زنبورها حشراتی دوست‌داشتنی در طبیعت هستند که‌ می‌توانند سوژه خوبی برای نقاشی کودکان باشند. ظاهر ساده و فانتزی زنبورها از مهم‌ترین دلایل انتخاب آن‌ها برای آموزش نقاشی به کودکان است. از این رو در این مطلب از نقاشی رنگی برای شما آموزش نقاشی زنبور را آماده کرده‌ایم. اگر دوست دارید نقاشی زنبورعسل را در هفت مرحله یاد بگیرید، با کاغذرنگی همراه باشید.

وسایل موردنیاز

  • کاغذ نقاشی
  • مداد
  • پاک‌کن
  • مدادرنگی

مرحله اول؛ کشیدن صورت

یک دایره کوچک در مرکز کاغذ بکشید. بهتر است برای رسم دقیق‌تر دایره از یک پرگار استفاده کنید. البته درصورتی‌که نمی‌خواهید برای ترسیم و آموزش نقاشی زنبورعسل خیلی وسواس به خرج دهید، می‌توانید دایره ساده‌ای بکشید.

آموزش نقاشی زنبور

مرحله دوم آموزش نقاشی زنبور؛ رسم بدن زنبور

برای بدن زنبور باید یک بیضی دقیقا زیر دایره‌ای که در مرحله اول رسم کردید، بکشید.

آموزش نقاشی زنبورعسل برای کودکان

مرحله سوم؛ اضافه‌کردن چشم‌ها، دهان و خطوط روی بدن زنبور

برای چشم‌های زنبور دو دایره توپر روی صورت رسم کرده و برای دهان از یک خط منحنی کمک بگیرید. برای خطوط روی بدن نیز چند خط با فاصله یکسان از یکدیگر روی بدن زنبور بکشید. توجه داشته باشید حین کشیدن و آموزش نقاشی زنبور خطوط بدن باید کمی قوس‌دار رسم شوند.

آموزش نقاشی زنبور

مرحله چهارم آموزش نقاشی زنبور؛ کشیدن بال‌ها

نوبت به رسم بال‌های زنبور می‌رسد؛ به‌این‌منظور یک جفت بال سمت چپ و راست بدن زنبور بکشید. شکل نهایی بال‌ها باید چیزی شبیه قطره آب شود. در این مرحله از آموزش بال‌های بزرگ‌تر زنبور را بکشید تا در ادامه بال‌های کوچک را هم ترسیم کنید.

آموزش نقاشی زنبورعسل برای کودکان

مرحله پنجم؛ تکمیل بال‌ها

برای اینکه زنبور شما واقعی‌تر به‌نظر برسد، باید یک جفت بال کوچک نیز به نقاشی خود اضافه کنید. بنابراین در ادامه آموزش نقاشی زنبور یک جفت بال کوچک زیر بال‌های بزرگ زنبور بکشید.

آموزش نقاشی زنبور

مرحله ششم آموزش نقاشی زنبور؛ رسم نیش و شاخک‌ها

برای نیش زنبور از شکل یک مثلث کمک گرفته و آن را زیر بدن زنبور نقاشی کنید. در ادامه آموزش نقاشی زنبور برای کشیدن شاخک‌ها نیز باید دو خط مورب همراه یک دایره توخالی روی سر زنبور بکشید. البته دقت کنید یکی از خطوط باید کوچک‌تر از دیگری باشد.

آموزش نقاشی زنبور

مرحله هفتم آموزش نقاشی زنبور؛ رنگ‌آمیزی طرح

حالا که آموزش نقاشی زنبور به‌ پایان رسید؛ وقت آن است که زنبور خود را مطابق شکل زیر یا باتوجه به سلیقه‌تان رنگ‌آمیزی کنید.

آموزش نقاشی زنبورعسل برای کودکان

درنهایت زنبور شما آماده است. امیدواریم از این آموزش لذت برده باشید. چنانچه درباره آموزش نقاشی زنبور نظر، پیشنهاد یا سوالی دارید، آن را ازطریق بخش نظرات با ما و سایر کاربران به‌اشتراک بگذارید.