خلاصه مطلب

اسب‌ جزو حیوانی است که کودکان عاشق آنها هستند. با آموزش نقاشی اسب به کودکان می‌توانیم آنها را به نقاشی علاقه‌مند سازیم. در این مطلب ۳ روش برای کشیدن نقاشی اسب کودکانه را آموزش دادیم. با مطالعه این مطلب می‌توانید کشیدن نقاشی اسب را به کودکان از صفر تا صد آموزش دهید.

اسب‌ها هم به خوبی با کودکان ارتباط برقرار می‌کنند، هم از نظر ظاهری برای کودکان جذاب هستند؛ به طوری که خیلی از کودکان حین بازی‌هایشان بر اسب سوار هستند. این همه علاقه به اسب باعث شده کودکان حتی نقاشی اسب کودکانه یا نقاشی شیر را هم دوست داشته باشند. نقاشی حیوانات برای کودکان باعث می‌شود آن‌ها علاوه بر سرگرم‌شدن، اسم این حیوانات را راحت‌تر یاد بگیرند.

شما می‌توانید با کشیدن یک اسب کودکانه و فانتزی یا نقاشی سگ فرزندتان را سر ذوق آورید. با ما در کاغذرنگی همراه باشید تا با سه روش برای نحوه کشیدن آن آشنا شوید.

ویدئوی روش اول آموزش نقاشی اسب

قبل از اینکه مراحل کشیدن نقاشی اسب زیبا و آسان را ببینید، می‌توانید مثل نقاشی فیل آموزش ویدئویی آن را تماشا کنید.

روش اول برای نقاشی اسب کودکانه

مراحل کشیدن نقاشی اسب کودکانه به ترتیب زیر است. کافی است این مراحل را طی کنید تا اسب فانتزی و زیبایی داشته باشید. می‌توانید یک نقاشی اسب تک شاخ را هم به این نقاشی اضافه کنید.

1. طراحی پوزه اسب

برای کشیدن نقاشی اسب ساده ابتدا از سر و پوزه آن شروع کنید. برای این کار باید شکلی مانند حرف U را روی کاغذ بکشید. سپس با کمی تغییر در شکل آن، مانند تصویر زیر پوزه اسب را کامل کنید.

کشیدن سر در نقاشی اسب کودکانه

2. رسم گوش‌های اسب

در قدم بعدی باید گوش‌های اسب را بکشید. می‌توانید آن‌ها را به‌صورت دلخواه نقاشی کنید. گوش‌ها باید کمی شبیه عدد هشت فارسی باشند. در نظر داشته باشید شکل گوش‌ چپ نباید شبیه گوش راست باشد، چرا که گوش‌ها در زوایای مختلفی قرار دارند.

کشیدن گوش در نقاشی اسب کودکانه

3. کشیدن گردن در نقاشی اسب

در این مرحله از نقاشی اسب شروع به کشیدن گردن آن کنید. ترجیحا گردن اسب را بیش از حد دراز نکشید؛ زیرا ظاهری غیرواقعی به نقاشی شما می‌دهد. برای کشیدن گردن اسب یک خط از کنار گوش‌ها و خط دیگری از زیر پوزه رسم کنید.

کشیدن گردن در نقاشی اسب کودکانه

4. تکمیل صورت

برای طبیعی‌تر شدن نقاشی اسب، باید جزییاتی مانند چشم، بینی و دهان را نقاشی کنید. برای این کار از عکس‌های واقعی یا شخصیت‌های کارتونی اسب‌ها الگو بگیرید. هرچه در کشیدن جزییات حوصله بیشتری داشته باشید، نقاشی شما واقعی‌تر به نظر می‌آید.

کشیدن صورت در نقاشی اسب کودکانه

5. کشیدن پاهای اسب

برای کشیدن یکی از دست‌ها ابتدا خط را از بالای گردن اسب شروع کرده و آن را مانند تصویر ادامه دهید. حال نوبت به یکی از پاها می‌رسد. برای این کار می‌توانید از دست‌ رسم شده الگو بگیرید. برای اینکه پای اسب طبیعی‌تر به‌نظر برسد، قسمت بالایی آن را ضخیم‌تر کشیده و برای کشیدن سم دقت کافی داشته باشید.

کشیدن پاها در نقاشی اسب کودکانه

6. تکمیل بدن در نقاشی اسب

مرحله دیگر برای کامل‌ شدن نقاشی اسب، کشیدن قسمت‌های دیگر بدن آن است. یک خط از قوس گردن کشیده و به پاها وصل کنید. این خط باید انحنا داشته باشد. حال بین پا و دست‌ها را با خطی به‌هم وصل کنید.

کشیدن بدن در نقاشی اسب کودکانه

7. کامل کردن پاهای نقاشی اسب

به ‌همان روشی که اولین پا و دست‌ را کشیدید، دست و پای سمت دیگر را روی بدن اسب بکشید. با توجه به اینکه بخشی از پاهای اسب پشت بدن آن پنهان شده، برای کشیدن پا و دست دیگر باید قسمتی از پاها را نکشید.

به طور کلی همیشه سعی کنید حین کشیدن نقاشی حیوانات مثل نقاشی ماهی کودکانه به جزییات توجه کافی داشته باشید.

کشیدن پاها در نقاشی اسب کودکانه

8. کشیدن دم و سم‌ها

مانند تصویر خطوطی در انتهای پاها بکشید که فرم طبیعی آن‌ها مشخص شود. دم اسب را با شکلی شبیه حرف S نقاشی کنید. از خطوط منحنی کمک بگیرید. شروع دم باید از انتهای بدن اسب باشد.

کشیدن دم در نقاشی اسب کودکانه

9. رسم یال اسب

تا اینجای کار همه جزییات مربوط به نقاشی اسب کودکانه به خوبی کشیده شده است. تنها چیزی که جای آن خالیست، یال اسب است. برای رسم یال اسب باید خطوط شکسته را از کنار گوش بکشید، در امتداد گردن ادامه دهید و به پشت بدن اسب برسانید. برای ایجاد چهره‌ای فانتزی برای اسب می‌توانید بخش کوچکی از یال اسب را روی صورت او بکشید.

کشیدن یال در نقاشی اسب کودکانه

10. رنگ‌آمیزی نقاشی اسب

کار نقاشی اسب به پایان رسید! حال می‌توانید آن را به‌طور دلخواه رنگ‌آمیزی کنید. هرچند بهترین رنگ‌ها برای رنگ‌آمیزی اسب، استفاده از رنگ‌های طبیعی و واقعی است؛ اما درصورتی که فرزند شما از رنگ‌های غیر واقعی مانند بنفش یا آبی استفاده کرد، مانع او نشوید و خلاقیتش را سرکوب نکنید.

رنگ آمیزی نقاشی اسب کودکانه

ویدئوی روش دوم آموزش نقاشی اسب

قبل از اینکه مراحل کشیدن این نقاشی را ببینید، می‌توانید آموزش ویدئویی آن را تماشا کنید.

روش دوم برای کشیدن نقاشی اسب

اگر می‌خواهید اسبی را نقاشی کنید که درحال دویدن است این بخش از مطلب را مطالعه کنید.

1. کشیدن کمر اسب

برای نقاشی کودکانه اسب باید اول کمر اسب را بکشید. برای این کار می‌توانید یک خط مواج رسم کنید که گردن بلند اسب را به پشت آن وصل کرده باشد.

کشیدن کمر در نقاشی اسب کودکانه

2. طراحی پوزه و صورت

مانند تصویر خط‌های موج‌دار برای صورت اسب بکشید. برای این مرحله باید حواستان به اندازه پوزه اسب باشد.

کشیدن پوزه در نقاشی اسب کودکانه

3. کشیدن گردن

در این مرحله از رسم نقاشی اسب باید خط صورت را ادامه دهید تا نمایان‌گر سینه و گردن این حیوان باشد. بخش پشتی گردن را در قدم اول کشیده‌اید و در این مرحله تنها باید بخش جلویی گردن را رسم کنید.

کشیدن گردن در نقاشی اسب کودکانه

4. کشیدن یکی از دست‌ها

اگر می‌خواهید در نقاشی نشان دهید که اسب درحال دویدن است، باید ابتدا یکی از دست‌ها را مانند تصویر رسم کنید؛ یعنی شکلی که انگار اسب در حال راه رفتن است و پایش را جلو گذاشته است.

کشیدن دست در نقاشی اسب کودکانه

5. طراحی یکی از پاها

در این مرحله نیز مانند مرحله قبل باید یکی از پاها را طوری بکشید که نشان دهد اسب درحال دویدن است.

کشیدن پا در نقاشی اسب کودکانه

6. کشیدن شکم، پا و دست

حال باید خطی خمیده بین پا و دست کشیده شده، رسم کنید و پا و دست دیگر را هم بکشید. برای انجام این کار می‌توانید از تصویر پایین الگو بگیرید.

کشیدن شکم در نقاشی اسب کودکانه

7. طراحی اجزا صورت، یال و دم اسب

اکنون می‌توانید به صورت دلخواه اجزا بدن این حیوان را رسم کنید تا نقاشی طبیعی‌تر به نظر برسد. چشم‌ها، بینی و خط دهان، یال و دم اسب از مهم‌ترین بخش‌های نقاشی هستند که باید در این مرحله آن‌ها را کامل کنید.

رنگ آمیزی نقاشی اسب کودکانه

8. رنگ‌آمیزی نقاشی اسب

تبریک می‌گوییم، توانستید با انجام 7 مرحله گفته شده یک اسب بکشید. حال می‌توانید نقاشی اسب را به‌طور دلخواه رنگ‌آمیزی کنید.

نقاشی حیوانات

ویدئوی روش سوم آموزش نقاشی اسب

قبل از اینکه مراحل کشیدن عکس نقاشی اسب را ببینید، می‌توانید آموزش ویدئویی آن را تماشا کنید.

روش سوم طراحی نقاشی اسب کودکانه

در این روش قصد داریم نحوه کشیدن یک اسب درحال قدم زدن را آموزش دهیم. نقاشی اسب در جنگل یکی از زیباترین نقاشی‌هایی است که کودکان را به شوق می‌آورد.

1. طراحی شکم

برای این روش ابتدا برای شکم اسب باید مانند تصویر یک دایره شبیه لوبیا بکشید.

کشیدن شکم در نقاشی اسب کودکانه

2. کشیدن گردن

دو خط برای گردن حیوان رسم کنید. توجه داشته باشید که خط بالایی باید بزرگ‌تر از دیگری باشد.

کشیدن گردن در نقاشی اسب کودکانه

3. کشیدن سر

در این مرحله یک شکل شبیه گلابی بکشید. برای رسم دقیق‌تر می‌توانید از تصویر پایین الگو بگیرید.

کشیدن سر در نقاشی اسب کودکانه

4. طراحی یال و اجزا صورت

رسم این جزییات به صلیقه بستگی دارد و می‌توانید آن‌ها را به‌طور دلخواه بکشید، اما برای طبیعی‌تر شدن نقاشی اسب بهتر است اجزا بدن را مانند تصویر رسم کنید.

کشیدن یال و صورت در نقاشی اسب کودکانه

5. کشیدن پای عقب

از انتهای شکم خطی منحنی رسم کرده و این کار برای طرف دیگر پا تکرار کنید. کشیدن سم باعث می‌شود نقاشی طبیعی‌تر به‌نظر برسد.

کشیدن پا در نقاشی اسب کودکانه

6. طراحی دست جلو

همانطور که گفته شد، در این روش قصد داریم طرز کشیدن اسبی را آموزش دهیم که یکی از دست‌های خود را بالا گرفته یا درحال قدم زدن است را توضیح دهیم. حال باید مانند تصویر دست این حیوان را بکشید که کمی با زمین فاصله دارد.

کشیدن دست در نقاشی اسب کودکانه

7. طراحی دست، دم و پا

بالای خط ابتدایی پای عقب می‌توانید خطی برای دم بکشید، البته می‌توانید دم را کمی بزرگتر رسم کنید. برای کشیدن دست و پا بهتر است از تصویر الگو بگیرید.

کشیدن دم در نقاشی اسب کودکانه

8. مرحله پایانی نقاشی اسب

حال زمان آن رسیده که نقاشی را رنگ‌آمیزی کنید. می‌توانید رنگ دلخواهتان را به اسب بزنید. شما می‌توانید نقاشی اسب با اعداد را هم امتحان کنید.

رنگ آمیزی نقاشی اسب کودکانه

ایده‌هایی برای نقاشی اسب کودکانه

کودکان به نقاشی به‌خصوص نقاشی حیوانات علاقه زیادی دارند. اگر روش دیگری برای کشیدن نقاشی این حیوان می‌دانید، آن را با کاغذرنگی به ‌اشتراک بگذارید. اگر علاقه‌مند به کشیدن نقاشی حیوانات هستید، شاید نقاشی حیوانات با اعداد انگلیسی برایتان جذاب باشد!

پرسش‌های متداول درباره نقاشی اسب کودکانه

آموزش نقاشی اسب کودکانه مناسب چه رده سنی است؟
این نوع نقاشی برای کودکان 3 تا 10 سال مناسب است.
برای کشیدن نقاشی اسب کودکانه به چه ابزاری نیاز دارید؟
داشتن مداد سیاه، پاک‌‌کن، مداد رنگی و چند عدد برگه نقاشی کافی است.
آیا می‌توان برای کشیدن نقاشی اسب کودکانه به جای مداد سیاه و مدادرنگی از پاستل یا آبرنگ استفاده کرد؟
بله، فقط توجه داشته باشید که اگر از پاستل یا آبرنگ استفاده کنید، امکان پاک کردن خطوط نقاشی و اصلاح آن‌ها وجود ندارد.
اشتراک گذاری:
نظرات (2)

برای ارسال نظر ابتدا باید در سایت وارد شوید.