خلاصه مطلب

خروس یکی از حیوانات اهلی و دوست داشتنی است که بیشتر بچه‌ها در اولین سال‌های زندگی با آن آشنا می‌شوند. در این مطلب از کاغذرنگی با آموزش مرحله به مرحله خروس همراه شما خواهیم بود. اگر می‌خواهید به کمک نقاشی کودک خود را با حیوانات آشنا کنید. آموزش نقاشی خروس یک انتخاب عالی برای شماست.

خروس یکی از حیوانات اهلی است که اغلب کودکان در اولین سال‌های زندگی خود با آن آشنا می‌شوند. اگر می‌خواهید حیوانات مختلف را به کودکتان آموزش دهید، می‌توانید از آموزش با نقاشی استفاده کنید. برای آشنا کردن فرزندتان با خروس هم بهترین راهکار آموزش نقاشی خروس است. به این ترتیب کودکان یادگیری عمیقی را تجربه خواهند کرد. برای یادگیری آموزش این طراحی کودکانه با کاغذرنگی همراه باشید.

آموزش گام‌به‌گام نقاشی خروس

برای کشیدن نقاشی کودکانه این حیوان کوچک اهلی کافی است مراحل زیر را به ترتیب طی کنید.

1. کشیدن طرح کلی از بدن خروس

مطابق شکل زیر یک فرم کلی از بدن خروس رسم کنید. در این مرحله از نقاشی خروس نیازی به در نظر گرفتن جزئیات نیست. کافی است کلیات نقاشی را بکشید تا طرح اصلی خروس مشخص شود.

مرحله اول نقاشی خروس - کشیدن طرح کلی از بدن خروس

2. رسم تاج، نوک و چشم نقاشی خروس

برای نوک خروس باید یک شکل V شکل، برای تاج W شکل و برای چشم یک دایره رسم کنید. بعد از رسم اشکال مطابق تصویر با رسم خطوط بیشتر نقاشی را تکمیل کنید. هرچه به این جزییات کوچک توجه بیشتری داشته باشید، نقاشی کودکانه شما زیباتر خواهد بود.

مرحله دوم نقاشی خروس - رسم تاج، نوک و چشم خروس

3. طراحی ریش، گوش و پرهای گردن خروس

پایین و کمی عقب‌تر از چشم خروس یک نیم دایره کوچک به‌عنوان گوش خروس رسم کنید. خط صاف نیم‌دایره باید سمت چشم خروس باشد. همچنین بهتر است برای طبیعی‌تر به‌نظر رسیدن خروس، خط صاف نیم دایره کمی انحنا داشته باشد.

برای ریش نیز یک قلب یا پنج برعکس زیر نوک رسم کنید. در نهایت برای طراحی پرهای گردن یک خط زیکزاکی یا چیزی شبیه رشته کوه‌هایی که در نقاشی‌های دوران کودکی نقاشی می‌کردید، در پایین‌ترین قسمت گردن رسم کنید.

مرحله سوم نقاشی خروس - طراحی ریش، گوش و پرهای گردن خروس

4. رسم بال در نقاشی خروس

برای رسم بال خروس یک طرح بیضی شکل روی بدن خروس بکشید؛ بیضی که یک طرف آن گرد و طرف دیگر آن خطوط زیگزاگی باشد. قسمت گرد کتف خروس و قسمت زیگزاگی بال‌های خروس را تشکیل می‌دهند. با این طراحی جزییات کل بدن تمام خواهد شد.

مرحله چهارم نقاشی خروس - رسم بال

5. کشیدن دم خروس کودکانه

مهم‌ترین و باشکوه‌ترین بخش نقاشی خروس دم آن است. برای رسم دم چند شکل شبیه هلال ماه بکشید؛ به‌‎طوری‌که بالاترین قسمت دم یک هلال بزرگ و پایین‌ترین قسمت یک هلال کوچک باشد. سعی کنید اندازه دم را طوری در نظر بگیرید که خیلی کوچک‌تر یا خیلی بزرگ‌تر از بدن خروس به نظر نرسد.

مرحله پنجم نقاشی خروس - کشیدن دم خروس

6. طراحی پاهای خروس

برای طراحی پاهای خروس از ران پا شروع کنید. ران پا را چیزی شبیه یک مخروط بکشید. برای کشیدن ساق پاها نیز خطوطی کمی باریک‌ را از پایین‌ترین بخش ران خروس طراحی کنید. در نهایت برای انگشتان پا نیز مطابق تصویر پیش بروید.

مرحله ششم نقاشی خروس - طراحی پاهای خروس

7. حذف خطوط اضافه نقاشی خروس

برای تکمیل نقاشی باید خطوط اضافه اطراف دم و بال را پاک کرده و مطابق تصویر، چشم را با رنگ سیاه رنگ‌آمیزی کنید. برای زیباتر شدن طرح نیز می‌توانید آن را با رنگ‌های دلخواه رنگ‌آمیزی کنید.

مثل نقاشی موش کودکانه می‌توانید این نقاشی را با رنگ‌های دلخواه خود و کودکتان حتی رنگ‌های فانتزی و غیرواقعی رنگ‌آمیزی کنید.

نقاشی خروس

اگر کودک شما به نقاشی علاقه‌مند است، پیشنهاد می‌کنیم سایر آموزش های نقاشی کودکانه مثل طراحی و نقاشی سیب کودکانه را نیز از دست ندهید. همچنین در صورتی که برای کشیدن این تصویر کودکانه روش و حالت دیگری را امتحان کرده‌اید، می‌توانید آن را با مخاطبان کاغذرنگی درمیان بگذارید.

پرسش‌های متداول درباره نقاشی خروس

آموزش نقاشی خروس مناسب چه رده سنی است؟
این نقاشی برای کودکان 3 سال به بالاست.
برای کشیدن نقاشی خروس به چه ابزاری نیاز دارید؟
داشتن مداد سیاه، پاک‌‌کن، مداد رنگی و چند عدد برگه نقاشی کافی است.
آیا می‌توان برای کشیدن نقاشی خروس به جای مداد سیاه و مدادرنگی از پاستل یا آبرنگ استفاده کرد؟
بله، فقط توجه داشته باشید که اگر از پاستل یا آبرنگ استفاده کنید، امکان پاک کردن خطوط نقاشی و اصلاح آن‌ها وجود ندارد.
اشتراک گذاری:

نظر خود را در مورد متن بالا ثبت کنید