در این مطلب خواهید آموخت که چطور با استفاده از راه‌کارهای آسان و مرحله‌به‌مرحله تصویر یک فیل را بکشید. نقاشی فیل در این مطلب، ظاهری زیبا و کارتونی دارد و همین موضوع باعث می‌شود این نقاشی برای همه سنین جذاب باشد. ما تمام تلاش خود را کرده‌ایم تا مراحل نقاشی فیل را تا حد امکان ساده کنیم. با رعایت همه موارد گفته شده در هرمرحله می‌توانید نقاشی فیل را به کودکان خود بیاموزید تا باور کنند نقاشی کشیدن سخت نیست. با کاغذرنگی در نقاشی فیل همراه باشید.

وسایل موردنیاز

  • مداد یا ماژیک
  • کاغذ
  • مدادرنگی یا پاستل

آموزش قدم‌به‌قدم نقاشی فیل

مرحله اول

در قدم اول برای کشیدن خرطوم نسبت به جهت ایستادن فیل، حرف S برعکس را بکشید. با این کار فرم کلی خرطوم فیل را مشخص خواهید کرد.

نقاشی فیل برای کودکان

مرحله دوم

یک S دیگر مانند مرحله قبل بکشید تا شکل کلی خرطوم فیل شما تشکیل شود. به‌این‌ترتیب به‌سادگی خرطوم فیل را کشیده‌اید.

نقاشی فیل برای کودکان

مرحله سوم

مانند تصویر خرطوم را کامل کنید و یک خط کوچک برای دهان فیل بکشید. همچنین شما در این مرحله باید فرم کلی سر فیل را هم طراحی کنید.

نقاشی فیل برای کودکان

مرحله چهارم

برای گوش فیل یک c برعکس بکشید. چون این نقاشی فیل ظاهری کارتونی دارد، نیاز نیست زیاد به جزئیات توجه کنید. با این حال اگر می‌خواهید نقاشی خود را واقعی‌تر کنید، می‌توانید از گوش‌های گرد برای فیل‌های آفریقایی و از گوش‌های مثلثی برای فیل‌هایی با نژاد آسیایی استفاده کنید. مانند تصویر یک آج زیبا روی دهان فیل بکشید تا نقاشی فیل کامل‌تر شود.

نقاشی فیل برای کودکان

مرحله پنجم

گوش دیگر که نیمی از آن مشخص شده را بکشید و خطی از آج تا نزدیک گوش رسم کنید. تا اینجا شما سر فیل را کشیده‌اید. به‌نظر خودتان تا این مرحله از نقاشی خوب پیش‌رفته‌اید؟

توجه! خطی که از آج شروع می‌شود به گوش نچسبانید.

نقاشی فیل برای کودکان

مرحله ششم

در این مرحله از نقاشی فیل باید دست و پایی که سمت زاویه دیدتان است، نقاشی کنید.

نقاشی فیل برای کودکان

مرحله هفتم

شکم فیل را با استفاده از یک خط منحنی بین دست و پا رسم کنید. سپس باید شروع به کشیدن کمر فیل کنید. برای این کار باید مطابق تصویر زیر، یک خط از گوش تا انتهای پای فیل بکشید. در این مرحله شما اصل کار نقاشی فیل را کامل کرده‌اید.

نقاشی فیل برای کودکان

مرحله هشتم

دست و پای دیگر فیل که سمت دیگر قرار دارد را بکشید. در این مرحله باید فقط بخشی از دست و پا را بکشید، چراکه قسمتی از آن‌ها پشت دست و پای جلویی پنهان خواهد بود.

نقاشی فیل برای کودکان

مرحله نهم

دم را اضافه کنید و ناخن‌‎ها را مانند تصویر روی دست و پا بکشید.

نقاشی فیل برای کودکان

تبریک می‌گوییم شما موفق شدید در 9 مرحله یک فیل بامزه نقاشی کنید.

رنگ آمیزی

بالاخره نوبت به رنگ‌آمیزی فیل رسید. به‌نظر شما کدام رنگ این نقاشی را زیباتر می‌کند؟ شاید بهترین رنگ‌ها آبی و خاکستری باشند. بااین‌حال شما می‌توانید نست به سلیقه خود فیل را رنگ‌آمیزی کرده و به آن روحی تازه‌ ببخشید.

نقاشی فیل برای کودکان

در این مطلب از کاغذرنگی یک روش برای کشیدن نقاشی فیل را به‌ شما آموزش دادیم، اگر شما نیز راه‌کار بهتری می‌دانید خوشحال می‌شویم که با ما به اشتراک بگذارید.

برخی از سوالات احتمالی کاربران سراسر وب در مورد آموزش نقاشی فیل

آموزش نقاشی فیل مناسب چه رنج سنی است؟

3 تا 10 سال

برای کشیدن نقاشی فیل به چه ابزاری نیاز است؟

مداد سیاه، پاک‌‌کن، مداد رنگی و چند عدد برگه نقاشی

آیا می‌توان برای کشیدن نقاشی فیل به جای مداد سیاه و مدادرنگی از پاستل یا آبرنگ استفاده کرد؟

بله، فقط توجه داشته باشید که اگر از پاستل یا آبرنگ استفاده کنید، امکان پاک کردن خطوط نقاشی و اصلاح آن‌ها وجود ندارد.