نقاشی یکی از تفریحاتی است که هم بچه‌ها و هم بزرگ‌سالان از آن لذت می‌برند. همه شما در کوچکی دست‌کم برای یک‌بار دست به قلم شده و نقاشی کشیده‌اید. اگر شما هم چندان استعدادی در نقاشی ندارید، حتما به این فکر کرده‌اید که چطور شما هم یک نقاشی خوب و جذاب بکشید. خبر خوب اینکه اگر وقت کلاس‌های نقاشی ندارید، راه‌های دیگری هم وجود دارد.

مانند استفاده از آموزش‌های نقاشی موجود در سطح وب، بدون نیاز به پرداخت هزینه‌! شاید وقت آن رسیده که دوباره سرگرمی کودکی را در خود زنده کرده و یک نقاشی زیبا بکشید. ما در کاغذرنگی برای طراحی گل های زیبا آموزش طراحی گل‌‌ های لاوندر (اسطوخدوس) را برای شما آماده کرده‌ایم. در این آموزش گام‌به‌گام با هم پیش می‌رویم. اگر همه دستورالعمل‌ها را اجرا کنید، در پایان یک تابلو نقاشی مینیمال و زیبا خواهید داشت.

وسایل مورد نیاز

 • Painting canvas یک عدد
  بوم نقاشی
 • یک یا دو عدد
  قلم‌مو
 • drawing pencil به میزان لازم
  مداد طراحی
 • Green acrylic paint به مقدار لازم
  رنگ آکریلیک سبز
 • Purple pink acrylic paint به مقدار لازم
  رنگ آکریلیک صورتی مایل به بنفش

مراحل کار برای طراحی گل های زیبا

در ادامه مراحل طراحی گل ها را پیش می‌بریم. این مراحل به قدری ساده هستند که بدون هیچ مهارت و تجربه اولیه می‌توانید آن‌ها را اجرا کنید.

1. ساقه‌ها را بکشید

در اولین قدم برای طراحی گل های زیبا و خوشرنگ لاوندر باید از ساقه‌ها شروع کنید. کشیدن طرح اولیه ساقه‌ها به چند خط خمیده ساده خلاصه می‌شود. برای این کار خطوطی کم رنگ ایجاد کنید. البته سعی کنید خطوط ایجاد شده حالت صاف و یکنواخت نداشته باشند. بلکه باید مانند گل‌های طبیعی کمی پیج و تاب پیدا کنند. چیزی شبیه شکل زیر:

طراحی گل های زیبا

2. رنگ‌آمیزی ساقه‌ها را شروع کنید

در طراحی گل های زیبا و ساده لاوندر باید به رنگ ساقه‌ها توجه کنید. برای این که رنگ ساقه‌های نقاشی به رنگ ساقه‌های گل‌های لاوندر (اسطوخدوس) شبیه باشند، رنگ سبز روشن انتخاب مناسبی است. البته این به سلیقه شما بستگی دارد و در این مورد محدودیتی نخواهید داشت.

برای رنگ‌آمیزی ساقه‌ها قلم‌مو را به آرامی روی خطوطی که در مرحله پیش رسم کردید، حرکت دهید. سعی کنید خطوط رنگی نه خیلی نازک و نه خیلی ضخیم باشند. با یک ضخامت مناسب ساقه‌ها طبیعی‌تر به نظر خواهند رسید.

طراحی گل های زیبا

3. طراحی گل های زیبا و گلبرگ‌ها را کامل کنید

برای رسم گلبرگ در طراحی گل های زیبا و خوشرنگ لاوندر می‌توانید اول مانند ساقه‌ها طرح اولیه آن‌ها را با مداد رسم کنید. در مرحله دوم هم رنگ‌آمیزی را پیش ببرید. این نحوه کار به شما کمک می‌کند اگر شکل برگ مورد پسندتان نبود به راحتی آن را پاک کرده و مجدد رسم کنید. اما درصورتی‌که زیاد سخت‌گیر نیستید، می‌توانید بدون نیاز به طرح اولیه گلبرگ‌ها را نقاشی کنید.

برای این منظور کافی است قلم‌مو را برداشته و نوک آن را روی ساقه قرار دهید. سپس به آرامی قلم‌مو را با زاویه 45 درجه از ساقه به سمت بالا حرکت دهید. فراموش نکنید هم‌زمان با حرکت قلم‌مو به سمت بالا نوک آن را بیشتر فشار دهید تا قلم‌مو سطح بیشتری را رنگ‌آمیزی کند.

در آخر هنگامی که برگ را تا وسط نقاشی کردید، فشار دستتان را روی قلم‌مو کمتر کنید. به این ترتیب برگ‌ها حالت طبیعی‌تری خواهند داشت. یعنی در ابتدا و انتها نازک و در بخش میانی پهن هستند.

اگر تاکنون با قلم‌مو نقاشی نکشیده‌اید، بهتر است برای کشیدن این نقاشی، ابتدا چند‌بار روی کاغذ تمرین کنید. پس از تسلط کافی به نقاشی با قلم‌مو، کیفیت نقاشی شما بیشتر خواهد شد.

طراحی گل های زیبا

4. پایان کار و خشک شدن تصویر

همانطور که دیدید طراحی گل های زیبا در یک تابلو نقاشی نه تنها کار مشکلی نیست، بلکه بسیار لذت‌بخش است. کشیدن گل با آبرنگ هم به همین زیبایی و سادگی است.

اگر حین انجام کار دقت و حوصله را چاشنی طراحی خود کنید، می‌توانید گل‌های بسیار ساده و زیبایی بکشید.

طراحی گل های زیبا

این نقاشی به مقداری زمان نیاز دارد تا به‌طورکامل خشک شود. پس از آن اثر هنری شما آماده است. می‌توانید از آن به عنوان یک تابلو تزیینی برای منزل خود استفاده کرده یا آن را قاب بگیرید و روی میز کار خود قرار دهید. البته اگر دنبال طرح گل‌های جدید هستید، می‌توانید از نقاشی آبرنگی گل های بهار ایده بگیرید.

دکور اتاق با طراحی ها

شما می‌توانید نقاشی پروانه را هم یاد بگیرید و چند پروانه زیبا کنار گل‌هایتان بکشید که زیبایی‌های آن را چند برابر کنید.

پرسش‌های متداول درباره طراحی گل های زیبا

برای طراحی گل های زیبا به چه وسایلی نیاز است؟
تهیه مداد طراحی، رنگ آکریلیک، قلم‌مو و بوم نقاشی یا هر سطح مناسب دیگری برای نقاشی کافی است.
این طراحی برای چه رده سنی است؟
هرچند طراحی گل های زیبا ساده است اما باز هم برای کودکان آسان نیست. این طراحی برای نوجوانان و بزرگسالان مناسب است.
آیا می‌توان از رنگ‌های دیگر برای این طراحی استفاده کرد؟
بله، به طور کلی می‌توانید با رنگ‌های روغنی یا انواع دیگر رنگ هم نقاشی کنید، اما فو‌ت‌وفن نقاشی و طراحی با هر نوع رنگ متفاوت است.
اشتراک گذاری: