خلاصه مطلب

باور اینکه روباه‌ها با این دم‌های بزرگ و موهای نارنجی مکار باشند، سخت است. برای اینکه کودکتان را با روباه‌های دوست‌داشتنی آشنا کنید، می‌توانید نقاشی روباه کودکانه را از کاغذرنگی ببینید و به او یاد دهید. برای کشیدن نقاشی روباه کودکانه کاغذ و مدادرنگی‌ها را آماده کنید.

اگر بچه‌های شما هم عاشق نقاشی حیوانات هستند، نقاشی روباه کودکانه را از دست‌ ندهید. شروع نقاشی حیوانات با گام‌های ساده حتی برای بزرگ‌ترها هم جذاب و سرگرم‌کننده است. پس با این قسمت از مجله کاغذ رنگی همراه باشید تا با کشیدن یک نقاشی روباه ساده حسابی سرگرم شوید. نقاشی اسب هم می‌تواند برای کودک شما سرگرم‌کننده باشد.

ویدئوی آموزش نقاشی روباه ساده

قبل از اینکه مراحل کشیدن نقاشی روباه آسان را ببینید، می‌توانید مثل نقاشی اسب تک شاخ با مداد رنگی آموزش ویدئویی آن را تماشا کنید.

مرحله‌به‌مرحله تا تکمیل نقاشی کودکانه روباه

یک نقاشی روباه کارتونی گام‌به‌گام برای بچه‌های خردسال، ساده و برای بزرگ‌ترها مثل آموزش نقاشی سگ خیلی جذاب است. شما برای نقاشی این روباه فقط به یک مداد، کاغذ و پاک‌کن نیاز دارید.

پیشنهاد ما این است که مثل نقاشی خرگوش ساده هر مرحله را اول با مداد کمرنگ بکشید تا اگر اشتباهی شد، به ‌راحتی پاک شود. در آخر کار می‌توانید دور نقاشی را با مداد یا خودکار، پررنگ کنید.

۱. کشیدن بخش پایینی صورت

نقاشی ساده روباه را مثل نقاشی میمون از سر و کله پیش ببرید. شما می‌توانید این کار را با کشیدن یک دره شروع کنید که انتهایش کمی، فقط کمی، مثلثی باشد. این دره قرار است بخش پایینی نقاشی روباه کودکانه باشد.

کشیدن سر نقاشی روباه کودکانه

۲. طراحی بخش بالایی سر روباه

یک قوس بالای دره بکشید تا سر نقاشی روباه کارتونی کامل شود. برای کشیدن این بخش هم کافی است مثل یک آینه همان خط پایینی را به سمت بالا تکرار کنید تا متقارن شود.

کشیدن پوزه نقاشی روباه کودکانه

۳. رسم گونه‌های نقاشی روباه کودکانه ساده

دو قوس مثل شکل زیر داخل صورت روباه بکشید. این بخش قرار است همان خط گونه‌های روباه باشد که انتهای آن بینی و دهان روباه است.

کشیدن گونه ها و صورت نقاشی روباه کودکانه

۴. تکمیل اجزای صورت

صورت روباه را با کشیدن دو بیضی تو پُر برای چشم‌ها، یک مثلث انحنادار تو پُر برای پوزه و دو گوش تیز روباهی کامل کنید. سعی کنید اجزای صورت را تا حد امکان ساده نگه‌ دارید.

کشیدن صورت نقاشی روباه کودکانه

۵. خز گردن روباه

زیر سر این حیوان نارنجی باید چیزی شبیه خز گردن برای نقاشی روباه بکشید. رسم خز برعکس اسمش خیلی راحت است. انگار یک قلب بدون سر را زیر صورت بچسبانید. لازم نیست یک قلب صاف و بدون عیب باشد. همین که حس خز بدهد، کارتان راه‌ میفتد.

کشیدن خز گردن روباه نقاشی روباه کودکانه

۶. نقاشی پاها

از انتهای این خز قلبی، دوتا پا در ساده‌ترین شکل ممکن بکشید. از آنجا که زاویه این نقاشی روباه کودکانه از سمت جلو است، طبیعتا پاهای عقب مشخص نیستند و فقط همان پاهای جلو معلوم می‌شوند.

کشیدن پاهای نقاشی روباه کودکانه

۷. تکمیل بدن نقاشی روباه

نقاشی را با کشیدن بدن روباه شبیه یک خمره دهان‌گشاد مثل نقاشی خرگوش کودکانه ادامه دهید. به این ترتیب کلیات نقاشی کامل می‌شود و در ادامه فقط باید سراغ جزییات آن بروید.

کشیدن بدن نقاشی روباه کودکانه

۸. کشیدن دم معروف روباهی

حالا مثل نقاشی شتر کودکانه باید دم را به پشت روباه اضافه کنید. ترسیم دم روباه یکی از جذاب‌ترین بخش‌های نقاشی روباه است. با این دم دیگر می‌توانید مطمئن شوید یک روباه درست‌وحسابی دارید.

کشیدن دم روباه نقاشی روباه کودکانه

برای اینکه نقاشی روباه با جزییات بی‌نظیر تکمیل شود، وقت آن است خط‌های زیگزاگی را انتهای دم بکشید و کار تمام است! به همین راحتی نقاشی کامل شده است.

کشیدن دم نقاشی روباه کودکانه

لذت‌بخش‌ترین مرحله هم رسید. مثل نقاشی جغد کودکانه باید روباه‌تان را رنگ‌آمیزی کنید و از این کار نهایت لذت را ببرید. شما می‌توانید روباه را به رنگ واقعی خودش یعنی نارنجی درآورید یا آن که مثل یک روباه کارتونی بنفش یا آبی کنید.

یادتان باشد این نقاشی روباه برای شماست و انتخاب رنگ آن هم با خودتان است.

پرسش‌های متداول درباره نقاشی روباه کودکانه

آموزش نقاشی روباه مناسب چه رده سنی است؟
این نقاشی برای کودکان 3 سال به بالاست.
برای کشیدن نقاشی روباه به چه ابزاری نیاز دارید؟
داشتن مداد سیاه، پاک‌‌کن، مداد رنگی و چند عدد برگه نقاشی کافی است.
آیا می‌توان برای کشیدن نقاشی روباه به جای مداد سیاه و مدادرنگی از پاستل یا آبرنگ استفاده کرد؟
بله، فقط توجه داشته باشید که اگر از پاستل یا آبرنگ استفاده کنید، امکان پاک کردن خطوط نقاشی و اصلاح آن‌ها وجود ندارد.
اشتراک گذاری: