خلاصه مطلب

سلطان جنگل را همه کودکان دوست دارند و می‌خواهند یک تصویر از آن در اتاق خوابشان داشته باشند. شما با ایده گرفتن از این مطلب می‌توانید همراه کودتان نقاشی شیر را کشیده و ساعت‌ها فرزندتان را سرگرم کنید.

شیر در ذهن کودکان به‌عنوان حیوانی قوی و همچنین سلطان جنگل شناخته می‌شود، از این رو آن‌ها علاقه زیادی برای دیدن یا کشیدن نقاشی شیر دارند. نقاشی حیوانات راهی آسان و کاربردی برای آموزش حیوانات به کودکان است و رنگ‌آمیزی این نقاشی‌ها در دست‌ورزی و تمرکز کودکان تاثیر زیادی دارد. نمی‌توان منکر این شد که کشیدن نقاشی شیر تا حد زیادی دشوار است.

ما در این مطلب از کاغذ رنگی راهی برای ترسیم این حیوان با ظاهری کودکانه در اختیارتان می‌گذاریم. حتی می‌توانید با کشیدن نقاشی اسب تک شاخ بزرگ نقاشی خود را زیباتر کنید یا یک نقاشی ببر به این طراحی اضافه کنید و آن را تبدیل به باغ‌وحش یا جنگل کنید.

ویدئوی روش اول آموزش نقاشی شیر

قبل از اینکه مراحل کشیدن نقاشی شیر جنگل با مداد را ببینید، می‌توانید مثل نقاشی میمون ساده آموزش ویدئویی آن را تماشا کنید.

آموزش مرحله به مرحله کشیدن نقاشی شیر

هرچند کشیدن نقاشی شیر مرحله به مرحله کار دشواری نیست، اما برای خیلی از افراد کار آسانی به نظر نمی‌رسد. بنابراین ما این آموزش را مرحله به مرحله پیش برده‌ایم تا بتوانید به‌راحتی نقاشی شیر خشمگین ساده را بکشید.

1. کشیدن سر شیر

اول باید از کشیدن سر شیر شروع کنید. حرف u را با کمی تغییر مانند تصویر روی کاغذ بکشید. این شکل U پوزه و دهان نقاشی شیر کودکانه را تشکیل خواهد داد. در کشیدن اندازه سر و سایر اندام شیر دقت کنید تا مبادا دست یا پاها از سر بزرگ‌تر شوند.

کشیدن شیر برای کودکان - کشیدن سر شیر

2. ترسیم بالای سر و بینی نقاشی شیر کودکانه

نقظه‌های بالایی u را با یک خط موج‌دار به هم وصل کنید و یک شکل شبیه مثلث با لبه‌های گرد برای بینی بکشید. این خطوط موح‌دار بالای سر نقاشی شیر و طرح مثلثی هم بینی شیر خواهد بود. طرح مثلثی نسبت به دو طرف صورت باید وسط قرار بگیرد؛ اما به بخش پایینی صورت شیر نزدیک‌تر خواهد بود.

کشیدن شیر برای کودکان کشیدن صورت شیر برای کودکان

3. رسم جزییات صورت در آموزش نقاشی شیر

مانند تصویر چند خط منحنی برای صورت نقاشی شیر کودکانه بکشید، دوتا بالای بینی و دوتا پایین آن رسم کنید. خطوط بالایی بینی شیر تیغه بینی او را کامل خواهد کرد. خطوط منحنی پایینی هم باید برای ترسیم لب شیر باشند.

کشیدن شیر برای کودکان کشیدن صورت شیر برای کودکان

4. چشم‌های نقاشی شیر کودکانه

چشم‌های نقاشی کودکانه شیر جنگل را بکشید و مانند تصویر چند نقطه زیر بینی بگذارید. برای کشیدن چشم‌ها حساسیت نداشته باشید، همین که دو سمت بینی شیر چشم‌ها را بکشید، کافیست.

کشیدن شیر برای کودکان کشیدن چشم و صورت شیر برای کودکان

5. تکمیل یال و کوپال شیر

یک دایره موج‌دار دور سر شیر بکشید. این دایره مواج یال شیر خواهد بود. همان‌طورکه گفتیم نقاشی شیر جنگل یک طرح کودکانه دارد و بی‌شک نسبت به شیر واقعی تفاوت‌های زیادی در آن وجود خواهد داشت.

کشیدن شیر برای کودکان کشیدن یال شیر برای کودکان

6. رسم گوش‌های نقاشی شیر جنگل

کشیدن شیر برای کودکان کشیدن گوش های شیر برای کودکان

گوش‌ها را داخل دایره کشیده شده رسم کنید؛ چراکه گوش باید نسبت به یال شیر به صورت آن نزدیک‌تر باشد. پایین سر شیر دو خط خمیده مانند پرانتز بکشید. این پرانتزها بدن نقاشی شیر جنگل را شکل خواهند داد. بنابراین دقت کنید چندان کوچک یا بیش از حد بزرگ‌تر از سر حیوان نباشد.

7. تکمیل دست‌های شیر

کشیدن شیر برای کودکان کشیدن دست‌های شیر برای کودکان

دست‌های شیر را بکشید. دست‌های شیر جلوی بدن هستند و کاملا در نقاشی مشخص خواهند بود. بنابراین حین کشیدن دست‌ها، چیزی را از قلم نیندازید و آن‌ها کامل رسم کنید.

8. کشیدن پاها

پاهای نقاشی شیر جنگل را مانند تصویر اضافه کنید. پاهای شیر پشت نقاشی قرار می‌گیرد و نیازی نیست شکل کاملی داشته باشد. کافی است بخشی از آن که در نقاشی پیداست، رسم کنید.

کشیدن شیر برای کودکان کشیدن پاهای شیر برای کودکان

9. رسم دم و انگشت‌ها نقاشی شیر آسان

دم را کشیده و انگشتان پا را رسم کنید. در این مرحله نقاشی با همه جزییاتش کامل خواهد شد. هرچه بتوانید جزییات بیشتری به آن اضافه کنید، نقاشی واقعی‌تر و زیباتر خواهد شد.

کشیدن شیر برای کودکان کشیدن دم شیر برای کودکان

10. رنگ‌آمیزی طرح نهایی

نقاشی شیر آسان کامل شد. اکنون این تصویر را به دلخواه رنگ‌آمیزی کنید. برای رنگ‌آمیزی می‌توانید از رنگ‌هایی استفاده کنید که شیر را واقعی‌تر نشان دهد. همچنین می‌توانید یک شیر بنفش یا سبز داشته باشید. انتخاب با شماست.

کشیدن شیر برای کودکان رنگ آمیزی شیر برای کودکان

ویدئوی روش دوم آموزش نقاشی شیر

قبل از اینکه مراحل کشیدن این نقاشی را ببینید، می‌توانید آموزش ویدئویی آن را تماشا کنید.

کشیدن نقاشی شیر آسان با ظاهر جدی

زمان تقریبی برای کشیدن این نقاشی حدود 1 ساعت تخمین زده شده و می‌توانید در این مدت زمان همراه کودکتان سلطان جنگل را نقاشی کنید.

اگر می‌خواهید شیر را میان درختان جنگل رسم کنید، نقاشی درخت کاج کودکانه را هم یاد بگیرید.

1. کشیدن بدن نقاشی شیر آسان

یک بیضی برای بخش اصلی بدن طراحی شیر بکشید. این بیضی اصلی‌ترین بخش همه کارهای پیش رویتان است.

صورت سلطان جنگل

2. طراحی سر برای نقاشی شیر کودکانه

انتهای بیضی، خط‌های منحنی رسم کنید. این خطوط باید سر طراحی شیر را نشان دهند. با این خط منحنی عکس نقاشی شیر خیلی کامل‌تر به نظر می‌رسد.

سلطان جنگل

3. کشیدن جزئیات صورت نقاشی شیر کودکانه

چانه، چشم‌ها، بینی و گوش را برای طراحی شیر بکشید و کامل کنید. با این کار نقاشی شیر جنگل در قسمت سر و و صورت کامل‌تر می‌شود.

صورت شیر

4. کشیدن یکی از دست و پاها در نقاشی شیر

پا و دستی که در تصویر به شما نزدیک‌تر است را رسم کنید. این دست و پای طراحی شیر باید به طور کامل رسم شود. چون این دو کامل مشخص هستند.

نقاشی شیر

5. رسم دم، پا و دست دیگر عکس نقاشی شیر

حال باید با دقت، پا و دست دیگر را بکشید. می‌توانید نقاشی شیر کودکانه را طوری بکشید که شیر درحال حرکت یا ایستاده باشد. فراموش نکنید که دم این حیوان با ابهت را بکشید تا طراحی شیر جذاب‌تر شود.

دم شیر

6. رسم یال‌های عکس نقاشی نقاشی

یال‌ نشانه قدرت و ابهت نقاشی شیر جنگل است، پس سعی کنید آن را با دقت بکشید تا شیر طبیعی‌تر به‌نظر برسد. برای این کار می‌توانید از عکس‌های این حیوان و طراحی شیر الگو بگیرید.

نقاشی شیر کودکانه

7. رنگ‌آمیزی نقاشی شیر

می‌توانید نقاشی شیر کودکانه را به دیوار اتاق کودکتان بزنید، برای این کار بهتر است برای پس‌زمینه کمی درخت بکشید و سپس نقاشی را رنگ‌آمیزی کنید.

هرچند می‌توانید عکس نقاشی شیر را با هر رنگی که می‌خواهید رنگ‌آمیزی کنید، اما از آنجا که ظاهر این شیر خیلی جدی است، بهتر است آن را به شکل طبیعی و واقعی رنگ کنید.

سلطان جنگل

ویدئوی روش سوم آموزش نقاشی شیر

قبل از اینکه مراحل کشیدن این نقاشی را ببینید، می‌توانید آموزش ویدئویی آن را تماشا کنید.

آموزش کشیدن نقاشی شیر خندان

وقتی اسم طراحی شیر می‌آید، همه یاد ابهت و عظمت او می‌افتند. بیشتر کودکان از سلطان جنگل ترس دارند و شاید کابوس‌هایی مربوط به آن ببینند. با این روش یک شیر خندان بکشید تا طرز فکر کودکتان نسبت به این حیوان تغییر کند.

1. کشیدن سر و بدن نقاشی شیر کودکانه

برای این که سر نقاشی شیر را بکشید، باید یک دایره رسم کنید. حال باید، مانند تصویر، یک خط منحنی برای بدن رسم کنید.

سلطان جنگل

2. کشیدن دست‌های نقاشی شیر آسان

با خطوط ساده دست‌های این حیوان را رسم کنید. اگر کمی با حوصله پیش بروید، می‌توانید انگشتان شیر را هم به خوبی طراحی کنید.

دست های شیر

3. طراحی پاهای شیر کودکانه

پاهای نقاشی شیر جنگل را انتهای بدن کشیده شیر بکشید. سعی کنید این قسمت از بدن نقاشی شیر کودکانه طوری طراحی شود که نشان دهد سلطان جنگل بدن خود را کشیده است.

کشیدن پاهای سلطان جنگی

4. طراحی اجزا صورت

با خط‌های بیضی و دایره، چشم و بینی را رسم کنید تا نقاشی شیر آسان جلوه طبیعی‌تری بگیرد. برای این کار باید اول چشم‌ و بینی را رسم کنید و بعد با اضافه کردن جزییات آن را واقعی‌تر نشان دهید.

نقاشی حیوانات

5. کشیدن لب و دهان شیر خندان

به عکس نقاشی شیر جنگل نگاه کنید و بقیه جزئیات صورت این حیوان را بکشید. سعی کنید صورتی خندان برای شیر رسم کنید تا کودکتان با آن آشتی کند.

خندیدن شیر

6. رسم یال‌وکوپال طراحی شیر

در این مرحله از کشیدن نقاشی شیر کودکانه باید با خطوطی شکسته برای این حیوان یک یال زیبا نقاشی کنید و ابهت آن را نشان دهید.

یال سلطان جنگل

7. گوش‌های کوچک لابه‌لای یال‌ها

دو طرف صورت شیر دو نیم‌دایره برای گوش‌ها بکشید. گوش‌ها را طوری رسم کنید که انگار میان انبوه یال‌وکوپال شیر چندان مشخص نیست.

نقاشی حیوانات

8. طراحی اجزا صورت عکس نقاشی شیر

مردمک چشم، ابروها و زبان را مانند تصویر بکشید. در این مرحله سعی کنید تا حد امکان جزییات بیشتری را با حوصله کافی به نقاشی اضافه کنید. به این ترتیب نقاشی شیر هم مثل نقاشی شتر کودکانه کامل و دقیق خواهد شد.

چشم های شیر

9. دم طراحی شیر

دم را در انتهای بدن بکشید. سعی کنید این قسمت از بدن شیر کمی پیچ‌و‌خم داشته باشد. اهمیت به این قوس‌ها و انحناها کمک می‌کند درست مثل نقاشی چنگال بتوانید شیر را هم تا حد امکان واقعی رسم کنید.

رسم دم شیر

10. رنگ‌آمیزی نقاشی شیر

حال وقت آن رسیده که نقاشی شیر جنگل را به رنگ دلخواه درآورید. از تصویر پایین یا عکس شیر واقعی الگو گرفته و آن را رنگ‌آمیزی کنید.

نقاشی سلطان جنگل

با همین روش‌های ساده می‌توانید عکس نقاشی شیر دوست‌داشتنی و فانتزی برای کودکتان طراحی کنید. اگر از کشیدن نقاشی حیوانات لذت می‌برید، نقاشی زنبور هم می‌تواند شما را سر ذوق بیاورد.

شما در این مطلب طی 3 روش به‌سادگی یاد گرفتید، یک شیر را نقاشی کنید. همچنین با دنبال کردن مراحلی که در ادامه این مطلب با شما در میان گذاشتیم، نقاشی شیر خشمگین را هم یاد گرفتید.

تجربه خودتان را از نقاشی شیر با مخاطبان کاغذ رنگی در میان بگذارید.

پرسش‌های متداول درباره نقاشی شیر

آموزش نقاشی شیر مناسب چه رده سنی است؟
این نقاشی برای کودکان 3 تا 10 سال است.
برای کشیدن نقاشی شیر به چه ابزاری نیاز دارید؟
داشتن مداد سیاه، پاک‌‌کن، مداد رنگی و چند عدد برگه نقاشی کافی است.
آیا می‌توان برای کشیدن نقاشی شیر به جای مداد سیاه و مدادرنگی از پاستل یا آبرنگ استفاده کرد؟
بله، فقط توجه داشته باشید که اگر از پاستل یا آبرنگ استفاده کنید، امکان پاک کردن خطوط نقاشی و اصلاح آن‌ها وجود ندارد.
اشتراک گذاری: