خلاصه مطلب

خروس یکی از حیوانات اهلی و دوست داشتنی است که بیشتر بچه‌ها در اولین سال‌های زندگی با آن آشنا می‌شوند. در این مطلب از کاغذرنگی با آموزش مرحله به مرحله خروس همراه شما خواهیم بود. اگر می‌خواهید به کمک نقاشی کودک خود را با حیوانات آشنا کنید. آموزش نقاشی خروس یک انتخاب عالی برای شماست.

خروس یکی از حیوانات اهلی است که اغلب کودکان در اولین سال‌های زندگی خود با آن آشنا می‌شوند. اگر می‌خواهید حیوانات مختلف را به کودکتان آموزش دهید، می‌توانید از نقاشی حیوانات با نقاشی استفاده کنید. برای آشنا کردن فرزندتان با خروس هم بهترین راهکار آموزش نقاشی خروس است. به این ترتیب کودکان یادگیری عمیقی را تجربه خواهند کرد. برای یادگیری آموزش این طراحی کودکانه با کاغذرنگی همراه باشید. می‌توانید نقاشی پرنده آسان را هم برای نقاشی پرندگان انتخاب کنید یا با کشیدن یک نقاشی گاو کودکانه کودک خود را سرگرم کنید.

آموزش گام‌به‌گام نقاشی خروس

برای کشیدن نقاشی خروس کودکانه مثل نقاشی شیر خشمگین کافی است مراحل زیر را به ترتیب طی کنید.

1. کشیدن طرح کلی از بدن نقاشی خروس ساده

مثل نقاشی جغد ساده مطابق شکل زیر یک فرم کلی از بدن نقاشی کودکانه خروس رسم کنید. در این مرحله از نقاشی خروس نیازی به در نظر گرفتن جزئیات نیست. کافی است کلیات نقاشی را بکشید تا طرح اصلی خروس مشخص شود.

نقاشی خروس کودکانه کشیدن بدن خروس

2. رسم تاج، نوک و چشم نقاشی خروس

برای نوک نقاشی خروس زیبا باید یک شکل V شکل، برای تاج W شکل و برای چشم یک دایره رسم کنید. بعد از رسم اشکال مطابق تصویر با رسم خطوط بیشتر نقاشی را تکمیل کنید. هرچه به این جزییات کوچک توجه بیشتری داشته باشید، نقاشی کودکانه شما زیباتر خواهد بود.

نقاشی خروس کودکانه کشیدن تاج و نوک خروس

3. طراحی ریش، گوش و پرهای گردن خروس

پایین و کمی عقب‌تر از چشم خروس یک نیم دایره کوچک به‌عنوان گوش خروس رسم کنید. خط صاف نیم‌دایره باید سمت چشم خروس باشد. همچنین بهتر است برای طبیعی‌تر به‌نظر رسیدن عکس خروس نقاشی، خط صاف نیم دایره کمی انحنا داشته باشد.

برای ریش نیز یک قلب یا پنج برعکس زیر نوک رسم کنید. در نهایت برای طراحی پرهای گردن یک خط زیکزاکی یا چیزی شبیه رشته کوه‌هایی که در نقاشی‌های دوران کودکی نقاشی می‌کردید، در پایین‌ترین قسمت گردن رسم کنید.

نقاشی خروس کودکانه کشیدن ریش و پر گردن خروس

4. رسم بال در نقاشی خروس

برای رسم بال نقاشی خروس رنگی یک طرح بیضی شکل روی بدن خروس بکشید؛ بیضی که یک طرف آن گرد و طرف دیگر آن خطوط زیگزاگی باشد. قسمت گرد کتف خروس و قسمت زیگزاگی بال‌های خروس را تشکیل می‌دهند. با این طراحی جزییات کل بدن تمام خواهد شد.

نقاشی خروس کودکانه کشیدن بال خروس

5. کشیدن دم خروس کودکانه

مهم‌ترین و باشکوه‌ترین بخش نقاشی خروس دم آن است. برای رسم دم چند شکل شبیه هلال ماه بکشید؛ به‌‎طوری‌که بالاترین قسمت دم یک هلال بزرگ و پایین‌ترین قسمت یک هلال کوچک باشد. سعی کنید اندازه دم را طوری در نظر بگیرید که خیلی کوچک‌تر یا خیلی بزرگ‌تر از بدن خروس به نظر نرسد.

نقاشی خروس کودکانه کشیدن دم خروس

6. طراحی پاهای خروس

برای طراحی پاهای خروس از ران پا شروع کنید. ران پا را چیزی شبیه یک مخروط بکشید. برای کشیدن ساق پاها نیز خطوطی کمی باریک‌ را از پایین‌ترین بخش ران خروس طراحی کنید. در نهایت برای انگشتان پا نیز مطابق تصویر پیش بروید.

نقاشی خروس کودکانه کشیدن پا خروس

7. حذف خطوط اضافه نقاشی خروس

برای تکمیل نقاشی باید خطوط اضافه اطراف دم و بال را پاک کرده و مطابق تصویر، چشم را با رنگ سیاه رنگ‌آمیزی کنید. برای زیباتر شدن طرح نیز می‌توانید آن را با رنگ‌های دلخواه رنگ‌آمیزی کنید.

مثل نقاشی موش کودکانه می‌توانید این نقاشی را با رنگ‌های دلخواه خود و کودکتان حتی رنگ‌های فانتزی و غیرواقعی رنگ‌آمیزی کنید.

نقاشی خروس کودکانه کشیدن صورت خروس

اگر کودک شما به نقاشی علاقه‌مند است، پیشنهاد می‌کنیم سایر آموزش های نقاشی کودکانه مثل طراحی و نقاشی سیب کودکانه را نیز از دست ندهید. همچنین در صورتی که برای کشیدن این تصویر کودکانه روش و حالت دیگری را امتحان کرده‌اید، می‌توانید آن را با مخاطبان کاغذرنگی درمیان بگذارید.

پرسش‌های متداول درباره نقاشی خروس

آموزش نقاشی خروس مناسب چه رده سنی است؟
این نقاشی برای کودکان 3 سال به بالاست.
برای کشیدن نقاشی خروس به چه ابزاری نیاز دارید؟
داشتن مداد سیاه، پاک‌‌کن، مداد رنگی و چند عدد برگه نقاشی کافی است.
آیا می‌توان برای کشیدن نقاشی خروس به جای مداد سیاه و مدادرنگی از پاستل یا آبرنگ استفاده کرد؟
بله، فقط توجه داشته باشید که اگر از پاستل یا آبرنگ استفاده کنید، امکان پاک کردن خطوط نقاشی و اصلاح آن‌ها وجود ندارد.
اشتراک گذاری: