفاش رسم کنید.

کشیدن تصویر نقاشی خفاش سیاه

7. رنگ‌آمیزی نقاشی خفاش

با طی 6 مرحله توانستید یک نقاشی خفاش زیبا با ظاهر کودکانه بکشید. در این مرحله باید نقاشی را به‌ دلخواه رنگ‌آمیزی کنید. بهترین روش برای رنگ کردن این نقاشی استفاده از پودر رنگ سیاه است. پس از ریختن این رنگ می‌توانید با پنبه آن را روی نقاشی پخش کنید.

در صورتی که کودک شما نقاشی خفاش ساده را با رنگ‌های غیرمعمول رنگ‌آمیزی کرد، بهتر است مانع او نشوید تا خلاقیت کودکتان شکوفا شود.

رنگ آمیزی نقاشی

ما در این مطلب از کاغذرنگی هم مثل نقاشی چنگال آموزشی ساده و مرحله‌به‌مرحله برای کشیدن نقاشی خفاش را گفتیم، اگر روشی دیگر برای کشیدن این حیوان می‌‌دانید، آن را با ما به اشتراک بگذارید.

در آخر شاید دوست داشته باشید علاوه‌بر نقاشی خفاش ساده با کشیدن نقاشی پرنده کودک خود را به نقاشی حیوانات و رنگ‌آمیزی علاقه‌مند کنید.

پرسش‌های متداول درباره نقاشی خفاش

آموزش کشیدن نقاشی خفاش کودکانه مناسب چه رده سنی است؟
این نقاشی برای کودکان 3 سال به بالاست.
برای کشیدن نقاشی خفاش کودکانه به چه ابزاری نیاز داریم؟
داشتن مداد سیاه، پاک‌‌کن، مداد رنگی و چند عدد برگه نقاشی کافی است.
آیا می‌توان برای کشیدن نقاشی خفاش کودکانه به جای مداد سیاه و مدادرنگی از پاستل یا آبرنگ استفاده کرد؟
بله، فقط توجه داشته باشید که اگر از پاستل یا آبرنگ استفاده کنید، امکان پاک کردن خطوط نقاشی و اصلاح آن‌ها وجود ندارد.
اشتراک گذاری: