نقاشی یکی از بهترین و ماندگارترین راه‌ها برای آموزش مفاهیم مختلف به کودکان است. بنابراین شما والدین و مربیان می‌توانید با نقاشی عادات مختلف و مفاهیم را به کودکان بیاموزید. یکی ازمهم‌ترین چیزهایی که کودکان باید درک کنند، فواید میوه برای بدنشان است. شاید بد نباشد با آموزش نقاشی میوه‌ها به کودکان،مانند نقاشی گلابی کودکانه یا سیب آن‌ها را به خوردن میوه ترغیب کنید. با کاغذ رنگی همراه باشید تا آموزش نقاشی سیب کودکانه قدم به قدم یاد بگیرید و به فرزندتان بیاموزید.

مراحل آموزش نقاشی

برای کشیدن یک سیب خوشرنگ و جذاب برای کودکان، باید چهار مرحله زیر را به ترتیب انجام دهید.

1. طرح اولیه نقاشی سیب کودکانه را بکشید

در اولین مرحله از آموزش نقاشی سیب کودکانه باید یک طرح اولیه از سیب را بکشید. این طرح اولیه شامل هیچ یک از جزییات موضوع نمی‌شود. فقط شکل هندسی سیب را رسم کنید. در کشیدن طرح اولیه احتیاجی به پررنگ کشیدن خطوط نیست. کافی است خطوط کمرنگی را برای داشتن طرح کلی ترسیم کنید. در ادامه نیاز دارید بعضی بخش‌های این خطوط را پاک کرده و تغییر دهید.

آموزش نقاشی سیب کودکانه

2. طرح اولیه را تکمیل کنید

هر طرح اولیه‌ای ممکن است به طور کامل با شکل اصلی مطابقت نداشته باشد. بنابراین باید دایره کشیده شده را کمی تغییر دهید. برای این کار در قسمت بالایی سیب یک هلال کوچک برای گودی سیب بکشید. سپس چوب نقاشی سیب کودکانه را از داخل گودی رسم کنید. در این مرحله بخشی از دایره سیب داخل چوب روی آن خواهد بود. حالا این بخش کوچک را از داخل طرح چوب پاک کنید.

آموزش نقاشی سیب کودکانه

3. جزییات نقاشی سیب کودکانه را اضافه کنید

در این مرحله شما باید جزییات سیب مثل برگ و خطوط روی برگ را به طرح خود اضافه کنید. به کودکتان اجازه دهید تا به هر شکلی که دوست دارد سیب را کامل کند. حتی می‌توانید قسمت زیری نقاشی سیب کودکانه را کمی گود کنید تا انتهای سیب هم طبیعی‌تر به نظر برسد.\

آموزش نقاشی سیب کودکانه

4. شکل نهایی را کامل و رنگ‌آمیزی کنید

خلاقیت و علاقه کودک، مهم ترین مسئله در رنگ‌آمیزی هستند. به کودک خود بیاموزید تا سعی کند رنگ‌آمیزی را با دقت انجام دهد، از خطوط رسم شده بیرون نرود و سیب خود را به زیبایی رنگامیزی کند.

رنگ آمیزی نهایی طرح

آموزش روش دوم نقاشی سیب

در روش دوم هفت مرحله ساده را طی می‌کنید تا یک نقاشی سیب خوشرنگ و زیبا داشته باشید.

1. شکل اصلی نقاشی سیب را بکشید

برای شروع هر نقاشی باید طرح اصلی آن را بکشید. در نقاشی سیب کافیست یک بیضی وسط برگه رسم کنید. توجه داشته باشید که بیضی رسم شده باید افقی باشد نه عمودی.

نفاشی سیب

2. قسمت  پایینی نقاشی سیب را کامل کنید

در این مرحله دو خط مستقیم از وسط بیضی به سمت پایین و وسط شکل، نقاشی کنید. این دوخط پایین بدنه سیب را تشکیل می‌دهند. سپس دو خط منحنی نامنظم بکشید. آنها به بهترین شکل ممکن می‌توانند سر سیب را کامل کنند. هر دو خط را طوری بشکید که شکل نامنظم سر سیب ایجاد شود. به این منظور کافیست خطوط را روی هم قرار دهید. برای فهم بهتر منظور می‌توانید از تصویر نیز استفاده کنید.

Apple 02
Apple 03

3. بخش بالایی سیب را بکشید

در این مرحله نوبت به بالای سیب می‌رسد. برای رسم این قسمت از میوه باید یک خط منحنی به شکل M بکشید. شروع این خطوط بهتر است از همان جایی باشد که خط‌های عمودی ته سیب را کشیدید. در رسم این خط بهتر است از اشکال منظم و متقارن استفاده نکنید، البته نه به این معنی که شکلی غیر طبیعی درست بکشید. منظور، کشیدن سیبی طبیعی است که از شکل  خط کشی شده و منظم تشکیل نشده است.

Apple 04
Apple 05

 

4. خطوط اضافه طرح را پاک کنید

خطوط باقیمانده از بیضی اولیه را پاک کنید. به جای آن‌ها دو خط طبیعی بزرگتر، مناسب با دیگر خطوط نقاشی بکشید و حالت طبیعی را به سیب هدیه دهید.

