خلاصه مطلب

سلطان جنگل را همه کودکان دوست دارند و می‌خواهند یک تصویر از آن در اتاق خوابشان داشته باشند. شما با ایده گرفتن از این مطلب می‌توانید همراه کودتان نقاشی شیر را کشیده و ساعت‌ها فرزندتان را سرگرم کنید.

شیر در ذهن کودکان به‌عنوان حیوانی قوی و همچنین سلطان جنگل شناخته می‌شود، از این رو آن‌ها علاقه زیادی برای دیدن یا کشیدن نقاشی این حیوان دارند. نمی‌توان منکر این شد که کشیدن نقاشی شیر تا حد زیادی دشوار است. ما در این مطلب از کاغذرنگی راهی برای ترسیم این حیوان با ظاهری کودکانه در اخیتارتان می‌گذاریم. شما در این مطلب طی 3 روش به‌سادگی یاد خواهید گرفت، یک شیر را نقاشی کنید.

آموزش مرحله به مرحله کشیدن نقاشی شیر

هرچند کشیدن نقاشی کار دشواری نیست، اما برای خیلی از افراد کار آسانی به نظر نمی‌رسد. بنابراین ما این آموزش را مرحله به مرحله پیش برده‌ایم تا در قدم‌های ساده این نقاشی را بکشید.

1. کشیدن سر شیر

اول باید از کشیدن سر شیر شروع کنید. حرف u را با کمی تغییر مانند تصویر روی کاغذ بکشید. این شکل یو پوزه و دهان نقاشی شیر را تشکیل خواهد داد. در کشیدن اندازه سر و سایر اندام شیر دقت کنید تا مبادا دست یا پاها از سر بزرگ‌تر شوند.

کشیدن شیر برای کودکان

2. ترسیم بالای سر و بینی

نقظه‌های بالایی u را با یک خط موج‌دار به هم وصل کنید و یک شکل شبیه مثلث با لبه‌های گرد برای بینی بکشید. این خطوط موح‌دار بالای سر نقاشی شیر و طرح مثلثی هم بینی شیر خواهد بود. طرح مثلثی نسبت به دو طرف صورت باید وسط قرار بگیرد؛ اما به بخش پایینی صورت شیر نزدیک‌تر خواهد بود.

کشیدن شیر برای کودکان

3. رسم جزییات صورت شیر

مانند تصویر چند خط منحنی بکشید، دوتا بالای بینی و دوتا پایین آن رسم کنید. خطوط بالایی بینی شیر تیغه بینی او را کامل خواهد کرد. خطوط منحنی پایینی هم باید برای ترسیم لب شیر باشند.

کشیدن شیر برای کودکان

4. نقاشی چشم‌ها

چشم‌های شیر را بکشید و مانند تصویر چند نقطه زیر بینی بگذارید. برای کشیدن چشم‌ها حساسیت نداشته باشید، همین که دو سمت بینی شیر چشم‌ها را بکشید، کافیست.

کشیدن شیر برای کودکان

5. تکمیل یال و کوپال شیر

یک دایره موج‌دار دور سر شیر بکشید. این دایره مواج یال شیر خواهد بود. همان‌طورکه گفتیم نقاشی شیر یک طرح کودکانه دارد و بی‌شک نسبت به شیر واقعی تفاوت‌های زیادی در آن وجود خواهد داشت.

کشیدن شیر برای کودکان

6. رسم گوش‌ها

کشیدن شیر برای کودکان

گوش‌ها را داخل دایره کشیده شده رسم کنید؛ چراکه گوش باید نسبت به یال شیر به صورت آن نزدیک‌تر باشد. پایین سر شیر دو خط خمیده مانند پرانتز بکشید. این پرانتزها بدن شیر را شکل خواهند داد. بنابراین دقت کنید چندان کوچک یا بیش از حد بزرگ‌تر از سر حیوان نباشد.

7. تکمیل دست‌های شیر

کشیدن شیر برای کودکان

دست‌های شیر را بکشید. دست‌های شیر جلوی بدن هستند و کاملا در نقاشی مشخص خواهند بود. بنابراین حین کشیدن دست‌ها، چیزی را از قلم نیندازید و آن‌ها کامل رسم کنید.

8. کشیدن پاها

پاها را مانند تصویر اضافه کنید. پاهای شیر پشت نقاشی قرار می‌گیرد و نیازی نیست شکل کاملی داشته باشد. کافیست بخشی از آن که در نقاشی پیداست، رسم کنید.

کشیدن شیر برای کودکان

9. رسم دم و انگشت‌ها

دم را کشیده و انگشتان پا را رسم کنید. در این مرحله نقاشی با همه جزییاتش کامل خواهد شد. هرچه بتوانید جزییات بیشتری به آن اضافه کنید، نقاشی واقعی‌تر و زیباتر خواهد شد.

کشیدن شیر برای کودکان

10. رنگ‌آمیزی طرح نهایی

نقاشی شیر کامل شد. اکنون این تصویر را به دلخواه رنگ‌آمیزی کنید. برای رنگ‌آمیزی می‌توانید از رنگ‌هایی استفاده کنید که شیر را واقعی‌تر نشان دهد. همچنین می‌توانید یک شیر بنفش یا سبز داشته باشید. انتخاب با شماست.

کشیدن شیر برای کودکان

کشیدن نقاشی شیر با ابهت

زمان تقریبی برای کشیدن این نقاشی حدود 1 ساعت تخمین زده شده و می‌توانید در این مدت زمان همراه کودکتان سلطان جنگل را نقاشی کنید.

