خلاصه مطلب

نقاشی ماهی از اولین نقاشی‌های است که کودکان می‌کشند. در این مطلب کشیدن نقاشی ماهی را در ۶ مرحله برایتان آموزش داده‌ایم. کشیدن این نقاشی مخصوص سنین ۳ سال به بالا است.

ماهی‌ها موجوداتی زیبا، عجیب و گاهی خوشمزه‌ هستند. این موجودات در فرهنگ دیرینه ما ارزش زیادی دارند و از موارد سفره هفت‌سین به حساب می‌آیند. اگر می‌خواهید یک روش ساده برای نقاشی کودکانه ماهی یاد بگیرید، این مطلب را تا انتها مطالعه کنید. ما در این مطلب کاغذ رنگی شیوه کشیدن ماهی را مثل همه نقاشی حیوانات در چند قدم ساده آموزش داده‌ایم. نقاشی با اعداد انگلیسی هم بسیار ساده و سرگرم‌کننده است.

ویدئوی آموزش نقاشی ماهی ساده

قبل از اینکه مراحل کشیدن نقاشی ماهی زیبا را ببینید، می‌توانید مثل مراحل نقاشی گاو آموزش ویدئویی آن را تماشا کنید.

آموزش نقاشی کودکانه ماهی

برای نقاشی ماهی کوچک درست مثل نقاشی چنگال در هر مرحله خطوط کمرنگ‌تر عمل جدیدی هستند که باید اجرا کنید و خطوط پر رنگ مراحلی هستند که قبلا انجام داده‌اید.

1. کشیدن بخش بالای بدن ماهی

در قدم اول برای کشیدن نقاشی ماهی در آب باید بدن ماهی را بکشید. برای این کار کافی است یک خط منحنی مانند تصویر وسط کاغذ بکشید.

کشیدن بالای بدن ماهی در نقاشی ماهی کودکانه

2. رسم تقارن بدن

خطی مانند وارونه مرحله قبل بکشید تا بدن این موجود آبزی کامل شود. بخش کلی در نقاشی ماهی کودکانه تا همین مرحله انجام شده است. کشیدن این منحنی شبیه نقاشی اردک کلاس اول است؛ پس خیلی سخت نگیرید و ادامه دهید.

کشیدن پایین بدن ماهی در نقاشی ماهی کودکانه

3. تکمیل دم نقاشی کودکانه ماهی

زیباترین قسمت بدن هر ماهی، دم آن است. در این مرحله باید با دو خط سر و دم ماهی را مشخص کنید. یک قوس کم و ظریف می‌تواند نقاشی ماهی ساده را زیباتر کند.

کشیدن دم ماهی در نقاشی ماهی کودکانه

4. کشیدن باله‌ها در نقاشی ماهی ساده و زیبا

باله‌های چپ و راست را روی بدن نقاشی کودکانه ماهی بکشید. می‌توانید برای این کار از تصویر الگو بگیرید.

کشیدن باله ماهی در نقاشی ماهی کودکانه

5. اضافه کردن جزییات نقاشی ماهی

جزییات بدن ماهی را به نقاشی ماهی مرحله به مرحله اضافه کنید. می‌توانید یک لبخند زیبا و یک چشم بکشید تا نقاشی ماهی ساده فرم جذاب‌تری پیدا کند. فراموش نکنید این یک نقاشی کودکانه است، بنابراین بهتر است شاد و کودکانه باشد.

کشیدن صورت ماهی در نقاشی ماهی کودکانه

6. تکمیل دم و باله‌ها نقاشی ماهی ساده

خط‌های روی دم و بال نقاشی ماهی آسان را بکشید. اگر نمی‌دانید چه خط‌هایی باعث زیباتر شدن این اثر می‌شود، می‌‌توانید از یک تصویر واقعی الگو بگیرید و به کمک آن خطوط بهتر وظریف‌تری روی نقاشی ماهی بکشید.

همچنین می‌توانید چند دایره به‌عنوان حباب نزدیک سر ماهی بکشید تا حضور ماهی در آب بیشتر احساس شود. جزییات هر طرحی مثل نقاشی کانگورو آسان حس بهتری در کودکان ایجاد می‌کند..

کشیدن ماهی در آب در نقاشی ماهی کودکانه

7. رنگ‌آمیزی نقاشی ماهی آسان

در این مرحله باید برای طبیعی‌تر شدن نقاشی کودکانه ماهی، آن را رنگ‌آمیزی کنید. می‌توانید این کار را به‌صورت دلخواه انجام دهید. مانند مرحله قبل در گام آخر هم بد نیست از تصویر واقعی الگوبرداری کنید. رنگ‌آمیزی عکس نقاشی ماهی را می‌توانید به کودک خود واگذار کنید تا به رشد خلاقیت او کمک کرده باشید.

رنگ آمیزی ماهی در نقاشی ماهی کودکانه

اگر فرزندتان برای رنگ‌آمیزی ماهی از رنگ‌های غیر معمول استفاده می‌کند، بهتر است مانع کار او نشوید؛ چراکه همین کارها و رنگ‌آمیزی‌های غیر عادی می‌تواند خلاقیت کودکتان را بیش از پیش شکوفا کند. همچنین اگر به نقاشی کودکانه حیوانات علاقه دارید، نقاشی شیر کودکانه یا نقاشی گربه کودکانه می‌تواند انتخاب خوبی برای طرح بعدی کودکتان باشد.

پرسش‌های متداول نقاشی کودکانه ماهی

آموزش نقاشی ماهی کودکانه مناسب چه رده سنی است؟
این نقاشی برای کودکان 3 سال به بالاست.
برای کشیدن نقاشی ماهی کودکانه به چه ابزاری نیاز داریم؟
داشتن مداد سیاه، پاک‌‌کن، مداد رنگی و چند عدد برگه نقاشی کافی است.
آیا می‌توان برای کشیدن نقاشی ماهی کودکانه به جای مداد سیاه و مدادرنگی از پاستل یا آبرنگ استفاده کرد؟
بله، فقط توجه داشته باشید که اگر از پاستل یا آبرنگ استفاده کنید، امکان پاک کردن خطوط نقاشی و اصلاح آن‌ها وجود ندارد.
اشتراک گذاری: