خلاصه مطلب

اردک یکی از حیوانات خانگی است که کودکان علاقه زیادی به نگهداری از آن در خانه دارند. اگر کودک شما هم به اردک علاقه دارد، همین الان دست به کار شوید و یک اردک دوست‌داشتنی و رنگی با کمک آموزش کاغذرنگی برای او بکشید.

اردک‌ها یکی از جذاب‌ترین و دوست‌داشتنی‌ترین پرندگان هستند که شکل ظاهر، راه رفتن‌ و صدای بامزه آن‌ها برای کودکان بیش از هر چیز تماشایی است. به همین دلیل در نقاشی حیوانات این پرندگان زیبا می‌توانند به‌عنوان یک سوژه مناسب برای نقاشی کودک شما انتخاب شوند. در این مطلب گام‌به‌گام پیش رفته و در نهایت نقاشی اردک ساده و کودکانه را با هم خواهیم کشید. اگر دوست داشتید می‌توانید نقاشی گربه ساده را هم آموزش ببینید و همراه با کودک خود سرگرم شوید. اگر کودکتان عاشق کشیدن نقاشی اردک است یا نقاشی پرنده کودکانه را دوست دارد، در ادامه با کاغذ رنگی همراه باشید.

ویدئوی آموزش نقاشی اردک ساده

قبل از اینکه مراحل کشیدن نقاشی مرغابی را ببینید، می‌توانید مثل نقاشی خرس آسان آموزش ویدئویی آن را تماشا کنید.

آموزش نقاشی اردک ساده و کودکانه

این نقاشی مثل نقاشی پروانه کودکانه ساده است، اما برای ترسیم بهتر آن این نقاشی را به صورت مرحله به مرحله پیش برده‌ایم. کافی است مراحل زیر را دنبال کنید.

1. کشیدن طرح کلی سر و بدن نقاشی اردک کودکانه

مثل نقاشی جغد زیبا با طراحی یک طرح کلی از سر و بدن اردک شروع کنید. لازم نیست در این مرحله جزییات درنظر گرفته شود. برای این کار باید سر اردک را تا حدی گرد رسم کنید. بخش پایینی سر که گردن را تشکیل می‌دهد کمی باریک‌تر نقاشی کنید.

بدن را با منحنی‌های نرم رسم کنید، اما بخش زیرین بدن نقاشی مرغابی کودکانه را کمی صاف بکشید، چراکه در این طرح بخشی از بدن در آب غوطه‌ور می‌شود. برای نشان دادن دم نیز مطابق تصویر چند پر کوچک انتهای بدن رسم کنید.

کشیدن بدن نقاشی اردک کودکانه

2. کشیدن نوک نقاشی اردک کلاس اول

یک تورفتگی نیم‌دایره شکل روی صورت اردک، درست جایی که قرار است نوک او قرار بگیرد، رسم کنید. حالا باید خط اضافه صورت را پاک کنید. نوک را چیزی شبیه U رسم کرده و سپس خط میانی نوک را نقاشی اردک ساده رسم کنید تا فاصله بالا و پایین نوک کاملا مشخص باشد.

کشیدن نوک نقاشی اردک کودکانه

3. رسم بال‌های نقاشی مرغابی ساده

در نقاشی اردک ساده بال شباهت زیادی به فرم بدن اردک دارد. برای رسم بال باید یک شکل مانند بیضی در قسمت بالایی بدن اردک رسم کنید. انتهای بال نیز چند پر مشابه دم اردک بکشید. در نهایت خطوط اضافه بدن اردک را که با بال هم‌پوشانی یا تداخل دارند، پاک کنید.

کشیدن بال نقاشی اردک کودکانه

4. طراحی جزییات نقاشی

نزدیک نوک اما کمی بالاتر از آن چشم اردک را رسم کنید. از آنجا که این نقاشی یک نقاشی اردک کارتونی و کودکانه است، بهتر است چشم بزرگ و بیضی شکل باشد؛ البته بیضی که یک طرف آن خطی با انحنای خیلی کم به سمت داخل و تقریبا صاف باشد. بعد از رسم فرم کلی چشم اردک، عنبیه را نیز شبیه چشم رسم کنید با این تفاوت که ابعاد آن کوچک‌تر باشد.

در ادامه برای تکمیل جزییات چشم می‌توانید یک برجستگی بیضی شکل کوچک سمت راست چشم نقاشی کودکانه مرغابی بکشید که نشان‌دهنده نور منعکس شده از چشم باشد. برای تکمیل چشم اردک نیز یک منحنی باریک نیز بالای چشم رسم کنید. این منحنی نشانگر ابروی اردک است. همه این جزییات تنها برای زیبایی بیشتر نقاشی هستند و اگر تصور می‌کنید شکل دیگری برای چشم‌ها مناسب‌تر است، به همان شکل عمل کنید.

در آخر کافی است یک بیضی کوچک مطابق شکل روی نوک اردک رسم کنید تا نوک اردک هم کامل شود.

کشیدن چشم نقاشی اردک کودکانه

5. تکمیل نقاشی اردک ساده

برای تکمیل نقاشی دو خط منحنی در قسمت گردن اردک و یک خط کمی پایین‌تر از گردن درست در بخش زیرین بال رسم کنید. نقاشی اردک تکمیل شده است، فقط مطابق شکل چند خط منحنی اطراف اردک رسم کنید که نشان‌دهنده امواج آب و طبیعی‌تر شدن نقاشی باشند. در نهایت نیز خطوط را با مدادسیاه یا مارکر پررنگ کنید. همچنین شما می‌توانید برای زیباتر شدن این طراحی، نقاشی ماهی در آب را به آن اضافه کنید.

کشیدن جزییات نقاشی اردک کودکانه

6. رنگ‌آمیزی نقاشی اردک

برای رنگ‌آمیزی نقاشی می‌توانید از مدادرنگی، پاستل، آبرنگ یا هر نوشت‌افزار دیگر استفاده کنید. در نظر داشته باشید اگر کودکتان قصد داشت نقاشی اردک ساده را با رنگی غیر معمول رنگ‌آمیزی کند، مانع او نشوید و اجازه دهید خلاقیت او رشد کند.

رنگ‌آمیزی نقاشی اردک کودکانه

چنانچه کودک شما سن کمی دارد، سعی کنید با گرفتن دست فرزندتان و کشیدن خطوط به او در رسم نقاشی کمک کنید. به این ترتیب هم نقاشی کشیده می‌شود و هم کودک‌تان از اینکه با دست خودش نقاشی کشیده، لذت خواهد برد.

اگر کودک شما به نقاشی علاقه‌مند است، پیشنهاد می‌کنیم سایر نقاشی های کودکانه، به ویژه نقاشی خرس تدی را از دست ندهید.

پرسش‌های متداول درباره نقاشی اردک ساده

آموزش نقاشی اردک مناسب چه رده سنی است؟
این نوع نقاشی برای کودکان 4 سال به بالاست.
برای کشیدن نقاشی اردک به چه ابزاری نیاز داریم؟
داشتن مداد سیاه، پاک‌‌کن، مداد رنگی و چند عدد برگه نقاشی کافی است.
آیا می‌توان برای کشیدن نقاشی اردک به جای مداد سیاه و مدادرنگی از پاستل یا آبرنگ استفاده کرد؟
بله، فقط توجه داشته باشید که اگر از پاستل یا آبرنگ استفاده کنید، امکان پاک کردن خطوط نقاشی و اصلاح آن‌ها وجود ندارد.
اشتراک گذاری: