خلاصه مطلب

شاید جذابیت نقاشی گل رز به اندازه یک شاخه گل رز قرمز نباشد، اما دست کمی از آن نخواهد داشت. در این مطلب از کاغذرنگی نقاشی گل رز را به صورت مرحله به مرحله و به زبانی ساده برای شما توضیح داده‌ایم.

نقاشی رز قرمز با قلب می‌تواند بهانه خوبی برای یاد دادن عشق و محبت و دوست‌داشتن هم‌نوعان به کودکان باشد. در کاغذ رنگی آموزش نقاشی گل رز قرمز را برای شما آماده کرده‌ایم.

این آموزش به زبانی ساده نگارش شده و می‌توانید نقاشی گل رز قرمز مرحله به مرحله را به‌راحتی تا آخر انجام دهید. حتی می‌توانید یک نقاشی زنبور عسل یا حتی نقاشی سیب ساده هم کنار گل زیبای خود بکشید.

ویدئوی آموزش نقاشی گل رز کودکانه

قبل از اینکه مراحل کشیدن نقاشی گل رز ساده را ببینید، می‌توانید مثل نقاشی درخت کاج آموزش ویدئویی آن را تماشا کنید.

مراحل نقاشی گل رز قرمز

اگر شما هم مثل خیلی از والدین دیگر چندان استعداد نقاشی را ندارید، کافی است مثل نقاشی دسته گل کودکانه مراحل زیر را برای نقاشی گل سرخ یک‌به‌یک اجرا کنید.

1. رسم دایره و شروع نقاشی گل رز قرمز

اولین مرحله از طراحی گل رز ساده را با کشیدن یک بیضی شروع کنید. لزومی ندارد یک بیضی عالی بکشید. همین که شکل کشیده شده به بیضی نزدیک باشد کافی است! بهتر است این بیضی را در بخش بالایی کاغذ رسم کنید تا برای کشیدن ساقه گل پایین آن فضای کافی داشته باشید.

کشیدن نقاشی گل رز قرمز

2. طراحی اولیه گلبرگ‌ها

یک مارپیچ داخل دایره رسم کنید. تعداد چرخش‌ها و جهت مارپیچ مهم نیست و به خود شما بستگی دارد. در مجموع می‌توانید مارپیچ را به‌دلخواه خود رسم کنید. در عکس نقاشی گل رز حرکت مارپیچ از سمت راست و تعداد دایره‌ها نیز 2 در نظر گرفته شده است.

این طرح بیضی و مارپیچ‌ها هسته اصلی گل رز قرمز را نشان می‌دهد.

نقاشی گل رز قرمز کشیدن گلبرگ‌ها

3. طراحی کامل‌تر گلبرگ‌ها

یک قلب دورتادور بیضی که در مرحله اول رسم کردید، بکشید. نقطه اتصال دو وجه بالایی قلبی که رسم می‌کنید، باید روی دایره قرار بگیرد؛ همچنین اندازه سمت چپ و راست قلب نیز اهمیت چندانی نداشته و لازم نیست حتما یکسان باشد.

همه این موارد تنها برای رسم کلیات گل رز قرمز است. از آنجا که هیچ گلی از نظر هندسی ظاهر محاسبه شده و دقیقی ندارد، نیازی به بررسی ابعاد و اندازه‌ها نیست و شما هم باید کاملا به دلخواه خودتان پیش بروید.

کشیدن گلبرگ‌ها در نقاشی گل رز قرمز

4. طراحی خط وسط گلبرگ‌ها

در این مرحله از نقاشی گل رز از بالای قلبی که کشیده‌اید یک خط منحنی S شکل رسم کنید. در کشیدن خط باید دقت کنید انحناها به اندازه زیادی محسوس نباشند. کافی است انحنا کمی شبیه S باشد تا طرح موردنظر فراهم باشد. همچنین خط منحنی را طوری رسم کنید که همه قسمت‌های آن با قلب فاصله مشخصی داشته باشد.

خط را تا حدود یک سانتی‌متر بیشتر از میان گل امتداد دهید؛ سپس از همان جا یک خط منحنی به نقطه وسط قلب رسم کنید. اگر توضیحات چندان واضح نیست، می‌توانید از تصویر زیر برای کشیدن شکل استفاده کنید.

کشیدن نقاشی گل رز وکشیدن گلبرگ ها

5. اضافه کردن یک خط منحنی به نقاشی گل رز

درست مانند مرحله قبل از بالا سمت چپ یک منحنی رسم کرده و آن را به خط وسط گلبرگ‌ها که در مرحله قبلی رسم کردید، وصل کنید. اگر به تصویر زیر نگاهی بیندازید، بهتر می‌توانید این موضوع را متوجه شوید.

کشیدن گلبرگ ها در نقاشی گل رز

6. تکمیل گلبرگ‌ها و غنچه گل رز

برای تکمیل گلبرگ‌ها و کامل شدن طرح غنچه گل رز، خطوط منحنی را که سمت چپ و راست رسم کردید، مثل نقاشی دسته گل با یک خط U شکل به یکدیگر متصل کنید. با این کار غنچه گل به طور کامل رسم خواهد شد.

کشیدن گلبرگ‌ها و غنچه نقاشی گل رز

7. اضافه کردن جزئیات به غنچه گل

در نظر داشته باشید هرچه بتوانید جزییات بیشتری را به نقاشی اضافه کنید، طرح زیباتر، واقعی‌تر و حرفه‌تر خواهد شد. درباره این نقاشی باید خطوط آبی رنگ را مطابق تصویر به نقاشی اضافه کنید تا طرح گل رز جزییات بیشتری پیدا کند.

کشیدن جزییات در نقاشی گل رز قرمز

8. کشیدن کاسبرگ‌‌ها

برای رسم کاسبرگ‌ها، باید چند برگ کوچک زیر غنچه بکشید. در این نقاشی چهار برگ برای کاسبرگ‌ها درنظر گرفته شده است، بااین‌حال تعداد این برگ‌ها مهم نیست و شما می‌توانید آن را به‌ دلخواه خود بکشید.

بنابراین هر چند برگی که فکر می‌کنید گل شما نیاز دارد، به‌عنوان کاسبرگ‌های آن رسم کنید تا طرح گل رز زیباتر باشد. این مرحله دقیقا مثل کشیدن نقاشی درخت کاج کودکانه با همه شاخ‌وبرگ‌های آن است.

کشیدن کاسبرگ‌‌های نقاشی گل رز قرمز

9. رسم ساقه و برگ گل

برای کشیدن ساقه گل رز باید دو خط موازی با فاصله کمی از هم رسم کنید. بهتر است خطوط در جایی که به غنچه می‌رسند، کمی خمیده رسم شوند تا ساقه طبیعی‌تر به‌نظر برسد. در نهایت یک منحنی رو به بالا کوچک حدود نیم سانتی‌متر بکشید و یک برگ به آن اضافه کنید.

کشیدن  ساقه و برگ گل در نقاشی گل رز

10. رنگ‌آمیزی نقاشی گل رز قرمز

نقاشی کودکانه گل رز شما یک قدم تا تکمیل شدن و به رخ کشیدن زیبایی‌هایش فاصله دارد. پس کافی است آن را رنگ کنید! برای رنگ‌آمیزی نقاشی می‌توانید ساقه را به رنگ سبز و غنچه گل را به رنگ قرمز یا هر رنگ دیگری که دوست دارید، رنگ آمیزی کنید. نقاشی شما آماده است.

اگر به نقاشی گل و گیاه علاقه دارید، کشیدن نقاشی گل بهاری را هم امتحان کنید.

رنگ‌آمیزی نقاشی گل رز قرمز

چنانچه به نقاشی گل علاقه‌مند هستید، مطلب آموزش طراحی گل های زیبا در سه مرحله را نیز در کاغذرنگی از دست ندهید.

پرسش‌های متداول درباره نقاشی گل رز

مهمترین نکات نقاشی گل رز چیست؟
خطوط نباید اندازه های مختلف و فاصله دارد باشند و الگو اندازه و رسم در تمام زاویه ها بهتر است برابر باشد.
روش های تزیین نقاشی گل رز چیست؟
استفاده از مداد رنگی های خوب، رنگامیزی کامل، نقاشی جزییاتی مثل خار گل یا نقاشی جزییات برگ ها و گلبرگ ها به زیبایی بیشتر طرح کمک میکند.
اشتراک گذاری:
نظرات (4)

برای ارسال نظر ابتدا باید در سایت وارد شوید.