خلاصه مطلب

آموزش و رسم شکل‌های مختلف می‌تواند خلاقیت را در وجود هر کودکی افزایش دهد. اگر کودک شما نیز علاقه خاصی به حیوانات دارد می‌توانید با نقاشی هم خلاقیت را در آن‌ها افزایش دهید و هم حیوانات را آموزش. با کاغذرنگی و آموزش نقاشی گاو همراه باشید و از همین جا آموزش به آن‌ها را شروع کنید.

بیشتر کودکان به ‌صورت غریزی به نقاشی علاقه دارند؛ اما ممکن است به‌دلیل دشوار بودن این کار، کمتر خانواده‌ای وقت کافی صرف آموزش نقاشی به فرزندانش کند. اما باید گفت کشیدن نقاشی یکی از بهترین راهکارها برای آموزش مفاهیم اولیه به کودکان است. از طرفی کودکان بیشتر به نقاشی حیوانات روی خوش نشان می‌دهند و از آن لذت می‌برند. همچنین می‌توانید با کشیدن نقاشی کودکانه فیل آن‌ها را با این حیوان آشنا کنید.

پس آموزش حیوانات یا گل‌ها مثل نقاشی گل با آبرنگ با استفاده از نقاشی ایده بسیار خوبی خواهد بود. در این مطلب روشی ساده و مرحله‌ به‌ مرحله برای کشیدن نقاشی گاو را به شما آموزش می‌دهیم.

ویدئوی آموزش نقاشی گاو

قبل از اینکه مراحل کشیدن مراحل نقاشی گاو را ببینید، می‌توانید مثل نقاشی ببر مرحله به مرحله آموزش ویدئویی آن را تماشا کنید.

آموزش نقاشی گاو کودکانه

برای کشیدن نقاشی کودکانه گاو ساده درست مثل نقاشی پرنده کودکانه کافی است مراحل زیر را طی کنید. نقاشی گاو کودکانه مرحله به مرحله بسیار ساده و آسان است.

1. رسم بیضی برای صورت نقاشی کودکانه گاو

یک بیضی یا مستطیل با گوشه‌های گرد برای صورت گاو بکشید. می‌توانید نوع و اندازه آن را به‌صورت دلخواه انتخاب کنید و لزومی ندارد به طور قطع مانند تصویر پیش ببرید.این بیضی همان پوزه گاو خواهد بود.

کشیدن صورت نقاشی کودکانه گاو

2. طراحی بخش بالایی سر در نقاشی ساده گاو

در قدم بعدی باید یک شکل قوس‌دار مانند تصویر زیر برای صورت گاو بکشید تا شکل سر آن‌ را تشکیل داده و سر گاو را کامل کند. شما می‌توانید این شکل را به‌گونه‌ای بکشید که گاو شکل کودکانه و فانتزی‌تری پیدا کند.

کشیدن سر در نقاشی کودکانه گاو

3. کشیدن جزییات صورت نقاشی گاو آسان

حالا وقت آن رسیده که جزییات سر گاو مانند لب، چشم، دماغ، ابرو و شاخ‌ها را بکشید. یادتان باشد مثل نقاشی یونیکورن همیشه جزییات نقاشی‌ها هستند که به آن‌ها هویت می‌دهند.

تغییر اندازه اجزا صورت می‌تواند به نقاشی جلوه‌ای بدهد که کودکان دوست دارند. بنابراین لزومی ندارد اجزای صورت را کاملا واقعی بکشید، مثلا می‌توانید چشم‌ها را درشت‌تر و شاخ‌ها را بامزه‌تر بکشید.

کشیدن صورت و شاخ در نقاشی کودکانه گاو

4. کشیدن گوش‌ها در نقاشی کودکانه گاو ساده

در این مرحله از کشیدن نقاشی گاو آسان لازم است که زیر شاخ‌ها یک جفت گوش بکشید تا نقاشی طبیعی‌تر بنظر برسد. تنها نکته مهم در کل طراحی اجزای صورت گاو این است که اجزا نسبت به هم اندازه مناسبی داشته باشند.

کشیدن گوش در نقاشی کودکانه گاو

5. ترسیم شکل کلی بدن نقاشی گاو آسان

مانند تصویر یک بیضی یا مستطیل با گوشه‌های گرد زیر سر گاو بکشید. توجه داشته باشید که باید بدن با سر گاو هماهنگی داشته باشد تا نقاشی جلوه‌ای زیباتر داشته باشد. این بیضی بزرگ شکل کلی بدن گاو را ترسیم خواهد کرد.

کشیدن بدن در نقاشی کودکانه گاو

6. طراحی پاهای گاو

در این مرحله از نقاشی گاو وقت آن است که دو پای آن را بکشید و قسمتی از پایین آن‌ها را برای سم با یک خط جدا کنید. این دو پا همان پاهای جلویی گاو هستند و باید شکل و اندازه کاملی داشته باشند.

کشیدن پا در نقاشی کودکانه گاو

7. تکمیل اندام دیگر گاو

اگر می‌خواهید یک گاو ماده را ترسیم کنید، در این گام از نقاشی باید اندام دیگر آن را هم رسم کنید. با توجه به اینکه هر بخش دیگر از بدن گاو پشت پاهای او پنهان می‌شود، نباید شکل کاملی از دیگر اندام گاو رسم کنید و کشیدن تنها بخشی از آن کافی خواهد بود.

کشیدن بدن در نقاشی کودکانه گاو

8. طراحی پاها و دم گاو

در این مرحله باید دست و پای دیگر گاو را بکشید و پس از آن یک دم رسم کنید. برای کشیدن دم از قسمت پشت گاو یک خط منحنی بکشید و آن را به پایین‌تر از قسمتی که خط را کشیدید وصل کنید. برای پاها هم باید فقط بخشی از آن‌ها را پشت پاهای جلویی بکشید.

کشیدن دم در نقاشی کودکانه گاو

9. رسم نقش‌های بدن گاو

برای این‌که نقاشی گاو طبیعی‌تر به‌نظر برسد، باید لکه‌هایی روی بدن آن بکشید. برای انجام این کار می‌توانید لکه‌هایی با طرح‌های دلخواه روی بدن نقاشی گاو ساده بکشید. اندازه و تعداد آن‌ها هم کاملا به سلیقه خودتان بستگی دارد.

کشیدن پوست در نقاشی کودکانه گاو

10. رنگ‌آمیزی نقاشی گاو آسان

با طی این 9 مرحله توانستید یک نقاشی زیبا از گاو بکشید. حال وقت آن رسیده که عکس نقاشی گاو را به‌صورت دلخواه رنگ‌آمیزی کنید. فراموش نکنید اگر فرزند شما بخواهد این نقاشی را با رنگ‌های غیر معمول رنگ‌آمیزی کند، نباید جلوی خلاقیت او را بگیرید.

این هم مثل آن است که نقاشی موش کودکانه را با رنگ‌های فانتزی و دلخواه کودکتان رنگ‌آمیزی کنید.

رنگ آمیزی نقاشی کودکانه گاو

در این مطلب از کاغذرنگی یک روش ساده برای کشیدن نقاشی گاو زیبا به شما آموزش دادیم. شما می‌توانید با همین چند قدم ساده یک نقاشی زیبا برای فرزندتان بکشید. شما می‌توانید یک نقاشی اسب کودکانه با ظاهر فانتزی هم برای کودکتان بکشید تا حیوانات مزرعه را تکمیل کنید. همچنین عکس نقاشی گربه رنگ شده هم می‌تواند برای کودکتان جالب باشد.

پرسش‌های متداول درباره نقاشی گاو زیبا

آموزش نقاشی گاو مناسب چه رده سنی است؟
این نقاشی برای کودکان سه سال به بالاست.
برای کشیدن نقاشی گاو به چه ابزاری نیاز دارید؟
داشتن مداد سیاه، پاک‌‌کن، مداد رنگی و چند عدد برگه نقاشی کافی است.
آیا می‌توان برای کشیدن نقاشی گاو به جای مداد سیاه و مدادرنگی از پاستل یا آبرنگ استفاده کرد؟
بله، فقط توجه داشته باشید که اگر از پاستل یا آبرنگ استفاده کنید، امکان پاک کردن خطوط نقاشی و اصلاح آن‌ها وجود ندارد.
اشتراک گذاری: