خلاصه مطلب

در این مطلب از کاغذرنگی نقاشی ببر کودکانه را برای شما آماده کرده‌ایم، اگر کودک شما عاشق نقاشی و خاصه نقاشی حیوانات است، ادامه این مطلب از کاغذرنگی را از دست ندهید.

کشیدن نقاشی علاوه‌بر اینکه یک کار لذت‌بخش برای کودکان است، به پرورش خلاقیت و تخیل آن‌ها نیز کمک می‌کند. بنابراین اگر دنبال یک تمرین خوب برای رشد خلاقیت و قوه تخیل فرزند خود هستید، کشیدن نقاشی یک انتخاب عالی است. ما در این مطلب آموزش نقاشی ببر را برای کودک شما آماده کرده‌ایم. با کاغذرنگی همراه باشید.

ویدئوی آموزش نقاشی ببر ساده

قبل از اینکه مراحل کشیدن این نقاشی را ببینید، می‌توانید آموزش ویدئویی آن را تماشا کنید.

آموزش نقاشی ببر کودکانه

برای کشیدن نقاشی کودکانه ببر کافی است مراحل زیر را طی کنید.

1. کشیدن سر ببر

قبل از شروع نقاشی ببر یک کادر مربعی روی کاغذ مشخص کنید. البته می‌توانید به‌جای اینکار از یک کاغذ مربعی شکل هم استفاده کنید. وسط ضلع بالا، پایین، چپ و راست را با خطوط نقطه‌چین به هم متصل کنید. خطوط رسم شده نقش خطوط راهنما را دارند.

در قسمت بالا سمت راست کادر نقاشی، درست روی خط راهنمایی که ضلع چپ و راست را به هم متصل می‌کند، یک دایره رسم کنید.

این دایر سر ببر خواهد بود. سپس داخل دایره یک دایره کوچک‌تر به‌عنوان بینی ببر رسم کرده و دو خط منحنی قلاب شکل به آن اضافه کنید تا شکل دهان و بینی هم کامل شود. در نظر داشته باشید اندازه دایر کوچک و بزرگ را نسبت به هم مناسب انتخاب کنید.

مرحله اول نقاشی ببر - کشیدن سر

2. تکمیل صورت نقاشی ببر

خطوط بینی را به شکل مورب تا بالای صورت ادامه دهید. سپس دو نیم دایره کوچک به‌عنوان گوش‌های ببر روی سر او رسم کنید. حالا برای نشان دادن لاله گوش دو نیم دایره کوچک‌تر داخل نیم دایره‌های بزرگ بکشید. در ادامه برای چشم‌ها دو دایره کوچک در نظر گرفته و 6 دایره کوچک تو پر به‌عنوان سبیل‌های ببر در قسمت چپ و راست بینی رسم کنید.

تا این مرحله از نقاشی سر ببر با همه جزییات آن به شکل کامل طراحی شده است. در ادامه باید به بدن ببر برسید.

مرحله دوم نقاشی ببر - تکمیل صورت

3. رسم بدن ببر

بعد از تکمیل صورت نقاشی ببر نوبت به رسم بدن آن می‌رسد. بدن را مطابق شکل زیر رسم کنید. برای این کار باید خطوط منحنی را از کنار گوش و زیر سر شروع کنید. اگر بدن ببر را به درستی و در اندازه صحیح رسم کنید، بخشی از بدن در هر سه مربع دیگر قرار خواهد گرفت.

مرحله سوم نقاشی ببر - رسم بدن

4. رسم دست‌ها و پاهای ببر

برای شروع یک پا و یک دست را رسم کرده و در ادامه دست و پای دوم را رسم کنید. در نظر داشته باشید دست دوم باید بالاتر از دست اول رسم شود؛ به‌این‌شکل ببر در حال قدم زدن به‌نظر می‌رسد. در نهایت نیز خطوط اضافه بدن را که با دست‌ها و پاهای ببر در تداخل هستند، پاک کنید.

5. طراحی دم ببر

یک شکل عصا مانند برای دم ببر در نظر بگیرید؛ منتها منحنی انتهایی را با زاویه بازتری رسم کنید. ببرها دم خیلی بلند یا خیلی کوتاه ندارند، پس حین کشیدن دم اندازه آن را در نظر داشته باشید.

مرحله پنجم نقاشی ببر - رسم دم

6. رسم خطوط بدن

برای تکمیل صورت و بدن از مثلث‌های کوچک و بزرگ درست شکل زیر کمک گرفته و برای دم نیز از خطوط موازی کمک بگیرید. این خطوط همان نقش‌ونگارهای بدن ببر هستند.

مرحله ششم نقاشی ببر - رسم خطوط بدن

7. تکمیل نقاشی ببر

برای زیباتر شدن نقاشی ببر المان‌هایی نظیر درخت، بوته، ابر، خورشید و خلاصه هر آنچه فکر کنید به تکمیل شدن نقاشی کمک می‌کند، در اطراف ببر بکشید.

پیشنهاد می‌کنیم به هیچ وجه ببر را در قفس نقاشی نکنید و با کشیدن طرح طبیعت اطراف ببر به فرزندتان نشان دهید جای حیوانات در جنگل است نه در قفس باغ‌وحش‌ها.

مرحله هفتم نقاشی ببر - تکمیل نقاشی

8. رنگ‌آمیزی نقاشی

در آخرین مرحله از نقاشی ببر مثل نقاشی فیل کودکانه باید آن را رنگ‌آمیزی کنید. برای این کار می‌توانید از تصویر زیر کمک گرفته یا با رنگ‌های دلخواه نقاشی را رنگ‌آمیزی کنید. در صورتی که فرزندتان برای رنگ‌آمیزی از رنگ‌های غیرمعمول استفاده کرد، مانع او نشده و خلاقیت کودکتان را محدود نکنید.

مرحله هشتم نقاشی ببر - رنگ آمیزی نقاشی

اگر کودک شما به طراحی و نقاشی علاقه‌مند است، پیشنهاد می‌کنیم مطالب بخش نقاشی کودکانه را دنبال کرده و  آموزش نقاشی اردک را نیز از دست ندهید.

پرسش‌های متداول درباره نقاشی ببر

آموزش نقاشی ببر مناسب چه رده سنی است؟
این نقاشی برای کودکان 3 سال به بالاست.
برای کشیدن نقاشی ببر به چه ابزاری نیاز دارید؟
داشتن مداد سیاه، پاک‌‌کن، مداد رنگی و چند عدد برگه نقاشی کافی است.
آیا می‌توان برای کشیدن نقاشی ببر به جای مداد سیاه و مدادرنگی از پاستل یا آبرنگ استفاده کرد؟
بله، فقط توجه داشته باشید که اگر از پاستل یا آبرنگ استفاده کنید، امکان پاک کردن خطوط نقاشی و اصلاح آن‌ها وجود ندارد.
اشتراک گذاری:

نظر خود را در مورد متن بالا ثبت کنید