خلاصه مطلب

ایده رسم پرنده‌ها و حیوانات روی کاغذ هر موجودی که باشد جذاب و آموزنده است. در این مطلب نقاشی طاووس مخصوص کودکان را آموزش داده‌ایم که حیوان زیبا و مغرور طبیعت است.

اگر بچه‌های شما هم برای کشیدن و نقاشی حیوانات با چالش روبه‌رو هستند، پیشنهاد می‌کنم با کاغذرنگی همراه باشند. با ۹ مرحله کوتاه و لذت‌بخش، یک نقاشی طاووس زیبا را به شما آموزش داده‌ایم.

شما و کودکانتان می‌توانید این طاووس را با رنگ‌های دلخواه رنگ‌آمیزی کرده و آن را به یک طاووس منحصربه‌فرد تبدیل کنید.

مراحل تصویری کشیدن طاووس

کار نقاشی را با قدم‌های کوچک شروع کنید و همه خطوط با مداد بکشید تا هرجا اشتباهی پیش‌آمد فوری آن را درست کنید.

یادتان باشد بچه‌ها با کمی تلاش و آزمون‌وخطا و چاشنی اشتیاق می‌توانند بهترین نقاشی طاووس را روی کاغذ بکشند. در همراهی و تشویق آن‌ها صبور باشید تا نتیجه کار شما را شگفت‌زده کند.

۱. سر کوچک طاووس

یک دایره برای سر طاووس و یک قطره زیر آن با کمی فاصله برای بدن، شروع نقاشی ماست. با یک خط منحنی یک‌ طرف سر را به بدن وصل کنید تا از این مرحله بگذرید.

۲. تکمیل گردن حیوان

گردن را با یک خط منحنی دیگر کامل کنید. یک بیضی کج برای قسمت پایین بدن بکشید؛ طوری ‌که کمی بیشتر از نصف بیضی داخل قطره باشد.

۳. نوک و بال نقاشی طاووس

اول خط‌های اضافی تا این‌جای کار را پاک کنید تا نقاشی طاووس خلوت باشد. اگر همه چیز را درست جلو برده باشید، حالا شکل کلی بدن طاووس شبیه یک 2 انگلیسی شده ‌است.

در این مرحله باید بعد نوک و بال را بکشید. برای نقاشی منقار باید یک مثلث و یک مستطیل به‌هم‌چسبیده را رسم کنید تا این بخش هم تمام شود.

۴. رسم پاها و دم

دو مثلث خمیده برای بخش بالایی پاهای طاووس بکشید. یک نیم‌دایره برای پایه دم بی‌نظیر و خاص نقاشی طاووس طراحی کنید. این درواقع یک نیم‌دایره ساده است. بنابراین بی‌شک کودکتان از پس آن برمی‌آید.

۵. تکمیل پاهای نقاشی طاووس

بخش انتهایی پاها را به شکل دو خط صاف از قسمت بالای پای طاووس بکشید. به‌جای انگشت‌ها هم سه خط شکسته در جلو و یکی در پشت برای هر پا رسم کنید.

۶. تکمیل دم جذاب طاووس

قسمت اصلی دم برخلاف تصورتان یکی از ساده‌ترین بخش‌های این نقاشی محسوب‌ می‌شود. فقط باید شکل یک بادبزن یا پنکه را بکشید.

۷. تکمیل جزییات دم نقاشی طاووس

خط‌های اضافی تا این مرحله را پاک کنید تا ادامه کار راحت‌تر شود. داخل آن نیم‌دایره‌ای که به‌عنوان پایه دم طاووس کشیده‌ بودید، طرح پرهای بلند و کنارهم را اضافه کنید.

۸. تکمیل جزییات دیگر

حالا نوبت پرداختن به جزئیات و تکمیل نقاشی است. منحنی‌هایی در سراسر لبه شکل اصلی پر طاووس بکشید. چشم و خط دهان روی منقار نقاشی طاووس را هم فراموش نکنید.

۹. کارهای پایانی و رنگ‌آمیزی

جزئیات نهایی مثل خط‌های روی بال، دور چشم و تار پرهای نازک روی سر، نقاشی طاووس شما را قشنگ‌تر می‌کند. طاووس شما آماده رنگ‌آمیزی است تا به یک نقاشی دوست‌داشتنی رنگارنگ تبدیل شود.

اگر شما هم از کشیدن این نقاشی لذت بردید، نظرتان را درباره آن با مخاطبان کاغذ رنگی در میان بگذارید.

پرسش‌های متداول درباره نقاشی طاووس

نقاشی طاووس مناسب چه رده سنی است؟
این نقاشی بیشتر مناسب کودکان و نوجوانان است.
رسم نقاشی طاووس به چه وسایلی نیاز دارد؟
تکمیل این نقاشی به چند مداد رنگی متفاوت، مداد مشکی و یک برگه A4 نیاز دارد.
نقاشی طاووس چقدر زمان نیاز دارد؟
تکمیل طاووس آموزش داده شده در این مطلب فقط در ۹ مرحله نهایتا به یک ساعت زمان نیاز دارد.
اشتراک گذاری:

نظر خود را در مورد متن بالا ثبت کنید