شیر در ذهن کودکان به‌عنوان حیوانی قوی و همچنین سلطان جنگل شناخته می‌شود، از این رو آن‌ها علاقه زیادی برای دیدن یا کشیدن نقاشی این حیوان دارند. نمی‌توان منکر این شد که کشیدن نقاشی شیر تا حد زیادی دشوار است. ما در این مطلب راهی برای ترسیم این حیوان با ظاهری کودکانه در اخیتارتان می‌گذاریم. شما در این مطلب طی 9 مرحله به‌سادگی یاد خواهید گرفت، یک شیر را نقاشی کنید.

آموزش مرحله به مرحله کشیدن نقاشی شیر

هرچند کشیدن نقاشی کار دشواری نیست، اما برای خیلی از افراد کار آسانی به نظر نمی‌رسد. بنابراین ما این آموزش را مرحله به مرحله پیش برده‌ایم تا در قدم‌های ساده این نقاشی را بکشید.

1. کشیدن سر شیر

اول باید از کشیدن سر شیر شروع کنید. حرف u را با کمی تغییر مانند تصویر روی کاغذ بکشید. این شکل یو پوزه و دهان نقاشی شیر را تشکیل خواهد داد. در کشیدن اندازه سر و سایر اندام شیر دقت کنید تا مبادا دست یا پاها از سر بزرگ‌تر شوند.

کشیدن شیر برای کودکان

2. ترسیم بالای سر و بینی

نقظه‌های بالایی u را با یک خط موج‌دار به هم وصل کنید و یک شکل شبیه مثلث با لبه‌های گرد برای بینی بکشید. این خطوط موح‌دار بالای سر نقاشی شیر و طرح مثلثی هم بینی شیر خواهد بود. طرح مثلثی نسبت به دو طرف صورت باید وسط قرار بگیرد؛ اما به بخش پایینی صورت شیر نزدیک‌تر خواهد بود.

کشیدن شیر برای کودکان

3. رسم جزییات صورت شیر

مانند تصویر چند خط منحنی بکشید، دوتا بالای بینی و دوتا پایین آن رسم کنید. خطوط بالایی بینی شیر تیغه بینی او را کامل خواهد کرد. خطوط منحنی پایینی هم باید برای ترسیم لب شیر باشند.

کشیدن شیر برای کودکان

4. نقاشی چشم‌ها

چشم‌های شیر را بکشید و مانند تصویر چند نقطه زیر بینی بگذارید. برای کشیدن چشم‌ها حساسیت نداشته باشید، همین که دو سمت بینی شیر چشم‌ها را بکشید، کافیست.

کشیدن شیر برای کودکان

5. تکمیل یال و کوپال شیر

یک دایره موج‌دار دور سر شیر بکشید. این دایره مواج یال شیر خواهد بود. همان‌طورکه گفتیم نقاشی شیر یک طرح کودکانه دارد و بی‌شک نسبت به شیر واقعی تفاوت‌های زیادی در آن وجود خواهد داشت.

کشیدن شیر برای کودکان

6. رسم گوش‌ها

گوش‌ها را داخل دایره کشیده شده رسم کنید؛ چراکه گوش باید نسبت به یال شیر به صورت آن نزدیک‌تر باشد. پایین سر شیر دو خط خمیده مانند پرانتز بکشید. این پرانتزها بدن شیر را شکل خواهند داد. بنابراین دقت کنید چندان کوچک یا بیش از حد بزرگ‌تر از سر حیوان نباشد.کشیدن شیر برای کودکان

7. تکمیل دست‌های شیر

دست‌های شیر را بکشید. دست‌های شیر جلوی بدن هستند و کاملا در نقاشی مشخص خواهند بود. بنابراین حین کشیدن دست‌ها، چیزی را از قلم نیندازید و آن‌ها کامل رسم کنید.کشیدن شیر برای کودکان

8. کشیدن پاها

پاها را مانند تصویر اضافه کنید. پاهای شیر پشت نقاشی قرار می‌گیرد و نیازی نیست شکل کاملی داشته باشد. کافیست بخشی از آن که در نقاشی پیداست، رسم کنید.

کشیدن شیر برای کودکان

9. رسم دم و انگشت‌ها

دم را کشیده و انگشتان پا را رسم کنید. در این مرحله نقاشی با همه جزییاتش کامل خواهد شد. هرچه بتوانید جزییات بیشتری به آن اضافه کنید، نقاشی واقعی‌تر و زیباتر خواهد شد.

کشیدن شیر برای کودکان

10. رنگ‌آمیزی طرح نهایی

نقاشی شیر کامل شد. اکنون این تصویر را به دلخواه رنگ‌آمیزی کنید. برای رنگ‌آمیزی می‌توانید از رنگ‌هایی استفاده کنید که شیر را واقعی‌تر نشان دهد. همچنین می‌توانید یک شیر بنفش یا سبز داشته باشید. انتخاب با شماست.

کشیدن شیر برای کودکان

با همین الگوی ساده می‌توانید شیری دوست داشتنی و فانتزی برای کودکتان طراحی کنید. اگر از کشیدن نقاشی حیوانات لذت می‌برید، نقاشی زنبور هم می‌تواند شما را سر ذوق بیاورد.

بعضی سوالات کاربران سراسر وب درباره آموزش نقاشی شیر

آموزش نقاشی شیر مناسب چه رنج سنی است؟

3 تا 10 سال

برای کشیدن نقاشی شیر به چه ابزاری نیاز داریم؟

مداد سیاه، پاک‌‌کن، مداد رنگی و چند عدد برگه نقاشی

آیا می‌توان برای کشیدن نقاشی شیر به جای مداد سیاه و مدادرنگی از پاستل یا آبرنگ استفاده کرد؟

بله، فقط توجه داشته باشید که اگر از پاستل یا آبرنگ استفاده کنید، امکان پاک کردن خطوط نقاشی و اصلاح آن‌ها وجود ندارد.