هنر نقاشی تنها برای تلطیف روحیه کودک و آشنایی او با رنگ‌ها و طرح‌ها نیست. شما می‌توانید با این هنر زیبا ریاضیات و اعداد را هم به کودکانتان آموزش دهید. اگر دوست دارید فرزندتان را درگیر اعداد انگلیسی کنید و با همین اعداد نقاشی‌هایی ساده‌ و درعین حال جذابی بکشید، در این مطلب از کاغذ رنگی با ما همراه باشید. شما می‌توانید با همین نقاشی‌های ساده مربوط به نقاشی با اعداد علاوه‌بر عددهای انگلیسی، حروف انگلیسی را هم به فرزندتان آموزش دهید. به تصاویر زیر توجه کنید تا مرحله‌به‌مرحله نقاشی اعداد را یاد بگیرید.

کشیدن نقاشی با عدد

در ادامه طرح‌های ساده‌ای را آموزش می‌دهیم که تنها با عددهای انگلیسی ساخته شده‌اند.

1. نقاشی گاو و پرنده با عدد 4

با نوشتن عدد 4، می‌توانید طبق شکل به‌راحتی کشیدن نحوه کشیدن گاو را به فرزند خود بیاموزید. نقاشی با حروف و عددها بسیار ساده است، به‌شرطی که بتوانید از دل آن‌ها، طرح‌های زیبایی بیرون بیاورید.

نقاشی حیوانات با اعداد

با کمک عدد 4 به‌غیر از گاو می‌توان نقاشی دیگری هم کشید. در این عکس می‌بینید که با استفاده از عدد 4 یک پرنده شاداب درحال پرواز کشیده شده است. بنابراین در حوزه نقاشی با اعداد، می‌توانید با هر عدد شکل‌ها و طرح‌های مختلفی ایجاد کنید.

نقاشی با اعداد

2. نقاشی اردک با عدد 29

با استفاده از عدد 29 می‌توانید یک پرنده بکشید که با آرامش کامل روی آب درحال استراحت است. در این نقاشی متوجه شدید که برای نقاشی با اعداد تنها به عددهای تک رقمی کفایت نکنید و با استفاده از اعداد دو یا چند رقمی هم می‌‌‌توانید شکل‌های زیبایی خلق کنید.

نقاشی با اعداد

3. نقاشی خروس با عدد 10

عدد 10 هم برای فارسی و هم برای انگلیسی کاربرد دارد. با استفاده از عدد 10 یک خروس یا مرغ زیبا بکشید. برای این کار تنها به چند خط ساده نیاز دارید.

نقاشی با اعداد

4. نقاشی کوآلا با عدد 19

کوالاها یکی از بامزه‌ترین و زیباترین حیوانات دنیا هستند که اغلب کودکان آن‌ها را دوست دارند. یکی دیگر از طرح‌های نقاشی با اعداد همین حیوانات زیبا هستند. برای کشیدن یک کوآلا آویزان شده از درخت می‌توانید از عدد 19 کمک بگیرید و با چند خط و طراحی اجزای صورت کوالا، آن را کامل کنید.

نقاشی با اعداد

5. نقاشی کوسه با عدد 22

کوسه حیوانی است که به‌طور معمول بیشتر مردم حتی از شنیدن اسم آن هم واهمه دارند. شما با نوشتن عدد 22 و کشیدن یک کوسه  خندان تصوری بهتر از این حیوان در ذهن کودکتان ایجاد کنید. برای این کار کافی است دم، باله و لبخند کوسه را روی عدد 22 کشیده و نقاشی با اعداد دو رقمی انگلیسی را امتحان کنید.

نقاشی با اعداد

6. نقاشی لک لک و موش با عدد 2

نقاشی لک‌لک اغلب برای بسیاری از افراد آسان نیست؛ اما شما می‌توانید با استفاده از عدد 2 یک لک‌لک زیبا برای فرزندتان بکشید. همانطورکه گفتیم در نقاشی با اعداد به یک شکل و طرح بسنده نکنید و سعی کنید با هر عدد طرح‌های گوناگونی بکشید. برای مثال ما از عدد 2 برای کشیدن موش هم استفاده کردیم.

نقاشی با اعداد

در این حالت عدد 2 شکم برجسته و فانتزی موش خواهد بود و باید گوش، دم و اجزای صورت موش را تکمیل کنید.

نقاشی با اعداد

7. نقاشی خروس با عدد 15

هرچند با استفاده از عدد 10 مرغ و خروس کشیدید، اما می‌توانید با عدد 15 هم این کار را انجام دهید. برای این منظور کافی است دم، بال و تاج خروس را روی عدد 15 بکشید تا طرح آن کامل شود.

نقاشی با اعداد

8. نقاشی با اعداد و ترسیم دارکوب با عدد 12

دارکوب‌ها حیوانات زیبا و عجیبی هستند. اگر می‌خواهید فرزند دلبندتان یک دارکوب زیبا نقاشی کند، عدد 12 را روی کاغذ نوشته و مراحل تصویر زیر را قدم‌به‌قدم با او پیش ببرید. نقاشی با استفاده از عددهای دو رقمی اغلب ساده‌تر از عدد یک رقمی است.

نقاشی با اعداد

9. نقاشی پرنده و موش با عدد 3

یکی دیگر از عددهایی که در زمینه نقاشی با اعداد می‌تواند طرح‌های گوناگونی برای شما ایجاد کند، عدد 3 است. با نوشتن عدد 3 و انجام مراحل زیر به‌سادگی می‌‎توانید یک خرگوش ایستاده بکشید.

نقاشی با اعداد

همچنین با عدد 3طراحی یک پرنده ساده، کار آسانی است.

نقاشی با اعداد

10. نقاشی میمون با عدد 69

بی‌شک کشیدن یک میمون که از درخت آویزان شده، کار ساده‌ای نیست. اما شما می‌توانید با استفاده از عدد 69 این طراحی را با تسلط زیادی انجام دهید. عدد 6 بدن و عدد 9 سر میمون خواهد بود. البته درصورتی‌که حالت دست‌های میمون را مانند تصویر زیر نکشید، می‌توانید حالات مختلفی برای میمون نقاشی خود در نظر بگیرید.

بنابراین پیشنهاد می‌کنیم در نقاشی با اعداد ذهن خود را محدود نکنید و اجازه دهید طرح‌های مختلفی به ذهنتان خطور کند.

نقاشی با اعداد

11. نقاشی با اعداد و کشیدن کانگرو با عدد 5

در اغلب نقاشی‌هایی که گفته شد قسمت گرد و برحسته اعداد برای شکم حیوانات مورداستفاده قرار گرفت؛ اما در بعضی طرح‌های نقاشی با ارقام مانند شکل کانگورو با عدد 5 قسمت صاف عدد برای شکم کانگورو استفاده شده است. درنتیجه می‌توان گفت تفاوتی ندارد ایده‌ای که به ذهنتان می‌رسد، به کدام بخش عدد معطوف باشد. مهم این است که طرح خوبی برای نقاشی خود دربیاورید.

نقاشی با اعداد

12. نقاشی خرگوش خوابیده با عدد 60

در یکی از عکس‌های بالا نحوه کشیدن خرگوش ایستاده آموزش داده‌ شد، اما در این تصویر با استفاده از عدد 60 می‌توانید یک خرگوش خوابیده بکشید. در نقاشی با اعداد تنها کافی است با رقم‌های گوناگون بازی کنید تا ذهنتان خلاق‌وخلاق‌تر شود.

نقاشی با اعداد

13. نقاشی با اعداد و طراحی جغد با عدد 3

به‌طور حتم شما هم در انیمیشن‌ها جغدهای زیبا و غیرطبیعی را دیده‌اید. شما هم می‌توانید با استفاده از عدد 63 و انجام مراحل زیر، یک جغد زیبا و کارتونی بکشید. در نقاشی با ارقام و اعداد مهم نیست حیوان موردنظر شما در حالت واقعی خود قرار دارد یا طرح کارتونی از آن می‌کشید. تنها مساله مهم به دست آوردن یک طرح خاص از دل عدد است.

نقاشی با اعداد

کشیدن نقاشی با حروف

نقاشی‌های خلاقانه تنها به نقاشی با عددهای انگلیسی محدود نیست. شما می‌توانید با کمک حروف انگلیسی هم طرح‌های زیبایی بکشید. در ادامه چند نمونه را با هم می‌بینیم.

1. با حرف U موش بکشید

اگر حرف U انگلیسی را با حالتی کشیده و تحریری بنویسید، می‌توانید از این حرف یک موش کوچک بسازید. البته جزییات این نقاشی زیاد است و ممکن است در تجربه اول، موش شما به اندازه موردانتظارتان خوب از آب درنیاید.

نقاشی با حروف

2. با حرف L پرنده بکشید

باز هم در نظر داشته باشید برای کشیدن پرنده با جرف L باید از نوشتار با خط تحریری استفاده کنید. چراکه کش‌وقوس موجود در خط تحریری در شکل نهایی شما تاثیربسیار زیادی دارد.

نقاشی با حروف

3. با حرف S ماشین مسابقه بکشید

در آخر شما می‌توانید با استفاده از حرف S یک ماشین مسابقه بامزه و فانتزی طراحی کنید. برای این کار باید مراحل تصویر زیر را دنبال کنید.

نقاشی با حروف

همانطور که دیدید، کشیدن نقاشی می‌تواند در آموزش و تقویت خلاقیت کودکان تاثیر زیادی داشته باشد. پیشنهاد می‌کنیم پس از آنکه این طرح‌ها را با فرزندتان تمرین کردید، اعداد دیگری را در اختیار او قرار دهید و از او بخواهید نقاشی با حروف و اعداد را امتحان کند و از دل اعداد، طرح‌های گوناگونی بیرون بیاورد. این موضوع می‌تواند به پرورش خلاقیت فرزندتان کمک زیادی کند.

شما چطور؟ با استفاده از چه عددی، چه طرحی می‌توانید بکشید؟ اگر عاشق نقاشی هستید، ترسیم نقاشی الاف این شخصیت دوست‌داشتنی را امتحان کنید.

سوالات احتمالی کاربران سراسر وب درباره آموزش نقاشی با اعداد

آموزش نقاشی با اعداد مناسب چه رنج سنی است؟

3 تا 10 سال

برای کشیدن نقاشی با اعداد به چه ابزاری نیاز است؟

مداد سیاه، پاک‌‌کن، مداد رنگی و چند عدد برگه نقاشی

آیا می‌توان برای کشیدن نقاشی با اعداد به جای مداد سیاه و مدادرنگی از پاستل یا آبرنگ استفاده کرد؟

بله، فقط توجه داشته باشید که اگر از پاستل یا آبرنگ استفاده کنید، امکان پاک کردن خطوط نقاشی و اصلاح آن‌ها وجود ندارد.