طراحی وسایل واقعی یکی از راه‌های افزایش مهارت و خلاقیت در کودکان است. این مساله به اندازه‌های مهم، تاثیرگذار و جدی است که در بسیاری از مهد کودک‌ها برای دانش آموز‌ان کلاس‌های مخصوص آموزش نقاشی وسایل برگزار می‌کنند. کشیدن نقاشی وسایل مختلف به فرزند شما کمک می‌کند هم درک بهتری از محیط اطرافش پیدا کند و هم مهارت‌های مختلفش را تقویت کند. در این متن از کاغذ رنگی مثل سایر روش های خلاقانه برای نقاشی مطلب آموزش نقاشی چنگال را آماده کرده‌ایم. شما می‌توانید این نقاشی را یاد گرفته و آن را با کودکتان تمرین کنید.

آموزش نقاشی چنگال

آموزش نقاشی در دو مرحله انجام می‌شود و کشیدن آن بسیار ساده است. اما هنگام کشیدن خطوط نقاشی مراقب باشید دستتان نلرزد تا خطوط چنگال خراب نشود.

1. خطوط اولیه چنگال را رسم کنید

نقاشی شما با کشیدن یک خط مورب شروع می‌شود که در واقع دسته چنگال است. دست خود را با دقت برای رسم خط مورب به سمت پایین حرکت دهید؛ سپس آخر دسته چنگال را مانند سر قاشق گرد و بزرگ بکشید.

در ادامه باید دوباره یک خط مورب به موازات خط قبلی و به همان اندازه به موازات خط قبلی نقاشی کنید. پس از کشیدن دسته چنگال نوبت به ترسیم سر آن می‌رسد. شاخک‌های چنگال را به یک طول و با کمی فاصله بکشید. ما در این نقاشی چهار شاخک برای چنگال در نظر گرفته‌ایم. شما می‌توانید این طراحی را با سه شاخک انجام دهید.

روش نقاشی چنگال

2. به چنگال حجم دهید

اگر کودک شما سن کمی دارد و چندان درکی از بعد سوم وسایل ندارد، نقاشی را در همان مرحله قبل پایان دهید. اما در صورتی که می‌خواهید چنگال طبیعی‌تر به نظر رسید و بعد پیدا کند، باید برای آن لبه در نظر بگیرید.

یک طرف چنگال را برای رسم خطوط حجم‌دهی انتخاب کنید. خطوطی را در همان سمتِ انتخاب شده با چند میلی‌متر فاصله به موازات خط‌های قبلی بکشید. الآن دیگر نقاشی شما یک صفحه صاف به نظر نمی‌آید.  همین حجم‌دهی یا به نوعی سایه‌زنی را بین هر شاخک با چند خط منحنی انجام دهید. به این شکل نقاشی شکلی طبیعی و واقعی پیدا خواهد کرد.

آموزش کشیدن نقاشی چنگال

و در آخر این مطلب برای یادگیری بهتر شما یک ویدئو آموزشی قرار داده‌ایم. اگر از وسایل دیگری برای الگو نقاشی استفاده کرده‌اید، با ما و کاربران کاغذرنگی به اشتراک بگذارید.

برای رنگ‌آمیزی این نقاشی می‌توانید از رنگ مشکی ملایم استفاده کنید. البته پیشنهاد می‌کنیم برای رنگ کردن نقاشی کودکتان را محدود نکنید و اجازه دهید از هر رنگی که می‌خواهد برای رنگ‌آمیزی استفاده کنید تا خلاقیتش رشد پیدا کند.

سوالات مهم کاربران درمورد نقاشی چنگال کودکانه

آموزش نقاشی چنگال مناسب چه رده سنی است؟

3 تا 10 سال

برای کشیدن نقاشی چنگال به چه ابزاری نیاز داریم؟

مداد سیاه، پاک‌‌کن، مداد رنگی و چند عدد برگه نقاشی

در رنگ آمیزی نقاشی چنگال محدودیتی وجود دارد؟

خیر، برای شکوفایی بیشتر خلاقیت کودکان، بهتر است اجازه دهید با هر رنگی که میخواهند نقاشی را رنگ آمیزی کنند.