خلاصه مطلب

جغد یکی از پرنده‌هایی است که کشیدن نقاشی آن تقریبا کار دشواری محسوب می‌شود و بعضی وقت‌ها برای این‌که کودکتان بیشتر با آن آشنا شود، مجبور هستید این پرنده را نقاشی کنید. برای این کار فقط کافی است تا پایان این مطلب با ما همراه باشید. در ادامه چند روش برای کشیدن نقاشی جغد را برایتان توضیح می‌دهیم.

نقاشی پرنده به ویژه نقاشی جغد دقیقا مثل انواع نقاشی میمون کودکانه برای کودکان جذابیت زیادی دارد و خیلی از آن‌ها علاقه دارند که تصویر این موجودات کوچک و دوست‌داشتنی را رسم کنند. جغدها هم گونه‌ای از پرندگان هستند که به دانایی بین پرندگان شهرت دارند. همچنین می‌توانید یک نقاشی سگ آسان هم به طراحی خود اضافه کنید.

در این مطلب از کاغذرنگی دو روش مرحله‌به‌مرحله برای کشیدن نقاشی جغد کودکانه را در اختیار شما گذاشته‌ایم تا بتوانید با الگو گرفتن از آن جغدی زیبا رسم کنید. نقاشی حیوانات علاوه بر اینکه لذت‌بخش و سرگرم‌کننده است، برای بچه‌ها جنبه آموزشی دارد.

ویدئوی روش اول آموزش نقاشی جغد

قبل از اینکه مراحل کشیدن نقاشی جغد زیبا را ببینید، می‌توانید مثل نقاشی فیل آسان آموزش ویدئویی آن را تماشا کنید.

مراحل روش اول نقاشی جغد کودکانه

برای کشیدن نقاشی کودکانه جغد کافی است مثل کشیدن نقاشی خرگوش مراحل زیر را قدم‌به‌قدم طی کنید.

1. کشیدن بدن نقاشی جغد

در این مرحله از نقاشی ساده جغد برای شروع باید یک U بزرگ انگلیسی رسم کنید. بهتر است این شکل کمی کشیده‌ و حجیم باشد. شکل U را کاملا بزرگ وسط کاغذ بکشید تا نقاشی درست میان کاغذ قرار بگیرد.

کشیدن بدن در نقاشی جغد ساده

2. رسم بالای سر نقاشی جغد فانتزی

در این مرحله باید با یک خط منحنی (مانند تصویر) دو راس U را به یک‌دیگر متصل کنید. این شکل کلیات بدن گرد و پر از پر جغد را نشان می‌دهد.

کشیدن سر در نقاشی جغد ساده

3. طراحی چشم‌های جغد فانتزی

برای کشیدن چشم‌های جغد باید دو دایره بزرگ کشیده و دو دایره کوچک‌تر داخل آن‌ها رسم کنید. داخل دایره‌های کوچک‌تر را رنگ‌آمیزی و پر کنید تا نقاشی جغد جالب‌تر و باهوش‌تر به نظر برسد.

کشیدن چشم در نقاشی جغد ساده

4. کشیدن نوک در عکس نقاشی جغد

نوک می‌تواند کمی حالت کودکانه داشته باشد. برای نشان دادن نوک نقاشی جغد فانتزی جغذ یک لوزی با لبه‌های گرد کمی پایین‌تر از میان چشم‌های او بکشید.

کشیدن نوک در نقاشی جغد ساده

5. طراحی جزییات اطراف چشم جغد

برای این کار می‌توانید نیم‌دایره‌های کوچک و به‌هم چسبیده اطراف هر چشم رسم کنید تا طبیعی‌تر به نظر برسد. معمولا کودکان نمی‌توانند این دایره‌ها را بکشند، پس نیازی نیست که آن‌ها‌‌ این کار را انجام دهند. بهتر است خودتان به این جزییات بپردازید که نقاشی شکل بهتری پیدا کند. می‌تواند برای رنگ‌آمیزی نقاشی جغذ فانتزی از کودکتان کمک بگیرید.

کشیدن صورت در نقاشی جغد ساده

6. کشیدن بال‌ برای نقاشی جغد

دو خط منحنی در قسمت پایینی بدن جغد بکشید تا بال‌های کوتاه و بامزه جغد هم کامل شود.

کشیدن بال در نقاشی جغد ساده

7. طراحی پاها جغد

در این مرحله باید یک شکل مانند تصویر برای پاها بکشید تا تصویر جغد طبیعی‌تر به نظر برسد. هر پا سه بخش انگشت‌مانند کوچک و کوتاه دارد که ظاهری کودکانه به جغد می‌بخشد.

کشیدن پاها در نقاشی جغد ساده

8. اضافه کردن جزییات بدن نقاشی جغد فانتزی

برای این که نقاشی جغد بامزه جلوه‌ای زیباتر داشته باشد، می‌توانید چند خط مواج روی بال‌ها و شکم جغد بکشید که نشان‌دهنده پرهای جغد باشد.

کشیدن پر در نقاشی جغد ساده

9. رنگ‌آمیزی عکس جغد نقاشی

با انجام این مراحل کوتاه و ساده توانستید یک جغد برای کودکان بکشید. در این مرحله کافی است همراه کودکتان به رنگ‌آمیزی نقاشی بپردازید. یادتان باشد اگر فرزندتان خواست نقاشی جغد فانتزی را با رنگ‌های غیرمعمول رنگ‌آمیزی کند، مانع او نشوید تا خلاقیت فرزندتان سرکوب نشود.

رنگ آمیزی نقاشی جغد ساده

ویدئوی روش دوم آموزش نقاشی جغد

قبل از اینکه مراحل کشیدن این نقاشی را ببینید، می‌توانید آموزش ویدئویی آن را تماشا کنید.

مراحل روش دوم نقاشی جغد کودکانه

این نقاشی هم مانند قبلی مراحل ساده‌ای دارد اما ظاهر آن به شکل جغد واقعی نزدیک‌تر است. نقاشی خفاش کودکانه هم که شبیه جغد است، می‌تواند یک چالش جدید برای کودک شما باشد.

1. کشیدن سر نقاشی جغد ساده

با رسم یک بیضی نسبتا گرد برای سر شروع کنید. بیضی را به حالت افقی بکشید تا سر جغد شکل کلی خود را پیدا کند.

کشیدن سر در نقاشی جغد ساده

2. طراحی منقار جغد ساده

یک مثلث با گوشه‌های گرد بکشید که نمایان‌گر منقار جغد باشد. این مثل نباید خیلی تیز و صاف باشد، پس می‌تواند آن را کمی کج‌ومعوج کنید.

کشیدن نوک در نقاشی جغد ساده

3. کشیدن خط اطراف چشم‌های جغد

برای این که نقاشی جغد ساده طبیعی‌تر به نظر برسد، بهتر است مانند تصویر دو نیم‌داره روی صورت این پرنده بکشید. این خطوط قاب اصلی چشم‌های جغد را کامل خواهد کرد. همچنین در نظر داشته باشید این دو نیم دایره یکدیگر را قطع نخواهند کرد، بلکه از نیمه شکل به هم می‌رسند.

کشیدن چشم در نقاشی جغد ساده

4. رسم جغد و چشم‌هایش

حال باید دو دایره تو پُر بکشید تا چشم جغد هم کامل شود. کمی فضا در قاب چشم جغد خالی بگذارید و بعد چشم‌های او را کامل کنید.

کشیدن چشم در نقاشی جغد ساده

5. طراحی گوش‌های جغد

در این مرحله باید دو دو طرف سر مثلث رسم کنید. گوش‌های تیز برای جغد ظاهر آن را کمی باهوش و جدی نشان خواهد داد. بنابراین اگر دنبال کشیدن یک نقاشی جغد ساده، باهوش و جدی هستید، گوش‌ها را تیز بکشید و در غیر این صورت آن‌ها را کمی گرد رسم کنید تا صورت جغد مهربان به نظر برسد.

کشیدن گوش در نقاشی جغد ساده

6. کشیدن بدن برای نقاشی جغد ساده

مانند روش اول برای بدن جغد باید یک U انگلیسی رسم کنید. همچنین می‌توانید به آن به چشم یک بیضی عمودی نگاه کنید. این بیضی فرم کلی بدن جغد را کامل خواهد کرد.

کشیدن بدن در نقاشی جغد ساده

7. رسم بال‌های نقاشی جغد

برای کشیدن بال باید دو خط منحنی اطراف بدن این پرنده بکشید. این دو خط متقارن از نیمه پایینی صورت جغد شروع شده و تا پایین بدن او ادامه پیدا می‌کند تا فرم گردتر به جغد بدهد.

کشیدن بال در نقاشی جغد ساده

8. طراحی جزئیات نقاشی جغد ساده

در این مرحله باید یک U برعکس بکشید. همچنین برای پاها چند نیم‌دایره به هم چسبیده دو طرف بدن جغد رسم کنید. هرچه بتوانید جزییات و خطوط بیشتری به نقاشی خود اضافه کنید، ظاهر این پرنده باهوش را زیباتر خواهید کرد.

کشیدن پاها در نقاشی جغد ساده

9. مرحله پایانی نقاشی جغد ساده

برای رنگ آمیزی پرنده می‌توانید از رنگ‌های دلخواه استفاده کنید، اما بهتر است جغد را مانند تصویر رنگ کنید که جلوه‌ای طبیعی‌تر داشته باشد. با وجود این اگر کودکتان مایل بود او را با رنگ‌های غیرمعمول رنگ‌آمیزی کند، مانع او نشده و خلاقیت کودکتان را خراب نکنید.

رنگ آمیزی نقاشی جغد کودکانه

روش سوم نقاشی جغد واقعی

برای رسم نقاشی جغد مثل نقاشی کوالا دستورالعمل زیر را با دقت انجام دهید.

1. رسم سر جغد

اول باید طرحی کلی از سر جغد بکشید. برای اینکه سر جغد طبیعی‌تر جلوه کند، یک منحنی نامنظم مثل شکل زیر بکشید. شبیه یک بیضی کمی تغییر شکل یافته است.

کشیدن سر در نقاشی جغد ساده

2. کشیدن نیم‌تنه نقاشی جغد

حالا طرح کلی نیم‌تنه را برای جغد طراحی کنید. در این گام باید یک منحنی بزرگ زیر سر جغد بکشید. همان‌طور که در شکل زیر هم می‌بینید، این منحنی کمی حالت مایل دارد.

کشیدن بدن در نقاشی جغد ساده

3. نقاشی چشم‌های جغدی

وقت آن است که چشم‌های نقاشی جغد را رسم کنید. دو دایره ناقص با خطی مورب بالای هریک از آن‌ها بکشید. حالا می‌توانید عصبانیت جغد را حتی از روی چشم‌هایی نصفه‌و‌نیمه او هم متوجه شوید!

کشیدن چشم در نقاشی جغد ساده

4. تکمیل چشم و منقار نقاشی جغد

در این مرحله اول بهتر است ادامه کار چشم‌های جغد را پیش ببرید. برای این کار در هر چشم نقاشی جغد یک دایره کامل بکشید.

تکمیل چشم و منقار نقاشی جغد

حالا منقار نقاشی جغد را اضافه کنید. منقار او شبیه یک قطره برعکس است. تیزی نوک منقار هم باید مشخص باشد. دو نقطه کوچک هم به عنوان سوراخ‌های بینی روی منقار او بکشید.

5. طراحی بال‌های پرنده

حالا باید بال‌های نقاشی جغد را رسم کنید. بال سمت چپ را مثل تصویر با خطوطی در راستای بدن جغد طراحی کنید. حالا با یک خط منحنی کوچک قسمت راست سر و بدن جغد را به هم وصل کنید.

کشیدن بال در نقاشی جغد ساده

6. تکمیل پر و بال نقاشی جغد

حالا پرهای بالای پاهای نقاشی جغد را اضافه کنید. خطوط نامنظم زیادی را مثل شکل پایین بدن جغد بکشید. این کار نقاشی شما را طبیعی‌تر نشان خواهد داد.

کشیدن پر و بال در نقاشی جغد

7. رسم پاهای جغدی

حالا پاهای نقاشی جغد را بکشید. با کمی تمرکز و رسم چند منحنی می‌توانید آن‌ها را دقیقا مثل تصویر زیر رسم کنید. پنجه‌های تیز جغد را هم فراموش نکنید!

کشیدن پاهای نقاشی جغد کودکانه

8. حذف خطوط اضافه

وجود خطوط اضافی در طراحی و نقاشی بسیار طبیعی است. حالا خطوط اضافی را با دقت پاک کنید. بعد از آن با الهام گرفتن از شکل، منحنی‌های کوچکی در سطح بدن نقاشی جغد اضافه کنید. این کار پرهای پرپشت جغد را به تصویر می‌کشد.

کشیدن پر در نقاشی جغد ساده

9. رنگ‌آمیزی نقاشی جغد

در این مرحله دیگر نوبت رنگ کردن است! برای رنگ نقاشی جغد واقع گرایانه، از مشکی، زرد، آبی و سایه های مختلف قهوه‌ای استفاده کنید.

رنگ آمیزی نقاشی جغد کودکانه

هرچند می‌توانید از خلاقیت خودتان هم استفاده کنید و رنگ‌های دیگری را برای رنگ‌آمیزی این پرنده به کار بگیرید. اگر به کشیدن پرندگان علاقه دارید، نقاشی طاووس کودکانه را هم امتحان کنید.

یک توصیه مهم برای نقاشی جغد

اگر مهارت خود را در کشیدن پرندگان بالا ببرید، می‌توانید مناظر طبیعی را هم بهتر و جزیی‌تر رسم کنید؛ اما باید یادتان باشد هر پرنده‌ای خصوصیات ظاهری مخصوص به خود را دارد. برای رسم هر کدام از آن‌ها باید نکات مخصوصی را رعایت کنید.

تمایز اصلی نقاشی جغد چشم‌های گرد بزرگ آن‌هاست که مثل سایر پرندگان نه در دو طرف سر بلکه جلو صورت این پرنده قرار دارند. جغد نمی تواند آن‌ها را حرکت دهد و بچرخاند و به عبارت دیگر چشم‌های نقاشی جغد بی‌حرکت هستند و همیشه به جلو هدایت می‌شوند.

در عوض سر این پرندگان متحرک است. جغد به راحتی می‌تواند سر خود را در جهات مختلف بچرخاند. در دو طرف سر، اغلب پرهایی شبیه گوش وجود دارد.

منقار جغد کوچک، تیز و خمیده است. پنجه‌هایش هم کوتاه، قلاب‌دار و تیز هستند. درباره پرها هم باید گفت جغد بال‌های بزرگ و دم کوتاه دارد و پوشش پر جغدها ضخیم و نرم است. با در نظر گرفتن همه این موارد می‌توانید نقاشی جغد را به واقعی‌ترین شکل ممکن طراحی کنید.

در این مطلب از کاغذرنگی سه روش ساده و مرحله‌به‌مرحله برای کشیدن نقاشی جغد ساده شرح داده شد. یکی از این جغدها ظاهری فانتزی، دیگری شکلی باهوش و روش سوم شکل واقعی دارد. می‌توانید به دلخواه فرزندتان بهترین شکل را انتخاب کرده و نقاشی را برای فرزندتان کامل ترسیم کنید.

پرسش‌های متداول درباره نقاشی جغد کودکانه

آموزش کشیدن نقاشی جغد کودکانه مناسب چه رده سنی است؟
این نقاشی برای کودکان 3 تا 10 سال است.
برای کشیدن نقاشی جغد کودکانه به چه ابزاری نیاز دارید؟
داشتن مداد سیاه، پاک‌‌کن، مداد رنگی و چند عدد برگه نقاشی کافی است.
آیا می‌توان برای کشیدن نقاشی جغد کودکانه به جای مداد سیاه و مدادرنگی از پاستل یا آبرنگ استفاده کرد؟
بله، فقط توجه داشته باشید که اگر از پاستل یا آبرنگ استفاده کنید، امکان پاک کردن خطوط نقاشی و اصلاح آن‌ها وجود ندارد.
اشتراک گذاری:

نظر خود را در مورد متن بالا ثبت کنید