خلاصه مطلب

بدون استثنا از اولین نقاشی‌هایی که کودکان شروع به کشیدن آن می‌کنند، نقاشی درخت است. با استفاده از این آموزش، می‌توانید نقاشی درخت کاج را یاد بگیرید و به کودک‌تان آموزش بدهید.

نقاشی نه تنها یک سرگرمی بلکه یک راهکار عالی برای آشنایی با پدیده‌های طبیعی، موجودات زنده و پرورش خلاقیت کودکان محسوب می‌شود. برای مثال نقاشی کانگورو می‌تواند هم یک سرگرمی برای کودک و هم مقدمه‌ای برای آشنایی او با این حیوان دوست‌داشتنی باشد. در این مطلب از کاغذرنگی آموزش نقاشی درخت کاج را برای شما آماده کرده‌ایم. اگر می‌خواهید کودکتان از طریق بازی و نقاشی با درخت‌ها آشنا شود، با کاغذرنگی همراه باشید.

ویدئوی آموزش نقاشی کاج کودکانه

قبل از اینکه مراحل کشیدن این نقاشی را ببینید، می‌توانید آموزش ویدئویی آن را مثل نقاشی گل رز قرمز تماشا کنید.

آموزش نقاشی درخت کاج

برای کشیدن نقاشی درخت کاج کودکانه کافی است مراحل زیر را به ترتیب اجرا کنید.

1. رسم فرم کلی درخت کاج

کشیدن درخت کاج به‌خصوص نمونه‌ای که در این نقاشی آموزش آن را آورده‌ایم، شبیه مجموعه‌ای از مخروط‌هاست که به صورت عمودی روی هم قرار گرفته‌اند و به ترتیب از بالا به پایین بزرگ‌تر می‌شوند.

برای شروع نقاشی کاج ساده یک خط فرضی وسط صفحه درنظر بگیرید یا آن را کم‌رنگ وسط صفحه بکشید. سپس به تعداد طبقه‌ای که برای نقاشی کاج در نظر گرفته‌اید، خطوط منحنی با فاصله مناسب، سمت چپ و راست خط، درست هم اندازه و روبه‌روی هم بکشید. خطوط اولین طبقه باید هر دو دقیقا از روی خط فرضی شروع شده و به سمت پایین به شکل منحنی امتداد پیدا کنند. (چیزی شبیه عدد هشت در فارسی)

در ادامه هر طبقه که پایین‌تر می‌روید منحنی‌ها را با فاصله بیشتری از خط فرضی وسط رسم کرده و به مقدار کمی هم به طول آن‌ها اضافه کنید.

نقاشی درخت کاج کشیدن فرم کلی درخت

2. کشیدن زیر شاخه‌های نقاشی درخت کاج

در مرحله دوم از نقاشی درخت کاج آسان انتهای خطوط منحنی هر سمت را مثل نقاشی اسب کودکانه با یک خط به ابتدای خطوط منحنی همان سمت متصل کنید. با این کار دیگر نباید بین سطوح درخت هیچ فاصله‌ای وجود داشته باشد.

کشیدن زیر شاخه‌های نقاشی درخت کاج

3. طراحی پایین درخت

برای بخش پایینی درخت کاج یک خط زیگزاگی منحنی از سمت راست به چپ بکشید؛ زیگزاگ‌ها باید در بخش وسط نقاشی با فاصله بیشتری از هم رسم شوند. برای طبیعی‌تر جلوه دادن نقاشی محل تلاقی خطوط زیگراگ را به سمت بالا یک در میان امتداد دهید.

نقاشی درخت کاج کشیدن بخش پایینی درخت کاج

4. کشیدن تنه درخت کاج

برای تنه درخت کاج دو خط موازی با فاصله مناسب نسبت به اندازه طبقه‌های درخت رسم کنید. انتهای خطوط باید کمی خمیده رسم شوند. شما می‌توانید طول درخت را به دلخواه خود زیاد یا کم کنید، اما کوتاه نگه داشتن آن‌ها نقاشی را زیباتر خواهد کرد.

کشیدن تنه نقاشی درخت کاج

5. کشیدن خطوط تکمیلی نقاشی درخت کاج فانتزی

مشابه قسمت پایینی درخت، به هر طبقه خطوط زیکزاکی اضافه کنید تا نقاشی درخت کاج تکمیل شود. این خطوط طبقه‌ها و سطوح درخت را برای شما مشخص خواهند کرد. در نهایت خطوط را با یک مارکر یا مداد سیاه نرم پررنگ کنید.

کشیدن خطوط تکمیلی نقاشی درخت کاج

6. رنگ‌آمیزی نقاشی درخت کاج با مدادرنگی

برای رنگ‌آمیزی این نقاشی می‌توانید از مدادرنگی، پاستل، آبرنگ یا مارکر استفاده کنید. انتخاب رنگ نیز به سلیقه شما بستگی دارد. در این نقاشی از رنگ سبز برای شاخ و برگ‌ها و از رنگ قهوه‌ای برای تنه درخت استفاده شده است.

اگر کودک شما برای رنگ کردن نقاشی درخت کاج ساده از رنگ‌های غیرمعمول استفاده کرد، مانع او نشده و خلاقیت کودکتان را محدود نکنید.

رنگ‌آمیزی نقاشی درخت کاج

اگر به نقاشی گیاهان علاقه‌مند هستید یا می‌خواهید با نقاشی‌ها و بازی‌ها گیاهان را به کودکان آموزش دهید، پیشنهاد می‌کنیم آموزش نقاشی گل های زیبا را نیز از دست ندهید.

پرسش‌های متداول درباره نقاشی درخت کاج کودکانه

آموزش نقاشی درخت کاج مناسب چه رده سنی است؟
این نقاشی برای کودکان 3 سال به بالاست.
برای کشیدن نقاشی درخت کاج به چه ابزاری نیاز دارید؟
داشتن مداد سیاه، پاک‌‌کن، مداد رنگی و چند عدد برگه نقاشی کافی است.
آیا می‌توان برای کشیدن نقاشی درخت کاج به جای مداد سیاه و مدادرنگی از پاستل یا آبرنگ استفاده کرد؟
بله. فقط توجه داشته باشید که اگر از پاستل یا آبرنگ استفاده کنید، امکان پاک کردن خطوط نقاشی و اصلاح آن‌ها وجود ندارد.
اشتراک گذاری:

نظر خود را در مورد متن بالا ثبت کنید