خلاصه مطلب

جغد یکی از پرنده‌هایی است که کشیدن نقاشی آن تقریبا کار دشواری محسوب می‌شود و بعضی وقت‌ها برای این‌که کودکتان بیشتر با آن آشنا شود، مجبور هستید این پرنده را نقاشی کنید. برای این کار فقط کافی است تا پایان این مطلب با ما همراه باشید. در ادامه چند روش برای کشیدن نقاشی جغد را برایتان توضیح می‌دهیم.

نقاشی پرنده دقیقا مثل نقاشی میمون کودکانه برای کودکان جذابیت زیادی دارد و خیلی از آن‌ها علاقه دارند که تصویر این موجودات کوچک و دوست‌داشتنی را رسم کنند. در این پست از کاغذرنگی دو روش مرحله به مرحله برای کشیدن نقاشی جغد کودکانه را در اختیار شما گذاشته‌ایم تا بتوانید با الگو گرفتن از آن جغدی زیبا رسم کنید.

روش اول نقاشی جغد فانتزی فانتزی

برای کشیدن این نقاشی کافی است مراحل زیر را قدم به قدم طی کنید.

1. کشیدن بدن نقاشی جغد

برای شروع باید یک U بزرگ انگلیسی رسم کنید. بهتر است این شکل کمی کشیده‌ و حجیم باشد. شکل U را کاملا بزرگ وسط کاغذ بکشید تا نقاشی درست میان کاغذ قرار بگیرد.

کشیدن تصویر پرنده ها

2. رسم بالای سر نقاشی جغد فانتزی

در این مرحله باید با یک خط منحنی (مانند تصویر) دو راس U را به یک‌دیگر متصل کنید. این شکل کلیات بدن گرد و پر از پر جغد را نشان می‌دهد.

کشیدن تصویر پرنده ها

3. طراحی چشم‌های جغد فانتزی

برای کشیدن چشم‌های جغد باید دو دایره بزرگ کشیده و دو دایره کوچک‌تر داخل آن‌ها رسم کنید. داخل دایره‌های کوچک‌تر را رنگ‌آمیزی و پر کنید تا نقاشی جغد جالب‌تر و باهوش‌تر به نظر برسد.

طراحی چشم های جغد

4. کشیدن نوک جغد

نوک می‌تواند کمی حالت کودکانه داشته باشد. برای نشان دادن نوک نقاشی جغد فانتزی جغذ یک لوزی با لبه‌های گرد کمی پایین‌تر از میان چشم‌های او بکشید.

نقاشی جغد

5. طراحی جزییات اطراف چشم جغد

برای این کار می‌توانید نیم‌دایره‌های کوچک و به‌هم چسبیده اطراف هر چشم رسم کنید تا طبیعی‌تر به نظر برسد. معمولا کودکان نمی‌توانند این دایره‌ها را بکشند، پس نیازی نیست که آن‌ها‌‌ این کار را انجام دهند. بهتر است خودتان به این جزییات بپردازید که نقاشی شکل بهتری پیدا کند. می‌تواند برای رنگ‌آمیزی نقاشی جغذ فانتزی از کودکتان کمک بگیرید.

کشیدن تصویر پرنده ها

6. کشیدن بال‌ برای نقاشی جغد

دو خط منحنی در قسمت پایینی بدن جغد بکشید تا بال‌های کوتاه و بامزه جغد هم کامل شود.

نقاشی جغد

7. طراحی پاها جغد

در این مرحله باید یک شکل مانند تصویر برای پاها بکشید تا تصویر جغد طبیعی‌تر به نظر برسد. هر پا سه بخش انگشت‌مانند کوچک و کوتاه دارد که ظاهری کودکانه به جغد می‌بخشد.

تصویر پرنده ها

8. اضافه کردن جزییات بدن نقاشی جغد فانتزی

برای این که طرح کشیده شده جلوه‌ای زیباتر داشته باشد، می‌توانید چند خط مواج روی بال‌ها و شکم جغد بکشید که نشان‌دهنده پرهای جغد باشد.

کشیدن تصویر پرنده ها

9. رنگ‌آمیزی نقاشی جغد

با انجام این مراحل کوتاه و ساده توانستید یک جغد برای کودکان بکشید. در این مرحله کافی است همراه کودکتان به رنگ‌آمیزی نقاشی بپردازید. یادتان باشد اگر فرزندتان خواست نقاشی جغد فانتزی را با رنگ‌های غیرمعمول رنگ‌آمیزی کند، مانع او نشوید تا خلاقیت فرزندتان سرکوب نشود.

رنگ آمیزی نقاشی

روش دوم برای رسم نقاشی جغد ساده

این نقاشی هم مانند قبلی مراحل ساده‌ای دارد اما ظاهر آن به شکل جغد واقعی نزدیک‌تر است. نقاشی خفاش کودکانه هم که شبیه جغد است، می‌تواند یک چالش جدید برای کودک شما باشد.

1. کشیدن سر نقاشی جغد ساده

با رسم یک بیضی نسبتا گرد برای سر شروع کنید. بیضی را به حالت افقی بکشید تا سر جغد شکل کلی خود را پیدا کند.

کشیدن سر جغد

2. طراحی منقار جغد ساده

یک مثلث با گوشه‌های گرد بکشید که نمایان‌گر منقار جغد باشد. این مثل نباید خیلی تیز و صاف باشد، پس می‌تواند آن را کمی کج‌ومعوج کنید.

تصویر جغد

3. کشیدن خط اطراف چشم‌های جغد

برای این که نقاشی جغد ساده طبیعی‌تر به نظر برسد، بهتر است مانند تصویر دو نیم‌داره روی صورت این پرنده بکشید. این خطوط قاب اصلی چشم‌های جغد را کامل خواهد کرد. همچنین در نظر داشته باشید این دو نیم دایره یکدیگر را قطع نخواهند کرد، بلکه از نیمه شکل به هم می‌رسند.

عکس پرنده ها

4. رسم جغد و چشم‌هایش

حال باید دو دایره تو پُر بکشید تا چشم جغد هم کامل شود. کمی فضا در قاب چشم جغد خالی بگذارید و بعد چشم‌های او را کامل کنید.

چشم های جغد

5. طراحی گوش‌های جغد

در این مرحله باید دو دو طرف سر مثلث رسم کنید. گوش‌های تیز برای جغد ظاهر آن را کمی باهوش و جدی نشان خواهد داد. بنابراین اگر دنبال کشیدن یک نقاشی جغد ساده، باهوش و جدی هستید، گوش‌ها را تیز بکشید و در غیر این صورت آن‌ها را کمی گرد رسم کنید تا صورت جغد مهربان به نظر برسد.

کشیدن تصویر پرنده ها

6. کشیدن بدن برای نقاشی جغد ساده

مانند روش اول برای بدن جغد باید یک U انگلیسی رسم کنید. همچنین می‌توانید به آن به چشم یک بیضی عمودی نگاه کنید. این بیضی فرم کلی بدن جغد را کامل خواهد کرد.

کشیدن بدن جغد

7. رسم بال‌های نقاشی جغد

برای کشیدن بال باید دو خط منحنی اطراف بدن این پرنده بکشید. این دو خط متقارن از نیمه پایینی صورت جغد شروع شده و تا پایین بدن او ادامه پیدا می‌کند تا فرم گردتر به جغد بدهد.

کشیدن نقاشی جغد

8. طراحی جزئیات نقاشی جغد ساده

در این مرحله باید یک U برعکس بکشید. همچنین برای پاها چند نیم‌دایره به هم چسبیده دو طرف بدن جغد رسم کنید. هرچه بتوانید جزییات و خطوط بیشتری به نقاشی خود اضافه کنید، ظاهر این پرنده باهوش را زیباتر خواهید کرد.

نقاشی جغد

9. مرحله پایانی نقاشی جغد ساده

برای رنگ آمیزی پرنده می‌توانید از رنگ‌های دلخواه استفاده کنید، اما بهتر است جغد را مانند تصویر رنگ کنید که جلوه‌ای طبیعی‌تر داشته باشد. با وجود این اگر کودکتان مایل بود او را با رنگ‌های غیرمعمول رنگ‌آمیزی کند، مانع او نشده و خلاقیت کودکتان را خراب نکنید.

نکشیدن نقاشی جغد

در این مطلب از کاغذرنگی دو روش ساده و مرحله‌به‌مرحله برای کشیدن نقاشی جغد ساده شرح داده شد. یکی از این جغدها ظاهری فانتزی و دیگری شکلی باهوش دارد. می‌توانید به دلخواه فرزندتان بهترین شکل را انتخاب کرده و نقاشی را برای فرزندتان کامل ترسیم کنید.

پرسش‌های متداول درباره نقاشی جغد کودکانه

آموزش کشیدن نقاشی جغد کودکانه مناسب چه رده سنی است؟
این نقاشی برای کودکان 3 تا 10 سال است.
برای کشیدن نقاشی جغد کودکانه به چه ابزاری نیاز دارید؟
داشتن مداد سیاه، پاک‌‌کن، مداد رنگی و چند عدد برگه نقاشی کافی است.
آیا می‌توان برای کشیدن نقاشی جغد کودکانه به جای مداد سیاه و مدادرنگی از پاستل یا آبرنگ استفاده کرد؟
بله، فقط توجه داشته باشید که اگر از پاستل یا آبرنگ استفاده کنید، امکان پاک کردن خطوط نقاشی و اصلاح آن‌ها وجود ندارد.
اشتراک گذاری:

نظر خود را در مورد متن بالا ثبت کنید