1. کشیدن بدن

یک بیضی بکشید.

صورت سلطان جنگل

2. طراحی سر برای نقاشی شیر

انتهای بیضی، خط‌های منحنی رسم کنید. این خطوط باید سر شیر را نشان دهند.

سلطان جنگل

3. کشیدن جزئیات صورت

چانه، چشم‌ها، بینی و گوش را برای شیرتان بکشید.

صورت شیر

4. کشیدن یکی از دست و پاها در نقاشی شیر

پا و دستی که در تصویر به شما نزدیک‌تر است را رسم کنید.

نقاشی شیر

5. دم، پا و دست دیگر را رسم کنید

حال باید با دقت، پا و دست دیگر را بکشید. می‌توانید نقاشی شیر را طوری بکشید که شیر درحال حرکت یا ایستاده باشد. فراموش نکنید که دم این حیوان با ابهت را بکشید!

دم شیر

6. رسم یال‌ها

یال‌ نمایانگر قدرت و ابهت سلطان جنگل است، پس سعی کنید آن را با دقت بکشید تا شیر طبیعی‌تر به‌نظر برسد. برای این کار می‌توانید از عکس‌های این حیوان الگو بگیرید.

نقاشی شیر کودکانه

7. رنگ‌آمیزی نقاشی شیر

می‌توانید نقاشی را به دیوار اتاق کودکتان بزنید، برای این کار بهتر است برای پس‌زمینه کمی درخت بکشید و سپس نقاشی را رنگ‌آمیزی کنید.

سلطان جنگل

آموزش کشیدن نقاشی شیر خندان

وقتی اسم شیر می‌آید، همه یاد ابهت و عظمت او می‌افتند. بیشتر کودکان از سلطان جنگل ترس دارند و شاید کابوس‌هایی مربوط به آن ببینند. با این روش یک شیر خندان بکشید تا طرز فکر کودکتان نسبت به این جیوان تغییر کند.

1. کشیدن سر و بدن

برای این که سر شیر را بکشید، باید یک دایره رسم کنید. حال باید، مانند تصویر، یک خط منحنی برای بدن رسم کنید.

سلطان جنگل

2. کشیدن دست‌های نقاشی شیر

با خطوط ساده دست‌های این حیوان را رسم کنید. اگر کمی با حوصله پیش بروید، می‌توانید انگشتان شیر را هم به خوبی طراحی کنید.

دست های شیر

3. طراحی پاهای شیر

پاها را در انتهای بدن کشیده شیر بکشید. سعی کنید این قسمت از بدن شیر طوری طراحی شود که نشان دهد سلطان جنگل بدن خود را کشیده است.

کشیدن پاهای سلطان جنگی

4. طراحی اجزا صورت

با خط‌های بیضی و دایره، چشم و بینی را رسم کنید تا نقاشی شیر جلوه طبیعی‌تری بگیرد. برای این کار باید اول چشم‌ و بینی را به شکل کبی رسم کنید و بعد با اضافه کردن جزییات آن را واقعی‌تر نشان دهید.

نقاشی حیوانات

5. کشیدن لب و دهان

به تصویر نگاه کنید و بقیه جزئیات صورت سلطان جنگل را بکشید. سعی کنید صورتی خندان برای شیر رسم کنید.

خندیدن شیر

6. رسم کامل یال‌وکوپال شیر

در این مرحله از کشیدن نقاشی شیر باید با خطوطی شکسته یال برای این حیوان نقاشی کنید و ابهت آن را نشان دهید.

یال سلطان جنگل

7. گوش‌های کوچک لابه‌لای یال‌ها

دو طرف صورت شیر دو نیم‌دایره برای گوش‌ها بکشید. گوش‌ها را طوری رسم کنید که انگار میان انبوه یال‌وکوپال شیر چندان مشخص نیست.

نقاشی حیوانات

8. طراحی ادامه اجزا صورت

مردمک چشم، ابروها و زبان را مانند تصویر بکشید. در این مرحله سعی کنید تا حد امکان جزییات بیشتری را با حوصله کافی به نقاشی اضافه کنید.

چشم های شیر

9. رسم دم

دم را در انتهای بدن بکشید. سعی کنید این قسمت از بدن شیر کمی پیچ‌و‌خم داشته باشد.

رسم دم شیر

10. رنگ‌آمیزی نقاشی شیر

حال وقت آن رسیده که نقاشی را به رنگ دلخواه درآورید. از تصویر پایین یا عکس شیر واقعی الگو گرفته و آن را رنگ‌آمیزی کنید.

نقاشی سلطان جنگل

با همین روش‌های ساده می‌توانید شیری دوست داشتنی و فانتزی برای کودکتان طراحی کنید. اگر از کشیدن نقاشی حیوانات لذت می‌برید، نقاشی زنبور هم می‌تواند شما را سر ذوق بیاورد.

پرسش‌های متداول نقاشی شیر

آموزش نقاشی شیر مناسب چه رنج سنی است؟
3 تا 10 سال
برای کشیدن نقاشی شیر به چه ابزاری نیاز داریم؟
مداد سیاه، پاک‌‌کن، مداد رنگی و چند عدد برگه نقاشی
آیا می‌توان برای کشیدن نقاشی شیر به جای مداد سیاه و مدادرنگی از پاستل یا آبرنگ استفاده کرد؟
بله، فقط توجه داشته باشید که اگر از پاستل یا آبرنگ استفاده کنید، امکان پاک کردن خطوط نقاشی و اصلاح آن‌ها وجود ندارد.
اشتراک گذاری:

نظر خود را در مورد متن بالا ثبت کنید