خلاصه مطلب

زنبور یکی از جالب‌ترین حیوانات برای کودکان است، اما کشیدن نقاشی آن برای کودکان اغلب چندان آسان نیست. در این مطلب شیوه کشیدن نقاشی زنبور را از صفر تا صد توضیح داده‌ایم. با کاغذ رنگی همراه باشید.

زنبورها حشراتی دوست‌داشتنی در طبیعت هستند که‌ می‌توانند سوژه خوبی برای نقاشی کودکان باشند. ظاهر ساده و فانتزی زنبورها از مهم‌ترین دلایل انتخاب آن‌ها برای آموزش نقاشی به کودکان است. از این رو در این مطلب از نقاشی کودکانه برای شما آموزش نقاشی زنبور را آماده کرده‌ایم. اگر دوست دارید این نقاشی را در هفت مرحله یاد بگیرید، با کاغذرنگی همراه باشید.

ویدئوی آموزش نقاشی زنبور کودکانه

قبل از اینکه مراحل کشیدن این نقاشی را ببینید، می‌توانید آموزش ویدئویی آن را تماشا کنید.

مراحل کشیدن نقاشی زنبور عسل فانتزی

این آموزش در هفت مرحله ارائه شده است. بنابراین اگر چندان اهل نقاشی نیستید و نمی‌توانید یک طرح حرفه‌ای بکشید، با مرحله به مرحله طی کردن این نقاشی محدودیتی برای کشیدن آن نخواهید داشت.

1. کشیدن صورت زنبورعسل فانتزی

یک دایره کوچک در مرکز کاغذ بکشید. بهتر است برای رسم دقیق‌تر دایره از یک پرگار استفاده کنید. البته درصورتی‌که نمی‌خواهید برای ترسیم و آموزش طرح کودکانه زنبورعسل خیلی وسواس به خرج دهید، می‌توانید دایره ساده‌ای بکشید.

آموزش نقاشی کودکانه

2. نقاشی بدن زنبور عسل فانتزی

برای بدن زنبور هم مثل نقاشی روباه کودکانه باید یک بیضی دقیقا زیر دایره‌ای که در مرحله اول رسم کردید، بکشید. حواستان باشید بیضی مربوط به بدن باید کمی بزرگ‌تر از بیضی سر است تا تناسب اندام مختلف بدن حشره حفظ شود.

آموزش نقاشی برای کودکان

3. تکمیل چشم‌، دهان و خطوط بدن زنبور

برای چشم‌های زنبور دو دایره توپر روی صورت رسم کرده و برای دهان از یک خط منحنی کمک بگیرید. برای خطوط روی بدن نیز چند خط با فاصله یکسان از یکدیگر روی بدن زنبور بکشید. توجه داشته باشید حین کشیدن و آموزش نقاشی زنبور عسل فانتزی خطوط بدن باید کمی قوس‌دار رسم شوند.

آموزش نقاشی زنبور

4. کشیدن بال‌های زنبور

نوبت به رسم بال‌های نقاشی زنبور کودکانه می‌رسد؛ به‌این‌منظور یک جفت بال سمت چپ و راست بدن زنبور بکشید. شکل نهایی بال‌ها باید چیزی شبیه قطره آب شود. در این مرحله از آموزش بال‌های بزرگ‌تر زنبور را بکشید تا در ادامه بال‌های کوچک را هم ترسیم کنید.

آموزش نقاشی زنبور برای کودکان

5. تکمیل بال‌ها نقاشی زنبور

برای اینکه نقاشی زنبور عسل فانتزی شما واقعی‌تر به‌نظر برسد، باید یک جفت بال کوچک نیز به نقاشی خود اضافه کنید. بنابراین در ادامه آموزش نقاشی یک جفت بال کوچک زیر بال‌های بزرگ زنبور بکشید.

آموزش نقاشی زنبور

6. کشیدن نیش و شاخک‌ها

برای نیش نقاشی زنبور عسل فانتزی از شکل یک مثلث کمک گرفته و آن را زیر بدن زنبور نقاشی کنید. در ادامه آموزش نقاشی این حشره دوست‌داشتنی برای کشیدن شاخک‌ها نیز باید دو خط مورب همراه یک دایره توخالی روی سر زنبور بکشید. البته دقت کنید یکی از خطوط باید کوچک‌تر از دیگری باشد.

آموزش نقاشی زنبور

7.  رنگ‌آمیزی طرح نهایی

حالا که آموزش نقاشی زنبور کودکانه به‌ پایان رسید؛ وقت آن است که زنبور خود را مطابق شکل زیر یا باتوجه به سلیقه‌تان رنگ‌آمیزی کنید. شما می‌توانید این زنبور را مانند یک حشره واقعی رنگ کنید. یعنی برای رنگ‌آمیزی آن از رنگ زرد و سیاه استفاده کنید؛ اما برای رنگ‌آمیزی آن محدودیتی ندارید و می‌توانید از رنگ‌های غیرواقعی و کارتونی استفاده کنید.

خود را برای رنگ‌آمیزی این نقاشی کودکانه محدود نکنید و از هر رنگ که دلخواه خودتان است، استفاده کنید.

رنگ آمیزی طرح نهایی

درنهایت زنبور آماده است. امیدواریم از این آموزش لذت برده باشید. شما می‌توانید روش کشیدن نقاشی درخت کاج کودکانه را هم یاد بگیرید تا این زنبور را روی درخت رسم کنید.

در ادامه روش دیگری هم برای کشیدن نقاشی زنبور عسل معرفی کرده‌ایم.

مراحل رسم نقاشی زنبور عسل ساده

برای ترسیم این نقاشی کودکانه و ساده باید خیلی سریع و راحت این مراحل را پشت سر بگذارید.

۱. رسم سر و بدن زنبور عسل

در این نقاشی باید اول یک بیضی افقی بکشید و بعد یک دایره روی یکی از سرهای بیضی رسم کنید. این‌طوری سر و بدن زنبور شما آماده می‌شود و مرحله اول نقاشی زنبور عسل ساده تمام می‌شود.

رسم بدن زنبور

۲. کشیدن صورت نقاشی زنبور عسل ساده

حالا برای چشم‌های زنبور، دوتا بیضی عمودی دو طرف دایره و یک خرطوم باریک و بلند برای چشیدن شهد عسل بکشید. در کشیدن این جزییات دقیق و باحوصله باشید تا نقاشی خیلی جذاب و حرفه‌ای باشید.

اضافه کردن جزییات صورت زنبور

۳. طراحی بال‌های زیبای زنبور

یک زنبور بیش از هرچیز به بال‌هایش نیاز دارد تا سریع پرواز کند. بناراین باید بعد از این مرحله، دوتا بال بزرگ روی بدن بیضی زنبور نقاشی کنید و دو تا شاخ بلند برای ارتباط با بقیه زنبورها روی سرش بگذارید.

طراحی بال های زنبور

۴. ترسیم پاهای نقاشی زنبور عسل

شما باید برای نقاشی زنبور عسل ساده ۶ عدد پا بکشید. ترتیب کشیدن دست و پاهای زنبور اینطور است که دوتا جلو، دوتا وسط و دوتا انتهای بدن زنبور قرار می‌گیرند. هرجفت پا را طوری نشان دهید که انگار نزدیک و حتی چسبیده‌به‌هم هستند.

توجه به جزییات نقاشی مهم است؛ همان‌طور که در نقاشی شتر به همه جزییات دقت کردید و همه چیز را دقیقا در جای درستش کشیدید!

رسم جزییات نقاشی زنبور

۵. توجه به جزییات نقاشی

با کشیدن ابرو و طرح‌هایی روی بال‌ها و خطوط راه‌راه بدن زنبور، جزییات شکل کامل می‌شود. حالا نوبت رنگ‌آمیزی نقاشی زنبور عسل ساده رسیده‌ است. راه‌راه زرد و مشکی رایج‌ترین انتخاب است، اما با این حال طراحی و رنگ‌آمیزی کاملا به خود بچه‌ها بستگی دارد. شاید در دنیای آن‌ها زنبورها صورتی یا آبی باشند!

همان‌طور که دیدید برای کشیدن این نقاشی به خطوط و شکل‌های پیچیده نیاز ندارید. بنابراین بچه‌ها طی چند دقیقه یک زنبور عسل زیبا و دوست‌داشتنی می‌کشند و از رنگ‌آمیزی آن لذت می‌برند.

اگر درباره آموزش این نقاشی نظر، پیشنهاد یا سوالی دارید، آن را با ما و سایر کاربران به‌اشتراک بگذارید.

پرسش‌های متداول درباره نقاشی زنبور عسل

آموزش نقاشی زنبور مناسب چه رده سنی است؟
این نوع نقاشی برای کودکان 3 تا 10 سال مناسب است.
برای کشیدن نقاشی زنبور به چه ابزاری نیاز دارید؟
داشتن مداد سیاه، پاک‌‌کن، مداد رنگی و چند عدد برگه نقاشی کافی است.
آیا می‌توان برای کشیدن نقاشی زنبور به جای مداد سیاه و مدادرنگی از پاستل یا آبرنگ استفاده کرد؟
بله، فقط توجه داشته باشید که اگر از پاستل یا آبرنگ استفاده کنید، امکان پاک کردن خطوط نقاشی و اصلاح آن‌ها وجود ندارد.
اشتراک گذاری:
نظرات (1)

نظر خود را در مورد متن بالا ثبت کنید