خلاصه مطلب

از خلاقانه‌ترین و آسان‌ترین روش‌های نقاشی حیوانات، کشیدن حیوانات با استفاده از اعداد انگلیسی است. در این مطلب با نوشتن اعداد انگلیسی نقاشی‌های جذابی از حیوانات می‌توانید بکشید.

هنر نقاشی تنها برای تلطیف روحیه کودک و آشنایی او با رنگ‌ها و طرح‌ها نیست. شما می‌توانید با این هنر زیبا یا با نقاشی حیوانات ریاضیات و اعداد انگلیسی و فارسی را هم به کودکانتان آموزش دهید. اگر دوست دارید فرزندتان را درگیر یادگیری اعداد کنید و مثلا با همین اعداد انگلیسی نقاشی‌هایی ساده‌ و درعین حال جذابی بکشید، در این مطلب از کاغذ رنگی با ما همراه باشید تا نقاشی با عدد را با هم ببینیم. شما می‌توانید با همین نقاشی‌های ساده مربوط به نقاشی با اعداد علاوه‌بر عددهای انگلیسی، حروف انگلیسی را هم به فرزندتان آموزش دهید. به تصاویر زیر توجه کنید تا مرحله‌به‌مرحله نقاشی اعداد را یاد بگیرید.

نقاشی با اعداد انگلیسی مختلف

در ادامه نقاشی اعداد را آموزش می‌دهیم که مثل نقاشی اردک کودکانه خیلی ساده است و تنها با عددهای انگلیسی ساخته شده‌اند.

1. نقاشی گاو و پرنده با عدد 4

برای نقاشی با اعداد انگلیسی 1تا10 می‌توانید با نوشتن عدد 4، می‌توانید طبق شکل به‌راحتی کشیدن نحوه کشیدن نقاشی گاو کودکانه را به فرزند خود بیاموزید. نقاشی با عدد انگلیسی بسیار ساده است، به‌شرطی که بتوانید از دل آن‌ها، طرح‌های زیبایی بیرون بیاورید.

نقاشی با اعداد انگلیسی نقاشی با عدد 4

با کمک عدد 4 به‌غیر از گاو می‌توان نقاشی اعداد دیگری هم کشید. در این عکس می‌بینید که با استفاده از عدد 4 یک پرنده شاداب درحال پرواز کشیده شده است. بنابراین در نقاشی با اعداد ریاضی، می‌توانید با هر عدد شکل‌ها و طرح‌های مختلفی ایجاد کنید. نقاشی با عدد ها بسیار ساده و سرگرم‌کننده است که می‌تواند آموزش کودکان را با سرعت بیشتری پیش ببرد.

نقاشی با اعداد انگلیسی نقاشی با عدد 4

2. نقاشی اردک با عدد انگلیسی 29

با استفاده از عدد 29 می‌توانید یک پرنده بکشید که با آرامش کامل روی آب درحال استراحت است. در این نقاشی اردک کودکانه متوجه شدید که برای نقاشی اعداد تنها به عددهای تک رقمی کفایت نکنید و با استفاده از اعداد دو یا چند رقمی هم می‌‌‌توانید شکل‌های زیبایی خلق کنید.

نقاشی با اعداد انگلیسی نقاشی با عدد 29

3. نقاشی خروس با عدد 10

عدد 10 هم برای فارسی و هم برای انگلیسی کاربرد دارد. با استفاده از عدد 10 یک نقاشی خروس یا مرغ زیبا بکشید. برای این کار تنها به چند خط ساده نیاز دارید.

نقاشی با اعداد انگلیسی نقاشی با عدد 10

4. نقاشی اعداد ، اینبار کوآلا با عدد 19

کوالاها یکی از بامزه‌ترین و زیباترین حیوانات دنیا هستند که اغلب کودکان آن‌ها را دوست دارند. یکی دیگر از طرح‌های نقاشی با اعداد همین حیوانات زیبا هستند. برای کشیدن یک کوآلا آویزان شده از درخت می‌توانید از عدد 19 کمک بگیرید و با چند خط و طراحی اجزای صورت کوالا، آن را کامل کنید.

نقاشی با اعداد انگلیسی نقاشی با عدد 19

5. نقاشی کوسه با عدد 22

کوسه حیوانی است که به‌طور معمول بیشتر مردم حتی از شنیدن اسم آن هم واهمه دارند. شما با نوشتن عدد 22 و کشیدن یک کوسه خندان تصوری بهتر از این حیوان در ذهن کودکتان ایجاد کنید. برای این کار کافی است دم، باله و لبخند کوسه را روی عدد 22 کشیده و نقاشی با اعداد انگلیسی را امتحان کنید.

نقاشی با اعداد انگلیسی نقاشی با عدد 22

6. نقاشی لک لک و موش با عدد 2

نقاشی لک‌لک کودکانه اغلب برای بسیاری از افراد آسان نیست؛ اما شما می‌توانید با استفاده از عدد 2 یک لک‌لک زیبا برای فرزندتان بکشید. همانطورکه گفتیم در نقاشی با اعداد به یک شکل و طرح بسنده نکنید و سعی کنید با هر عدد طرح‌های گوناگونی بکشید. برای مثال ما از عدد 2 برای کشیدن موش هم استفاده کردیم.

نقاشی با اعداد انگلیسی نقاشی با عدد 2

در این حالت عدد 2 شکم برجسته و فانتزی موش خواهد بود و باید گوش، دم و اجزای صورت موش را تکمیل کنید.

نقاشی با اعداد

7. نقاشی با اعداد ریاضی 15

هرچند با استفاده از عدد 10 مرغ و خروس کشیدید، اما می‌توانید با عدد 15 هم نقاشی اعداد بکشید. برای این منظور کافی است دم، بال و تاج خروس را روی عدد 15 بکشید تا طرح آن کامل شود.

نقاشی با اعداد انگلیسی نقاشی با عدد 15

8. نقاشی با اعداد و ترسیم دارکوب با عدد 12

دارکوب‌ها حیوانات زیبا و عجیبی هستند. اگر می‌خواهید فرزند دلبندتان یک دارکوب زیبا نقاشی کند، عدد 12 را روی کاغذ نوشته و مراحل تصویر زیر را قدم‌به‌قدم با او پیش ببرید. نقاشی با اعداد انگلیسی با استفاده از عددهای دو رقمی اغلب ساده‌تر از عدد یک رقمی است.

نقاشی با اعداد انگلیسی نقاشی با عدد 12

9. نقاشی اعداد ، اینبار پرنده و موش با عدد 3

یکی دیگر از عددهایی که در زمینه نقاشی با اعداد می‌تواند طرح‌های گوناگونی برای شما ایجاد کند، عدد 3 است. با نوشتن عدد 3 و انجام مراحل زیر به‌سادگی می‌‎توانید یک خرگوش ایستاده بکشید.

نقاشی با اعداد انگلیسی نقاشی با عدد 3

همچنین با عدد 3 انگلیسی طراحی یک پرنده ساده، کار آسانی است.

نقاشی با اعداد انگلیسی نقاشی با عدد 3

10. نقاشی میمون با عدد 69

بی‌شک کشیدن یک میمون که از درخت آویزان شده، کار ساده‌ای نیست. اما شما می‌توانید با استفاده از عدد 69 این طراحی را با تسلط زیادی انجام دهید. عدد 6 بدن و عدد 9 سر میمون خواهد بود. البته درصورتی‌که حالت دست‌های میمون را مانند تصویر زیر نکشید، می‌توانید حالات مختلفی برای میمون نقاشی اعداد خود در نظر بگیرید.

بنابراین پیشنهاد می‌کنیم در نقاشی با اعداد انگلیسی ذهن خود را محدود نکنید و اجازه دهید طرح‌های مختلفی به ذهنتان خطور کند.

نقاشی با اعداد انگلیسی نقاشی با عدد 69

11. نقاشی با اعداد و کشیدن کانگرو با عدد 5

در اغلب نقاشی‌هایی که گفته شد قسمت گرد و برحسته اعداد انگلیسی برای شکم حیوانات مورداستفاده قرار گرفت؛ اما در بعضی طرح‌های نقاشی اعداد مانند شکل نقاشی کانگورو کودکانه با عدد 5 قسمت صاف عدد برای شکم کانگورو استفاده شده است. درنتیجه می‌توان گفت تفاوتی ندارد ایده‌ای که به ذهنتان می‌رسد، به کدام بخش عدد معطوف باشد. مهم این است که طرح خوبی برای نقاشی با اعداد ریاضی خود دربیاورید.

نقاشی با اعداد انگلیسی نقاشی با عدد 5

12. نقاشی اعداد ، اینبار خرگوش خوابیده با عدد 60

در یکی از عکس‌های بالا نحوه کشیدن خرگوش ایستاده آموزش داده‌ شد، اما در این تصویر با استفاده از عدد 60 انگلیسی می‌توانید یک خرگوش خوابیده بکشید. در نقاشی با اعداد ریاضی تنها کافی است با رقم‌های گوناگون بازی کنید تا ذهنتان خلاق‌وخلاق‌تر شود.

نقاشی با اعداد انگلیسی نقاشی با عدد 60

13. نقاشی با اعداد ریاضی و طراحی جغد با عدد 3

به‌طور حتم شما هم در انیمیشن‌ها جغدهای زیبا و غیرطبیعی را دیده‌اید. شما هم می‌توانید با استفاده از عدد 63 و انجام مراحل زیر، یک نقاشی جغد کودکانه زیبا و کارتونی بکشید. در نقاشی با اعدا ریاضی و اعداد انگلیسی مهم نیست حیوان موردنظر شما در حالت واقعی خود قرار دارد یا طرح کارتونی از آن می‌کشید. تنها مساله مهم به دست آوردن یک طرح خاص از دل عدد است.

نقاشی با اعداد انگلیسی نقاشی با عدد 63

کشیدن نقاشی با حروف انگلیسی

نقاشی‌های خلاقانه تنها به نقاشی با عددهای انگلیسی محدود نیست. شما می‌توانید با کمک حروف انگلیسی هم طرح‌های زیبایی بکشید. مثلا در ادامه چند نمونه را با هم می‌بینیم.

1. با حرف U موش بکشید

اگر حرف U انگلیسی را با حالتی کشیده و تحریری بنویسید، می‌توانید از این حرف یک موش کوچک بسازید. البته جزییات این نقاشی زیاد است و ممکن است در تجربه اول، موش شما به اندازه موردانتظارتان خوب از آب درنیاید.

نقاشی با حروف انگلیسی نقاشی با حرف u

2. با حرف L پرنده بکشید

باز هم در نظر داشته باشید برای کشیدن پرنده با جرف L باید از نوشتار با خط تحریری استفاده کنید. چراکه کش‌وقوس موجود در خط تحریری در شکل نهایی شما تاثیربسیار زیادی دارد.

نقاشی با اعداد انگلیسی نقاشی با حرف L

3. با حرف S ماشین مسابقه بکشید

در آخر شما می‌توانید با استفاده از حرف S یک ماشین مسابقه بامزه و فانتزی طراحی کنید. برای این کار باید مراحل تصویر زیر را دنبال کنید.

قاشی با اعداد انگلیسی نقاشی با حرف S

همانطور که دیدید، کشیدن نقاشی می‌تواند در آموزش و تقویت خلاقیت کودکان تاثیر زیادی داشته باشد. پیشنهاد می‌کنیم پس از آنکه این طرح‌ها را با فرزندتان تمرین کردید، اعداد دیگری را در اختیار او قرار دهید و از او بخواهید نقاشی با حروف و اعداد را امتحان کند و از دل اعداد، طرح‌های گوناگونی بیرون بیاورد. این موضوع می‌تواند به پرورش خلاقیت فرزندتان کمک زیادی کند.

شما چطور؟ با استفاده از چه عددی، چه طرحی می‌توانید بکشید؟ اگر عاشق نقاشی هستید، ترسیم نقاشی الاف این شخصیت دوست‌داشتنی را امتحان کنید.

پرسش‌های متداول درباره آموزش نقاشی با اعداد

آموزش نقاشی با اعداد مناسب چه رنج سنی است؟
این نوع نقاشی برای کودکان 3 تا 10 سال مناسب است.
برای کشیدن نقاشی با اعداد به چه ابزاری نیاز است؟
داشتن مداد سیاه، پاک‌‌کن، مداد رنگی و چند عدد برگه نقاشی کافی است.
آیا می‌توان برای کشیدن نقاشی با اعداد به جای مداد سیاه و مدادرنگی از پاستل یا آبرنگ استفاده کرد؟
بله، فقط توجه داشته باشید که اگر از پاستل یا آبرنگ استفاده کنید، امکان پاک کردن خطوط نقاشی و اصلاح آن‌ها وجود ندارد.
اشتراک گذاری:

نظر خود را در مورد متن بالا ثبت کنید