خلاصه مطلب

ایده رسم پرنده‌ها و حیوانات روی کاغذ هر موجودی که باشد جذاب و آموزنده است. در این مطلب نقاشی طاووس مخصوص کودکان را آموزش داده‌ایم که حیوان زیبا و مغرور طبیعت است.

اگر بچه‌های شما هم برای کشیدن و نقاشی حیوانات با چالش روبه‌رو هستند، پیشنهاد می‌کنم با کاغذرنگی همراه باشند. با ۹ مرحله کوتاه و لذت‌بخش، یک نقاشی طاووس زیبا را به شما آموزش داده‌ایم. نقاشی پرنده بزرگ برای همه یک نقاشی لذت‌بخش و هیجان‌انگیز است.

شما و کودکانتان می‌توانید این نقاشی طاووس را با رنگ‌های دلخواه رنگ‌آمیزی کرده و آن را به یک طاووس منحصربه‌فرد تبدیل کنید.

ویدئوی آموزش نقاشی طاووس

قبل از اینکه مراحل کشیدن این نقاشی را ببینید، می‌توانید مثل نقاشی یونیکورن آموزش ویدئویی آن را تماشا کنید.

مراحل تصویری نقاشی طاووس

مثل نقاشی جغد کودکانه کار نقاشی را با قدم‌های کوچک شروع کنید و همه خطوط با مداد بکشید تا هرجا اشتباهی پیش‌آمد فوری آن را درست کنید.

نقاشی طاووس

یادتان باشد بچه‌ها با کمی تلاش و آزمون‌وخطا و چاشنی اشتیاق می‌توانند بهترین نقاشی طاووس را روی کاغذ بکشند. در همراهی و تشویق آن‌ها صبور باشید تا نتیجه کار شما را شگفت‌زده کند.

۱. سر کوچک طاووس

یک دایره برای سر طاووس و یک قطره زیر آن با کمی فاصله برای بدن، شروع نقاشی ماست. با یک خط منحنی یک‌ طرف سر را به بدن وصل کنید تا از این مرحله بگذرید.

نقاشی طاووس

۲. تکمیل گردن حیوان

گردن را با یک خط منحنی دیگر کامل کنید. یک بیضی کج برای قسمت پایین بدن بکشید؛ طوری ‌که کمی بیشتر از نصف بیضی داخل قطره باشد.

نقاشی طاووس

۳. نوک و بال نقاشی طاووس

اول خط‌های اضافی تا این‌جای کار را پاک کنید تا نقاشی طاووس خلوت باشد. اگر همه چیز را درست جلو برده باشید، حالا شکل کلی بدن طاووس شبیه یک 2 انگلیسی شده ‌است.

نقاشی طاووس

در این مرحله باید بعد نوک و بال را بکشید. برای نقاشی منقار باید یک مثلث و یک مستطیل به‌هم‌چسبیده را رسم کنید تا این بخش هم تمام شود.

۴. رسم پاها و دم

دو مثلث خمیده برای بخش بالایی پاهای طاووس بکشید. یک نیم‌دایره برای پایه دم بی‌نظیر و خاص نقاشی طاووس طراحی کنید. این درواقع یک نیم‌دایره ساده است. بنابراین بی‌شک کودکتان از پس آن برمی‌آید.

نقاشی طاووس

۵. تکمیل پاهای نقاشی طاووس

بخش انتهایی پاها را به شکل دو خط صاف از قسمت بالای پای طاووس بکشید. به‌جای انگشت‌ها هم سه خط شکسته در جلو و یکی در پشت برای هر پا رسم کنید.

نقاشی طاووس

۶. تکمیل دم جذاب طاووس

قسمت اصلی دم برخلاف تصورتان یکی از ساده‌ترین بخش‌های این نقاشی محسوب‌ می‌شود. فقط باید شکل یک بادبزن یا پنکه را بکشید.

نقاشی طاووس

۷. تکمیل جزییات دم نقاشی طاووس

خط‌های اضافی تا این مرحله را پاک کنید تا ادامه کار راحت‌تر شود. داخل آن نیم‌دایره‌ای که به‌عنوان پایه دم طاووس کشیده‌ بودید، طرح پرهای بلند و کنارهم را اضافه کنید.

نقاشی طاووس

۸. تکمیل جزییات دیگر

حالا نوبت پرداختن به جزئیات و تکمیل نقاشی است. منحنی‌هایی در سراسر لبه شکل اصلی پر طاووس بکشید. چشم و خط دهان روی منقار نقاشی طاووس را هم فراموش نکنید.

نقاشی طاووس

۹. کارهای پایانی و رنگ‌آمیزی

جزئیات نهایی مثل خط‌های روی بال، دور چشم و تار پرهای نازک روی سر، نقاشی طاووس شما را قشنگ‌تر می‌کند. طاووس شما آماده رنگ‌آمیزی است تا به یک نقاشی دوست‌داشتنی رنگارنگ تبدیل شود.

نقاشی طاووس

اگر شما هم از کشیدن این نقاشی کودکانه لذت بردید، نظرتان را درباره آن با مخاطبان کاغذ رنگی در میان بگذارید.

پرسش‌های متداول درباره نقاشی طاووس

نقاشی طاووس مناسب چه رده سنی است؟
این نقاشی بیشتر مناسب کودکان و نوجوانان است.
رسم نقاشی طاووس به چه وسایلی نیاز دارد؟
تکمیل این نقاشی به چند مداد رنگی متفاوت، مداد مشکی و یک برگه A4 نیاز دارد.
نقاشی طاووس چقدر زمان نیاز دارد؟
تکمیل طاووس آموزش داده شده در این مطلب فقط در ۹ مرحله نهایتا به یک ساعت زمان نیاز دارد.
اشتراک گذاری: