خلاصه مطلب

نقاشی کشیدن یکی از بهترین جذابترین کارهای دنیاست که برای کودکان هم جذاب است. هر خانواده‌ای می‌تواند با آموزش نقاشی به فرزندش هم خلاقیت را در او نهادینه کند و هم مسائل آموزشی مثل حیوانات و میوه‌ها را به آن‌ها آموزش دهند. در این مطلب نقاشی سگ را به چند روش مختلف آموزش داده‌ایم که با مشاهده آن حتما عاشقش می‌شوید.

کودکان به حیوانات به ویژه سگ‌ها علاقه زیادی دارند. این حیوانات محبوب هم در انیمیشن و کارتون‌ها و هم در دنیای واقعی جای خود را در دل کودکان باز کرده‌اند. به همین دلیل خیلی از خردسالان از والدینشان می‌خواهند برای آن‌ها نقاشی حیوانات مختلف مثل نقاشی سگ یا نقاشی روباه کودکانه را بکشند.

اگر فرزند شما هم از همین کودکان است، بهتر است تا پایان این آموزش کاغذ رنگی همراه ما باشید تا آموزش نقاشی سگ کودکانه را یاد بگیرید و بتوانید آن را برای فرزندتان طراحی کنید.

ویدئوی روش اول آموزش نقاشی سگ

قبل از اینکه مراحل کشیدن نقاشی کودکانه سگ را ببینید، می‌توانید مثل نقاشی میمون فانتزی آموزش ویدئویی آن را تماشا کنید.

آموزش اول نقاشی سگ آسان

برای کشیدنعکس نقاشی سگ طراحی‌های مختلفی وجود دارد؛ اما در این آموزش نقاشی سگ را به یکی از ساده‌ترین و کودکانه‌ترین شکل‌های ممکن کشیده‌ایم تا کودکان هم بتوانند نقاشی ساده سگ را بکشند و از ظاهر آن خوششان بیاید.

در هر مرحله خطوطی که با رنگ قرمز کشبده شده‌اند مرحله جدید را نشان می‌دهند و خطوط مشکی مراحل سابق هستند.

1. طراحی پوزه سگ

اولین قدم کشیدن پوزه سگ است. برای طراحی پوزه سگ کافی است یک بیضی ساده رسم کنید.

آموزش تصویری نقاشی سگ2. کشیدن سَر و بینی سگ

در مرحله دوم طنقاشی سگ کوچولو، سَر و بینی را تکمیل کنید. به‌صورت معکوس روی قسمت بالای پوزه حرف U انگلیسی را رسم کنید تا سر سگ تکمیل شود. سپس برای کشیدن بینی سگ مثلثی را رسم و ضلع‌های مثلث را گرد کنید تا بینی طراحی شود.

کشیدن سر و بینی در نقاشی سگ

3. نقاشی گوش‌های سگ

بعد از کشیدن سَر و بینی مثل نقاشی ببر کودکانه نوبت به ترسیم گوش‌ها در نقاشی سگ ساده می‌رسد. کشیدن گوش‌های سگ اغلب به صورت افتاده زیباتر است و ظاهر سگ را دوستانه‌تر می‌کند. دو خط منحنی شکل در چپ  راست، از سَر به پوزه وصل کنید تا گوش‌ها طراحی شوند.

کشیدن گوش ها در نقاشی سگ کودکانه

4. طراحی صورت و پاهای جلو سگ

در مرحله چهارم از آموزش تصویری نقاشی سگ آسان برای تکمیل صورت نیاز به طراحی چشم، ابرو و دهان دارید. دو دایره برای چشم‌های سگ طراحی و با مدادرنگی رنگ کنید. دو خط قوس‌دار به شکل پرانتز بالای چشم‌ها رسم کنید تا ابروهای نقاشی سگ بامزه هم کشیده شوند.

برای کشیدن دهان خطی صاف از پوزه به سمت پایین بکشید و همانند شکل زیر دو خط منحنی به خط صاف اضافه کنید تا دهان سگ تکمیل گردد. دو پای جلوی سگ را نیز با استفاده از خطوط صاف و منحنی طراحی کنید.

کشیدن پاهادر نقاشی سگ ساده

5. نقاشی بدن سگ

مانند شکل زیر برای کشیدن بدن سگ خطی را از کنار گوش و پوزه سگ شروع کنید و از پشت پاها بکشید تا به کنار گوش بعدی برسید. در نظر داشته باشید بدن سگ را طوری بکشید که خطوط مربوط به بدن از روی پاها عبور نکند.

کشیدن بدن در نقاشی سگ

6. نقاشی پاهای عقب و دُم سگ

بعد از کشیدن پاهای جلو نوبت به کشیدن پاهای عقب می‌رسد. برای کشیدن پاهای عقب دو نیم‌دایره پشت بدن سگ رسم کنید. دُم را با خطوط منحنی پشت سگ و نزدیک به پای سمت راست طراحی کنید.

کشیدن دم در نقاشی سگ

7. رنگ‌آمیزی سگ

تا این مرحله آموزش تصویری نقاشی سگ آسان به پایان رسید. فقط سگ طراحی شده نیاز به رنگ‌آمیزی دارد. به سلیقه خودتان و با استفاده از رنگ‌های مورد علاقه رنگ‌آمیزی را انجام دهید.

اگر فرزندتان برای رنگ‌آمیزی سگ از رنگ‌های غیرمعمول مانند بنفش یا آبی استفاده کرد، او را منع نکنید؛ چراکه این نوع رنگ‌آمیزی می‌تواند باعث رشد خلاقیت کودکتان شود.

رنگ آمیزی سگ در نقاشی سگ کودکانه

با توجه به اینکه بچه‌ها از نقاشی حیوانات لذت می‌برند، شما می‌توانید برای سرگرمی کودک‌تان از آموزش نقاشی پرنده کودکانه هم ایده بگیرید.

آموزش دوم از نقاشی سگ کودکانه

با آموزش چندین نقاشی می‌توانید تنوع در نژادها، رنگ‌ها و شکل سگ‌ها را در قالب نقاشی سگ به فرزندتان معرفی کنید. مطمئن هستیم، کودک از این آموزش همانند نقاشی اسب تک شاخ خوشش می‌آید. برای کشیدن این نقاشی دوست‌داشتی مانند آموزش اول به یک کاغذ سفید، مداد سیاه، پاک‌کن و مدادرنگی (قهوه‌ای روشن، قرمز و زرد ) نیاز دارید.

1. ترسیم سه دایره

کار طراحی سگ را با کشیدن سه دایره شروع کنید. دایره اول، سر و دایره دوم و سوم (کوچک‌ترین دایره) بدن سگ هستند. دقت کنید، همان‌طور که بدن یک سگ واقعی برجستگی دارد، دایره‌ها باید کمی شکسته باشند و نیازی به گرد بودن آن‌ها نیست.

مراحل کشیدن نقاشی سگ

بهتر است رسم دایره‌ها را در چند قدم انجام دهید و یک‌باره دایره‌ها را نکشید.

2. وصل کردن دایره‌ها به یکدیگر

برای اینکه شکل اولیه این سگ بامزه را ببینید، باید سه دایره را به هم وصل کنید. توجه داشته باشید، خطوط کشیده شده باید حالت منحنی مایل به داخل (طرف سر و شکم) باشند.

کشیدن پوزه  و دم در نقاشی سگ

3. کشیدن پوزه و دم نقاشی سگ آسان و کودکانه

نقاشی سگ کودکانه شما هم مثل هر نقاشی دیگر با ترسیم پوزه و دم جان می‌گیرد. کشیدن طرح پوزه و دم کار سختی نیست، انگار که دو مثلث قوس‌دار می‌کشید. دقت کنید، قوس هر دو مثلث باید به طرف بالا باشد. با کشدن همین بخش به سادگی می‌توانید کلیات بدن سگ را تکمیل کنید.

آموزش کشیدن سگ حرفه ای

4. رسم پاها و دماغ طراحی سگ

روی پوزه نقاشی سگ، یک دایره توپر کشیده و کار پوزه را به این شکل تمام کنید. برای ترسیم پاها، ابتدا یک خط به عنوان خط فرضی زمین بکشید، برای طبیعی جلوه دادن آن کمی با انگشت‌تان خط را محو کنید؛ این کار به شما کمک می‌کند، طول پاهای نقاشی سگ را یکسان رسم کنید.

کشیدن پاها و دم در نقاشی سگ

5. کشیدن گوش

کشیدن گوش نقاشی سگ کار دشواری است و برای آسان‌تر شدن کار شما، رسم گوش را در دو مرحله توضیح داده‌ایم. دایره را طوری بکشید که تقریبا 1/3 دایره‌ گوش در قسمت سر قرار بگیرد. سپس با نوک پاک‌کن خطوط اضافی که مربوط به سر بود را پاک کنید.

کشیدن گوش ها در نقاشی سگ

6. اضافه کردن چشم و خط لبخند

ابتدا برای گوش دوم یک نیم دایره اضافه کنید. سپس برای کامل کردن گوش اول یک مثلث، پایین دایره رسم کرده که از گوشه دایره خارج می‌شود. در قدم بعدی برای اینکه حالت گوش طراحی سگ طبیعی نشان داده شود، یک خط کوتاه در بالای دایره اضافه کنید.

کشیدن صورت در نقاشی سگ

در آخر سراغ کامل کردن جزئیات چشم و دهان سگ بروید. یک دایره توخالی (چشم سگ) کشیده و برای رسم لبخند یک خط منحنی را به طرف سر سگ قوس داده و قسمت باقی مانده از پوزه را با مداد کمی قوس دهید.

7. پاک کردن خطوط اضافی

اکنون پاک‌کن را در دست‌تان بگیرید و با حوصله و دقت مانند تصویر هر چه دایره و خطوط اضافی است را پاک کنید. حال با اضافه کردن سیبیل، ابرو و قلاده گردن کار نقاشی سگ آسان را به پایان برسانید.

کشیدن چشم و دهان در نقاشی سگ

مرحله آخر؛ رنگ‌آمیزی نقاشی سگ

به قسمت جذاب نقاشی سگ رسیدیم، با مداد رنگی این سگ کوچولو  را رنگ‌آمیزی کنید تا از کشیدن این نقاشی، کودک‌تان به هیجان و شوق آید. همچنین می‌توانید نقاشی میمون را به آسانی برای کودک‌تان آموزش دهید و او را با دیگر حیوانات آشنا کنید.

رنگ آمیزی نقاشی سگ کودکانه

تبریک می‌گوییم شما به‌آسانی توانستید تنها با چند قدم، نقاشی زیبایی از سگ بکشید و با این آموزش شیرین کودک‌تان را با دنیای نقاشی‌های رنگی و حیوان سگ آشنا کنید. بعد از اینکه کار نقاشی سگ آسان و کودکانه به پایان رسید از کودک بخواهید به کمک دو آموزش گفته شده نقاشی سگ را بکشد. اگر ترتیب مراحل را از یاد برد، بدون سرزنش کردن او، بار دیگر به کودک آموزش دهید.

پرسش‌های متداول نقاشی سگ آسان و کودکانه

آموزش نقاشی سگ مناسب چه رنج سنی است؟
4 سال به بالا
برای کشیدن نقاشی سگ به چه ابزاری نیاز داریم؟
مداد سیاه، پاک‌‌کن، مداد رنگی و چند عدد برگه نقاشی
آیا می‌توان برای کشیدن نقاشی سگ به جای مداد سیاه و مدادرنگی از پاستل یا آبرنگ استفاده کرد؟
بله، فقط توجه داشته باشید که اگر از پاستل یا آبرنگ استفاده کنید، امکان پاک کردن خطوط نقاشی و اصلاح آن‌ها وجود ندارد.
اشتراک گذاری: