خلاصه مطلب

نقاشی یکی از جذاب‌ترین راه‌های آموزش به کودکان است. نقاشی خلاقیت را در ذهن آن‌ها پرورش می‌دهد و به زندگیشان رنگ و بوی هنری اضافه می‌کند. اگر دوست دارید نقاشی دسته گل را به کودکتان آموزش دهید پیشنهاد می‌کنم تا آخر این مطلب را ببینید و انجام دهید.

گل‌ها هم مانند حیوانات و شخصیت‌های کارتونی از پدیده‌های مورد علاقه کودکان هستند. بنابراین طبیعی است که فرزندتان از شما بخواهد به اون در کشیدن دسته گل‌های رنگارنگ کمک کنید. البته این هم طبیعی است که شما چندان مهارتی در رسم چنین چیزی نداشته باشید. بنابراین ما در کاغذرنگی شیوه‌ای ساده و گام‌به‌گام برای نقاشی دسته گل را به شما ارائه کرده‌ایم.

همچنین می‌توانید از نقاشی بهاری برای این‌کار استفاده کنید. با کاغذ رنگی همراه باشید تا آموزش طراحی دسته گل را بیاموزید.

مراحل نقاشی دسته گل

در این نقاشی رنگارنگ باید چند قدم خیلی ساده را طی کنید. در هر مرحله خطوط آبی نشانه بخش جدید نقاشی و خطوط مشکی طرح‌های قبلی هستند.

1. کشیدن اولین گل نقاشی

در اولین قدم از طراحی دسته گل می‌توانید با کشیدن گل‌ها شروع کنید. برای کشیدن مرکز گل، ابتدا یک دایره بکشید؛ سپس با استفاده از خطوط “U” شکل گلبرگ‌های گل را رسم کنید.

نقاشی دسته گل

2. تکمیل گل و گلبرگ‌ها

دو دایره و گلبرگ دیگر هم بکشید. سعی کنید گلبرگ‌ها را روی هم رسم کنید تا حالت طبیعی دسته گل حفظ شود. ما در این نقاشی سه گل را به عنوان مرکز دسته گل در نظر گرفته‌ایم. شما می‌توانید گل‌های بیشتری رسم کنید.

نقاشی دسته گل

3. طراحی گل‌های متنوع و رنگارنگ

برای کشیدن دسته گل محدودیتی ندارید که فقط از یک مدل گل استفاده کنید. شما می‌توانید چند مدل گل را برای کشیدن طراحی دسته گل در نظر بگیرید. برای مثال چند گل لاله هم در گوشه‌های دیگر دسته گل بکشید.

آموزش نقاشی دسته گل

4. رسم برگ‌های نقاشی دسته گل

در این قسمت مثل نقاشی گل رز نوبت کشیدن برگ‌هاست. برای رسم برگ از دو خط خمیده استفاده کنید. یک سر خطوط به هم چسبیده باشند اما دو سر دیگر را نزدیک به گلبرگ‌ها نقاشی کنید. شما باید بتوانید با استفاده از برگ‌های کوچک و بزرگ اطراف گل‌ها، فضای خالی بین آن‌ها را پر کنید.

نقاشی دسته گل

5. ایجاد فضای دایره‌ای برای نقاشی دسته گل

تا زمانی که مجموعه گل و برگ‌ها شکل دسته نشده‌اند، به کشیدن برگ‌ها دورتادور گل‌ها ادامه دهید. سعی کنید شکلی شبیه دایره در حالت کلی دسته گل ایجاد شود.

نقاشی دسته گل

6. رسم گل های متنوع‌تر

برای کشیدن گل‌های کوچک احتیاجی به رسم گلبرگ‌های زیاد نیست. رسم گل‌هایی با چهار گلبرگ هم نیاز نقاشی شما را رفع و دسته گل را متنوع‌تر از قبل می‌کند.

گل های ریز نقاشی

7. تکمیل ظاهر دسته گل

پس از آن که گل‌های کوچک و بزرگ و برگ‌های نقاشی را کامل کردید، باید دسته زیرین گل را رسم کنید. برای این کار کافی است به چند خط حالت‌دار کشیده و یک روبان روی آن‌ها رسم کنید.

طراحی دسته گل

8. رنگ‌آمیزی کامل دسته گل

در آخرین مرحله از نقاشی باید دسته گل را رنگ‌آمیزی کنید. برای این کار هم هیچ محدودیتی وجود ندارد. چراکه گل‌ها رنگ و شکل‌های مختلفی دارند و رنگ‌آمیزی آن‌ها با هر رنگی ممکن است.

حتی در صورتی که برای رنگ‌آمیزی گل‌ها از رنگ‌های غیر مرسوم استفاده کردید، باز هم مانعی وجود ندارد. یک رنگ‌آمیزی غیر مرسوم می‌تواند خلاقیت شما را بیشتر کند.

طراحی دسته گل

همان‌طور که دیدید برای کشیدن یک دسته از گل‌های رنگارنگ ریز و درشت نیازی به مهارت خارق‌العاده در نقاشی نیست. کافی است مراحل را قدم به قدم انجام دهید تا از سادگی یک طراحی جذاب حیرت‌زده شوید. شما می‌توانید نقاشی زنبور کودکانه یا نقاشی پروانه کودکانه را هم یاد بگیرید تا اطراف گل را با زنبور پر کنید.

پرسش‌های متداول درباره نقاشی دسته گل

وسایل موردنیاز نقاشی دسته گل چیست؟
یک مداد مشکی ساده و چند مداد رنگی برای کشیدن این نقاشی کافی است.
این نقاشی برای چه رده سنی است؟
بزرگسالان می‌توانند این نقاشی را بکشند تا کودکان آن را رنگ‌آمیزی کنند؛ اما کودکان 10 سال و بزرگ‌تر می‌توانند بدون کمک بزرگسالان نقاشی را بکشند.
آیا می‌توانید این نقاشی را با آبرنگ و پاستل هم رنگ‌آمیزی کنید؟
بله. این نقاشی می‌تواند با هر نوشت‌افزاری رنگ‌آمیزی شود و انتخاب نوع آن به خودتان بستگی دارد.
اشتراک گذاری:

نظر خود را در مورد متن بالا ثبت کنید