خلاصه مطلب

لک لک یکی از عجیب‌ترین پرنده‌های جهان است. با این که این پرنده بسیار عجیب است، اما کودکان دوستش دارند. به دلیل این که کودکان علاقه زیادی به نقاشی کشیدن دارند، نقاشی لک لک، بهترین انتخاب برای کودک شما است. کاغذ رنگی نقاشی لک لک را به بهترین شکل و خیلی ساده برای شما توضیح داده است. پس با کاغذ رنگی در این مطلب همراه باشید.

بسیاری از بچه‌ها به یادگیری و رسم موجودات و اجسام مختلف به ویژه پرندگان مثل نقاشی خروس کودکانه علاقه دارند. در این مطلب یک روش مرحله‌به‌مرحله از نقاشی لک لک را برای شما شرح خواهیم داد. اگر می‌خواهید با یادگیری این نقاشی، آن را برای کودکتان ترسیم کنید، با کاغذ رنگی همراه شوید.

ویدئوی آموزش نقاشی لک لک

قبل از اینکه مراحل کشیدن این نقاشی را ببینید، می‌توانید آموزش ویدئویی آن را تماشا کنید.

مراحل کشیدن نقاشی لک لک کودکانه

در ترسیم این نقاشی کودکانه کافی است مثل نقاشی پرنده ساده مراحل زیر را یکی پس از دیگری طی کنید. در هر مرحله خطوط قرمز مراحل جدید را نشان می‌دهند.

1. کشیدن سر برای شروع نقاشی لک لک

برای کشیدن سر باید ابتدا یک خط منحنی مانند حرف C انگلیسی بکشید و داخل آن نیز یک خط منحنی مانند تصویر رسم کنید. این خطوط منحنی ساده اولین قدم برای کشیدن سر لک لک هستند.

نقاشی لک لک

2. کشیدن منقار

برخلاف نقاشی پرنده کودکانه لک‌لک‌ها منقاری بلند و نازک دارند. برای رسم آن باید یک مثلث بلند کشیده و وسط آن را با خط به دو قسمت تقسیم کنید. سپس انتهای منقار را با استفاده از یک خط به سر وصل کنید. نوک بلند و باریک نقاشی لک لک به همین سادگی رسم شد.

نقاشی لک لک

3. کشیدن گردن لک لک

برای کشیدن گردن مثل نقاشی اسب کودکانه باید از دو طرف سر، دو خط منحنی بکشید. این پرندگان گردن بلندی دارند، پس خط‌ها باید طولانی باشند. اما حواستان باشد گردن را بیش از حد بلند در نظر نگیرید که تناسب بخش‌های مختلف نقاشی به هم بریزد.

نقاشی لک لک

4. رسم بدن نقاشی لک لک

در این مرحله برای طراحی و تکمیل نقاشی لک‌ لک باید بدن آن را بکشید. برای این کار لازم است دو خط از گردن رسم کنید. توجه داشته باشید که خط بالایی باید بلندتر باشد. با کشیدن خطوطی که مانند پرانتز هستند، حجم کلی بدن این پرنده زیبا کامل خواهد شد.

نقاشی لک لک

5. طراحی بال پرنده

برای طبیعی‌تر شدن شکل ظاهری این نقاشی، باید برای لک‌لک کودکانه یک بال هم بکشید. بال این پرنده بزرگ است و باید بخش زیادی از بدن آن را بپوشاند. برای کشیدن بال باید یک خط منحنی بکشید و روی بخش پایینی دو خط رسم کنید. مطابق تصویر زیر پیش بروید تا نقاشی با همه جزییات کامل شود.

نقاشی لک لک

6. رسم قسمت ابتدایی پا

در قسمت پایینی بدن لک‌لک یک نیم دایره برای ابتدای پا بکشید. این منحنی قسمت بالایی پای پرنده است، اما پای دیگر آن پشت بدن پنهان می‌شود و نیازی به ترسیم آن نیست.

نقاشی لک لک

7. طراحی پا در نقاشی کودکانه لک‌لک

این پرنده پاهای نازک و  بلندی هم دارد. برای کشیدن پاها از تصویر الگو بگیرید. دو خط باریک و موازی هم می‌تواند پای جلویی را کامل کنید. برای پای عقبی نیازی به کشبدن یک طرح کامل نیست، چراکه پای عقبی پشت بدن لک‌لک قرار می‌گیرد.

تصویر پرندگان

8. کشیدن پای دیگر

لک‌لک‌ها موقع ایستادن یکی از پاهای خود را خم کرده و بالا می‌برند. پس اگر می‌خواهید نقاشی طبیعی‌تر به‌نظر برسد پای عقبی لک‌لک را به‌صورت خم شده رسم کنید.

نقاشی کودکانه

9. مرحله پایانی نقاشی لک لک

در این مرحله باید یک دایره روی سر این پرنده برای چشم آن بکشید. با طی این مراحل توانستید یک لک‌لک کودکانه اما کامل و با همه جزییات رسم کنید. حال می‌توانید آن را به‌صورت دلخواه با همراهی فرزندتان مثل نقاشی زنبورعسل ساده رنگ‌آمیزی کنید.

تصویر پرندگان

اگر فرزندتان خواست نقاشی را با رنگ‌های غیرواقعی و غیرمرسوم رنگ‌آمیزی کند، مانع او نشوید. چراکه در این حالت خلاقیت او را سرکوب کرده‌اید. همچنین شما می‌توانید با کشیدن نقاشی ماهی آسان این طراحی را زیباتر کنید.

همچنین اگر به نقاشی‌ حیوانات علاقه دارید، پیشنهاد می‌کنیم به مطلب آموزش نقاشی اسب کودکانه با ظاهر فانتزی سری بزنید و طراحی اسب را هم بیاموزید.

پرسش‌های متداول درباره نقاشی لک‌لک کودکانه

آموزش نقاشی لک لک مناسب چه رده سنی است؟
این نقاشی برای کودکان 4 سال به بالاست.
برای کشیدن نقاشی لک لک به چه ابزاری نیاز دارید؟
داشتن مداد سیاه، پاک‌‌کن، مداد رنگی و چند عدد برگه نقاشی کافی است.
آیا می‌توان برای کشیدن نقاشی لک لک به جای مداد سیاه و مدادرنگی از پاستل یا آبرنگ استفاده کرد؟
بله، فقط توجه داشته باشید که اگر از پاستل یا آبرنگ استفاده کنید، امکان پاک کردن خطوط نقاشی و اصلاح آن‌ها وجود ندارد.
اشتراک گذاری: