خلاصه مطلب

خفاش از جالب‌ترین حیوانات است که به دلیل شکل ظاهر عجیب خود برای کودکان جذابیت بیشتری دارد. در این مطلب می‌توانید آموزش تصویری نقاشی خفاش را دنبال و آن را برای کودکتان طراحی کنید.

خفاش یکی از انواع پستانداران است که نمی‌توان به سادگی آن را در هر جایی دید. بسیاری از کودکان از این حیوان می‌ترسند، اما شما با کشیدن یک نقاشی ساده می‌توانید این ترس را از بین ببرید و ویژگی‌های خفاش را به کودکتان آموزش دهید. ما در این مطلب از کاغذرنگی روشی تصویری رسم نقاشی خفاش را برای شما شرح خواهیم داد. این روش نیز مانند کشیدن نقاشی گاو بسیار ساده بوده و مناسب برای کودکان است.

مراحل آموزش نقاشی خفاش

برای کشیدن این طرح کودکانه کافی است مراحل زیر را طی کنید.

1. کشیدن سر خفاش

برای شروع نقاشی باید ابتدا سر خفاش را رسم کنید. یک دایره برای نشان دادن سر این پستاندار بکشید. می‌توانید از پرگار یا وسایل دایره شکل برای رسم دایره استفاده کنید. این دایره ساده را درست بالای کاغذ رسم کنید تا برای کشیدن بخش‌های دیگر بدن خفاش فضای کافی داشته باشید.

نقاشی حیوانات

2. طراحی کلیات بدن

می‌توانید بدن خفاش را با یک خط منحنی زیر سر آن نشان دهید. برای این کار کافی‌ است دو سوم یک بیضی را رسم کنید و بخش بالایی آن را به سر این پرنده متصل کنید. دقت کنید اندازه و ابعاد بدن و سر آن با هم تناسب کافی داشته باشند تا شکل نقاشی طبیعی باشد.

نقاشی خفاش

3. طراحی اجزای صورت و گوش‌ها

کشیدن اجزای صورت به نظر شما بستگی دارد، اما برای رسم آن می‌توانید از عکس زیر الگو بگیرید. این کار باعث می‌شود که تصویر خفاش طبیعی‌تر به نظر برسد. دو گوش تیز، چشم‌های متقارن، دهان با دندان‌های تیز می‌تواند جزییات کافی برای این طرح باشد. شما می‌توانید این جزییات را با شکلی کودکانه رسم کنید تا برای کودکتان جذاب‌تر باشد.

کشیدن اجزای صورت خفاش

4. کشیدن قسمت بالایی بال‌ها

برای رسم بال‌ها باید یک خط منحنی زیر سر خفاش بکشید و خطی اریب به آن وصل کنید. این کار را به صورت متقارن برای هر دو سمت بدن خفاش انجام دهید تا بال‌های آن شکل و ظاهری کاملا یکسان و طبیعی پیدا کنند.

اگر نمی‌دانید دقیقا چگونه طرحی داشته باشید، می‌توانید عدد هشت فارسی را با زاویه بازتر به عنوان بال‌های خفاش رسم کنید.

نقاشی خفاش

5. اضافه کردن جزئیات بال نقاشی خفاش

می‌توانید برای طبیعی‌تر شدن خفاش، در هر بال دو خط زاویه‌دار از زیر بال (مانند تصویر) رسم کنید. در نظر داشته باشید رعایت تقارن در این طراحی به زیبایی هرچه بیشتر خفاش کمک خواهد کرد. کافی است یک هشت با زاویه تندتر در دل هشت قبلی بکشید تا بارها واقعی‌تر به نظر برسند.

نقاشی خفاش

6. اتمام طراحی بال‌ها

در این مرحله باید سه خط منحنی زیر بال‌ها رسم کنید تا بال‌ها کامل شوند. با همین چند خط ساده طرح نقاشی کامل می‌شود. اگر نقاشی را برای یک کودک کم‌سن می‌کشید، مثل نقاشی گربه کودکانه نیازی به اضافه کردن جزییات بیشتر نیست.

در صورتی که کودکتان به جزییات اهمیت می‌دهد، می‌توانید دست و پاهای مشخصی برای خفاش رسم کنید.

کشیدن تصویر حیوانات

7. رنگ‌آمیزی نقاشی خفاش

با طی 6 مرحله توانستید یک خفاش با ظاهر کودکانه بکشید. در این مرحله باید نقاشی را به‌ دلخواه رنگ‌آمیزی کنید. بهترین روش برای رنگ کردن این نقاشی استفاده از پودر رنگ سیاه است. پس از ریختن این رنگ می‌توانید با پنبه آن را روی نقاشی پخش کنید.

در صورتی که کودک شما نقاشی را با رنگ‌های غیرمعمول رنگ‌آمیزی کرد، بهتر است مانع او نشوید تا خلاقیت کودکتان شکوفا شود.

رنگ آمیزی نقاشی

ما در این مطلب از کاغذرنگی هم مثل نقاشی چنگال آموزشی ساده و مرحله‌به‌مرحله برای کشیدن نقاشی خفاش را گفتیم، اگر روشی دیگر برای کشیدن این حیوان می‌‌دانید، آن را با ما به اشتراک بگذارید.

در صورتی که دوست دارید علاوه‌بر حیوانات دستی هم در کشیدن گل‌وگیاه داشته باشید، نقاشی گل با آبرنگ را امتحان کنید.

پرسش‌های متداول درباره نقاشی خفاش

آموزش کشیدن نقاشی خفاش کودکانه مناسب چه رده سنی است؟
این نقاشی برای کودکان 3 سال به بالاست.
برای کشیدن نقاشی خفاش کودکانه به چه ابزاری نیاز داریم؟
داشتن مداد سیاه، پاک‌‌کن، مداد رنگی و چند عدد برگه نقاشی کافی است.
آیا می‌توان برای کشیدن نقاشی خفاش کودکانه به جای مداد سیاه و مدادرنگی از پاستل یا آبرنگ استفاده کرد؟
بله، فقط توجه داشته باشید که اگر از پاستل یا آبرنگ استفاده کنید، امکان پاک کردن خطوط نقاشی و اصلاح آن‌ها وجود ندارد.
اشتراک گذاری:

نظر خود را در مورد متن بالا ثبت کنید