خلاصه مطلب

آموزش نقاشی به کودکان راهی برای بالا بردن خلاقیت کودکان است. در این مطلب قصد داریم آموزش کشیدن نقاشی بز را به صورت ساده و با تصاویر مرحله به مرحله آموش دهیم.

نقاشی یکی از بهترین راهکارها برای رشد و پرورش خلاقیت کودکان است. اگر شما هم مصمم هستید که خلاقیت کودکتان را تقویت کنید، پیشنهاد ما آموزش نقاشی حیوانات مختلف به اوست. یکی از جالب‌ترین طرح‌ها برای کودکان آموزش نقاشی بز کودکانه است. اگر قصد دارید با طراحی بز این حیوان و ویژگی‌های آن را به کودکتان بیاموزید، با کاغذ رنگی برای یادگیری این نقاشی همراه باشید.

آموزش نقاشی بز به زبان ساده

برای طراحی این حیوان دانا کافی است مراحل را قدم به قدم اجرا کنید.

1. طراحی صورت نقاشی

در قدم اول از نقاشی بز یک بیضی به شکل سیب‌زمینی برای سر بز بکشید؛ سپس دو بیضی کوچک درون بیضی اول برای چشم‌های بز ترسیم کنید. به همین سادگی کلیت سر بز طراحی و ترسیم شد.

نقاشی بز مرحله اول

2. تکمیل چشم و گوش‌ها

دقیقا مثل نقاشی پرنده کودکانه باید در هر چشم بز دو بیضی کوچک‌تر کشیده و کوچک‌ترین بیضی را با استفاده از مدادسیاه رنگ کنید. سپس گو‌ش‌ها با توجه به شکل زیر بکشید و درهر کدام از آن‌ها یک محنی ایجاد کنید. به این ترتیب چشم و گوش‌های بز هم کامل می‌شود.

نقاشی بز مرحله دوم

3. ترسیم شاخ‌های بز

دو شاخ بز به شکل کمان روی سر بز ترسیم کنید و با چند خط مستقیم درون شاخ‌ها، آن‌ها را جذاب‌تر کنید. سپس در صورت بز یک بیضی کوچک برای بینی بز در نظر بگیرید. یک نیم‌دایره کوچک در زیر آن برای دهان بز ترسیم کنید. با توجه به تصویر یک ریش کوچک هم برای بز رسم کنید.

نقاشی بز مرحله سوم

4. کشیدن بدن نقاشی بز

بدن بز را مثل نقاشی گربه کودکانه سمت راست سر بز بکشید. اگر می‌خواهید ظاهر بز فانتزی و بامزه به نظر برسد، می‌توانید بدن بز را کوچک‌‎تر از سر او بکشید. به این ترتیب ظاهر بز کاملا کودکانه و جذاب به نظر خواهد رسید.

نقاشی بز مرحله چهارم

5. رسم پاهای بز

چهار پای کوتاه پایین بدن بز رسم کنید، سر هر پا را یک سم کوچک بکشید، تا پا‌های جلوه طبیعی‌تری پیدا کند. حالا دم را در قسمت راست بدن ایجاد کنید تا نقاشی شما تقریبا تکمیل شود.

کامل کردن نقاشی

6. رنگ‌آمیزی نقاشی بز

در این مرحله مثل نقاشی اردک کودکانه با مدادرنگی شروع به رنگ‌آمیزی نقاشی کنید. برای این کار می‌توانید از نقاشی ما الگو بگیرید یا آن را با رنگ‌های دلخواه خودتان کامل کنید. اگر فرزندتان برای رنگ‌آمیزی نقاشی از رنگ‌های غیر معمول استفاده می‌کند، مانع او نشوید تا خلاقیت او سرکوب نشود.

نقاشی بز مرحله 6

امیدواریم از کشیدن این نقاشی ساده لذت ببرید. اگر به کشیدن نقاشی‌ حیوانات و آموزش آن به کودکتان علاقه دارید، آموزش نقاشی کانگورو کودکانه را از دست ندهید.

پرسش‌های متداول درباره نقاشی بز کودکانه

آموزش نقاشی بز مناسب چه رده سنی است؟
این نقاشی برای کودکان 3 سال به بالاست.
برای کشیدن نقاشی بز به چه ابزاری نیاز دارید؟
داشتن مداد سیاه، پاک‌‌کن، مداد رنگی و چند عدد برگه نقاشی کافی است.
آیا می‌توان برای کشیدن نقاشی بز به جای مداد سیاه و مدادرنگی از پاستل یا آبرنگ استفاده کرد؟
بله، فقط توجه داشته باشید که اگر از پاستل یا آبرنگ استفاده کنید، امکان پاک کردن خطوط نقاشی و اصلاح آن‌ها وجود ندارد.
اشتراک گذاری:

نظر خود را در مورد متن بالا ثبت کنید