خلاصه مطلب

نقاشی ماهی از اولین نقاشی‌های است که کودکان می‌کشند. در این مطلب کشیدن نقاشی ماهی را در ۶ مرحله برایتان آموزش داده‌ایم. کشیدن این نقاشی مخصوص سنین ۳ سال به بالا است.

ماهی‌ها موجوداتی زیبا، عجیب و گاهی خوشمزه‌ هستند. این موجودات در فرهنگ دیرینه ما ارزش زیادی دارند و از موارد سفره هفت‌سین به حساب می‌آیند. اگر می‌خواهید یک روش ساده برای نقاشی ماهی کودکانه یاد بگیرید، این مطلب را تا انتها مطالعه کنید. ما در این مطلب کاغذ رنگی شیوه کشیدن ماهی را در چند قدم ساده آموزش داده‌ایم.

آموزش نقاشی ماهی کودکانه

در هر مرحله خطوط کمرنگ‌تر عمل جدیدی هستند که باید اجرا کنید و خطوط پر رنگ مراحلی هستند که قبلا انجام داده‌اید.

1. کشیدن بخش بالای بدن ماهی

در قدم اول باید بدن ماهی را بکشید. برای این کار کافی است یک خط منحنی مانند تصویر وسط کاغذ بکشید.

نقاشی ماهی

2. رسم تقارن بدن

خطی مانند وارونه مرحله قبل بکشید تا بدن این موجود آبزی کامل شود. بخش کلی در نقاشی ماهی کودکانه تا همین مرحله انجام شده است.

نقاشی ماهی

3. تکمیل دم

زیباترین قسمت بدن هر ماهی، دم آن است. در این مرحله باید با دو خط سر و دم ماهی را مشخص کنید. یک قوس کم و ظریف می‌تواند نقاشی را زیباتر کند.

نقاشی ماهی

4. کشیدن باله‌ها در نقاشی ماهی

باله‌های چپ و راست را روی بدن ماهی بکشید. می‌توانید برای این کار از تصویر الگو بگیرید.

نقاشی ماهی

5. اضافه کردن جزییات

جزییات بدن ماهی را به نقاشی اضافه کنید. می‌توانید یک لبخند زیبا و یک چشم بکشید تا نقاشی شما فرم جذاب‌تری پیدا کند. فراموش نکنید این یک نقاشی کودکانه است، بنابراین بهتر است شاد و کودکانه باشد.

تصویر آبزیان

6. تکمیل دم و باله‌ها

خط‌های روی دم و بال ماهی را بکشید. اگر نمی‌دانید چه خط‌هایی باعث زیباتر شدن این اثر می‌شود، می‌‌توانید از یک تصویر واقعی الگو بگیرید و به کمک آن خطوط بهتر وظریف‌تری بکشید. همچنین می‌توانید چند دایره به‌عنوان حباب در نزدیکی سر ماهی بکشید تا حضور ماهی در آب بیشتر احساس شود.

تصویر آبزیان

7. رنگ‌آمیزی نقاشی ماهی

در این مرحله باید برای طبیعی‌تر شدن ماهی کودکانه، آن را رنگ‌آمیزی کنید. می‌توانید این کار را به‌صورت دلخواه انجام دهید. مانند مرحله قبل در گام آخر هم بد نیست از تصویر واقعی الگوبرداری کنید.

تصویر آبزیان

اگر فرزندتان برای رنگ‌آمیزی ماهی از رنگ‌های غیر معمول استفاده می‌کند، بهتر است مانع کار او نشوید؛ چراکه همین کارها و رنگ‌آمیزی‌های غیر عادی می‌تواند خلاقیت کودکتان را بیش از پیش شکوفا کند. همچنین اگر به نقاشی کودکانه حیوانات علاقه دارید، ایده کشیدن نقاشی شیر برای کودکان می‌تواند انتخاب خوبی برای نقاشی بعدی کودکتان باشد.

پرسش‌های متداول نقاشی ماهی کودکانه

آموزش نقاشی ماهی کودکانه مناسب چه رنج سنی است؟
3 سال به بالا
برای کشیدن نقاشی ماهی کودکانه به چه ابزاری نیاز داریم؟
مداد سیاه، پاک‌‌کن، مداد رنگی و چند عدد برگه نقاشی
آیا می‌توان برای کشیدن نقاشی ماهی کودکانه به جای مداد سیاه و مدادرنگی از پاستل یا آبرنگ استفاده کرد؟
بله، فقط توجه داشته باشید که اگر از پاستل یا آبرنگ استفاده کنید، امکان پاک کردن خطوط نقاشی و اصلاح آن‌ها وجود ندارد.
اشتراک گذاری:

نظر خود را در مورد متن بالا ثبت کنید