کودکان به حیوانات به ویژه سگ‌ها علاقه زیادی دارند. این حیوانات محبوب هم در انیمیشن و کارتون‌ها و هم در دنیای واقعی جای خود را در دل کودکان باز کرده‌اند. به همین دلیل خیلی از خردسالان از والدینشان می‌خواهند برای آن‌ها نقاشی سگ بکشند. اگر فرزند شما هم از همین کودکان است، بهتر است تا پایان این آموزش کاغذ رنگی همراه ما باشید تا آموزش نقاشی سگ کودکانه را یاد بگیرید و بتوانید آن را برای فرزندتان طراحی کنید.

آموزش نقاشی سگ

برای کشیدن سگ طراحی‌های مختلفی وجود دارد؛ اما در این آموزش نقاشی سگ را به یکی از ساده‌ترین و کودکانه‌ترین شکل‌های ممکن کشیده‌ایم تا کودکان هم بتوانند آن را بکشند و از ظاهر آن خوششان بیاید.

در هر مرحله خطوطی که با رنگ قرمز کشبده شده‌اند مرحله جدید را نشان می‌دهند و خطوط مشکی مراحل سابق هستند.

1. طراحی پوزه سگ

اولین قدم کشیدن پوزه سگ است. برای کشیدن پوزه سگ کافی است یک بیضی ساده رسم کنید.

آموزش تصویری نقاشی سگ

2. کشیدن سَر و بینی سگ

در مرحله دوم طراحی سَر و بینی را انجام دهید. به صورت معکوس روی قسمت بالای پوزه حرف U انگلیسی را رسم کنید تا سر سگ تکمیل شود. سپس برای کشیدن بینی سگ مثلثی را رسم و ضلع‌های مثلث را گرد کنید تا بینی طراحی شود.

آموزش تصویری نقاشی سگ

3. نقاشی گوش‌های سگ

بعد از کشیدن سَر و بینی نوبت به ترسیم گوش‌ها می‌رسد. کشیدن گوش‌های سگ اغلب به صورت افتاده زیباتر است و ظاهر سگ را دوستانه‌تر می‌کند. دو خط منحنی شکل در چپ  راست، از سَر به پوزه وصل کنید تا گوش‌ها طراحی شوند.

آموزش تصویری نقاشی سگ

4. طراحی صورت و پاهای جلو سگ

در مرحله چهارم از آموزش تصویری نقاشی سگ برای تکمیل صورت نیاز به طراحی چشم، ابرو و دهان دارید. دو دایره برای چشم‌های سگ طراحی و با مدادرنگی رنگ کنید. دو خط قوس‌دار به شکل پرانتز بالای چشم‌ها رسم کنید تا ابروها نیز طراحی شوند.

برای کشیدن دهان خطی صاف از پوزه به سمت پایین بکشید و همانند شکل زیر دو خط منحنی به خط صاف اضافه کنید تا دهان سگ تکمیل گردد. دو پای جلوی سگ را نیز با استفاده از خطوط صاف و منحنی طراحی کنید.

آموزش تصویری نقاشی سگ

5. کشیدن بدن سگ

مانند شکل زیر برای کشیدن بدن سگ خطی را از کنار گوش و پوزه سگ شروع کنید و از پشت پاها بکشید تا به کنار گوش بعدی برسید. در نظر داشته باشید بدن سگ را طوری بکشید که خطوط مربوط به بدن از روی پاها عبور نکند.

آموزش تصویری نقاشی سگ

6. نقاشی پاهای عقب و دُم سگ

بعد از کشیدن پاهای جلو نوبت به کشیدن پاهای عقب می‌رسد. برای کشیدن پاهای عقب دو نیم‌دایره پشت بدن سگ رسم کنید. دُم را با خطوط منحنی پشت سگ و نزدیک به پای سمت راست طراحی کنید.

آموزش تصویری نقاشی سگ

7. رنگ‌آمیزی سگ

تا این مرحله آموزش تصویری نقاشی سگ به پایان رسید. فقط سگ نقاشی شده نیاز به رنگ‌آمیزی دارد. به سلیقه خودتان و با استفاده از رنگ‌های مورد علاقه رنگ‌آمیزی را انجام دهید.

اگر فرزندتان برای رنگ‌آمیزی سگ از رنگ‌های غیرمعمول مانند بنفش یا آبی استفاده کرد، او را منع نکنید؛ چراکه این نوع رنگ‌آمیزی می‌تواند باعث رشد خلاقیت کودکتان شود.

آموزش تصویری نقاشی سگ

با توجه به اینکه بچه‌ها از نقاشی حیوانات لذت می‌برند، شما می‌توانید برای سرگرمی کودک‌تان از آموزش نقاشی پرنده کودکانه هم ایده بگیرید.

آموزش نقاشی سگ مناسب چه رنج سنی است؟

4 سال به بالا

برای کشیدن نقاشی سگ به چه ابزاری نیاز داریم؟

مداد سیاه، پاک‌‌کن، مداد رنگی و چند عدد برگه نقاشی

آیا می‌توان برای کشیدن نقاشی سگ به جای مداد سیاه و مدادرنگی از پاستل یا آبرنگ استفاده کرد؟

بله، فقط توجه داشته باشید که اگر از پاستل یا آبرنگ استفاده کنید، امکان پاک کردن خطوط نقاشی و اصلاح آن‌ها وجود ندارد.