خلاصه مطلب

فیل یکی از حیواناتی است که کمتر کسی از کشور ما می‌تواند آن را ببیند، چون در نزدیکی ما اصلا این حیوان زندگی نمی‌کند. حالا تصور کنید می‌خواهید فرزندتان را با فیل آشنا کنید، باید چه‌کاری انجام دهید؟ بهترین راه کشیدن نقاشی آن است، اما چطوری؟ برای این‌که یک روش آسان برای کشیدن نقاشی فیل را یاد بگیرید تا پایان همراه ما باشید.

در این مطلب خواهید آموخت که چطور با استفاده از راه‌کارهای آسان و مرحله‌به‌مرحله تصویر یک فیل را بکشید. نقاشی فیل در این مطلب، ظاهری زیبا و کارتونی دارد و همین موضوع باعث می‌شود این نقاشی برای همه سنین جذاب باشد. نقاشی حیوانات برای کودکان هم جالب است و هم جنبه آموزشی دارد.

ما تمام تلاش خود را کرده‌ایم تا مراحل این نقاشی را مثل نقاشی ماهی کودکانه تا حد امکان ساده کنیم. با رعایت همه موارد گفته شده در هرمرحله می‌توانید نقاشی را به کودکان خود بیاموزید تا باور کنند نقاشی کشیدن سخت نیست. با کاغذرنگی در آموزش این نقاشی فیل کودکانه همراه باشید. می‌توانید برای زیباتر شدن نقاشی خود یک نقاشی روباه هم به آن اضافه کنید.

ویدئوی آموزش نقاشی فیل مرحله به مرحله

قبل از اینکه مراحل کشیدن نقاشی کودکانه فیل را ببینید، می‌توانید مثل نقاشی تک شاخ آموزش ویدئویی آن را تماشا کنید.

مراحل کشیدن نقاشی فیل بچگانه

در این آموزش هم مثل نقاشی شیر مرحله به مرحله پیش می‌رویم تا به سادگی همه موارد را بیاموزید.

1. کشیدن خرطوم نفاشی ساده فیل

در قدم اول برای کشیدن نقاشی فیل زیبا خرطوم است. خرطوم نسبت به جهت ایستادن فیل، حرف S برعکس را بکشید. با این کار فرم کلی خرطوم فیل را مشخص خواهید کرد. دقت کنید در هر مرحله تناسب اندازه‌ها را طوری رعایت کنید تا اندام مختلف فیل با یکدیگر، هم‌خوانی داشته باشند.

کشیدن خرطوم در نفاشی فیل ساده

2. کامل کردن طرح خرطوم در نقاشی فیل ساده

یک S دیگر مانند مرحله قبل بکشید تا شکل کلی خرطوم فیل تشکیل شود. به‌این‌ترتیب به‌سادگی خرطوم فیل را کشیده‌اید. البته اگر دقت کنید متوجه می‌شوید خرطوم از ابتدا تا انتها به تدریج ضخیم‌تر شده است.

کشیدن خرطوم در نفاشی فیل ساده

3. کشیدن سر فیل

مانند تصویر خرطوم را کامل کنید و یک خط کوچک برای دهان فیل بکشید. همچنین شما در این مرحله باید فرم کلی سر نقاشی ساده فیل را هم طراحی کنید. خرطوم فیل دو برآمدگی کوچک دارد که آن را واقعی‌تر نشان خواهد داد.

کشیدن سر فیل در نفاشی فیل ساده

4. نقاشی ساده گوش فیل

برای گوش نقاشی فیل کودکانه یک c برعکس بکشید. چون این فیل ظاهری کارتونی دارد، نیاز نیست زیاد به جزئیات توجه کنید. با این حال اگر می‌خواهید نقاشی خود را واقعی‌تر کنید، می‌توانید از گوش‌های گرد برای فیل‌های آفریقایی و از گوش‌های مثلثی برای فیل‌هایی با نژاد آسیایی استفاده کنید. مانند تصویر یک عاج زیبا روی دهان فیل بکشید تا نقاشی فیل کامل‌تر شود.

کشیدن گوش و عاج های فیل در نفاشی فیل ساده

5. تکمیل سر نقاشی ساده فیل

گوش دیگر که نیمی از آن مشخص شده را بکشید و خطی از عاج تا نزدیک گوش رسم کنید. تا اینجا شما سر فیل را به طور کامل کشیده‌اید. به‌نظر خودتان تا این مرحله از نقاشی خوب پیش‌رفته‌اید؟

توجه! خطی که از عاج شروع می‌شود، به گوش نچسبانید.

کشیدن سر فیل در نفاشی فیل ساده

6. رسم پاهای طراحی فیل

در این مرحله از آموزش نقاشی فیل کودکانه باید دست و پایی که سمت زاویه دیدتان است، نقاشی کنید. باتوجه به اینکه این دست و پا سمت دید شماست، باید آن دو را به طور کامل رسم کنید.

کشیدن پاهای فیل در نفاشی فیل ساده

7. کشیدن بدن فیل

شکم فیل را با استفاده از یک خط منحنی بین دست و پا رسم کنید. سپس باید شروع به کشیدن کمر فیل کنید. برای این کار باید مطابق تصویر زیر، یک خط از گوش تا انتهای پای فیل بکشید. در این مرحله شما اصل کار نقاشی فیل کودکانه را کامل کرده‌اید.

کشیدن بدن فیل در نفاشی فیل ساده

8. تکمیل جزییات بدن نقاشی فیل کوچولو

دست و پای دیگر فیل که سمت دیگر قرار دارد را بکشید. در این مرحله باید فقط بخشی از دست و پا را بکشید، چراکه قسمتی از آن‌ها پشت دست و پای جلویی پنهان خواهد بود.

کشیدن بدن فیل در نفاشی فیل ساده

9. ترسیم دم و ناخن‌های فیل

دم را اضافه کنید و ناخن‌‎ها را مانند تصویر روی دست و پا بکشید. در این مرحله از نقاشی ساده فیل باید فقط به جزییات بپردازید.

کشیدن دم و ناخن فیل در نفاشی فیل ساده

تبریک می‌گوییم شما موفق شدید در 9 مرحله یک فیل بامزه نقاشی کنید. با این همه استعداد احتمالا کشیدن نقاشی گل با آبرنگ هم برایتان آسان است.

10. رنگ‌آمیزی نقاشی فیل کودکانه

بالاخره نوبت به رنگ‌آمیزی نقاشی کودکانه فیل رسید. به‌نظر شما کدام رنگ این نقاشی را زیباتر می‌کند؟ شاید بهترین رنگ‌ها آبی و خاکستری باشند. بااین‌حال شما می‌توانید مثل نقاشی میمون آسان، نسبت به سلیقه خود نقاشی فیل را رنگ‌آمیزی کرده و به آن روحی تازه‌ ببخشید.

رنگ آمیزی نقاشی فیل ساده

در این مطلب از کاغذرنگی یک روش برای کشیدن فیل را آموزش دادیم، اگر شما نیز راه‌کار بهتری می‌دانید خوشحال می‌شویم که با ما به اشتراک بگذارید. برای کشیدن نقاشی سایر حیوانات، می‌توانید نقاشی خرگوش کودکانه یا نقاشی شیر را امتحان کنید.

پرسش‌های متداول درباره نقاشی فیل کودکانه

آموزش نقاشی فیل مناسب چه رده سنی است؟
این نقاشی برای کودکان 3 تا 10 سال است.
برای کشیدن نقاشی فیل به چه ابزاری نیاز است؟
داشتن مداد سیاه، پاک‌‌کن، مداد رنگی و چند عدد برگه نقاشی کافی است.
آیا می‌توان برای کشیدن نقاشی فیل به جای مداد سیاه و مدادرنگی از پاستل یا آبرنگ استفاده کرد؟
بله، فقط توجه داشته باشید که اگر از پاستل یا آبرنگ استفاده کنید، امکان پاک کردن خطوط نقاشی و اصلاح آن‌ها وجود ندارد.
اشتراک گذاری:
نظرات (2)

برای ارسال نظر ابتدا باید در سایت وارد شوید.