خلاصه مطلب

نقاشی با کودکان می‌تواند خاطره بسیار هیجان‌انگیز و جذابی را برایتان بسازد. در این مطلب از کاغذ رنگی آموزش نقاشی خرس کودکانه را به 3 روش مختلف شرح داده‌ایم. با آموزش این نقاشی به کودکانتان می‌توانید آن‌ها را به نقاشی و حیوانات علاقه‌مند سازید.

فرقی نمی‌کند نقاشی اسب تک شاخ باشد یا نقاشی آدم برفی در هر صورت نقاشی حیوانات یک تفریح لذت‌بخش و جذاب برای کودکان است؛ اما نقاشی برای کودکان زمانی محبوب‌تر و سرگرم‌کننده‌تر می‌شود که بتوانند با طرح‌های ساده نقاشی‌های زیباتری بکشند. بعد از اینکه نقاشی خرس آسان را تمام کردید، می‌توانید نقاشی کانگورو را هم کنار این نقاشی بکشید و رنگ‌آمیزی آن را به کودک خود بسپارید.

در این مطلب از نقاشی رنگی آموزش نقاشی خرس تدی به 3 روش مختلف را برای شما آماده کرده‌ایم. همراه کاغذرنگی باشید تا نحوه کشیدن خرس تدی، خرس قلبی و خرس نشَسته را به شما آموزش دهیم.

ویدئوی روش اول آموزش نقاشی خرس تدی

قبل از اینکه مراحل کشیدن نقاشی خرس گوگولی را ببینید، می‌توانید آموزش ویدئویی آن را تماشا کنید.

مراحل روش اول نقاشی خرس تدی

با کشیدن نقاشی کودکانه خرس، می‌توانید خرس تدی را درست شبیه یک عروسک زیبا طراحی کنید.

1. کشیدن بدن خرس

برای نقاشی خرس برزرگ تدی باید یک طرح کلی از خرس تدی روی کاغذ رسم کنید؛ بنابراین برای سر خرس یک بیضی رسم کرده و برای بدن آن یک قطره روی کاغذ بکشید. این یک طرح اولیه است و نیازی نیست در کشیدن آن وسواس داشته باشید.

کشیدن سر و بدن نقاشی خرس تدی برای کودکان

2. کامل کردن اجزای صورت نقاشی خرس ساده

حال نوبت به اجزای صورت خرس تدی می‌رسد؛ برای گوش‌ها دو بیضی کوچک و برای دهان خرس یک بیضی نسبتا بزرگ‌تر روی دایره صورت رسم کنید. اندازه دایره‌ها را با دقت انتخاب کنید؛ چراکه با کمی حواسپرتی ممکن است پوزه بزرگ‌تر یا گوش‌های بزرگ‌تری بکشید.

کشیدن گوش و پوزه نقاشی خرس تدی برای کودکان

3. طراحی پاها در نقاشی خرس تدی

هر کدام از پاها در نقاشی خرس بزرگ شما باید چیزی شبیه لوبیا باشد؛ برای رسم پاها از تصویر زیر کمک بگیرید. همچنین دقت کنید یکی از پاها شکل کامل و دیگری شکل نیمه‌ای دارد. زیرا بخشی از پا پشت بدن خرس پنهان خواهد بود.

کشیدن پاهای نقاشی خرس تدی برای کودکان

4. تکمیل دست‌ها و پاها

برای دست‌ها دو لوبیای لاغر و دراز کشیده و برای تکمیل پاهای نقاشی خرس‌ بزرگ یک بیضی کوچک به هرکدام از پاها اضافه کنید. تا این مرحله کلیات خرس تدی را کشیده‌اید. باز هم مانند پاها، برای کشیدن دست از دو شکل متفاوت استفاده کنید.

کشیدن دست‌های نقاشی خرس تدی برای کودکان

5. پاک کردن خطوط اضافی

اگر به طرح خود نگاه کنید، متوجه خواهید شد بعضی‌ از خطوط دست‌ها و پاهای خرس اضافه هستند و باید آن‌ها را پاک کنید؛ طبق تصویر زیر می‌توانید خطوط اضافه را پاک کنید تا نقاشی خرس تدی تمیزتر و جذاب‌تر شود.

