خلاصه مطلب

اگر به فکر معرفی حیوانات مختلف به کودک‌تان هستید، این آموزش جذاب را از دست ندهید. در این آموزش همه مراحل کشیدن نقاشی شتر با زبانی ساده گفته شده است.

یکی از روش‌هایی که خلاقیت کودکان را دوچندان می‌کند، کشیدن نقاشی اشیا، موجودات زنده و چیزهای مختلف است. این نقاشی تنها برای سرگرمی کودکان نیست؛ آن‌ها می‌توانند با طراحی مثلا نقاشی شتر درباره حیوانات بیشتر بدانند. شتر از حیواناتی محسوب می‌شود که بچه‌ها به کشیدن آن علاقه‌ زیادی دارند.

ما در ادامه یک روش آسان برای کشیدن نقاشی شتر کودکانه را در کاغذ رنگی برای شما شرح می‌دهیم.

ویدئوی آموزش نقاشی شتر ساده

قبل از اینکه مراحل کشیدن این نقاشی را ببینید، می‌توانید آموزش ویدئویی آن را تماشا کنید.

آموزش نقاشی شتر کودکانه

در هر مرحله خطوط قرمز گام‌های جدید رسم نقاشی هستند و خطوط سیاه مراحل قبل را نشان می‌دهند.

1. کشیدن پوزه نقاشی شتر

اول از همه باید پیشانی و قسمت بالایی صورت را مثل نقاشی ماهی کودکانه بکشید. یک خط منحنی برای لب و یک خط دیگر برای صورت آن رسم کنید. اگر ایده خاصی ندارید که چطور این طرح‌ها را رسم کنید، می‌توانید از تصویر زیر کمک بگیرید.

کشیدن صورت نقاشی شتر

2. رسم گوش نقاشی شتر

با یک خط کوچک گوش شتر را بکشید. سعی کنید گوش ظاهری طبیعی داشته باشد. این خط خمیده و ساده باید بالای سر شتر قرار گرفته باشد تا گوش کاملا طبیعی به نظر برسد.

کشیدن نقاشی شتر

3. رسم فک و پایین صورت شتر

در این مرحله لازم است یک خط از زیر چانه شتر بکشید. برای این که نقاشی طبیعی‌تر به‌نظر برسد می‌تواند یک خط منحنی مانند مرحله اول بکشید تا شکل لب به‌طور کامل ساخته شود. دهان شتر حالتی آویزان دارد، پس بد نیست با حوصله پیش بروید تا این حالت را در تصویر به خوبی نشان دهید.

کشیدن نقاشی شتر

4. کشیدن بدن و کوهان

در این مرحله برای کشیدن نقاشی لازم است یک خط بکشید که نشان‌دهنده بدن این حیوان باشد. می‌توانید از تصویر زیر الگو بگیرید یا بدن آن را به‌طور دلخواه رسم کنید. در تصویری که رسم شده، شتر تنها یک کوهان دارد. شما می‌توانید در نقاشی خود به دلخواهتان عمل کرده و به جای یک کوهان، شتری با دو کوهان رسم کنید.

کشیدن نقاشی شتر

5. کشیدن گردن و تنه شتر

شترها گردنی نسبتا بلند دارند. بهتر است برای رسم گردن این حیوان صحرا سخاوتمند عمل کنید و یک گردن بلند، خمیده و زیبا برای شتر در نظر بگیرید. همچنین سعی کنید قسمت زیر شکم را متناسب با بخش بالایی بدن شتر بکشید تا نقاشی جلوه‌ای زیبا داشته باشد.

عکس نقاشی شتر

6. کشیدن بخشی از پاها

در این مرحله باید پاهای حیوان را رسم کنید. سعی کنید پاها را به‌گونه‌ای بکشید که انگار خم شده‌اند. حین کشیدن پاها در نظر داشته باشید دو پای حیوان را به طور نیمه رسم کنید تا به نظر بیاید پاهای حیوان پشت بدن او قرار دارد.

کشیدن نقاشی شتر

7. رسم سم‌ها و پایین پاها

در آخر پس از رسم کامل پاهای شتر، باید برای آن‌ها سم هم رسم کنید. سم شتر با بقیه حیوانات کمی متفاوت است، برای کشیدن آن می‌توانید از تصویر زیر الگو بگیرید. در این مرحله کلیات نقاشی به طور کامل رسم شده‌اند و می‌توانید سراغ کشیدن جزییات آن بروید.

تصویر شتر

8. تکمیل و رنگ‌آمیزی نقاشی شتر

قسمتی از پا و دست که در مرحله قبل کامل نشده بود را با دقت کامل کنید و یک چشم روی صورت شتر بکشید. در آخر برای آن که نقاشی زیباتر شود، بیشتر به جزییات بپردازید. حالت دم، چشم و سایر اجزای بدن را کامل‌تر کنید. حال می‌توانید نقاشی را رنگ‌آمیزی کنید.

تصویر نقاشی شتر

برای رنگ‌آمیزی این نقاشی کودکانه نباید فرزندتان را تحت‌فشار قرار دهید تا از رنگ‌های معقول و همیشگی استفاده کنید. اگر فرزندتان بخواهد شتر را آبی یا بنفش کند، نباید مانع او شوید تا خلاقیت کودک پرورش پیدا کند. در آخر اگر علاقه‌مند به کشیدن نقاشی‌های کودکانه دارید آموزش نقاشی حیوانات با اعداد انگلیسی مثل نقاشی لک لک با اعداد از خلاقانه‌ترین روش‌های نقاشی و یادگیری اعداد به زبان انگلیسی است.

پرسش‌های متداول درباره نقاشی شتر

آموزش نقاشی شتر مناسب چه رده سنی است؟
این نقاشی برای کودکان 4 سال به بالاست.
برای کشیدن نقاشی شتر به چه ابزاری نیاز دارید؟
داشتن مداد سیاه، پاک‌‌کن، مداد رنگی و چند عدد برگه نقاشی کافی است.
آیا می‌توان برای کشیدن نقاشی شتر به جای مداد سیاه و مدادرنگی از پاستل یا آبرنگ استفاده کرد؟
بله، فقط توجه داشته باشید که اگر از پاستل یا آبرنگ استفاده کنید، امکان پاک کردن خطوط نقاشی و اصلاح آن‌ها وجود ندارد.
اشتراک گذاری:

نظر خود را در مورد متن بالا ثبت کنید