بیشتر کودکان به ‌صورت غریزی به نقاشی علاقه دارند؛ اما ممکن است به‌دلیل دشوار بودن این کار، کمتر خانواده‌ای وقت کافی صرف آموزش نقاشی به فرزندانش کند. اما باید گفت کشیدن نقاشی یکی از بهترین راهکارها برای آموزش مفاهیم اولیه به کودکان است. از طرفی کودکان بیشتر به نقاشی حیوانات روی خوش نشان می‌دهند و از آن لذت می‌برند. پس آموزش حیوانات با استفاده از نقاشی ایده بسیار خوبی خواهد بود. در این مطلب روشی ساده و مرحله‌ به‌ مرحله برای کشیدن نقاشی گاو را به شما آموزش می‌دهیم.

آموزش نقاشی گاو کودکانه

برای کشیدن نقاشی کودکانه گاو کافی است مراحل زیر را طی کنید.

1. رسم بیضی

یک بیضی یا مستطیل با گوشه‌های گرد برای صورت گاو بکشید. می‌توانید نوع و اندازه آن را به‌صورت دلخواه انتخاب کنید و لزومی ندارد به طور قطع مانند تصویر پیش ببرید.این بیضی همان پوزه گاو خواهد بود.

نقاشی گاو کودکانه

2. طراحی بخش بالایی سر

در قدم بعدی باید یک شکل قوس‌دار مانند تصویر زیر برای صورت گاو بکشید تا شکل سر آن‌ را تشکیل داده و سر گاو را کامل کند. شما می‌توانید این شکل را به‌گونه‌ای بکشید که گاو شکل کودکانه و فانتزی‌تری پیدا کند.

نقاشی گاو کودکانه

3. کشیدن جزییات صورت گاو

حالا وقت آن رسیده که جزییات سر گاو مانند لب، چشم، دماغ، ابرو و شاخ‌ها را بکشید. تغییر اندازه اجزا صورت می‌تواند به نقاشی جلوه‌ای بدهد که کودکان دوست دارند. بنابراین لزومی ندارد اجزای صورت را کاملا واقعی بکشید، مثلا می‌توانید چشم‌ها را درشت‌تر و شاخ‌ها را بامزه‌تر بکشید.

نقاشی گاو کودکانه

4. نقش دادن به گوش‌های گاو

در این مرحله از کشیدن نقاشی گاو لازم است که زیر شاخ‌ها یک جفت گوش بکشید تا نقاشی طبیعی‌تر بنظر برسد. تنها نکته مهم در کل طراحی اجزای صورت گاو این است که اجزا نسبت به هم اندازه مناسبی داشته باشند.

نقاشی گاو کودکانه

5. ترسیم شکل کلی بدن گاو

مانند تصویر یک بیضی یا مستطیل با گوشه‌های گرد زیر سر گاو بکشید. توجه داشته باشید که باید بدن با سر گاو هماهنگی داشته باشد تا نقاشی جلوه‌ای زیباتر داشته باشد. این بیضی بزرگ شکل کلی بدن گاو را ترسیم خواهد کرد.

نقاشی گاو کودکانه

6. طراحی پاهای گاو

در این مرحله از نقاشی گاو وقت آن است که دو پای آن را بکشید و قسمتی از پایین آن‌ها را برای سم با یک خط جدا کنید. این دو پا همان پاهای جلویی گاو هستند و باید شکل و اندازه کاملی داشته باشند.

کشیدن نقاشی گاو

7. نکمیل اندام دیگر گاو

اگر می‌خواهید یک گاو ماده را ترسیم کنید، در این گام از نقاشی باید اندام دیگر آن را هم رسم کنید. با توجه به اینکه هر بخش دیگر از بدن گاو پشت پاهای او پنهان می‌شود، نباید شکل کاملی از دیگر اندام گاو رسم کنید و کشیدن تنها بخشی از آن کافی خواهد بود.

تصویر حیوانات

8. طراحی پاها و دم گاو

در این مرحله باید دست و پای دیگر گاو را بکشید و پس از آن یک دم رسم کنید. برای کشیدن دم از قسمت پشت گاو یک خط منحنی بکشید و آن را به پایین‌تر از قسمتی که خط را کشیدید وصل کنید. برای پاها هم باید فقط بخشی از آن‌ها را پشت پاهای جلویی بکشید.

تصویر حیوانات

9. رسم نقش‌های بدن گاو

برای این‌که نقاشی گاو طبیعی‌تر به‌نظر برسد، باید لکه‌هایی روی بدن آن بکشید. برای انجام این کار می‌توانید لکه‌هایی با طرح‌های دلخواه روی بدن گاو بکشید. اندازه و تعداد آن‌ها هم کاملا به سلیقه خودتان بستگی دارد.

تصویر حیوانات

10. رنگ‌آمیزی نقاشی گاو

با طی این 9 مرحله توانستید یک نقاشی زیبا از گاو بکشید. حال وقت آن رسیده که گاو را به‌صورت دلخواه رنگ‌آمیزی کنید. فراموش نکنید اگر فرزند شما بخواهد این نقاشی را با رنگ‌های غیر معمول رنگ‌آمیزی کند، نباید جلوی خلاقیت او را بگیرید.

تصویر حیوانات

در این مطلب از کاغذرنگی یک روش ساده برای کشیدن نقاشی گاو به شما آموزش دادیم. شما می‌توانید با همین چند قدم ساده یک نقاشی زیبا برای فرزندتان بکشید. شما می‌توانید یک نقاشی اسب کودکانه با ظاهر فانتزی هم برای کودکتان بکشید تا حیوانات مزرعه را تکمیل کنید.

آموزش نقاشی گاو مناسب چه رنج سنی است؟

سه سال به بالا

برای کشیدن نقاشی گاو به چه ابزاری نیاز داریم؟

مداد سیاه، پاک‌‌کن، مداد رنگی و چند عدد برگه نقاشی

آیا می‌توان برای کشیدن نقاشی گاو به جای مداد سیاه و مدادرنگی از پاستل یا آبرنگ استفاده کرد؟

بله، فقط توجه داشته باشید که اگر از پاستل یا آبرنگ استفاده کنید، امکان پاک کردن خطوط نقاشی و اصلاح آن‌ها وجود ندارد.