نقاشی یک تفریح لذت‌بخش و جذاب برای کودکان به‌شمار می‌رود؛ کمتر کودکی را می‌توانید پیدا کنید که نقاشی را دوست نداشته باشد؛ اما نقاشی برای کودکان زمانی محبوب‌تر و سرگرم‌کننده‌تر می‌شود که بتوانند با طرح‌های ساده نقاشی‌های زیباتری بکشند. در این مطلب از نقاشی رنگی با چند طرح ساده آموزش نقاشی خرس تدی را آماده کرده‌ایم. همراه کاغذرنگی باشید تا نحوه کشیدن خرس تدی را یاد بگیرید.

وسایل موردنیاز نقاشی خرس تدی

  • مداد سیاه
  • پاک‌کن
  • مدادرنگی
  • برگه نقاشی

1. بدن خرس را بکشید

ابتدا باید یک طرح کلی از خرس تدی روی کاغذ رسم کنید؛ بنابراین برای سر خرس یک بیضی رسم کرده و برای بدن آن یک قطره روی کاغذ بکشید. این یک طرح اولیه است و نیازی نیست در کشیدن آن وسواس داشته باشید.

آموزش نقاشی خرس تدی برای کودکان

2. اجزای صورت نقاشی خرس تدی را کامل کنید

حال نوبت به اجزای صورت خرس تدی می‌رسد؛ برای گوش‌ها دو بیضی کوچک و برای دهان خرس یک بیضی نسبتا بزرگ‌تر روی دایره صورت رسم کنید. اندازه دایره‌ها را با دقت انتخاب کنید؛ چراکه با کمی حواسپرتی ممکن است پوزه بزرگ‌تر یا گوش‌های بزرگ‌تری بکشید.

کشیدن گوش و پوزه خرس

3. پاها در نقاشی خرس تدی بکشید

هر کدام از پاهای خرس شما باید چیزی شبیه لوبیا باشد؛ برای رسم پاها از تصویر زیر کمک بگیرید. همچنین دقت کنید یکی از پاها شکل کامل و دیگری شکل نیمه‌ای دارد. زیرا بخشی از پا پشت بدن خرس پنهان خواهد بود.

آموزش نقاشی خرس تدی برای کودکان

4. دست‌ها و پاها را تکمیل کنید

برای دست‌ها دو لوبیای لاغر و دراز کشیده و برای تکمیل پاهای خرس‌ یک بیضی کوچک به هرکدام از پاها اضافه کنید. تا این مرحله کلیات خرس تدی را کشیده‌اید. باز هم مانند پاها، برای کشیدن دست از دو شکل متفاوت استفاده کنید.

کشیدن دست و پاهای خرس

5. خطوط اضافی را پاک کنید

اگر به طرح خود نگاه کنید، متوجه خواهید شد بعضی‌ از خطوط دست‌ها و پاهای خرس اضافه هستند و باید آن‌ها را پاک کنید؛ طبق تصویر زیر می‌توانید خطوط اضافه را پاک کنید تا خرس تدی تمیزتر و جذاب‌تر شود.

آموزش نقاشی خرس تدی برای کودکان

6. جزییات صورت را اضافه کنید

وقتی طرح کلی بدن و سر خرس تدی را کشیدید، نوبت به اضافه کردن جزییات می‌رسد. مانند شکل زیر دو دایره کوچک برای چشم‌ها، دو منحنی برای تکمیل گوش‌ها، یک بیضی برای بینی و دو منحنی برای لب‌های خرس روی کاغذ رسم کنید.

شما می‌توانید بسته به سلیقه خود خرسی خندان یا عصبانی داشته باشید. ما در این آموزش یک خرس شاد و خوشحال کشیدیم.

طراحی اجزای صورت خرس

7. طرح نقاشی خرس تدی را تمام کنید

برای این‌که خرس شما ظاهر عروسکی واقعی‌تری به‌خود بگیرد آن را مطابق شکل زیر کامل کنید. این خرس تدی یک عروسک محبوب بین کودکان است.

آموزش نقاشی خرس تدی برای کودکان

پس از پاک کردن خطوط اضافه و کامل کردن جزییات صورت، خرس تدی در آخرین مرحله خود خواهد بود. شما می‌توانید آن را به دلخواه خود رنگ‌آمیزی کنید.

آموزش نقاشی خرس تدی برای کودکان

همان‌طورکه دیدید تنها با چند خط ساده آموزش نقاشی خرس کودکانه را در کمترین زمان پیش بردیم. شما می‌توانید در نقاشی رنگی آموزش‌های دیگری را به همین سادگی بیاموزید.

سوالات کاربران سراسر وب درباره آموزش نقاشی خرس تدی

آموزش نقاشی خرس تدی مناسب چه رنج سنی است؟

3 تا 10 سال

برای کشیدن نقاشی خرس تدی به چه ابزاری نیاز داریم؟

مداد سیاه، پاک‌‌کن، مداد رنگی و چند عدد برگه نقاشی

آیا می‌توان برای کشیدن نقاشی خرس تدی به جای مداد سیاه و مدادرنگی از پاستل یا آبرنگ استفاده کرد؟

بله، فقط توجه داشته باشید که اگر از پاستل یا آبرنگ استفاده کنید، امکان پاک کردن خطوط نقاشی و اصلاح آن‌ها وجود ندارد.