خلاصه مطلب

نقاشی گربه آموزشی است که اینبار و در این مطلب برای شما آماده کرده‌ایم. نقاشی کشیدن روشی جذاب و دوست‌داشتنی برای نهادینه کردن خلاقیت و آموزش حیوانات به کودکان است. با کاغذرنگی همراه باشید و آموزش به کودکتان را شروع کنید.

گربه‌ها از بانمک‌ترین و البته بیشترین حیواناتی هستند که می‌توانید در اطرافتان پیدا کنید. این حیوانات دوست‌داشتنی جای خود را در دل کودکان نیز باز کرده‌اند! به‌همین دلیل گربه از اولین شکل‌ها و طرح‌هایی است که کودکان می‌کشند. نقاشی حیوانات علاوه بر آموزش اسم حیوانات به کودکان، بسیار ساده و سرگرم‌کننده است. در این مطلب از کاغذرنگی قصد داریم آموزش نقاشی ساده گربه کودکانه را به شما آموزش دهیم تا بتوانید آن را با کودکتان تمرین کنید.

ویدئوی آموزش نقاشی گربه

قبل از اینکه مراحل کشیدن نقاشی گربه ساده را ببینید، می‌توانید مثل نقاشی خرس کودکانه آموزش ویدئویی آن را تماشا کنید.

آموزش مراحل نقاشی گربه

نقاشی کودکانه گربه بسیار ساده است، تنها کافی است مراحل زیر را به خوبی طی کنید. در هر مرحله خطوط قرمز مراحل جدید کار را نشان می‌دهند.

1. کشیدن سر نقاشی ساده گربه

همان‌طور که در نقاشی بز کودکانه با کشیدن دایره یا بیضی بالای کاغذ، کار را شروع می‌کنید؛ اینجا هم مانند تصویر، نقاشی گربه آسان را شروع کنید.

کشیدن سر در نقاشی گربه کودکانه

2. تکمیل گوش و بینی گربه

دو مثلث برای گوش‌های گربه در قسمت بالای دایره‌ای که سر گربه است، رسم کنید. پس از آن نوبت ترسیم بینی گربه است. برای این‌کار می‌توانید از مثلث، بیضی یا دایره کمک بگیرید. انتخاب هریک از این شکل‌ها برای بینی گربه به مهارت و علاقه‌ کودکتان بستگی دارد. عکس نقاشی گربه را می‌توانید در تصویرهای زیر ببینید.

کشیدن گوش در نقاشی گربه کودکانه

3. رسم جزییات صورت گربه

در این مرحله از گربه نقاشی کودکانه باید صورت گربه را کامل کنید. در اولین قدم دو مثلث کوچک داخل گوش‌های گربه بکشید. در قدم بعدی برای رسم چشم‌های گربه از دو دایره‌ توپر استفاده کنید. در ادامه هم مانند تصویر سه نیم‌دایره برای دهان گربه بکشید.

کشیدن صورت در نقاشی گربه کودکانه

4. رسم سبیل و بدن

برای رسم سبیل نقاشی گربه آسان سه خط افقی با کمی انحنا در دو سمت صورت او کافی است. خطوط را از میان بینی و دهان نقاشی گربه شروع کنید و تا بیرون دایره سر ادامه دهید. تا اینجا سر نقاشی گربه زیبا را تا حدودی کامل کردید.

در این قسمت باید بدن گربه را مثل نقاشی ماهی کودکانه رسم کنید. دو خط منحنی از زیر گلو به‌ سمت پایین کاغذ بکشید. توجه داشته باشید خطوط در انتها به‌هم وصل نشوند و قسمت منحنی‌شان انتهای شکل باشد.

کشیدن بدن در نقاشی گربه کودکانه

5. ترسیم پا و دست‌های نقاشی گربه

مثل نقاشی کانگورو کودکانه ساده گربه هم به دست و پا نیاز دارد. برای رسم دست‌های نقاشی گربه نشسته دو حرف U با دسته‌های کشیده از وسط تا پایین شکم گربه موازی هم و با کمی فاصله بکشید. حالا می‌توانید سراغ کشیدن پاهای گربه بروید.

در این مرحله دو نیم‌دایره را با کمی زاویه به‌ سمت بیرون نقاشی، کنار دست‌های گربه بکشید و خطوط آن را به خطوط بدن گربه وصل کنید.

کشیدندست ها و پاها در نقاشی گربه ساده

6. کشیدن دم و پنجه‌ها

نحوه کشیدن دم گربه هیچ محدودیتی برای شما ندارد. از انتهای بدن نقاشی پیشی کشیدن دم را شروع کنید. در تصویر زیر از حرف انگلیسی S الهام گرفته شده است. حالا با چند خط عمود کوچک در قسمت پایینی پنجه‌های گربه را بکشید و به زیبایی نقاشی گربه آسان اضافه کنید.

قبل از رفتن سراغ مرحله رنگ‌آمیزی گربه یادتان باشد اگر کودکتان به شخصیت‌های کارتونی و انیمیشنی علاقه دارد، نقاشی پری دریایی را برایش بکشید.

کشیدن دم در نقاشی گربه آسان

7. رنگ‌آمیزی نقاشی ساده گربه

در این مرحله با مداد‌های رنگی بدن و سر گربه را رنگ‌آمیزی و نقاشی را کامل کنید. شما می‌توانید دراین قسمت از رنگ نارنجی و خطوطی تیره‌رنگ استفاده کنید و نقاشی گربه کودکانه را طبیعی‌تر جلوه دهید. انتخاب رنگ را به‌اختیار کودک‌تان بگذارید. عکس نقاشی گربه رنگ شده را می‌توانید ببینید البته رنگ‌آمیزی یک نقاشی کاملا به سلیقه شما بستگی دارد.

همچنین می‌توانید از رنگ‌های غیر معمول برای رنگ‌آمیزی استفاده کنید و با این کار خلاقیت کودکتان را تقویت کنید.

رنگ آمیزی نقاشی گربه کودکانه

اگرچه این نقاشی گربه بسیار ساده است؛ ولی به خلاقیت کودک شما کمک زیادی می‌کند. اگر شما روش دیگری برای نقاشی ساده گربه سراغ دارید؛ آن را با ما در کاغذرنگی به‌اشتراک بگذارید. اگر طرفدار این سبک از نقاشی‌های کودکانه هستید. پیشنهاد می‌کنیم آموزش نقاشی شیر یا نقاشی زنبور کودکانه را هم از دست ندهید.

پرسش‌های متداول درباره نقاشی ساده گربه

آموزش نقاشی گربه کودکانه مناسب چه رده سنی است؟
این نقاشی برای کودکان 3 تا 10 سال است.
برای کشیدن نقاشی گربه کودکانه به چه ابزاری نیاز داریم؟
کافی است مداد سیاه، پاک‌‌کن، مداد رنگی و چند عدد برگه نقاشی داشته باشید.
در رنگ آمیزی نقاشی گربه کودکانه محدودیتی وجود دارد؟
خیر، برای شکوفایی بیشتر خلاقیت کودکان، بهتر است اجازه دهید با هر رنگی که می‌خواهند نقاشی را رنگ‌آمیزی کنند.
اشتراک گذاری: