خلاصه مطلب

نقاشی میوه‌ها همیشه می‌تواند جذاب و دوست‌داشتنی باشد. معمولا کودکان از میوه و سبزیجات دل خوشی ندارند، اما شما می‌توانید این موضوع را با نقاشی و کاردستی برای آن‌ها جذاب کنید. در این مطلب آموزش نقاشی سیب را آموزش داده‌ایم با ما همراه باشید و کودکان را با میوه و سبزیجات آشنا کنید.

نقاشی یکی از بهترین و ماندگارترین راه‌ها برای آموزش مفاهیم مختلف به کودکان است. بنابراین شما والدین و مربیان می‌توانید با نقاشی عادات مختلف و مفاهیم را به کودکان بیاموزید. یکی ازمهم‌ترین چیزهایی که کودکان باید درک کنند، فواید میوه برای بدنشان است. شاید بد نباشد با آموزش نقاشی میوه‌ به کودکان،مانند نقاشی گلابی کودکانه یا نقاشی با کلم بروکلی آن‌ها را به خوردن میوه ترغیب کنید. حتی می‌توانید با کشیدن نقاشی زنبور کودکانه اسم حشرات را به کودک خود یاد دهید. با کاغذ رنگی همراه باشید تا آموزش نقاشی سیب کودکانه قدم به قدم یاد بگیرید و به فرزندتان بیاموزید.

روش اول؛ آموزش نقاشی سیب کودکانه

برای کشیدن طراحی سیب خوشرنگ و جذاب برای کودکان، باید مثل نقاشی کاج ساده چهار مرحله زیر را به ترتیب انجام دهید.

1. طرح اولیه نقاشی سیب کودکانه

در اولین مرحله از آموزش نقاشی سیب ساده باید یک طرح اولیه از سیب را بکشید. این طرح اولیه شامل هیچ یک از جزییات موضوع نمی‌شود. فقط شکل هندسی سیب را رسم کنید. در کشیدن طرح اولیه احتیاجی به پررنگ کشیدن خطوط نیست. کافی است خطوط کمرنگی را برای داشتن طرح کلی ترسیم کنید. در ادامه نیاز دارید بعضی بخش‌های این خطوط را پاک کرده و تغییر دهید.

آموزش نقاشی سیب کودکانه

2. تکمیل طرح اولیه عکس سیب نقاشی

هر طرح اولیه‌ای ممکن است به طور کامل با شکل اصلی مطابقت نداشته باشد. بنابراین باید دایره کشیده شده را کمی تغییر دهید. برای این کار در قسمت بالایی سیب یک هلال کوچک برای گودی سیب بکشید.

سپس چوب نقاشی سیب ساده را از داخل گودی رسم کنید. در این مرحله بخشی از دایره سیب داخل چوب روی آن خواهد بود. حالا این بخش کوچک را از داخل طرح چوب پاک کنید.

آموزش نقاشی سیب کودکانه کشیدن ساقه

3. جزییات طراحی سیب

در این مرحله شما باید جزییات سیب نقاشی مثل برگ و خطوط روی برگ را به طرح خود اضافه کنید. به کودکتان اجازه دهید تا به هر شکلی که دوست دارد سیب را کامل کند. حتی می‌توانید قسمت زیری نقاشی سیب کودکانه را کمی گود کنید تا انتهای سیب هم طبیعی‌تر به نظر برسد.\

آموزش نقاشی سیب کودکانه کشیدن برگ

4. نهایی‌کردن و رنگ‌آمیزی طراحی سیب کودکانه

خلاقیت و علاقه کودک، مهم ترین مسئله در رنگ‌آمیزی نقاشی ساده سیب هستند. به کودک خود بیاموزید تا سعی کند رنگ‌آمیزی را با دقت انجام دهد، از خطوط رسم شده بیرون نرود و نقاشی سیب ساده خود را به زیبایی رنگامیزی کند.