کشیدن نقاشی خرس تدی برای کودکان

6. اضافه کردن جزییات صورت نقاشی خرس

وقتی طرح کلی بدن و سر خرس تدی را کشیدید، نوبت به اضافه کردن جزییات می‌رسد. مانند شکل زیر دو دایره کوچک برای چشم‌ها، دو منحنی برای تکمیل گوش‌ها، یک بیضی برای بینی و دو منحنی برای لب‌های خرس روی کاغذ رسم کنید.

شما می‌توانید بسته به سلیقه خود خرسی خندان یا عصبانی داشته باشید. ما در این آموزش یک خرس شاد و خوشحال کشیدیم.

کشیدن صورت نقاشی خرس تدی برای کودکان

7. تکمیل طرح نقاشی خرس تدی

برای این‌که نقاشی خرس شما ظاهر عروسکی واقعی‌تری به‌خود بگیرد آن را مطابق شکل زیر کامل کنید. این خرس تدی یک عروسک محبوب بین کودکان است.

کشیدن نقاشی خرس تدی برای کودکان

پس از پاک کردن خطوط اضافه و کامل کردن جزییات صورت، خرس تدی در آخرین مرحله خود خواهد بود. شما می‌توانید عکس خرس نقاشی را به دلخواه خود رنگ‌آمیزی کنید.

نقاشی خرس تدی برای کودکان

ویدئوی روش دوم آموزش نقاشی خرس

قبل از اینکه مراحل کشیدن این نقاشی را ببینید، می‌توانید آموزش ویدئویی آن را تماشا کنید.

مراحل روش دوم نقاشی خرس کودکانه

در این آموزش با کمک چند دایره ساده، خرس تدی را با یک قلب کودکانه نقاشی خواهیم کرد.

1. کشیدن سر نقاشی خرس عروسکی با دایره

نقاشی خرس را با رسم یک دایره شروع کنید. این دایره به‌عنوان سر خرس درنظر گرفته می‌شود.

کشیدن سر نقاشی خرس عروسکی برای کودکان

2. رسم گوش‌های نقاشی خرس با دایره

دو دایره کوچک یا بهتر است بگوییم دو نیم دایره روی سر خرس بکشید. سپس داخل نیم‌دایره‌ها دو نیم دایره کوچک‌تر منتها بااین‌تفاوت که خط رسم مواج باشد ولی فرم کلی شکل نیم دایره به‌نظر برسد؛ به‌عبارتی دو دایره موج‌دار رسم کنید. رسم این دو نیم دایره باعث طبیعی‌تر شدن گوش‌ها و ایجاد جلوه‌ای پشمالو برای گوش‌های خرس می‌شود.

کشیدن گوش های نقاشی خرس عروسکی برای کودکان

3. طراحی قلب

یک قلب زاویه‌دار زیر سر خرس رسم کنید، طوری‌که قسمتی از قلب با سر همپوشانی داشته باشد. (چیزی شبیه تصویر زیر)

کشیدن قلب نقاشی خرس عروسکی برای کودکان

4. پاک کردن خطوط اضافه

بخشی از خط سر نقاشی خرس با دایره که داخل قلب قرار گرفته است را پاک کنید.

آموزش نقاشی خرس قلبی

5. رسم دست‌های خرس

با رسم یک بیضی موج‌دار (شبیه مرحله دوم) روی قلب خرس، رسم دست راست نقاشی خرس را شروع کنید. سپس با استفاده از خطوط منحنی بازو را طراحی کرده و حین طراحی به حالت دست نیز توجه داشته و آن را خم شده طراحی کنید.

برای دست دیگر نیز ابتدا یک دایره موج‌دار رسم کرده و با استفاده از یک خط موج‌دار بازو و شانه خرس را رسم کنید. توجه داشته باشید که بخشی از دایره دست سمت چپ خرس باید زیر قلب قرار گرفته و در واقع رسم نشود.

6. رسم پاها

برای پاهای نقاشی خرس با دایره روالی شبیه رسم دست‌ها را باید طی کنید. به‌این‌منظور دو دایره موج‌دار در سمت چپ و راست بدن خرس رسم کنید. به‌طوری‌که شبیه تصویر زیر بخشی از دایره سمت چپ زیر قلب پنهان شده باشد. سپس با یک خط منحنی بزرگ دایره‌‌ها را به یکدیگر متصل کنید تا فرم کلی پاها درست شود. برای ایجاد جزئیات نیز چند خط مطابق تصویر زیر به پاها اضافه کنید.

کشیدن پاهای نقاشی خرس قلبی برای کودکان

7. تکمیل جزئیات صورت خرس

یک دایره موج‌دار پایین صورت بکشید. این دایره نشان دهنده فضای اطراف دهان نقاشی خرس است. در قسمت بالا و داخل دایره‌ای که رسم کردید یک مثلث منحنی وارونه به‌عنوان بینی رسم کرده و سپس یک بیضی برای جذابیت بیشتر بینی، گوشه سمت راست مثلث رسم کنید.

برای تکمیل دهان خرس یک خط صاف متصل به زیر مثلث رسم کرده و با یک خط منحنی شبیه به یک پرانتز دهان خرس را نیز نقاشی کنید. حالا دو دایره توپر به‌عنوان چشم‌ها رسم کرده و مردمک آن‌ها را با دو دایره توپر سفید نقاشی کنید.

در نهایت نیز چند خط منحنی بریده‌بریده با فرم منحنی بالای سر خرس رسم کنید تا پیشانی خرس نیز طراحی شود.

کشیدن صورت نقاشی خرس عروسکی برای کودکان

8. تکمیل قلب

یک قلب کوچک خط چینی داخل قلبی که در مرحله سوم رسم کردید بکشید. قلبی که رسم می‌کنید نباید خیلی کوچک باشد، همین که کمی از خطوط قلب اصلی فاصله داشته باشد و حالتی شبیه حاشیه برای قلب اصلی داشته باشد کافیست. سپس داخل قلب جمله “I Love You” یا هر جمله‌ای که دوست دارید بنویسید.

کشیدن جزئیات نقاشی خرس عروسکی برای کودکان

9. رنگ آمیزی نقاشی خرس با دایره

تا اینجا نقاشی خرس شما تقریبا تکمیل شده است، کافیست آن را رنگ‌آمیزی کنید. رنگ‌آمیزی نقاشی کاملا سلیقه‌ایست و می‌توانید نقاشی را با رنگ های دلخواه خود رنگ آمیزی کنید. بااین‌حال اگر برای اینکار ایده‌ای ندارید، از تصویر زیر کمک گرفته و به کمک آن نقاشی خرس را رنگ آمیزی کنید.

رنگ آمیزی نقاشی خرس عروسکی برای کودکان

ویدئوی روش سوم آموزش نقاشی خرس

قبل از اینکه مراحل کشیدن این نقاشی را ببینید، می‌توانید آموزش ویدئویی آن را تماشا کنید.

مراحل روش سوم نقاشی خرس نشسته

در این روش، یک خرس تدی در حالت نشسته را نقاشی خواهید کرد.

1. کشیدن سر و گوش‌های نقاشی خرس تدی نشسته

نقاشی خرس را با کشیدن یک دایره برای سر خرس و دو دایره مانند برای گوش‌ها شروع کنید.

کشیدن سر نقاشی خرس نشسته برای کودکان

2. کشیدن بدن و دست‌ها

یک دایره بزرگ برای بدن خرس رسم کنید. برای دست‌ها نیز دو مستطیل بکشید؛ مستطیل‌ها باید به‌شکلی رسم شوند که ضلع بالایی آن‌ها با خط گردن و بدن خرس مماس باشد.

کشیدن بدن و دست های نقاشی خرس نشسته برای کودکان

3. رسم پاهای نقاشی خرس با دایره

از آنجا که در این آموزش قرار است یک خرس نشسته را نقاشی کنید، فقط کف پاهای خرس در نقاشی مشخص هستند و در نتیجه کارتان آسان می‌شود. به‌این‌منظور دو بیضی بزرگ روی دایره بدن رسم کنید؛ نیمی از بیضی‌ها باید داخل بدن و نیمه دیگر آن‌ها بیرون از بدن خرس باشن؛. وسط بیضی‌ها نیز باید روی خط بدن قرار گرفته باشند. در نهایت نیز خط بدن که از وسط بیضی پاها گذشته است را با پاک‌کن پاک کنید.

کشیدن پاهای نقاشی خرس نشسته برای کودکان

4. پاک کردن خطوط اضافه دست و بدن

برای انجام این مرحله از تصویر زیر کمک بگیرید. در این مرحله باید خطوط اضافه دست و بدن خرس را پاک کرده و سر دست‌های خرس را از حالت زاویه‌دار به نیم دایره تغییر شکل بدهید.

کشیدن نقاشی خرس نشسته برای کودکان

5. رسم دهان و چشم‌ها و اضافه کردن جزئیات به گوش‌های خرس

یک دایره بیضی شکل پایین صورت خرس رسم کنید. این دایره فضای اطراف دهان خرس را مشخص می‌کند. سپس یک بیضی بالای دایره‌ای که رسم کردید بکشید تا بینی خرس نیز طراحی شود. در ادامه دو دایره برای چشم‌های خرس رسم کنید. درنهایت نیز برای اضافه کردن جزئیات به گوش‌های خرس دو دایره داخل گوش‌ها رسم کنید.

پیشنهاد می‌کنیم برای اینکه نقاشی خرس شما زیبا و طبیعی‌تر شود یک خط صاف از زیر بینی تا نزدیک وسط دایره نشان دهنده فضای اطراف دهان رسم کنید. سپس این خط را با یک منحنی پرانتزی شکل تکمیل کنید. به‌این‌شکل دهان و خط آن نیز رسم شده و خرس طبیعی‌تر جلوه می‌کند.

کشیدن صورت نقاشی خرس نشسته برای کودکان

6. اضافه کردن جزئیات به نقاشی خرس

در این مرحله باید دو بیضی با اندازه مناسب داخل بیضی پاها رسم کنید؛ این دو بیضی نشان دهنده کف پای خرس هستند. سپس دو دایره نیز انتهای هر کدام از دست‌های خرس بکشید. این دایره‌ها نیز نشان‌دهنده کف دست‌ها هستند.

کشیدن دست و پا نقاشی خرس نشسته برای کودکان

7. رنگ‌آمیزی نقاشی خرس

نقاشی شما تقریبا تمام است، فقط رنگ‌آمیزی آن باقی‌مانده است. این مرحله از نقاشی به سلیقه شما بستگی داشته و می‌توانید خرس را مطابق میل خود رنگ‌آمیزی کنید. بااین‌حال اگر فک می‌کنید برای اینکار ایده‌ای ندارید، از تصویر زیر کمک گرفته و نقاشی خرس را رنگ‌آمیزی کنید. اگر دوست دارید یک نقاشی ساده گربه هم به نقاشی خود اضافه کنید و این تقاشی را زیباتر کنید.

رنگ آمیز نقاشی خرس نشسته برای کودکان

برای افزایش زیبایی خرس و طبیعی‌تر به‌نظر رسیدن آن نیز می‌توانید مطابق تصویر زیر به نقاشی سایه اضافه کنید.

رنگ آمیز نقاشی خرس نشسته برای کودکان

اگر کودک شما عاشق نقاشی است می‌توانید در بخش نقاشی کودکانه سایر آموزش‌های نقاشی را نیز مشاهده کنید.

پرسش‌های متداول نقاشی خرس تدی

آموزش نقاشی خرس تدی مناسب چه رده سنی است؟
این نوع نقاشی برای کودکان 3 تا 10 سال مناسب است.
برای کشیدن نقاشی خرس تدی به چه ابزاری نیاز داریم؟
داشتن مداد سیاه، پاک‌‌کن، مداد رنگی و چند عدد برگه نقاشی کافی است.
آیا می‌توان برای کشیدن نقاشی خرس تدی به جای مداد سیاه و مدادرنگی از پاستل یا آبرنگ استفاده کرد؟
بله، فقط توجه داشته باشید که اگر از پاستل یا آبرنگ استفاده کنید، امکان پاک کردن خطوط نقاشی و اصلاح آن‌ها وجود ندارد.
اشتراک گذاری: