خلاصه مطلب

اگر به فکر کشیدن نقاشی موش هستید، ما در این مطلب به شما یاد می‌دهیم، چگونه نقاشی موش را بکشید. در این آموزش قدم به قدم با مراحل کشیدن نقاشی موش آشنا می‌شوید، پس تا پایان این آموزش دوست‌داشتنی با کاغذرنگی همراه باشید.

موش‌ها حیواناتی دوست داشتنی و بامزه هستند که با حضور در انیمیشن‌ها کودکان را عاشق خود کرده‌اند. بچه‌ها بسیار آن‌ها دوست دارند. در این مطلب به شما نحوه کشیدن نقاشی موش را آموزش می‌دهیم. شما می‌توانید این نقاشی را به فرزند خود بیاموزید و با او وقت بگذرانید. پس با کاغذ رنگی همراه باشید تا گام به گام این نقاشی زیبا را یاد بگیرید. می‌توانید با نقاشی گربه کودکانه کنار این نقاشی، آن را زیباتر کنید.

ویدئوی آموزش نقاشی موش

قبل از اینکه مراحل کشیدن این نقاشی را ببینید، می‌توانید آموزش ویدئویی آن را تماشا کنید.

مراحل نقاشی موش کودکانه

هرچند مثل نقاشی جغد این نقاشی کودکانه کار سختی نیست؛ اما آن را در چند مرحله ساده کشیده‌ایم تا یادگیری نقاشی موش برایتان ساده‌تر شود. نقاشی اعداد هم می‌تواند از نقاشی های ساده و آسان برای کودک شما باشد.

1. کشیدن بینی و سر موش

مثل نقاشی گاو ابتدا یک بیضی کوچک بکشید و مانند تصویر یک خط نیم هلال از بخش بالایی آن به سمت بالا بکشید. این بیضی کوچک بینی موش است. بنابراین در ادامه کشیدن موش برای کشیدن اندام دیگر آن، اندازه‌ها را در نظر داشته باشید.

نقاشی موش آموزش تصویری

2. کشیدن زیر سر موش

مانند عکس اول یک نیم دایره کوچک بکشید. این بار کار را از زیر بیضی ادامه دهید. طوری که سمت چپ نیم دایره به بیضی بچسبد. پس از کشیدن نیم دایره اول نقاشی موش باید یک نیم دایره با اندازه‌ای کمی بزرگ‌تر هم در ادامه آن رسم کنید. این بخش هم فک و زیر سر موش خواهد بود.

3. ترسیم باقی بخش‌های بدن

کمی از خط هلال پایین به سمت راست بروید و یک هلال دیگر مثل عکس بکشید. در آخر هم یک نیم دایره بکشید که هر دو سر آن به دو هلال متصل شود. در این مرحله نقاشی بدن موش مثل بدن نقاشی کانگورو ساده کامل شده است.

نقاشی موش آموزش تصویری در 6 مرحله آن را بکشید

4. رسم پاهای موش

در این مرحله از نقاشی موش مطابق تصویر دو پا را زیر بدن موش بکشید. برای طراحی پاهای موش نیازی نیست خیلی حساسیت به خرج دهید. کافی است زیر بدن موش چند طرح مانند انگشت بکشید.

نقاشی موش آموزش تصویری در 6 مرحله آن را بکشید

5. طراحی دم نقاشی موش

حالا نوبت کشیدن دم موش است. مطابق عکس برای کشیدن دم باید از پشت بدن موش پیش بروید. دم موش یک دم نازک و دراز است. پس سخاوتمندانه یک دم طولانی و باریک برای موش کودکانه بکشید.

نقاشی موش آموزش تصویری در 6 مرحله آن را بکشید

6. تکمیل چشم و گوش‌ نقاشی موش

حالا همان طور که در عکس می‌بینید دو گوش را روی سر بکشید و چشم را هم روی وسط سر نقاشی کنید. با توجه به زاویه سر موش نیازی به کشیدن چشم دیگر آن نیست. بنابراین همین یک چشم برای موش کافی خواهد بود.

نقاشی موش آموزش تصویری در 6 مرحله آن را بکشید

کودکان عاشق نقاشی کشیدن هستند و چه چیزی از نقاشی کودکانه حیوانات بهتر است. این نقاشی‌ها هم برای پرورش خلاقیت کودکان مناسب است و هم آموزش حیوانات را برای کودک ساده خواهد کرد.

اگر دوست دارید طرز نقاشی کودکانه حیوانات دیگر را هم به فرزندتان بیاموزید، نقاشی خرس تدی یا نقاشی روباه انتخاب خوبی برای شما خوهد بود.

پرسش‌های متداول نقاشی موش

آموزش نقاشی موش مناسب چه رده سنی است؟
این نوع نقاشی برای کودکان 3 تا 10 سال مناسب است.
برای کشیدن نقاشی موش به چه ابزاری نیاز داریم؟
داشتن مداد سیاه، پاک‌‌کن، مداد رنگی و چند عدد برگه نقاشی کافی است.
آیا می‌توان برای کشیدن نقاشی موش به جای مداد سیاه و مدادرنگی از پاستل یا آبرنگ استفاده کرد؟
بله، فقط توجه داشته باشید که اگر از پاستل یا آبرنگ استفاده کنید، امکان پاک کردن خطوط نقاشی و اصلاح آن‌ها وجود ندارد.
اشتراک گذاری: