خلاصه مطلب

زنبور یکی از جالب‌ترین حیوانات برای کودکان است، اما کشیدن نقاشی آن برای کودکان اغلب چندان آسان نیست. در این مطلب شیوه کشیدن نقاشی زنبور را از صفر تا صد توضیح داده‌ایم. با کاغذ رنگی همراه باشید.

زنبورها حشراتی دوست‌داشتنی در طبیعت هستند که‌ می‌توانند سوژه خوبی برای نقاشی کودکان باشند. ظاهر ساده و فانتزی زنبورها از مهم‌ترین دلایل انتخاب آن‌ها برای آموزش نقاشی به کودکان است. از این رو در این مطلب از نقاشی رنگی برای شما آموزش نقاشی زنبور را آماده کرده‌ایم. اگر دوست دارید این نقاشی را در هفت مرحله یاد بگیرید، با کاغذرنگی همراه باشید.

مراحل کشیدن نقاشی زنبور

این آموزش در هفت مرحله ارائه شده است. بنابراین اگر چندان اهل نقاشی نیستید و نمی‌توانید یک طرح حرفه‌ای بکشید، با مرحله به مرحله طی کردن این نقاشی محدودیتی برای کشیدن آن نخواهید داشت.

1. کشیدن صورت زنبور

یک دایره کوچک در مرکز کاغذ بکشید. بهتر است برای رسم دقیق‌تر دایره از یک پرگار استفاده کنید. البته درصورتی‌که نمی‌خواهید برای ترسیم و آموزش طرح کودکانه زنبورعسل خیلی وسواس به خرج دهید، می‌توانید دایره ساده‌ای بکشید.

آموزش نقاشی کودکانه

2. رسم بدن زنبور

برای بدن زنبور باید یک بیضی دقیقا زیر دایره‌ای که در مرحله اول رسم کردید، بکشید. حواستان باشید بیضی مربوط به بدن باید کمی بزرگ‌تر از بیضی سر است تا تناسب اندام مختلف بدن حشره حفظ شود.

آموزش نقاشی برای کودکان

3. تکمیل چشم‌، دهان و خطوط بدن زنبور

برای چشم‌های زنبور دو دایره توپر روی صورت رسم کرده و برای دهان از یک خط منحنی کمک بگیرید. برای خطوط روی بدن نیز چند خط با فاصله یکسان از یکدیگر روی بدن زنبور بکشید. توجه داشته باشید حین کشیدن و آموزش نقاشی خطوط بدن باید کمی قوس‌دار رسم شوند.

آموزش نقاشی زنبور

4. کشیدن بال‌های زنبور

نوبت به رسم بال‌های زنبور می‌رسد؛ به‌این‌منظور یک جفت بال سمت چپ و راست بدن زنبور بکشید. شکل نهایی بال‌ها باید چیزی شبیه قطره آب شود. در این مرحله از آموزش بال‌های بزرگ‌تر زنبور را بکشید تا در ادامه بال‌های کوچک را هم ترسیم کنید.

آموزش نقاشی زنبور برای کودکان

5. تکمیل بال‌ها

برای اینکه زنبور شما واقعی‌تر به‌نظر برسد، باید یک جفت بال کوچک نیز به نقاشی خود اضافه کنید. بنابراین در ادامه آموزش نقاشی یک جفت بال کوچک زیر بال‌های بزرگ زنبور بکشید.

آموزش نقاشی زنبور

6. کشیدن نیش و شاخک‌ها

برای نیش زنبور از شکل یک مثلث کمک گرفته و آن را زیر بدن زنبور نقاشی کنید. در ادامه آموزش نقاشی این حشره دوست‌داشتنی برای کشیدن شاخک‌ها نیز باید دو خط مورب همراه یک دایره توخالی روی سر زنبور بکشید. البته دقت کنید یکی از خطوط باید کوچک‌تر از دیگری باشد.

آموزش نقاشی زنبور

7.  رنگ‌آمیزی طرح نهایی

حالا که آموزش این نقاشی به‌ پایان رسید؛ وقت آن است که زنبور خود را مطابق شکل زیر یا باتوجه به سلیقه‌تان رنگ‌آمیزی کنید. شما می‌توانید این زنبور را مانند یک حشره واقعی رنگ کنید. یعنی برای رنگ‌آمیزی آن از رنگ زرد و سیاه استفاده کنید؛ اما برای رنگ‌آمیزی آن محدودیتی ندارید و می‌توانید از رنگ‌های غیرواقعی و کارتونی استفاده کنید.

خود را برای رنگ‌آمیزی این نقاشی کودکانه محدود نکنید و از هر رنگ که دلخواه خودتان است، استفاده کنید.

رنگ آمیزی طرح نهایی

درنهایت زنبور آماده است. امیدواریم از این آموزش لذت برده باشید. اگر درباره آموزش این نقاشی نظر، پیشنهاد یا سوالی دارید، آن را با ما و سایر کاربران به‌اشتراک بگذارید.

پرسش‌های متداول نقاشی زنبور

آموزش نقاشی زنبور مناسب چه رنج سنی است؟
3 تا 10 سال
برای کشیدن نقاشی زنبور به چه ابزاری نیاز داریم؟
مداد سیاه، پاک‌‌کن، مداد رنگی و چند عدد برگه نقاشی
آیا می‌توان برای کشیدن نقاشی زنبور به جای مداد سیاه و مدادرنگی از پاستل یا آبرنگ استفاده کرد؟
بله، فقط توجه داشته باشید که اگر از پاستل یا آبرنگ استفاده کنید، امکان پاک کردن خطوط نقاشی و اصلاح آن‌ها وجود ندارد.
اشتراک گذاری:
نظرات (1)

نظر خود را در مورد متن بالا ثبت کنید