خلاصه مطلب

آموزش نقاشی به کودکان راهی برای بالا بردن خلاقیت کودکان است. در این مطلب قصد داریم آموزش کشیدن نقاشی بز را به صورت ساده و با تصاویر مرحله به مرحله آموش دهیم.

نقاشی یکی از بهترین راهکارها برای رشد و پرورش خلاقیت کودکان است. اگر شما هم مصمم هستید که خلاقیت کودکتان را تقویت کنید، پیشنهاد ما آموزش نقاشی حیوانات مختلف به اوست. یکی از جالب‌ترین طرح‌ها برای کودکان آموزش نقاشی بز کودکانه یا نقاشی تک شاخ ناز است.

بسیاری از کودکان هم برای کشیدن نقاشی ببر آسان اشتیاقی زیادی دارند. اگر قصد دارید با طراحی بز این حیوان و ویژگی‌های آن را به کودکتان بیاموزید، با کاغذ رنگی برای یادگیری این نقاشی همراه باشید. می‌توانید برای زیباتر شدن طرح خود، یک نقاشی زنبورعسل هم به آن اضافه کنید.

ویدئوی آموزش نقاشی ساده بز

قبل از اینکه مراحل کشیدن این نقاشی را ببینید، می‌توانید آموزش ویدئویی آن را تماشا کنید.

مراحل نقاشی بز به زبان ساده

برای طراحی نقاشی بز آسان این حیوان دانا کافی است مثل نقاشی ماهی کودکانه مراحل را قدم به قدم اجرا کنید.

1. طراحی صورت نقاشی

مثل کشیدن نقاشی کودکانه روباه در این نقاشی هم در قدم اول از نقاشی بز ساده یک بیضی به شکل سیب‌زمینی برای سر بز بکشید؛ سپس دو بیضی کوچک درون بیضی اول برای چشم‌های نقاشی ساده بز ترسیم کنید. به همین سادگی کلیت سر نقاشی بز آسان طراحی و ترسیم شد.

نقاشی بز آسان مرحله اول

2. تکمیل چشم و گوش‌ها

دقیقا مثل نقاشی پرنده کودکانه باید در هر چشم بز دو بیضی کوچک‌تر کشیده و کوچک‌ترین بیضی را با استفاده از مدادسیاه رنگ کنید. سپس گو‌ش‌های نقاشی بز با توجه به شکل زیر بکشید و درهر کدام از آن‌ها یک محنی ایجاد کنید. به این ترتیب چشم و گوش‌های بز هم کامل می‌شود.

نقاشی بز آسان مرحله دوم

3. ترسیم شاخ‌های بز

دو شاخ نقاشی بز به شکل کمان روی سر بز ترسیم کنید و با چند خط مستقیم درون شاخ‌ها، آن‌ها را جذاب‌تر کنید. سپس در صورت بز یک بیضی کوچک برای بینی بز در نظر بگیرید. یک نیم‌دایره کوچک زیر نقاشی کودکانه بز برای دهان بز ترسیم کنید. با توجه به تصویر یک ریش کوچک هم برای بز رسم کنید.

نقاشی بز مرحله سوم

4. کشیدن بدن نقاشی بز

بدن بز را مثل نقاشی گربه کودکانه سمت راست سر بز بکشید. اگر می‌خواهید ظاهر بز فانتزی و بامزه به نظر برسد، می‌توانید بدن بز را کوچک‌‎تر از سر او بکشید. به این ترتیب ظاهر نقاشی بز ساده کاملا کودکانه و جذاب به نظر خواهد رسید.

نقاشی ساده بز مرحله چهارم

5. رسم پاهای بز

چهار پای کوتاه پایین بدن نقاشی بزغاله رسم کنید، سر هر پا را یک سم کوچک بکشید، تا پا‌های جلوه طبیعی‌تری پیدا کند. حالا دم را در قسمت راست بدن ایجاد کنید تا نقاشی شما تقریبا تکمیل شود.

کامل کردن نقاشی ساده بز

6. رنگ‌آمیزی نقاشی بزغاله

در این مرحله مثل نقاشی اردک کودکانه با مدادرنگی شروع به رنگ‌آمیزی نقاشی کنید. برای این کار می‌توانید از نقاشی ما الگو بگیرید یا آن را با رنگ‌های دلخواه خودتان کامل کنید.

اگر فرزندتان برای رنگ‌آمیزی نقاشی بز ساده از رنگ‌های غیر معمول استفاده می‌کند، مانع او نشوید تا خلاقیت او سرکوب نشود.

نقاشی بز ساده مرحله 6

امیدواریم از کشیدن نقاشی کودکانه بز ساده لذت ببرید. اگر به کشیدن نقاشی‌ حیوانات و آموزش آن به کودکتان علاقه دارید، آموزش نقاشی کانگورو کودکانه را از دست ندهید.

پرسش‌های متداول درباره نقاشی بزغاله کودکانه

آموزش نقاشی بز مناسب چه رده سنی است؟
این نقاشی برای کودکان 3 سال به بالاست.
برای کشیدن نقاشی بز به چه ابزاری نیاز دارید؟
داشتن مداد سیاه، پاک‌‌کن، مداد رنگی و چند عدد برگه نقاشی کافی است.
آیا می‌توان برای کشیدن نقاشی بز به جای مداد سیاه و مدادرنگی از پاستل یا آبرنگ استفاده کرد؟
بله، فقط توجه داشته باشید که اگر از پاستل یا آبرنگ استفاده کنید، امکان پاک کردن خطوط نقاشی و اصلاح آن‌ها وجود ندارد.
اشتراک گذاری: