خلاصه مطلب

اسب‌ جزو حیوانی است که کودکان عاشق آنها هستند. با آموزش نقاشی اسب به کودکان می‌توانیم آنها را به نقاشی علاقه‌مند سازیم. در این مطلب ۳ روش برای کشیدن نقاشی اسب کودکانه را آموزش دادیم. با مطالعه این مطلب می‌توانید کشیدن نقاشی اسب را به کودکان از صفر تا صد آموزش دهید.

اسب‌ها از دوست‌داشتنی‌ترین حیوانات هستند که همه کودکان چه در کارتون یا انیمیشن و چه در محیط واقعی آن را دیده و عاشقش شده‌اند. این حیوان اهلی که به خوبی با کودکان ارتباط برقرار می‌کند، از نظر ظاهری هم برای کودکان جذاب است؛ به طوری که خیلی از کودکان حین بازی‌هایشان بر اسب سوار هستند. این همه علاقه به اسب باعث شده کودکان حتی نقاشی اسب کودکانه را هم دوست داشته باشند.

شما می‌توانید با کشیدن یک اسب کودکانه و فانتزی فرزندتان را سر ذوق آورید. با ما در کاغذرنگی همراه باشید تا با سه روش برای نحوه کشیدن آن آشنا شوید.

ویدئوی روش اول آموزش نقاشی اسب

قبل از اینکه مراحل کشیدن این نقاشی را ببینید، می‌توانید آموزش ویدئویی آن را تماشا کنید.

روش اول برای نقاشی اسب کودکانه

مراحل کشیدن نقاشی اسب کودکانه به ترتیب زیر است. کافی است این مراحل را طی کنید تا اسب فانتزی و زیبایی داشته باشید.

1. طراحی پوزه اسب

برای کشیدن این حیوان زیبا ابتدا از سر و پوزه آن شروع کنید. برای این کار باید شکلی مانند حرف U را روی کاغذ بکشید. سپس با کمی تغییر در شکل آن، مانند تصویر زیر پوزه اسب را کامل کنید.

نقاشی اسب

2. رسم گوش‌های اسب

در قدم بعدی باید گوش‌های اسب را بکشید. می‌توانید آن‌ها را به‌صورت دلخواه نقاشی کنید. گوش‌ها باید کمی شبیه عدد هشت فارسی باشند. در نظر داشته باشید شکل گوش‌ چپ نباید شبیه گوش راست باشد، چرا که گوش‌ها در زوایای مختلفی قرار دارند.

نقاشی اسب کودکانه

3. کشیدن گردن در نقاشی اسب

در این مرحله از نقاشی اسب شروع به کشیدن گردن آن کنید. ترجیحا گردن اسب را بیش از حد دراز نکشید؛ زیرا ظاهری غیرواقعی به نقاشی شما می‌دهد. برای کشیدن گردن اسب یک خط از کنار گوش‌ها و خط دیگری از زیر پوزه رسم کنید.

آموزش نقاشی کودکانه

4. تکمیل صورت

برای طبیعی‌تر شدن نقاشی اسب، باید جزییاتی مانند چشم، بینی و دهان را نقاشی کنید. برای این کار از عکس‌های واقعی یا شخصیت‌های کارتونی اسب‌ها الگو بگیرید. هرچه در کشیدن جزییات حوصله بیشتری داشته باشید، نقاشی شما واقعی‌تر به نظر می‌آید.

نقاشی کودکانه

5. کشیدن پاهای اسب

برای کشیدن یکی از دست‌ها ابتدا خط را از بالای گردن اسب شروع کرده و آن را مانند تصویر ادامه دهید. حال نوبت به یکی از پاها می‌رسد. برای این کار می‌توانید از دست‌ رسم شده الگو بگیرید. برای اینکه پای اسب طبیعی‌تر به‌نظر برسد، قسمت بالایی آن را ضخیم‌تر کشیده و برای کشیدن سم دقت کافی داشته باشید.

نقاشی اسب

6. تکمیل بدن در نقاشی اسب

مرحله دیگر برای کامل‌ شدن نقاشی اسب، کشیدن قسمت‌های دیگر بدن آن است. یک خط از قوس گردن کشیده و به پاها وصل کنید. این خط باید انحنا داشته باشد. حال بین پا و دست‌ها را با خطی به‌هم وصل کنید.

نقاشی اسب

7. کامل کردن پاهای نقاشی اسب

به ‌همان روشی که اولین پا و دست‌ را کشیدید، دست و پای سمت دیگر را روی بدن اسب بکشید. با توجه به اینکه بخشی از پاهای اسب پشت بدن آن پنهان شده، برای کشیدن پا و دست دیگر باید قسمتی از پاها را نکشید.

به طور کلی همیشه سعی کنید حین کشیدن نقاشی حیوانات مثل نقاشی ماهی کودکانه به جزییات توجه کافی داشته باشید.

عکس حیوانات

8. کشیدن دم و سم‌ها

مانند تصویر خطوطی در انتهای پاها بکشید که فرم طبیعی آن‌ها مشخص شود. دم اسب را با شکلی شبیه حرف S نقاشی کنید. از خطوط منحنی کمک بگیرید. شروع دم باید از انتهای بدن اسب باشد.

عکس حیوانات

9. رسم یال اسب

تا اینجای کار همه جزییات مربوط به نقاشی اسب کودکانه به خوبی کشیده شده است. تنها چیزی که جای آن خالیست، یال اسب است. برای رسم یال اسب باید خطوط شکسته را از کنار گوش بکشید، در امتداد گردن ادامه دهید و به پشت بدن اسب برسانید. برای ایجاد چهره‌ای فانتزی برای اسب می‌توانید بخش کوچکی از یال اسب را روی صورت او بکشید.

عکس حیوانات

10. رنگ‌آمیزی نقاشی اسب

کار نقاشی اسب به پایان رسید! حال می‌توانید آن را به‌طور دلخواه رنگ‌آمیزی کنید. هرچند بهترین رنگ‌ها برای رنگ‌آمیزی اسب، استفاده از رنگ‌های طبیعی و واقعی است؛ اما درصورتی که فرزند شما از رنگ‌های غیر واقعی مانند بنفش یا آبی استفاده کرد، مانع او نشوید و خلاقیتش را سرکوب نکنید.

عکس حیوانات

ویدئوی روش دوم آموزش نقاشی اسب

قبل از اینکه مراحل کشیدن این نقاشی را ببینید، می‌توانید آموزش ویدئویی آن را تماشا کنید.

روش دوم برای کشیدن نقاشی اسب

اگر می‌خواهید اسبی را نقاشی کنید که درحال دویدن است این بخش از مطلب را مطالعه کنید.

1. کشیدن کمر اسب

کمر اسب را بکشید. برای این کار می‌توانید یک خط مواج رسم کنید که گردن بلند اسب را به پشت آن وصل کرده باشد.

کمر اسب

2. طراحی پوزه و صورت

مانند تصویر خط‌های موج‌دار برای صورت اسب بکشید. برای این مرحله باید حواستان به اندازه پوزه اسب باشد.

کشیدن پوزه اسب

3. کشیدن گردن

در این مرحله از رسم نقاشی اسب باید خط صورت را ادامه دهید تا نمایان‌گر سینه و گردن این حیوان باشد. بخش پشتی گردن را در قدم اول کشیده‌اید و در این مرحله تنها باید بخش جلویی گردن را رسم کنید.

گردن اسب

4. کشیدن یکی از دست‌ها

اگر می‌خواهید در نقاشی نشان دهید که اسب درحال دویدن است، باید ابتدا یکی از دست‌ها را مانند تصویر رسم کنید؛ یعنی شکلی که انگار اسب در حال راه رفتن است و پایش را جلو گذاشته است.

نقاشی حیوانات

5. طراحی یکی از پاها

در این مرحله نیز مانند مرحله قبل باید یکی از پاها را طوری بکشید که نشان دهد اسب درحال دویدن است.

نقاشی حیوانات

6. کشیدن شکم، پا و دست

حال باید خطی خمیده بین پا و دست کشیده شده، رسم کنید و پا و دست دیگر را هم بکشید. برای انجام این کار می‌توانید از تصویر پایین الگو بگیرید.

کشیدن دست و پا برای حیوانات

7. طراحی اجزا صورت، یال و دم اسب

اکنون می‌توانید به صورت دلخواه اجزا بدن این حیوان را رسم کنید تا نقاشی طبیعی‌تر به نظر برسد. چشم‌ها، بینی و خط دهان، یال و دم اسب از مهم‌ترین بخش‌های نقاشی هستند که باید در این مرحله آن‌ها را کامل کنید.

اجزا صورت حیوانات

8. رنگ‌آمیزی نقاشی اسب

تبریک می‌گوییم، توانستید با انجام 7 مرحله گفته شده یک اسب بکشید. حال می‌توانید نقاشی اسب را به‌طور دلخواه رنگ‌آمیزی کنید.

نقاشی حیوانات

ویدئوی روش سوم آموزش نقاشی اسب

قبل از اینکه مراحل کشیدن این نقاشی را ببینید، می‌توانید آموزش ویدئویی آن را تماشا کنید.

روش سوم طراحی نقاشی اسب کودکانه

در این روش قصد داریم نحوه کشیدن یک اسب درحال قدم زدن را آموزش دهیم.

1. طراحی شکم

برای این روش ابتدا برای شکم اسب باید مانند تصویر یک دایره شبیه لوبیا بکشید.

کشین شکم اسب

2. کشیدن گردن

دو خط برای گردن حیوان رسم کنید. توجه داشته باشید که خط بالایی باید بزرگ‌تر از دیگری باشد.

نقاشی حیوانات

3. کشیدن سر

در این مرحله یک شکل شبیه گلابی بکشید. برای رسم دقیق‌تر می‌توانید از تصویر پایین الگو بگیرید.

پوزه اسب

4. طراحی یال و اجزا صورت

رسم این جزییات به صلیقه بستگی دارد و می‌توانید آن‌ها را به‌طور دلخواه بکشید، اما برای طبیعی‌تر شدن نقاشی اسب بهتر است اجزا بدن را مانند تصویر رسم کنید.

کشیدن یال اسب

5. کشیدن پای عقب

از انتهای شکم خطی منحنی رسم کرده و این کار برای طرف دیگر پا تکرار کنید. کشیدن سم باعث می‌شود نقاشی طبیعی‌تر به‌نظر برسد.

طراحی پای عقب اسب

6. طراحی دست جلو

همانطور که گفته شد، در این روش قصد داریم طرز کشیدن اسبی را آموزش دهیم که یکی از دست‌های خود را بالا گرفته یا درحال قدم زدن است را توضیح دهیم. حال باید مانند تصویر دست این حیوان را بکشید که کمی با زمین فاصله دارد.

کشیدن دست اسب

7. طراحی دست، دم و پا

بالای خط ابتدایی پای عقب می‌توانید خطی برای دم بکشید، البته می‌توانید دم را کمی بزرگتر رسم کنید. برای کشیدن دست و پا بهتر است از تصویر الگو بگیرید.

کشیدن دست و پا اسب

8. مرحله پایانی نقاشی اسب

حال زمان آن رسیده که نقاشی را رنگ‌آمیزی کنید. می‌توانید رنگ دلخواهتان را به اسب بزنید.

نقاشی اسب

ایده‌هایی برای نقاشی اسب کودکانه

کودکان به نقاشی به‌خصوص نقاشی حیوانات علاقه زیادی دارند. اگر روش دیگری برای کشیدن نقاشی این حیوان می‌دانید، آن را با کاغذرنگی به ‌اشتراک بگذارید. اگر علاقه‌مند به کشیدن نقاشی حیوانات هستید، شاید نقاشی حیوانات با اعداد انگلیسی برایتان جذاب باشد!

پرسش‌های متداول درباره نقاشی اسب کودکانه

آموزش نقاشی اسب کودکانه مناسب چه رده سنی است؟
این نوع نقاشی برای کودکان 3 تا 10 سال مناسب است.
برای کشیدن نقاشی اسب کودکانه به چه ابزاری نیاز دارید؟
داشتن مداد سیاه، پاک‌‌کن، مداد رنگی و چند عدد برگه نقاشی کافی است.
آیا می‌توان برای کشیدن نقاشی اسب کودکانه به جای مداد سیاه و مدادرنگی از پاستل یا آبرنگ استفاده کرد؟
بله، فقط توجه داشته باشید که اگر از پاستل یا آبرنگ استفاده کنید، امکان پاک کردن خطوط نقاشی و اصلاح آن‌ها وجود ندارد.
اشتراک گذاری:

نظر خود را در مورد متن بالا ثبت کنید