نقاشی یکی از بهترین و ماندگارترین راه‌ها برای آموزش مفاهیم مختلف به کودکان است. بنابراین شما والدین و مربیان می‌توانید با نقاشی عادات مختلف و مفاهیم را به کودکان بیاموزید. یکی ازمهم‌ترین چیزهایی که کودکان باید درک کنند، فواید میوه برای بدنشان است. شاید بد نباشد با آموزش نقاشی میوه‌ها به کودکان،مانند نقاشی گلابی کودکانه یا سیب آن‌ها را به خوردن میوه ترغیب کنید. با کاغذ رنگی همراه باشید تا آموزش نقاشی سیب کودکانه قدم به قدم یاد بگیرید و به فرزندتان بیاموزید.

مراحل آموزش نقاشی

برای کشیدن یک سیب خوشرنگ و جذاب برای کودکان، باید چهار مرحله زیر را به ترتیب انجام دهید.

1. طرح اولیه نقاشی سیب کودکانه را بکشید

در اولین مرحله از آموزش نقاشی سیب کودکانه باید یک طرح اولیه از سیب را بکشید. این طرح اولیه شامل هیچ یک از جزییات موضوع نمی‌شود. فقط شکل هندسی سیب را رسم کنید. در کشیدن طرح اولیه احتیاجی به پررنگ کشیدن خطوط نیست. کافی است خطوط کمرنگی را برای داشتن طرح کلی ترسیم کنید. در ادامه نیاز دارید بعضی بخش‌های این خطوط را پاک کرده و تغییر دهید.

آموزش نقاشی سیب کودکانه

2. طرح اولیه را تکمیل کنید

هر طرح اولیه‌ای ممکن است به طور کامل با شکل اصلی مطابقت نداشته باشد. بنابراین باید دایره کشیده شده را کمی تغییر دهید. برای این کار در قسمت بالایی سیب یک هلال کوچک برای گودی سیب بکشید. سپس چوب نقاشی سیب کودکانه را از داخل گودی رسم کنید. در این مرحله بخشی از دایره سیب داخل چوب روی آن خواهد بود. حالا این بخش کوچک را از داخل طرح چوب پاک کنید.

آموزش نقاشی سیب کودکانه

3. جزییات نقاشی سیب کودکانه را اضافه کنید

در این مرحله شما باید جزییات سیب مثل برگ و خطوط روی برگ را به طرح خود اضافه کنید. به کودکتان اجازه دهید تا به هر شکلی که دوست دارد سیب را کامل کند. حتی می‌توانید قسمت زیری نقاشی سیب کودکانه را کمی گود کنید تا انتهای سیب هم طبیعی‌تر به نظر برسد.\

آموزش نقاشی سیب کودکانه

4. شکل نهایی را کامل و رنگ‌آمیزی کنید

خلاقیت و علاقه کودک، مهم ترین مسئله در رنگ‌آمیزی هستند. به کودک خود بیاموزید تا سعی کند رنگ‌آمیزی را با دقت انجام دهد، از خطوط رسم شده بیرون نرود و سیب خود را به زیبایی رنگامیزی کند.

رنگ آمیزی نهایی طرح

سیب خوش‌رنگ و زیبای شما آماده است. شما می‌توانید با نوشتن نظرات خود نسبت به این آموزش ما را در بهبود آن کمک کنید.