خلاصه مطلب

نقاشی گربه آموزشی است که اینبار و در این مطلب برای شما آماده کرده‌ایم. نقاشی کشیدن روشی جذاب و دوست‌داشتنی برای نهادینه کردن خلاقیت و آموزش حیوانات به کودکان است. با کاغذرنگی همراه باشید و آموزش به کودکتان را شروع کنید.

گربه‌ها از بانمک‌ترین و البته بیشترین حیواناتی هستند که می‌توانید در اطرافتان پیدا کنید. این حیوانات دوست‌داشتنی جای خود را در دل کودکان نیز باز کرده‌اند! به‌همین دلیل گربه از اولین شکل‌ها و طرح‌هایی است که کودکان می‌کشند. در این مطلب از کاغذرنگی قصد داریم آموزش نقاشی ساده گربه کودکانه را به شما آموزش دهیم تا بتوانید آن را با کودکتان تمرین کنید.

آموزش مراحل نقاشی گربه

این نقاشی بسیار ساده است، تنها کافی است مراحل زیر را به خوبی طی کنید. در هر مرحله خطوط قرمز مراحل جدید کار را نشان می‌دهند.

1. کشیدن سر نقاشی ساده گربه

همان‌طور که در نقاشی بز کودکانه با کشیدن دایره یا بیضی بالای کاغذ، کار را شروع می‌کنید؛ اینجا هم مانند تصویر، نقاشی گربه آسان را شروع کنید.

نقاشی گربه کودکانه

2. تکمیل گوش و بینی گربه

دو مثلث برای گوش‌های گربه در قسمت بالای دایره‌ای که سر گربه است، رسم کنید. پس از آن نوبت ترسیم بینی گربه است. برای این‌کار می‌توانید از مثلث، بیضی یا دایره کمک بگیرید. انتخاب هریک از این شکل‌ها برای بینی گربه به مهارت و علاقه‌ کودکتان بستگی دارد.

نقاشی گربه کودکانه

3. رسم جزییات صورت گربه

در این مرحله باید صورت گربه را کامل کنید. در اولین قدم دو مثلث کوچک داخل گوش‌های گربه بکشید. در قدم بعدی برای رسم چشم‌های گربه از دو دایره‌ توپر استفاده کنید. در ادامه هم مانند تصویر سه نیم‌دایره برای دهان گربه بکشید.

تکمیل صورت گربه

4. رسم سبیل و بدن

برای رسم سبیل نقاشی گربه آسان سه خط افقی با کمی انحنا در دو سمت صورت او کافی است. خطوط را از میان بینی و دهان نقاشی گربه شروع کنید و تا بیرون دایره سر ادامه دهید. تا اینجا سر گربه را تا حدودی کامل کردید.

در این قسمت باید بدن گربه را مثل نقاشی ماهی کودکانه رسم کنید. دو خط منحنی از زیر گلو به‌ سمت پایین کاغذ بکشید. توجه داشته باشید خطوط در انتها به‌هم وصل نشوند و قسمت منحنی‌شان انتهای شکل باشد.

نقاشی گربه در هفت مرحله

5. ترسیم پا و دست‌های نقاشی گربه

برای رسم دست‌های نقاشی ساده گربه دو حرف U با دسته‌های کشیده از وسط تا پایین شکم گربه موازی هم و با کمی فاصله بکشید. حالا می‌توانید سراغ کشیدن پاهای گربه بروید. در این مرحله دو نیم‌دایره را با کمی زاویه به‌ سمت بیرون نقاشی، کنار دست‌های گربه بکشید و خطوط آن را به خطوط بدن گربه وصل کنید.

کشیدن نقاشی برای بچه ها

6. کشیدن دم و پنجه‌ها

نحوه کشیدن دم گربه هیچ محدودیتی برای شما ندارد. از انتهای بدن گربه کشیدن دم را شروع کنید. در تصویر زیر از حرف انگلیسی S الهام گرفته شده است. حالا با چند خط عمود کوچک در قسمت پایینی پنجه‌های گربه را بکشید و به زیبایی نقاشی گربه آسان اضافه کنید.

قبل از رفتن سراغ مرحله رنگ‌آمیزی گربه یادتان باشد اگر کودکتان به شخصیت‌های کارتونی و انیمیشنی علاقه دارد، نقاشی پری دریایی را برایش بکشید.

کشیدن نقاشی ساده

7. رنگ‌آمیزی نقاشی ساده گربه

در این مرحله با مداد‌های رنگی بدن و سر گربه را رنگ‌آمیزی و نقاشی را کامل کنید. شما می‌توانید دراین قسمت از رنگ نارنجی و خطوطی تیره‌رنگ استفاده کنید و نقاشی گربه کودکانه را طبیعی‌تر جلوه دهید. انتخاب رنگ را به‌اختیار کودک‌تان بگذارید.

همچنین می‌توانید از رنگ‌های غیر معمول برای رنگ‌آمیزی استفاده کنید و با این کار خلاقیت کودکتان را تقویت کنید.

رنگ آمیزی نقاشی کودکانه

اگرچه این نقاشی گربه بسیار ساده است؛ ولی به خلاقیت کودک شما کمک زیادی می‌کند. اگر شما روش دیگری برای نقاشی ساده گربه سراغ دارید؛ آن را با ما در کاغذرنگی به‌اشتراک بگذارید. اگر طرفدار این سبک از نقاشی‌های کودکانه هستید. پیشنهاد می‌کنیم آموزش نقاشی شیر یا نقاشی زنبور کودکانه را هم از دست ندهید.

پرسش‌های متداول درباره نقاشی ساده گربه

آموزش نقاشی گربه کودکانه مناسب چه رده سنی است؟
این نقاشی برای کودکان 3 تا 10 سال است.
برای کشیدن نقاشی گربه کودکانه به چه ابزاری نیاز داریم؟
کافی است مداد سیاه، پاک‌‌کن، مداد رنگی و چند عدد برگه نقاشی داشته باشید.
در رنگ آمیزی نقاشی گربه کودکانه محدودیتی وجود دارد؟
خیر، برای شکوفایی بیشتر خلاقیت کودکان، بهتر است اجازه دهید با هر رنگی که می‌خواهند نقاشی را رنگ‌آمیزی کنند.
اشتراک گذاری:

نظر خود را در مورد متن بالا ثبت کنید