Apple 07 (1)
Apple 06

 

5. ساقه سیب را رسم کنید

اگر اهل نقاشی کشیدن باشید می‌دانید که ساقه سیب همیشه دو خط منحنی و ساده است که از بالا با استفاده از یک بیضی کوچک به هم وصل می‌شوند. این خطوط را ماننده تصویر در این نقاشی نیز رسم کنید.

نقاشی سیب

6. به نقاشی سیب برگ اضافه کنید

یکی از زیبا و متفاوت‌ترین بخش‌های نقاشی سیب، بین نقاشی‌های دیگر رسم برگ میوه است. این کار به سلیقه شما بستگی دارد، اما چیزی که به‌طور معمول و بیشتر استفاده می‌شود کشیدن دو خط منحنی است که در اول و آخر خطوط به هم می‌رسند، اما وسطشان از هم فاصله دارند. درست مثل یک لوزی، ولی بدون زاویه. پس از رسم برگ می‌توانید چند خط نیز به‌عنوان آوند و رگ‌های برگ بکشید که نقاشی را از سادگی در بیاورد.

نقاشی سیب

7. نقاشی سیب را رنگامیزی کنید

سیب را رنگ کنید. این آخرین بخش نقاشی و البته بهترین بخش آن است. شما می‌توانید با خلاقیتی که دارید سیب‌های رنگی  و متفاوتی را خلق کنید. البته بهتر است خود سیب را هر رنگی می‌کنید، برگش سبز بماند یعنی از رنگ دیگری برای برگ استفاده نکنید، اما در هرصورت نقاشی مال شما است و رنگ آن هم به سلیقه خودتان بستگی دارد.

نقاشی سیب

آموزش روش سوم نقاشی سیب

سیب یکی از میوه‌های خوش طعمی است که از کودکی برای بسیاری از ما تبدیل به یکی از رژیم‌های همیشگی شده است. با استفاده از این روش نقاشی سیب می‌توانید این میوه لذیذ را به آسانی در 5 مرحله بکشید.

1. شکل کلی سیب رسم کنید

با استفاده از درپوش بطری شیشه‌ای یا هر شی گرد دیگری یک دایره روی صفحه کاغذ رسم کنید. شما می‌توانید سیب یا بهتر است بگوییم دایره را در هر ابعادی که دوست دارید، رسم کنید و هیچ محدودیتی در این کار نیست.

نقاشی سیب

2. بالا و پایین نقاشی سیب را به صورت طبیعی نقاشی کنید

یک خط منحنی که وسط آن به سمت داخل خم شده باشد را بالای دایره بکشید. این جا بالای سیب یا محل قرارگیری دسته یا ساقه میوه است. هر دو سمت خط کشیده شده را با خطوط دایره یکی کنید. همان‌طور که منحنی بالا را رسم کردید خطی به همان صورت، اما در ابعاد بسیار کوچکتر خطی در قسمت پایینی میوه بکشید. همانطور که گفته شد خطوط آن را روی خطوط دایره‌ها قرار دهید. تا این مرحله نقاشی سیب بدنه میوه رسم شده است.

How To Draw Apple 2
How To Draw Apple 3

3. محل نقاشی ساقه را بکشید

در این مرحله درست زیر انحنای خط بالایی میوه که در مرحله دو کشیده شد، یک خط کوتاه تیره با شکل لبخند بکشید. این انحنا که در واقع محل قرارگیری ساقه سیب است، می‌تواند شکل‌های دیگر هم مثل خط صاف باشد که این به سلیقه شما بستگی دارد.

4. ساقه و برگ میوه را رسم کنید

در این مرحله باید ساقه و برگ میوه را بکشید. برای کشیدن ساقه فقط کافیست دو خط منحنی موازی با یکدیگر از روی محل دسته تا کمی بالاتر از میوه کشیده شود و بالای آن هم با یک خط صاف به هم وصل شوند. بعد از دسته با کشیدن دو خط منحنی که اول و آخر آن به هم وصل است و وسطش از هم فاصله دارد برگ را رسم کنید. سپس یک خط وسط آن بکشید با رسم چند خط دیگر مثل شکل، آوندهای برگ را هم به آن اضافه کنید.

How To Draw Apple 5
How To Draw Apple 6
How To Draw Apple 7

5. نقاشی را رنگامیزی کنید

این نقاشی سیب به اتمام رسیده و فقط کافیست تا میوه کشیده شده را رنگامیزی کنید.

نقاشی سیب

ایده‌هایی برای نقاشی سیب

نقاشی سیب
نقاشی سیب
نقاشی سیب
نقاشی سیب
نقاشی سیب
نقاشی سیب
نقاشی سیب
نقاشی سیب
نقاشی سیب
نقاشی سیب
نقاشی سیب
نقاشی سیب

سیب خوش‌رنگ و زیبای شما آماده است. شما می‌توانید با نوشتن نظرات خود نسبت به این آموزش به ما در بهبود آن کمک کنید.

سوالات متداول کاربران درمورد نقاشی سیب

آموزش نقاشی سیب مناسب چه رده سنی است؟

3 تا 10 سال

برای کشیدن نقاشی سیب به چه ابزاری نیاز داریم؟

مداد سیاه، پاک‌‌کن، مداد رنگی و چند عدد برگه نقاشی

در رنگ آمیزی نقاشی سیب محدودیتی وجود دارد؟

خیر، برای شکوفایی بیشتر خلاقیت کودکان، بهتر است اجازه دهید با هر رنگی که میخواهند نقاشی را رنگ آمیزی کنند.