اسب‌ها از دوست‌داشتنی‌ترین حیوانات هستند که همه کودکان چه در کارتون یا انیمیشن و چه در محیط واقعی آن را دیده و عاشقش شده‌اند. این حیوان اهلی که به خوبی با کودکان ارتباط برقرار می‌کند، از نظر ظاهری هم برای کودکان جذاب است؛ به طوری که خیلی از کودکان حین بازی‌هایشان بر اسب سوار هستند. این همه علاقه به اسب باعث شده کودکان حتی نقاشی اسب کودکانه را هم دوست داشته باشند. شما می‌توانید با کشیدن یک اسب کودکانه و فانتزی فرزندتان را سر ذوق آورید. با ما در کاغذرنگی همراه باشید تا با نحوه کشیدن آن آشنا شوید.

1. طراحی پوزه اسب

برای کشیدن این حیوان زیبا ابتدا از سر و پوزه آن شروع کنید. برای این کار باید شکلی مانند حرف U را روی کاغذ بکشید. سپس با کمی تغییر در شکل آن، مانند تصویر زیر پوزه اسب را کامل کنید.

نقاشی اسب

2. رسم گوش‌های اسب

در قدم بعدی باید گوش‌های اسب را بکشید. می‌توانید آن‌ها را به‌صورت دلخواه نقاشی کنید. گوش‌ها باید کمی شبیه عدد هشت فارسی باشند. در نظر داشته باشید شکل گوش‌ چپ نباید شبیه گوش راست باشد، چرا که گوش‌ها در زوایای مختلفی قرار دارند.

نقاشی اسب کودکانه

3. کشیدن گردن در نقاشی اسب

در این مرحله از نقاشی اسب شروع به کشیدن گردن آن کنید. ترجیحا گردن اسب را بیش از حد دراز نکشید؛ زیرا ظاهری غیرواقعی به نقاشی شما می‌دهد. برای کشیدن گردن اسب یک خط از کنار گوش‌ها و خط دیگری از زیر پوزه رسم کنید.

آموزش نقاشی کودکانه

4. تکمیل صورت

برای طبیعی‌تر شدن نقاشی اسب، باید جزییاتی مانند چشم، بینی و دهان را نقاشی کنید. برای این کار از عکس‌های واقعی یا شخصیت‌های کارتونی اسب‌ها الگو بگیرید. هرچه در کشیدن جزییات حوصله بیشتری داشته باشید، نقاشی شما واقعی‌تر به نظر می‌آید.

نقاشی کودکانه

5. کشیدن پاهای اسب

برای کشیدن یکی از دست‌ها ابتدا خط را از بالای گردن اسب شروع کرده و آن را مانند تصویر ادامه دهید. حال نوبت به یکی از پاها می‌رسد. برای این کار می‌توانید از دست‌ رسم شده الگو بگیرید. برای اینکه پای اسب طبیعی‌تر به‌نظر برسد، قسمت بالایی آن را ضخیم‌تر کشیده و برای کشیدن سم دقت کافی داشته باشید.

نقاشی اسب

6. تکمیل بدن در نقاشی اسب

مرحله دیگر برای کامل‌ شدن نقاشی اسب، کشیدن قسمت‌های دیگر بدن آن است. یک خط از قوس گردن کشیده و به پاها وصل کنید. این خط باید انحنا داشته باشد. حال بین پا و دست‌ها را با خطی به‌هم وصل کنید.

نقاشی اسب

7. کامل کردن پاهای اسب

به ‌همان روشی که اولین پا و دست‌ را کشیدید، دست و پای سمت دیگر را روی بدن اسب بکشید. با توجه به اینکه بخشی از پاهای اسب پشت بدن آن پنهان شده، برای کشیدن پا و دست دیگر باید قسمتی از پاها را نکشید.

عکس حیوانات

8. کشیدن دم و سم‌ها

مانند تصویر خطوطی در انتهای پاها بکشید که فرم طبیعی آن‌ها مشخص شود. دم اسب را با شکلی شبیه حرف S نقاشی کنید. از خطوط منحنی کمک بگیرید. شروع دم باید از انتهای بدن اسب باشد.

عکس حیوانات

9. رسم یال اسب

تا اینجای کار همه جزییات مربوط به نقاشی اسب کودکانه به خوبی کشیده شده است. تنها چیزی که جای آن خالیست، یال اسب است. برای رسم یال اسب باید خطوط شکسته را از کنار گوش بکشید، در امتداد گردن ادامه دهید و به پشت بدن اسب برسانید. برای ایجاد چهره‌ای فانتزی برای اسب می‌توانید بخش کوچکی از یال اسب را روی صورت او بکشید.

عکس حیوانات

10. رنگ‌آمیزی نقاشی اسب

کار نقاشی اسب به پایان رسید! حال می‌توانید آن را به‌طور دلخواه رنگ‌آمیزی کنید. هرچند بهترین رنگ‌ها برای رنگ‌آمیزی اسب، استفاده از رنگ‌های طبیعی و واقعی است؛ اما درصورتی که فرزند شما از رنگ‌های غیر واقعی مانند بنفش یا آبی استفاده کرد، مانع او نشوید و خلاقیتش را سرکوب نکنید.

عکس حیوانات

کودکان به نقاشی به‌خصوص نقاشی حیوانات علاقه زیادی دارند. اگر روش دیگری برای کشیدن نقاشی این حیوان می‌دانید، آن را با کاغذرنگی به ‌اشتراک بگذارید. اگر علاقه‌مند به کشیدن نقاشی حیوانات هستید، شاید نقاشی حیوانات با اعداد انگلیسی برایتان جذاب باشد!