خلاصه مطلب

کاراکتر یونیکورن یا اسب تک شاخ یکی از محبوب‌‎ترین کاراکترها بین کودکان است و به همان میزان که انیمیشن آن جذاب است، نقاشی آن نیز برای کودکان جذابیت دارد. ازاین‌رو در این مطلب از کاغذرنگی آموزش مرحله به مرحله نقاشی یونیکرن را برای شما آماده کرده‌ایم. اگر کودک شما عاشق یونیکرن است، ادامه این مطلب را از دست ندهید، چراکه نقاشی یونیکرن نیز حسابی او را خوشحال خواهد کرد.

کاراکتر یونیکورن یا نقاشی اسب تک شاخ یکی از محبوب‌‎ترین کاراکترها بین کودکان است. همان‌طور که انیمیشن اسب تک شاخ برای کودکان جذاب است و از تماشای آن لذت می‌برند، نقاشی اسب تک شاخ ساده یا همان نقاشی یونیکورن ساده هم جذابیت‌ خاص خود را دارد و اغلب کودکان از کشیدن نقاشی حیوانات لذت خواهند برد. نقاشی اسب ساده هم می‌تواند کودک شما را حسابی سرگرم کند.

در ادامه سه آموزش مختلف نقاشی تک شاخ بزرگ را برای شما آماده کرده‌ایم، برای یادگیری آموزش‌ها در ادامه با کاغذ رنگی و آموزش نقاشی یونیکورن ساده یا همان نقاشی تک شاخ ناز به سه روش مختلف همراه باشید.

ویدئوی روش اول آموزش نقاشی اسب تک شاخ

قبل از اینکه مراحل کشیدن نقاشی اسب تک شاخ با مداد رنگی را ببینید، می‌توانید مثل نقاشی کودکانه خرس آموزش ویدئویی آن را تماشا کنید.

مراحل روش اول نقاشی اسب تک شاخ

در این روش چهره نقاشی اسب تک شاخ کارتونی را از روبه‌رو خواهیم کشیم. کشیدن نقاشی اسب تک شاخ مرحله به مرحله چندان هم مشکل نیست و می‌توانید مثل نقاشی میمون کودکانه در هر مرحله بخشی از آن را بکشید تا کل نقاشی کامل شود.

1. کشیدن سر نقاشی اسب تک شاخ کارتونی

یک علامت جمع یا + وسط کاغذ کشیده و با یک حرف U شکل، کشیدن سر نقاشی اسب تک شاخ را شروع کنید. یادتان باشد بیشتر قسمت‌های شکل رسم شده باید در ¼ پایین سمت چپ علمت جمع یا + که وسط کاغذ کشیده‌اید، قرار بگیرد.

کشیدن سر در نقاشی اسب تک شاخ

2. رسم بدن در نقاشی گوگولی تک شاخ

برای رسم بدن اسب مطابق شکل زیر پیش رفته و بدن، دست‌ و پاهای اسب را رسم کنید. این طرح مانند یک لوبیای کج و معوج است که زیر سر نقاشی اسب تک شاخ کارتونی در نظر گرفته شده است.

کشیدن بدن در نقاشی اسب تک شاخ

3. کشیدن شاخ یونیکورن

شاخ اسب تک شاخ باید با کمی فاصله از نیم دایره سر اسب رسم شود. فضای خالی بین شاخ و سر برای موهای اسب تک شاخ درنظر گرفته شده است. برای رسم شاخ نقاشی یونیکورن ساده، 4 بیضی از بزرگ به کوچک روی یکدیگر رسم کنید.

کشیدن شاخ در نقاشی اسب تک شاخ

4. رسم مو و یال‌‌های نقاشی یونیکورن ساده

برای رسم موها مثل بال‌های نقاشی خفاش کودکانه شکل هلال ماه را در نظر بگیرید. سپس چهار هلال ماه چسبیده به هم رسم کنید. یادتان باشد لازم نیست هر 4 شکل شبیه حهال ماه باشد، کمی انحنا و تغییر در ظاهر شکل‌ها (شبیه تصاویر) به زیباتر شدن نقاشی و طبیعی‌تر به‌نظر رسیدن موهای نقاشی اسب تک شاخ کارتونی کمک خواهد کرد.

5. کشیدن گوش‌های اسب تک شاخ کارتونی

هرچند گوش‌های نقاشی خرگوش کودکانه تیز است، اما اینجا باید برای گوش‌ها دو دایره کوچک در نظر بگیرید و آن‌ها را در سمت چپ و راست صورت اسب، درست روی موها رسم کنید.با توجه به اینکه این نقاشی، یک طرح کودکانه و فانتزی است، گوش‌های اسب بسیار کوچک طراحی شده‌اند.

کشیدن گوش در نقاشی اسب تک شاخ

6. کشیدن یال اسب تک شاخ

یک خط موج‌دار از زیر گوش سمت راست نقاشی اسب تک شاخ کارتونی تا نزدیک پاهای آن بکشید. سپس یک خط موج‌دار دیگر مثل خطی که رسم کردید، بین خط رسم شده و بدن اسب تک شاخ بکشید تا یال اسب شکل کاملی پیدا کند.

7. تکمیل یال اسب تک شاخ

مطابق تصاویر زیر چند خط S شکل به خطوطی که در مرحله قبل رسم کردید اضافه کنید تا نقاشی شما کامل شود.

8. کشیدن اجزای صورت و تکمیل نقاشی اسب تک شاخ کارتونی

دو دایره بزرگ توپر به‌عنوان چشم و دو دایره تو پر کوچک در زیر آن‌ها به‌ عنوان گونه‌های اسب رسم کنید. جای‌گیری دقیق چشم‌ها و گونه‌ها را براساس تصویر تعیین کنید. سپس یک U شکل به‌عنوان دهان نقاشی یونیکورن ساده بکشید.

می‌توانید برای چشم‌ها به‌جای دو دایره توپر دو U برعکس درنظر بگیرید، به این شکل اسب تک شاخ شما خجالتی به‌نظر می‌رسد.

 کشیدن اجزای صورت و تکمیل نقاشی در نقاشی اسب تک شاخ

9. رنگ‌آمیزی نقاشی اسب تک شاخ کارتونی

نوبت به رنگ آمیزی نقاشی یونیکورن می‌رسد. برای رنگ‌آمیزی نقاشی می‌توانید از رنگ‌های دلخواه خود استفاده کرده یا مطابق تصویر زیر نقاشی یونیکورن ساده خود را رنگ‌آمیزی کنید.

برای رنگ‌آمیزی نقاشی کودک خود را تحت فشار قرار نداده و اجازه دهید از رنگ‌های دلخواه خود استفاده کند.

رنگ‌آمیزی نقاشی اسب تک شاخ نوع اول

ویدئوی روش دوم آموزش نقاشی یونیکورن

قبل از اینکه مراحل کشیدن این نقاشی را ببینید، می‌توانید آموزش ویدئویی آن را تماشا کنید.

مراحل روش دوم آموزش نقاشی یونیکورن

در این آموزش اسب تک شاخ از زاویه کناری طراحی شده است.

1. کشیدن صورت اسب تک شاخ بزرگ

نقاشی اسب تک شاخ بزرگ را با کشیدن صورت و پوزه اسب شروع کنید. برای کشیدن صورت مطابق تصویر شکلی شبیه U بکشید، البته باید خط پایینی U کمی انحنا داشته و طول آن نیز بیشتر از خط بالایی باشد. این بخش پوزه و دهان اسب کودکانه را شکل خواهد داد.

کشیدن صورت در نقاشی اسب تک شاخ

2. کشیدن جزییات صورت و گوش اسب

حدود یک سوم از فضای صورت را برای دهان نقاشی اسب تک شاخ بزرگ در نظر بگیرید و آن با یک کمان از سایر قست‌های صورت جدا کنید. بعد از اینکه فضای دهان مشخص شد، یک شکل مانند بومرنگ توپر برای بینی اسب رسم کنید. سپس یک کمان به‌عنوان چشم اسب بکشید و آن را با چند خط کوتاه با فاصله مساوی از هم که نشانگر مژه‌های چشم هستند، تکمیل کنید.

بعد از کشیدن چشم و مشخص کردن قسمت دهان یونیکورن نوبت به کشیدن گوش نقاشی یونیکورن می‌رسد. برای ترسیم گوش هم شکلی شبیه شعله شمع بکشید. گوش را بالای چشم و با فاصله از خط بالایی صورت رسم کنید. با همین چند خط ساده بخش اصلی صورت نقاشی یونیکورن ساده کامل شده است.

در این آموزش چشم اسب بسته در نظرگرفته شده تا اسب خجالتی نشان داده شود. بااین‌حال شما می‌توانید متفاوت عمل کرده و چشم نقاشی اسب تک شاخ بزرگ را به‌صورت باز رسم کنید.

کشیدن گوش وصورت در نقاشی اسب تک شاخ

3. کشیدن یال‌های نقاشی اسب تک شاخ

این اسب‌ها هم مانند اسب معمولی یال دارند. بخشی از یال‌ را در فضای بین شاخ و صورت اسب و دیگری را پشت سر اسب تک شاخ رسم کنید. برای رسم یال‌ از منحنی‌هایی شبیه تصویر زیر کمک بگیرید. در این آموزش یال‌ به‌صورت رشته موهایی جداگانه رسم می‌شوند تا اسب تک شاخ بزرگ جذاب‌تر شود.

