میمون‌ها حیواناتی هستند که به‌دلیل شباهت زیاد با انسان‌ها بین همه افراد به ویژه کودکان محبوبیت زیادی دارند. کودکان هم از دیدن و رفتار این حیوان شگفت‌زده می‌شوند و بازیگوشی‌های آن را به‌ خاطر می‌سپارند. اگر کودکی دارید که میمون‌ها را دوست‌دارد و از دیدن آن لذت می‌برد، تا پایان این مطلب با کاغذرنگی همراه باشید تا با یک روش ساده برای کشیدن نقاشی میمون آشنا شوید.

آموزش نقاشی میمون کودکانه

برای طراحی این نقاشی فانتزی و کودکانه کافی است مراحل زیر را به تزتیب پشت سر بگذارید.

1. کشیدن‌ پوزه

برای کشیدن پوزه میمون ابتدا باید یک بیضی رسم کنید. این بیضی را به شکل افقی روی کاغذ بخش میانی به سمت بالا رسم کنید تا برای کشیدن ادامه بدن میمون فضای کافی داشته باشید.

نقاشی میمون کودکانه

2. طراحی فرم دور چشم‌ها

فرم دور چشم‌های میمون مانند قلب نصفه است. برای این که نقاشی طبیعی‌تر به‌نظر برسد، می‌توانید یک 3 انگلیسی که 90 درجه چرخیده را بالای پوزه میمون رسم کنید تا حالت کلی چشم‌های این حیوان بامزه هم کامل شود.

نقاشی میمون کودکانه

3.کشیدن سر میمون

در این مرحله یک نیم‌دایره اطراف قاب چشم‌ها که در مرحله قبلی کشیدید، رسم کنید. تا این مرحله شکل کلی پوزه و سر میمون به طور کامل رسم شده است. تنها نکته مهمی که باید به خاطر داشته باشید، انتخاب دقیق اندازه‌هاست تا بین سر، پوزه و چشم میمون تناسب کافی وجود داشته باشد.

کشیدن سر میمون

4. رسم کردن گوش‌ها

برای کشیدن گوش‌ها لازم است دو نیم‌دایره دو طرف سر میمون بکشید. باز هم مثل مرحله قبل اندازه‌ها را با دقت انتخاب کنید تا میمون ظاهر واقعی‌تری داشته باشد. البته خیلی از افراد برای ساخت یک ظاهر فانتزی، گوش‌های بسیار بزرگ و اغراق‌آمیزی برای میمون می‌کشند.

کشیدن نقاشی میمون

5. طراحی اجزای صورت نقاشی میمون

دو نیم‌دایره داخل گوش‌های میمون بکشید تا نقاشی میمون طبیعی‌تر به‌نظر برسند. دو دایره برای گوش‌ها، یک بیضی برای بینی و خطی منحنی برای دهان میمون رسم کنید. پس از آن چشم‌های میمون‌ را هم کامل کنید. دو دایره تو پر در قابی که برای چشم میمون کشیده بودید، رسم کنید تا چهره او با همه جزییات تمام شود.

6. کشیدن بدن در نقاشی میمون

برای رسم کامل این حیوان کشیدن بدن هم لازم است. برای این کار باید یک بیضی زیر سر بکشید.این بیضی باید عمودی رسم شود تا بتواند نقش بدن حیوان را به خوبی ایفا کند.

نقاشی میمون

7. کشیدن شکم نقاشی میمون

در این مرحله برای تکمیل نقاشی میمون یک شکل گرد (کوچک‌تر از شکل رسم شده در مرحله قبل) بکشید. دایره کوچکی داخل بدن میمون اضافه کنید تا مرز بین شکم و اندام دیگر میمون مشخص باشد.

نقاشی میمون

8. رسم کردن اندام‌

اندام میمون مانند دست و پاها را بکشید. برای این‌کار از تصویر الگو بگیرید. به ازای هر دست و پای میمون به دو خط منحنی و موازی هم نیاز دارد که انتهای بسته‌ای داشته باشند.

تصویر حیوانات

9. کشیدن انگشتان و دم

کشیدن انگشتان و دم می‌تواند دلخواه باشد. برای انجام این مرحله می‌توانید کمی خلاقیت به خرج دهید. اگر این نقاش ی را برای کودکان می‌کشید، بهتر از این کار را به‌گونه‌ای انجام دهید که میمون ظاهری بامزه و خنده‌دار پیدا کند.

تصویر حیوانات

10. رنگ‌آمیزی نقاشی میمون

حال وقت آن رسیده که نقاشی را رنگ‌آمیزی کنید. تبریک می‌گوییم توانستید با طی این مراحل ساده، یک تصویر میمون برای کوکان بکشید. اگر کودکتان برای رنگ‌آمیزی این نقاشی از رنگ‌های غیر معمول استفاده کرد، او را محدود نکرده و اجازه دهید خلاقیت خود را شکوفا کند.

تصویر حیوانات

در این مطلب از کاغذرنگی یک روش ساده برای کشیدن نقاشی میمون را توضبح دادیم. اگر به کشیدن تصویر حیوانات علاقه‌مند هستید، نقاشی گاو کودکانه برای آموزش حیوانات به کودک می‌تواند برای شما جذاب باشد.

سوالات متداول کاربران درمورد آموزش کشیدن نقاشی میمون

آموزش کشیدن نقاشی میمون کودکانه مناسب چه رنج سنی است؟

3 تا 10 سال

برای کشیدن نقاشی میمون کودکانه به چه ابزاری نیاز داریم؟

مداد سیاه، پاک‌‌کن، مداد رنگی و چند عدد برگه نقاشی

آیا می‌توان برای کشیدن نقاشی میمون کودکانه به جای مداد سیاه و مدادرنگی از پاستل یا آبرنگ استفاده کرد؟

بله، فقط توجه داشته باشید که اگر از پاستل یا آبرنگ استفاده کنید، امکان پاک کردن خطوط نقاشی و اصلاح آن‌ها وجود ندارد.