خلاصه مطلب

میمون یکی از حیواناتی است که بیشتر افراد می‌خواهند آن را ببینند، ولی خب در نزدیکی ما این حیوان اصلا یافت نمی‌شود. برای این‌که کودکتان را با این حیوان، سبک زندگی و شکل آن آشنا کنید، باید یک نقاشی از آن بکشید. اگر می‌خواهید روشی آسان برای کشیدن نقاشی میمون یاد بگیرید، این مطلب را تا پایان بخوانید.

میمون‌ها حیواناتی هستند که به‌دلیل شباهت زیاد با انسان‌ها بین همه افراد به ویژه کودکان محبوبیت زیادی دارند. کودکان هم از دیدن و رفتار این حیوان شگفت‌زده می‌شوند و بازیگوشی‌های آن را به‌ خاطر می‌سپارند. اگر کودکی دارید که نقاشی حیوانات را دوست‌دارد و از دیدن آن لذت می‌برد یا می‌خواهید کودک‌تان را با میمون آشنا کنید تا پایان این مطلب با کاغذ رنگی همراه باشید تا با یک روش ساده برای کشیدن نقاشی میمون فانتزی آشنا شوید. می‌توانید با کشیدن نقاشی ببر کودکانه این نقاشی را زیباتر کنید.

ویدئوی روش اول آموزش نقاشی میمون

قبل از اینکه مراحل کشیدن نقاشی میمون آسان را ببینید، می‌توانید مثل نقاشی ماهی ساده و زیبا آموزش ویدئویی آن را تماشا کنید.

مراحل روش اول نقاشی میمون کودکانه

اگر نقاشی خرس گوگولی را دیده اید می‌دانید که برای طراحی این نقاشی فانتزی و کودکانه هم کافی است مثل نقاشی خرگوش کودکانه مراحل زیر را به ترتیب پشت سر بگذارید. برای کشیدن این نقاشی به مدادرنگی یا مدادشمعی نیاز دارید که در آخرین قدم باید طراحی میمون را رنگ‌آمیزی کنید.

1. کشیدن‌ پوزه

مثل کشیدن نقاشی روباه آسان برای کشیدن پوزه نقاشی کودکانه میمون هم ابتدا باید یک بیضی رسم کنید. این بیضی را به شکل افقی روی کاغذ بخش میانی به سمت بالا رسم کنید تا برای کشیدن ادامه بدن میمون فضای کافی داشته باشید.

کشیدن سر در نقاشی میمون کودکانه

2. طراحی فرم دور چشم‌ها

فرم دور چشم‌های نقاشی ساده میمون مثل نقاشی ببر کودکانه طرح خاصی داشته و مانند قلب نصفه است. برای این که نقاشی طبیعی‌تر به‌نظر برسد، می‌توانید یک 3 انگلیسی که 90 درجه چرخیده را بالای پوزه میمون رسم کنید تا حالت کلی چشم‌های این حیوان بامزه هم کامل شود.

کشیدن دور چشم ها در نقاشی میمون کودکانهنقاشی میمون کودکانه

3. کشیدن سر در عکس نقاشی میمون

در این مرحله یک نیم‌دایره اطراف قاب چشم‌ها که در مرحله قبلی کشیدید، رسم کنید. تا این مرحله شکل کلی پوزه و سر میمون به طور کامل رسم شده است. تنها نکته مهمی که باید به خاطر داشته باشید، انتخاب دقیق اندازه‌هاست تا بین سر، پوزه و چشم میمون تناسب کافی وجود داشته باشد.

کشیدن سر در نقاشی میمون کودکانه

4. کشیدن گوش‌های نقاشی میمون بامزه

برای کشیدن گوش‌ها لازم است دو نیم‌دایره دو طرف سر میمون بکشید. باز هم مثل مرحله قبل اندازه‌ها را با دقت انتخاب کنید تا میمون ظاهر واقعی‌تری داشته باشد. البته خیلی از افراد برای ساخت یک ظاهر فانتزی، گوش‌های بسیار بزرگ و اغراق‌آمیزی برای میمون می‌کشند.

کشیدن گوش ها در نقاشی میمون کودکانه

5. طراحی اجزای صورت نقاشی میمون

مثل نقاشی فیل کودکانه دو نیم‌دایره داخل گوش‌های میمون بکشید تا طراحی میمون طبیعی‌تر به‌نظر برسند. دو دایره برای گوش‌ها، یک بیضی برای بینی و خطی منحنی برای دهان میمون رسم کنید. پس از آن چشم‌های میمون‌ را هم کامل کنید. دو دایره تو پر در قابی که برای چشم میمون کشیده بودید، رسم کنید تا چهره او با همه جزییات تمام شود.

کشیدن صورت در نقاشی میمون کودکانه

6. کشیدن بدن در طراحی میمون

برای رسم کامل این حیوان کشیدن بدن هم لازم است. برای این کار باید یک بیضی زیر سر بکشید.این بیضی باید عمودی رسم شود تا بتواند نقش بدن حیوان را به خوبی ایفا کند.

کشیدن بدن در نقاشی میمون کودکانه

7. کشیدن شکم نقاشی میمون

در این مرحله برای تکمیل طراحی میمون یک شکل گرد (کوچک‌تر از شکل رسم شده در مرحله قبل) بکشید. دایره کوچکی داخل بدن میمون اضافه کنید تا مرز بین شکم و اندام دیگر میمون مشخص باشد.

کشیدن شکم در نقاشی میمون کودکانه

8. رسم کردن اندام‌

اندام میمون مانند دست و پاها را بکشید. برای این‌کار از تصویر الگو بگیرید. به ازای هر دست و پای میمون به دو خط منحنی و موازی هم نیاز دارد که انتهای بسته‌ای داشته باشند.

کشیدن دست ها و پاها در نقاشی میمون کودکانه

9. کشیدن انگشتان و دم

کشیدن انگشتان و دم می‌تواند دلخواه باشد. برای انجام این مرحله می‌توانید کمی خلاقیت به خرج دهید. اگر این نقاش ی را برای کودکان می‌کشید، بهتر از این کار را به‌گونه‌ای انجام دهید که میمون ظاهری بامزه و خنده‌دار پیدا کند.

کشیدن دم در نقاشی میمون کودکانه

10. رنگ‌آمیزی نقاشی میمون

حال وقت آن رسیده که نقاشی را رنگ‌آمیزی کنید. تبریک می‌گوییم توانستید با طی این مراحل ساده، یک تصویر میمون برای کوکان بکشید. اگر کودکتان برای رنگ‌آمیزی این نقاشی از رنگ‌های غیر معمول استفاده کرد، او را محدود نکرده و اجازه دهید خلاقیت خود را شکوفا کند.

رنگ آمیزی نقاشی میمون کودکانه

ویدئوی روش دوم آموزش نقاشی میمون

قبل از اینکه مراحل کشیدن این نقاشی را ببینید، می‌توانید آموزش ویدئویی آن را تماشا کنید.

مراحل روش دوم نقاشی میمون ساده

یک آموزش دیگر برای کشیدن طراحی میمون ارائه کرده‌ایم که به کمک این آموزش به‌راحتی می‌توانید به کودک‌تان این نقاشی را یاد دهید. اگر شکل اولین نقاشی که از این آموزش می‌کشید، خوب نشد، ناامید نشوید و این کار را دوباره تکرار کنید. اگر به کشیدن نقاشی جغد کودکانه علاقه‌مند هستید، حتما سری به این مطلب بزنید.

1. دو شکل منحنی متصل را رسم کنید.

در اولین قدم برای به قرنیه درآمدن هر قسمت از نقاشی میمون باید برگ نقاشی را به چهار قسمت مساوی تقسیم کنید. سپس در قسمت بالای برگه همانند تصویر، دو نیم دایره بکشید.

کشیدن سر در نقاشی میمون کودکانه

2. کشیدن حرف U انگلیسی

در این مرحله از نقاشی میمون درست در قسمت پایین کاغذ یک حرف U را که کمی از دو نیم دایره بالایی بزرگ‌تر است، بکشید. تا اینجای کار شکل کلی چهره میمون طراحی شده است.

کشیدن پوزه در نقاشی میمون کودکانه

3. کشیدن چشم و ابروی نقاشی میمون

طبیعتا هر میمونی باید چشم و ابرو داشته باشد. دقت کنید هر یک از اجزای صورت (چشم، ابرو و دهن) نقش مهمی در تعیین حالت صورت دارد؛ یعنی اگر ابروها به سمت بینی رو به پایین باشد، حالت چهره خشمگین می‌شود، ولی کشیدن ابروها درست برعکس آن (مثل تصویر)، حالت مهربان به چهره میمون می‌دهد.

همین‌طور که در تصویر می‌بینید، باید دو خط منحنی و دو دایره را که چشم‌های میمون هستند، به نقاشی اضافه کنید.

برای طبیعی جلوه کردن طرح میمون دو دایره کوچک داخل چشم‌ها اضافه کنید که اصطلاحا به آن برق چشم می‌گویند.

کشیدن چشم در نقاشی میمون کودکانه

4. اضافه کردن بینی و دهان

نقاشی میمون به‌ قدری آسان است که برای کشیدن آن بیش‌تر با دایره و نیم دایره سروکار دارید. اکنون در قسمت پایین نقاشی دو نیم دایره کشیده (هر یک از نیم دایره‌ها در یک قسمت کاغذ) و داخل آن‌ها یک سوراخ اضافه کنید. سپس دو نیم دایره دیگر بکشید که شکل نهایی آن مثل هلال ماه باشد.

کشیدن صورت در نقاشی میمون کودکانه

5. کشیدن سر از نقاشی میمون

اکنون یک دایره برای سر میمون بکشید، ولی دقت کنید وقتی دایره به بالای هر یک از ابروها رسید، دایره‌ها باید تا انتهای خط دهن با یک انحنای کم به سمت داخل کشیده شوند. به این ترتیب سر میمون کامل خواهد شد.

کشیدن سر و صورت در نقاشی میمون کودکانه

6. کشیدن گوش دو طرف سر نقاشی میمون

این مرحله یکی از ساده‌ترین قدم‌های آموزش طراحی میمون است. دو نیم دایره اول را در حالی بکشید که انتهای آن‌ها موازی با قسمت بالای سوراخ‌های بینی میمون باشد. دو نیم دایره را کمی بزرگ‌تر بکشید و دقت کنید که دایره‌های گوش موازی با قسمت پایین سوراخ‌های بینی قرار بگیرند.

کشیدن گوش در نقاشی میمون کودکانه

7. کشیدن قفسه سینه و بازوها

کمی پایین‌تر از گوش‌ها دو خط منحنی‌دار برای بازوهای نقاشی میمون بکشید. سپس برای کشیدن قفسه سینه میمون دو خط منحنی دیگر به نقاشی اضافه کنید. کار این مرحله را با کشیدن زیر بغل به اتمام برسانید.

کشیدن بدن در نقاشی میمون کودکانه

8. پر کردن پس زمینه نقاشی میمون با ابر

شما می‌توانید به دلخواه یک یا چند ابر برای زیباتر شدن طراحی میمون بکشید. همچنین می‌توانید درخت یا خورشید به نقاشی اضافه کنید که انجام این کارها اختیاری است.

کشیدن جزئیات در نقاشی میمون کودکانه

9. رنگ‌آمیزی نقاشی میمون

به قسمت جذاب نقاشی میمون رسیدیم، اکنون با مدادرنگی یا مداد شمعی به این میمون شیطان و بانمک جان تازه ببخشید. برای رنگ‌آمیزی نقاشی میمون فقط به رنگ‌های سفید، آبی روشن، قهوه‌ای پررنگ و قهوه‌ای روشن نیاز دارید.

رنگ‌ آمیزی نقاشی میمون کودکانه

امیدواریم آموزش نقاشی میمون برای شما جذاب بوده باشد و به خوبی این نقاشی را یاد گرفته باشید.

شما می‌توانید بعد از کمک گرفتن از این دو آموزش دوست‌داشتنی تجربه کشیدن طراحی میمون را با کاربران کاغذرنگی به اشتراک بگذارید. اگر به کشیدن تصویر حیوانات علاقه‌مند هستید، نقاشی گاو کودکانه می‌تواند برای شما جذاب باشد.

پرسش‌های متداول درباره نقاشی میمون

آموزش کشیدن نقاشی میمون کودکانه مناسب چه رنج سنی است؟
3 تا 10 سال
برای کشیدن نقاشی میمون کودکانه به چه ابزاری نیاز داریم؟
مداد سیاه، پاک‌‌کن، مداد رنگی و چند عدد برگه نقاشی
آیا می‌توان برای کشیدن نقاشی میمون کودکانه به جای مداد سیاه و مدادرنگی از پاستل یا آبرنگ استفاده کرد؟
بله، فقط توجه داشته باشید که اگر از پاستل یا آبرنگ استفاده کنید، امکان پاک کردن خطوط نقاشی و اصلاح آن‌ها وجود ندارد.
اشتراک گذاری:
نظرات (1)
  • واقغعا عالی چیزی ندارم که بگم به جز عععععععععععععععععععععععاااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااالللللللللللللللللللللللییییییییییییییییییی.

نظر خود را در مورد متن بالا ثبت کنید