مرحله سوم نقاشی یونیکرن کشیدن یال‌ها

4. تکمیل یال‌ها و رسم خط گردن

مطابق تصویر سه شکل منحنی دیگر به‌عنوان ادامه موهای بلند یا همان یال‌ اسب تک شاخ به نقاشی یونیکورن ساده اضافه کنید تا یال‌ نقاشی کامل شود. سپس وارد مرحله رسم خط گردن شوید. برای این کار باید یک خط منحنی S شکل درست زیر صورت نقاشی اسب تک شاخ در نظر بگیرید.

نقاشی اسب تک شاخ  تکمیل یال‌ها و رسم خط گردن

5. کشیدن دست و پاهای نقاشی اسب تک شاخ بزرگ

خط گردن را امتداد داده و دست نقاشی یونیکورن را رسم کنید. دست اسب تقریبا یک U شکل است که یک طرف آن کمی انحنا دارد. بعد از رسم دست اسب تک شاخ نوبت به رسم پا می‌رسد. برای کشیدن پا می‌توانید از شکل دست الگو بگیرید، منتها بخش بالایی پا را باید چاق‌تر در نظر بگیرید. برای کشیدن آسان‌تر پای اسب از روی تصویر زیر پا را تکمیل کنید.

بعد از اینکه پا را رسم کردید برای اینکه دست و پا طبیعی‌تر به‌نظر برسند، بخشی کوچکی از قسمت پایینی آن‌ها را با یک کمان از سایر قسمت‌های دست و پا جدا کنید. به ‌این‌شکل دو تا از سُم‌های نقاشی اسب تک شاخ بزرگ نیز طراحی می‌شوند.

 نقاشی یونیکرن کشیدن دست‌ها و پاها

6. تکمیل بدن نقاشی یونیکورن ساده

برای تکمیل بدن نقاشی یونیکورن مطابق شکل یک خط منحنی L شکل از یال اسب به پای آن وصل کنید. سپس دست و پای اسب را نیز با یک خط به هم متصل کنید تا خطوط بدن آن تکمیل شود. هرچند هنوز خیلی از جزییات نقاشی باقی مانده است، اما بخش اصلی آن را کامل کرده‌اید.

نقاشی اسب تک شاخ تکمیل بدن یونیکرن

7. تکمیل دست‌ها و پاهای نقاشی اسب تک شاخ بزرگ

یک دست و یک پای دیگر با الگوبرداری از دست و پایی که در مرحله پنجم کشیدید، برای اسب تک شاخ رسم کنید؛ با این ‌تفاوت‌ که اندازه دست و پایی که رسم می‌کنید کوچک‌تر باشد. چرا که دست و پای دیگر نقاشی اسب تک شاخ پشت بدن او هستند و نباید به طور کامل نمایش داده شوند.

 آموزش نقاشی یونیکرن تکمیل دست‌ها و پاها

8. کشیدن دم اسب تک شاخ

از تصویر برای رسم دم نقاشی یونیکورن کمک گرفته و دم را نقاشی کنید. برای این کار به یک حرف S بزرگ در قسمت بالایی و یک انحنای مشابه اما ساده‌تر در بخش پایینی نیاز دارید تا یک دم پرپشت و بزرگ داشته باشید.

همان‌طور که در نقاشی گربه کودکانه دم می‌کشید، اینجا هم برای رسم دم از خطوط منحنی کمک بگیرید.

 آموزش نقاشی اسب تک شاخ کشیدن دم

9. تکمیل دم اسب و رسم شاخ نقاشی یونیکورن ساده

برای اینکه دم نقاشی اسب تک شاخ شما طبیعی‌تر به‌نظر برسد چند خط منحنی به فرم دم داخل دم رسم کنید. سپس روی سر اسب تک شاخ یک عدد هشت فارسی به‌ عنوان شاخ یونیکورن رسم کنید. شاخ را داخل یال اسب درنظر بگیرید تا اینطور به نظر برسد که انتهای آن داخل موهای اسب گم شده است.

نقاشی دم و رسم شاخ در نقاشی اسب تک شاخ

10. رنگ‌آمیزی نقاشی اسب تک شاخ بزرگ

نقاشی یونیکورن شما یک قدم تا تکمیل شدن فاصله دارد؛ کافی است آن را رنگ‌آمیزی کنید. برای رنگ‌آمیزی اسب تک شاخ خود می‌توانید به‌دلخواه اسب را رنگ‌آمیزی کرده یا از تصویر زیر کمک بگیرید.

همچنین در نظر داشته باشید در صورتی که کودک شما برای رنگ‌آمیزی اسب از رنگ‌های مختلفی استفاده کرد که چندان باب میل شما نبود، مانع او نشده و خلاقیت کودکتان را سرکوب نکنید.

رنگ‌آمیزی نقاشی اسب تک شاخ

روش سوم آموزش نقاشی کودکانه اسب تک شاخ با مدادرنگی

هرچند این مدل هم مانند شیوه اول است، اما با چهره‌ای متفاوت ترسیم شده و میتوانید مثل آموزش نقاشی را پیش ببرید فقط از مدادرنگی استفاده کنید که به نظرم خیلی هم زیباتر است.

1. رسم موها، صورت و گوش‌های نقاشی اسب تک شاخ

شکلی شبیه یک برگ درخت بکشید. با این تفاوت که یک طرف آن کمی زاویه‌دارتر از طرف دیگر آن باشد. شکلی که رسم کرده‌اید، در واقع موهای یونیکورن شماست. سپس یک دایره شکل زیر شکلی که کشیدید، رسم کنید تا صورت نقاشی اسب تک شاخ با مدادرنگی درست شود.

در نهایت برای گوش‌ها دو خط قائم‌الزاویه در سمت چپ و راست سر اسب رسم کرده و هر خط را با یک کمان به صورت متصل کنید. گوش‌ها شبیه مثلث قائم‌الزاویه هستند که وتر آن‌ها منحنی رسم شده است.

2. کشیدن شاخ، اجزای صورت و دست‌های نقاشی یونیکورن

یک مثلث دقیقا در مرکز سر نقاشی یونیکورن رسم کنید. مثلث رسم شده شاخ یونیکورن شماست. سپس برای اجزای صورت دو کمان رو به بالا در وسط صورت زیر موها برای چشم‌ها و یک کمان با قوس بیشتر وسط صورت پایین آن، به‌عنوان دهان نقاشی اسب تک شاخ با مدادرنگی رسم کنید. برای تکمیل شدن چشم‌ها نیز چند خط ریز و کوچک روی کمان چشم‌ها رسم کنید.

حال نوبت به دست‌های یونیکورن می‌رسد. برای دست‌ها دو U شکل رسم کنید. سپس شکل‌های رسم شده را با یک کمان به هم متصل کنید. برای نشان دادن سم‌ها نیز دو خط منحنی در قسمت پایینی U شکل‌هایی که کشیده‌اید، رسم کنید.

3. رسم پاها، کشیدن دم و نقاشی اسب تک شاخ با مدادرنگی

الگوی پاها شبیه دست‌های اسب تک شاخ است، با این ‌تفاوت ‌که بخشی از پاها پشت دست‌ها قرار گرفته و کشیده نمی‌شوند. برای رسم دم مطابق تصویر شماره 8 پیش رفته و دم را رسم کنید. بخشی از دم باید در سمت چپ و بخش عمده آن در سمت راست نقاشی رسم شود.

حال نقاشی شما فقط یک قدم با کامل شدن فاصله دارد! کافی است چند خط منحنی روی شاخ، موها و دم اسب مانند تصویر شماره 9 رسم کنید. نقاشی شما کامل است.

4. رنگ آمیزی اسب تک شاخ

رنگ‌آمیزی بخش سلیقه‌ای هر آموزش نقاشی از جمله آموزش نقاشی کودکانه اسب تک شاخ با مدادرنگی است. بنابراین نقاشی را به‌دلخواه خود رنگ‌آمیزی کرده و از آن لذت ببرید. بااین‌حال اگر ایده‌ای برای رنگ‌آمیزی نقاشی ندارید می‌توانید با الگوگیری از رنگ‌های تصویر زیر، نقاشی اسب تک شاخ خود را رنگ‌آمیزی کنید.

رنگ‌آمیزی نقاشی اسب تک شاخ

اگر کودک شما عاشق کشیدن نقاشی است، پیشنهاد می‌کنیم مطلب نقاشی خرس تدی و نقاشی الاف را نیز از دست ندهید.

پرسش‌های متداول درباره نقاشی اسب تک‌شاخ

آموزش نقاشی اسب تک شاخ مناسب چه رده سنی است؟
این نقاشی برای کودکان 3 سال به بالاست.
برای کشیدن نقاشی اسب تک شاخ به چه ابزاری نیاز دارید؟
داشتن مداد سیاه، پاک‌‌کن، مداد رنگی و چند عدد برگه نقاشی کافی است.
آیا می‌توان برای کشیدن نقاشی اسب تک شاخ به جای مداد سیاه و مدادرنگی از پاستل یا آبرنگ استفاده کرد؟
بله، فقط توجه داشته باشید که اگر از پاستل یا آبرنگ استفاده کنید، امکان پاک کردن خطوط نقاشی و اصلاح آن‌ها وجود ندارد.
اشتراک گذاری:
نظرات (1)

برای ارسال نظر ابتدا باید در سایت وارد شوید.