اگر اهل تماشای کارتون و انیمیشن باشید، به‌احتمال زیاد با شخصیت الاف، یک آدم‌برفی در انیمیشن Frozen، آشنایی دارید. این کارتون را استودیوی والت دیزنی، یکی از مشهورترین سازندگان انیمیشن دنیا، ساخته است. شخصیت الاف میان کودکان محبوببت زیادی دارد. شاید تابه‌حال شما نیز قصد کشیدن نقاشی الاف را داشتید، اما راهی برای ترسیم آن پیدا نکرده‌اید. در این مطلب از کاغذرنگی به‌شما آموزش می‌دهیم که چگونه تصویر الاف را نقاشی کنید.

مراحل نقاشی الاف

از آنجا که خیلی از پدران و مادران نقاش‌های ماهری نیستند، مراحل نقاشی الاف را قدم به قدم آموزش داده‌ایم، تا برای طراحی آن مشکلی نداشته باشید.

1. بدن الاف را با سه شکل بکشید

سه شکل سنگ‌مانند بکشید که نمایان‌گر بدن الاف باشد. در کشیدن ابعاد هریک از این اشکال دقت کافی داشته باشید تا اندازه‌ها به هم نریزد. خطوط سر، بدن و صورت او را به‌صورت خط‌های الگو رسم کنید. (مانند تصویر)

نقاشی الاف

2. سر الاف را کامل کنید

شروع به کشیدن سر الاف کنید و شکل کلی بینی را نیز بکشید. شما همچنین باید چهره غم‌انگیز او را در فرم صورتش نشان دهید. البته اگر می‌خواهید یک الاف خندان داشته باشید، می‌توانید خطوط خمیده لب را به سمت بالا بکشید.

نقاشی الاف

3. صورت نقای الاف را کامل کنید

تارهای موی الاف را اضافه کنید. سپس چشم‌هایش را مانند دو تکه سنگ بکشید. دندا‌ن‌های او را کشیده و پس از آن خطوط روی بینی را با ظرافت اضافه کنید. هرچه در کشیدن جزییات صورت الاف بیشتر حوصله به خرج دهید، نقاشی نهایی زیباتر خواهد شد.

نقاشی الاف

4. طراحی بدن الاف را شروع کنید

خطوط بدن الاف را پررنگ کنید. بازوها و دستانش را مانند تصویر بکشید تا فرم کلی بدن و دستانش مشخص شود. ما در این نقاشی دست‌های الاف را کاملا باریک و ساده کشیده‌ایم. شاید شما بخواهید بیشتر هنرنمایی کنید!

نقاشی الاف

5. بدن الاف را کامل کنید

خط‌های قسمت پایینی بدن الاف را نیز پررنگ کنید؛ سپس دکمه‌های روی پیراهن او را بکشید. تا همین مرحله بخش اصلی نقاشی الاف کامل شده است و جزییات هم به خوبی در آن مشخص است.

نقاشی الاف

6. خطوط اضافه را پاک کنید

خطوط الگوی کم‌رنگ را پاک کنید. این خطوط از ترسیم طرح اولیه باقی مانده بود. حین پاک کردن آن‌ها احتیاط کنید شکل اصلی را خراب نکنید. کشیدن الاف تمام شد! اکنون زمان رنگ‌آمیزی نقاشی رسیده است.

نقاشی الاف

به‌طور معمول کودکان علاقه زیادی به تماشای کارتون دارند. به‌طور حتم شما با کشیدن شخصیت الاف، فرزندتان را تا حد زیادی خوشحال می‌کنید. البته اگر فرزندتان عاشق نقاشی است، نقاشی موش کودکانه هم می‌تواند او را سر ذوق آورد. نظر خود را درباره این مطلب در بخش نظرات با کاغذرنگی به‌اشتراک بگذارید.

سوالات کاربران از سراسر وب درباره آموزش نقاشی الاف

آموزش نقاشی الاف مناسب چه رنج سنی است؟

3 تا 10 سال

برای کشیدن نقاشی الاف به چه ابزاری نیاز داریم؟

مداد سیاه، پاک‌‌کن، مداد رنگی و چند عدد برگه نقاشی

آیا می‌توان برای کشیدن نقاشی الاف به جای مداد سیاه و مدادرنگی از پاستل یا آبرنگ استفاده کرد؟

بله، فقط توجه داشته باشید که اگر از پاستل یا آبرنگ استفاده کنید، امکان پاک کردن خطوط نقاشی و اصلاح آن‌ها وجود ندارد.