اگر اهل تماشای کارتون و انیمیشن باشید، به‌احتمال زیاد با شخصیت الاف، یک آدم‌برفی در انیمیشن Frozen، آشنایی دارید. این کارتون را استودیوی والت دیزنی، یکی از مشهورترین سازندگان انیمیشن دنیا، ساخته است. شخصیت الاف میان کودکان محبوببت زیادی دارد. شاید تابه‌حال شما نیز قصد کشیدن نقاشی الاف را داشتید، اما راهی برای ترسیم آن پیدا نکرده‌اید. در این مطلب از کاغذرنگی به‌شما آموزش می‌دهیم که چگونه تصویر الاف را نقاشی کنید.

آموزش اول؛ مراحل کشیدن نقاشی الاف

از آنجا که خیلی از پدران و مادران نقاش‌های ماهری نیستند، مراحل نقاشی الاف را قدم به قدم آموزش داده‌ایم، تا برای طراحی آن مشکلی نداشته باشید.

1. بدن الاف را با سه شکل بکشید

سه شکل سنگ‌مانند بکشید که نمایان‌گر بدن الاف باشد. در کشیدن ابعاد هریک از این اشکال دقت کافی داشته باشید تا اندازه‌ها به هم نریزد. خطوط سر، بدن و صورت او را به‌صورت خط‌های الگو رسم کنید. (مانند تصویر)

نقاشی الاف

2. سر الاف را کامل کنید

شروع به کشیدن سر الاف کنید و شکل کلی بینی را نیز بکشید. شما همچنین باید چهره غم‌انگیز او را در فرم صورتش نشان دهید. البته اگر می‌خواهید یک الاف خندان داشته باشید، می‌توانید خطوط خمیده لب را به سمت بالا بکشید.

نقاشی الاف

3. صورت نقای نقاشی الاف را کامل کنید

تارهای موی الاف را اضافه کنید. سپس چشم‌هایش را مانند دو تکه سنگ بکشید. دندا‌ن‌های او را کشیده و پس از آن خطوط روی بینی را با ظرافت اضافه کنید. هرچه در کشیدن جزییات صورت الاف بیشتر حوصله به خرج دهید، نقاشی نهایی زیباتر خواهد شد.

نقاشی الاف

4. طراحی بدن الاف را شروع کنید

خطوط بدن الاف را پررنگ کنید. بازوها و دستانش را مانند تصویر بکشید تا فرم کلی بدن و دستانش مشخص شود. ما در این نقاشی دست‌های الاف را کاملا باریک و ساده کشیده‌ایم. شاید شما بخواهید بیشتر هنرنمایی کنید!

نقاشی الاف

5. بدن الاف را کامل کنید

خط‌های قسمت پایینی بدن الاف را نیز پررنگ کنید؛ سپس دکمه‌های روی پیراهن او را بکشید. تا همین مرحله بخش اصلی نقاشی الاف کامل شده است و جزییات هم به خوبی در آن مشخص است.

نقاشی الاف

6. خطوط اضافه را پاک کنید

خطوط الگوی کم‌رنگ را پاک کنید. این خطوط از ترسیم طرح اولیه باقی مانده بود. حین پاک کردن آن‌ها احتیاط کنید شکل اصلی را خراب نکنید. کشیدن نقاشی الاف تمام شد! اکنون زمان رنگ‌آمیزی نقاشی رسیده است.

نقاشی الاف

آموزش دوم؛ مراحل کشیدن نقاشی اولاف

کشیدن نقاشی اولاف چندان کار پیچیده‌ای نیست و با ترسیم چند دایره شکل نهایی این نقاشی آماده می‌شود. اگر کودک‌تان به کشیدن نقاشی آدم برفی علاقه دارد، این آموزش ساده و زیبا را برای او بکشید.

1. بدن اولاف را ترسیم کنید

ابتدا برای ترسیم این نقاشی، باید دو شکل دایره‌ای که پایین و وسط بدن آدم‌برفی است را بکشید. برای اینکه نقاشی به شکل الاف واقعی جلوه کند، دایره‌ها را کمی صاف بکشید؛ انگار که این قسمت‌ها تحت وزن خودشان له شده‌اند.

آموزش نقاشی اولاف

2. سر نقاشی آدم برفی را بکشید

در این مرحله باید اولین قسمت از سر نقاشی آدم برفی را بکشید. قسمت زیرین سر اولاف را از روی دایره کوچک‌تر با ترسیم یک شکل گلدانی‌شکل آغاز کنید.

مراحل کشیدن نقاشی اولاف

3. سر و خط خنده نقاشی الاف را ترسیم کنید

برای تکمیل کردن سر نقاشی آدم برفی با یک خط منحنی فضای باز را ببندید، به همین سادگی. چهره اولاف با خنده‌های دلبرانه‌اش از جذابیت‌های این نقاشی به حساب می‌آید، پس شما هم مثل تصویر یک طرح گلدانی‌شکل و خط منحنی برای لبخند این نقاشی دوست‌داشتنی بکشید.

چگونه نقاشی اولاف بکشیم؟

4. دماغ و چشم‌های اولاف را اضافه کنید

اکنون نقاشی بامزه شما به یک دماغ هویجی و دو چشم گرد نیاز دارد. کشیدن چشم‌ها کار آسانی است، فقط ترسیم آن‌ها را تروتمیز انجام دهید. حال دماغ هویجی اولاف را باید طوری بکشید که شکل آن طبیعی نشان داده شود؛ یعنی می‌توانید دماغ نارنجی‌رنگ این آدم برفی را کمی برآمده بکشید، چون سطح هویج صاف نیست.

نقاشی اولاف

5. جزئیات چشم و دست‌ها را کامل کنید

درست وسط چشم‌های نقاشی آدم برفی الاف دو مردمک بزرگ کشیده و به خوبی با مداد سیاه آن‌ها را پر کنید. برای پایان دادن به کار چشم‌های این آدم برفی بالای چشم‌ها، دو پلک ضخیم به رنگ سیاه بکشید. اکنون سراغ بازوهای اولاف بروید، باتوجه به اینکه دست‌های اولاف چوبی هستند، باید دست‌های او را برآمده و شکسته بکشید.

 

Amozesh Naghashi Olaf (5)
Amozesh Naghashi Olaf (6)
Amozesh Naghashi Olaf (7)

6. پاهای نقاشی الاف را بکشید

بدون شک این مرحله آسان‌ترین کاری است که باید انجام دهید. پاهای آدم برفی را شکل دو نیم دایره بکشید. توجه داشته باشید، برای زیباتر نشان دادن پاهای آدم برفی، باید شکل آن‌ها با منحنی (قوس‌دار) کشیده شود.

نقاشی اولاف در فروزن

7. جزئیات نهایی را به نقاشی اضافه کنید

اکنون چند شاخه بالای سر نقاشی بکشید؛ این شاخه‌های چوب حکم موهای اولاف را دارد. در آخرین قدم از کشیدن این نقاشی دندان‌های نسبتا بزرگ الاف را بکشید. شکل دندان‌ها شبیه یک مستطیل است، ولی کنج‌های آن را قوس‌دار ترسیم کنید تا حالت طبیعی خودشان را داشته باشند.

نقاشی الاف آسان

 

8. نقاشی الاف را رنگ‌آمیزی کنید و تمام!

کشیدن دو ابرو را با مداد مشکی به صورت آدم برفی اضافه کنید. در نظر داشته باشید، شکل ابروها مهم است، چون فرم چهره را مشخص می‌کند؛ مثلا اگر نقطه تلاقی ابروها رو به پایین باشد، حالت چهره خشمگین و اگر رو به بالا باشد، چهره آدم برفی معصومانه نشان داده می‌شود.

شکی نداریم که این مرحله، قسمت موردعلاقه هر کودکی است. پس مدادرنگی‌ها را در اختیارشان بگذارید. ابتدا سه دکمه که شکل آن‌ها شبیه شش‌ضلعی است، ترسیم کنید. درواقعیت این شش‌ضلعی‌ها دکمه یا ذغال هستند. در قدم بعدی دست‌ها و موهای اولاف را با مدادرنگی قهوه‌ای تیره رنگ‌آمیزی کنید. در آخر نقاشی آدم برفی را با رنگ کردن دماغ با مدادرنگی نارنجی به پایان برسانید.

آموزش نقاشی الاف فانتزی

به‌طور معمول کودکان علاقه زیادی به تماشای کارتون دارند. به‌طور حتم شما با کشیدن شخصیت الاف، فرزندتان را تا حد زیادی خوشحال می‌کنید. البته اگر فرزندتان عاشق نقاشی است، نقاشی موش کودکانه هم می‌تواند او را سر ذوق آورد. نظر خود را درباره این مطلب در بخش نظرات با کاغذرنگی به‌ اشتراک بگذارید.

سوالات کاربران از سراسر وب درباره آموزش نقاشی الاف

آموزش نقاشی الاف مناسب چه رنج سنی است؟

3 تا 10 سال

برای کشیدن نقاشی الاف به چه ابزاری نیاز داریم؟

مداد سیاه، پاک‌‌کن، مداد رنگی و چند عدد برگه نقاشی

آیا می‌توان برای کشیدن نقاشی الاف به جای مداد سیاه و مدادرنگی از پاستل یا آبرنگ استفاده کرد؟

بله، فقط توجه داشته باشید که اگر از پاستل یا آبرنگ استفاده کنید، امکان پاک کردن خطوط نقاشی و اصلاح آن‌ها وجود ندارد.