رنگ آمیزی نهایی نقاشی کودکانه سیب

روش دوم؛ آموزش نقاشی سیب قرمز

در روش دوم هفت مرحله ساده را طی می‌کنید تا یک نقاشی سیب خوشرنگ و زیبا داشته باشید.

1. کشیدن شکل اصلی نقاشی سیب قرمز

برای شروع هر نقاشی باید طرح اصلی آن را بکشید. در نقاشی سیب ساده کافیست یک بیضی وسط برگه رسم کنید. توجه داشته باشید که بیضی رسم شده باید افقی باشد نه عمودی.

نفاشی سیب قرمز

2. تکمیل قسمت  پایینی طراحی سیب

در این مرحله دو خط مستقیم از وسط بیضی به سمت پایین و وسط شکل نقاشی کنید. این دوخط پایین بدنه سیب را تشکیل می‌دهند. سپس دو خط منحنی نامنظم بکشید. آن‌ها به بهترین شکل ممکن می‌توانند سر نقاشی سیب را کامل کنند. هر دو خط را طوری بشکید که شکل نامنظم سر سیب ایجاد شود. به این منظور کافیست خطوط را روی هم قرار دهید. برای فهم بهتر منظور می‌توانید از تصویر نیز استفاده کنید.

3. کشیدن بخش بالایی نقاشی سیب

در این مرحله نوبت به بالای طراحی سیب می‌رسد. برای رسم این قسمت از میوه باید یک خط منحنی به شکل M بکشید. شروع این خطوط بهتر است از همان جایی باشد که خط‌های عمودی ته سیب را کشیدید. در رسم این خط بهتر است از اشکال منظم و متقارن استفاده نکنید، البته نه به این معنی که شکلی غیر طبیعی درست بکشید.

منظور کشیدن سیبی طبیعی است که از شکل  خط کشی شده و منظم تشکیل نشده است.

4. پاک‌کردن خطوط اضافه طرح

خطوط باقیمانده از بیضی اولیه را پاک کنید. به جای آن‌ها دو خط طبیعی بزرگتر، مناسب با دیگر خطوط نقاشی بکشید و حالت طبیعی را به طراحی سیب هدیه دهید.

5. رسم ساقه نقاشی سیب قرمز

اگر اهل نقاشی کشیدن باشید می‌دانید که ساقه نقاشی سیب قرمز همیشه دو خط منحنی و ساده است که از بالا با استفاده از یک بیضی کوچک به هم وصل می‌شوند. این خطوط را ماننده تصویر در این نقاشی نیز رسم کنید.

نقاشی سیب قرمز کشیدن ساقه

6. کشدن برگ نقاشی سیب قرمز

یکی از زیبا و متفاوت‌ترین بخش‌های نقاشی سیب، بین نقاشی‌های دیگر رسم برگ میوه است. این کار به سلیقه شما بستگی دارد، اما چیزی که به‌طور معمول و بیشتر استفاده می‌شود کشیدن دو خط منحنی است که در اول و آخر خطوط به هم می‌رسند، اما وسطشان از هم فاصله دارند. درست مثل یک لوزی، ولی بدون زاویه. پس از رسم برگ می‌توانید چند خط نیز به‌عنوان آوند و رگ‌های برگ بکشید که نقاشی را از سادگی در بیاورد.

نقاشی سیب قرمز کشیدن برگ

7. رنگ‌آمیزی نقاشی سیب ساده

سیب را رنگ کنید. این آخرین بخش نقاشی و البته بهترین بخش آن است. شما می‌توانید با خلاقیتی که دارید سیب‌های رنگی  و متفاوتی را خلق کنید. البته بهتر است خود طرح سیب را هر رنگی می‌کنید، برگش سبز بماند یعنی از رنگ دیگری برای برگ استفاده نکنید، اما در هرصورت نقاشی مال شما است و رنگ آن هم به سلیقه خودتان بستگی دارد.

رنگ آمیزی نقاشی سیب قرمز

روش سوم؛ آموزش نقاشی سیب فانتزی

سیب یکی از میوه‌های خوش طعمی است که از کودکی برای بسیاری از ما تبدیل به یکی از رژیم‌های همیشگی شده است. با استفاده از این روش نقاشی سیب قرمز می‌توانید این میوه لذیذ را به آسانی در 5 مرحله بکشید.

1. رسم شکل کلی طراحی سیب

با استفاده از درپوش بطری شیشه‌ای یا هر شی گرد دیگری یک دایره روی صفحه کاغذ رسم کنید. شما می‌توانید سیب یا بهتر است بگوییم دایره را در هر ابعادی که دوست دارید، رسم کنید و هیچ محدودیتی در این کار نیست.

نقاشی سیب ساده کشیدن منحنی

2. کشیدن بالا و پایین نقاشی سیب قرمز فانتزی

یک خط منحنی که وسط آن به سمت داخل خم شده باشد را بالای دایره بکشید. این جا بالای طراحی سیب یا محل قرارگیری دسته یا ساقه میوه است. هر دو سمت خط کشیده شده را با خطوط دایره یکی کنید.

همان‌طور که منحنی بالا را رسم کردید خطی به همان صورت، اما در ابعاد بسیار کوچکتر خطی در قسمت پایینی میوه بکشید. همانطور که گفته شد خطوط آن را روی خطوط دایره‌ها قرار دهید. تا این مرحله نقاشی سیب قرمز بدنه میوه رسم شده است.

3. کشیدن خمیدگی ساقه سیب

در این مرحله درست زیر انحنای خط بالایی میوه که در مرحله دو کشیده شد، یک خط کوتاه تیره با شکل لبخند بکشید. این انحنا که در واقع محل قرارگیری ساقه سیب است، می‌تواند شکل‌های دیگر هم مثل خط صاف باشد که این به سلیقه شما بستگی دارد.

4. کشیدن ساقه و برگ میوه

در این مرحله باید ساقه و برگ نقاشی کودکانه سیب قرمز را بکشید. برای کشیدن ساقه فقط کافیست دو خط منحنی موازی با یکدیگر از روی محل دسته تا کمی بالاتر از میوه کشیده شود و بالای آن هم با یک خط صاف به هم وصل شوند. بعد از دسته با کشیدن دو خط منحنی که اول و آخر آن به هم وصل است و وسطش از هم فاصله دارد برگ را رسم کنید. سپس یک خط وسط آن بکشید با رسم چند خط دیگر مثل شکل، آوندهای برگ را هم به آن اضافه کنید.

5. رنگ‌آمیزی کامل طراحی سیب

این طراحی سیب به اتمام رسیده و فقط کافی است تا میوه کشیده شده را رنگ‌آمیزی کنید.

نقاشی سیب ساده کشیدن برگ و ساده

در این نقاشی هم مثل نقاشی بز کودکانه توجه به خطوط منحنی و جزییات کوچک است که باعث زیبایی بیشتر طرح می‌شود.

ایده‌هایی برای نقاشی سیب ساده

نقاشی سیب خوش‌رنگ و زیبای شما آماده است. شما می‌توانید با نوشتن نظرات خود نسبت به این آموزش به ما در بهبود آن کمک کنید.

پرسش‌های متداول درباره نقاشی سیب قرمز

آموزش نقاشی سیب مناسب چه رده سنی است؟
این نوع نقاشی برای کودکان 3 تا 10 سال مناسب است.
برای کشیدن نقاشی سیب به چه ابزاری نیاز داریم؟
داشتن مداد سیاه، پاک‌‌کن، مداد رنگی و چند عدد برگه نقاشی کافی است.
در رنگ آمیزی نقاشی سیب محدودیتی وجود دارد؟
خیر، برای شکوفایی بیشتر خلاقیت کودکان، بهتر است اجازه دهید با هر رنگی که میخواهند نقاشی را رنگ‌آمیزی کنند.
اشتراک گذاری: