خلاصه مطلب

کشیدن نقاشی چراغ جادو مثل برآورده کردن آرزوهای کودکانه است. شما می‌توانید با کشیدن نقاشی چراغ جادو برای فرزندتان درباره آرزو کردن و البته تلاش برای رسیدن به خواسته‌ها با کودکتان صحبت کنید و او را غول چراغ جادوی زندگی خودش معرفی کنید.

حتما داستان‌های مختلفی از چراغ جادو شنیده‌اید. افسانه غول چراغ جادو از جالب‌ترین شخصیت‌های دنیای کودکی همه ما بوده است. غول یا جن بزرگی که از یک چراغ جادویی بیرون می‌آید و آرزوهای کوچک و بزرگ ما را برآورده می‌کند. حالا قرار است در 9 مرحله خیلی ساده نقاشی چراغ جادو را بکشیم.

با کاغذ رنگی همراه شوید و چراغ جادو مخصوص کودکتان را همراه او نقاشی کنید تا آرزوهایش را با شما در میان بگذارد.

ویدئوی آموزش نقاشی چراغ جادو

قبل از اینکه مراحل کشیدن این نقاشی را ببینید، می‌توانید مثل نقاشی فانتزی روح آموزش ویدئویی آن را تماشا کنید.

مراحل کشیدن نقاشی چراغ جادو

مثل عکس نقاشی خانه باب اسفنجی برای نقاشی چراغ جادو کافی است مراحل زیر را یکی پس از دیگری پشت سر بگذارید. این نقاشی را کنار نقاشی غول چراغ جادو بکشید تا همه چیز تکمیل شود.

1. کشیدن خط زیری چراغ

برای کشیدن نقاشی چراغ جادو اول از زیر لامپ شروع کنید. برای کشیدن زیر چراغ یک خط منحنی ساده و راحت مثل تصویر زیر بکشید.

آموزش مرحله به مرحله نقاشی چراغ جادو

2. تکمیل کلیات نقاشی چراغ جادو

حالا منحنی مرحله قبل را از سمت راست امتداد بدهید. به شکلی که بخش زیرین دهانه نقاشی چراغ جادویی را رسم کنید. درست مثل شکل قسمت چپ منحنی را هم با یک خط صاف به سمت راست بکشید.

آموزش کشیدن نقاشی چراغ جادو

3. طراحی ادامه دهانه چراغ

حالا مثل نقاشی خروس زیبا دهانه نقاشی چراغ جادو را کامل کنید. یک منحنی دیگر از انتهای خط صاف به طرف بالا بکشید. حالا سر دهانه را با یک منحنی بسته مثل شکل زیر ببندید!

طراحی دهانه چراغ جادو

4. رسم پایه نقاشی چراغ جادو

حالا پایه نقاشی چراغ جادو را بکشید. برای این کار دو خط منحنی مثل تصویر زیر رسم کنید. بعد هم دو منحنی را با خطی صاف به همدیگر برسانید.

رسم پایه نقاشی چراغ جادو

5. نقاشی ادامه جزییات پایه

در این مرحله اول یک خط صاف و افقی به پایه چراغ اضافه کنید. علاوه‌براین باید قسمت پایینی در نقاشی چراغ جادو آن را هم بکشید. اول یک خط صاف بکشید و سپس دو طرف آن را گرد کنید.

روش کشیدن نقاشی چراغ جادو

6. تکمیل در نقاشی چراغ جادو

حالا در نقاشی چراغ جادو کودکانه را هم تکمیل کنید. یک منحنی به شکل نیم‌دایره روی چراغ بکشید. یک بیضی کوچک‌تر هم روی آن بکشید. چیزی شبیه به درب قوری!

نقاشی چراغ جادو ساده

7. کشیدن دسته چراغ

دسته نقاشی چراغ جادو را هم بکشید. بله، همه بخش‌های چراغ و همه جزییات مهم هستند. سمت چپ چراغ یک دسته با دو خط منحنی بکشید. پایین دسته را مثل شکل زیر مدل دهید تا زیباتر شود.

کشیدن نقاشی چراغ جادو

8. رسم دود نقاشی چراغ جادو

در این قسمت قرار است جادویی بودن این چراغ را به تصویر بکشید! با استفاده از خطوط موج‌دار نازک می‌توانید دود را در نزدیکی دهانه نقاشی چراغ جادو نشان دهید.

آموزش کشیدن نقاشی چراغ جادو

9. رنگ‌آمیزی نقاشی کودکانه

نوبت به رنگ کردن این شاهکار هنری می‌رسد. می‌توانید از رنگ نارنجی روشن برای بدنه نقاشی چراغ جادو و از آبی برای رنگ دود آن استفاده کنید.

نقاشی چراغ جادو

 البته مثل همیشه یادتان باشد برای رنگ‌آمیزی این نقاشی وسواس به خرج ندهید و بگذارید فرزندتان آن را به شکل دلخواهش رنگ کند تا خلاقیتش رشد بیشتری داشته باشد.

در نهایت اجی‌مجی‌لاترجی! نقاشی چراغ جادو آماده است تا آرزوهای قشنگ کودکتان را برآورده کند. اگر کودکتان به جادو علاقه دارد، نقاشی هری پاتر و کاردستی جادوگر هم برایش جذاب خواهد بود.

درباره چراغ جادو

نقاشی چراغ جادو برای همه کودکانی که از افسانه آن خبر دارند، جالب است. همه ما این چراغ را از افسانه عربی «هزار و یک شب» می‌شناسیم. درحقیقت این چراغ، وسیله روشنایی کوچکی بود که در آن روغن می‌ریختند، فتیله‌ای در دهانه آن می‌گذاشتند و بعد آن را می‌سوزاندند تا نور از خودش ساطع کند. به این ترتیب این چراغ اطراف خود را روشن می‌کرد.

جن که در واقع همان غول چراغ جادو معروف است، یکی از قهرمانان افسانه‌هاست که از این چراغ بیرون می‌آید و آرزوی کسی را که چراغ را در دست دارد، برآورده می‌کند. شما می‌توانید حین کشیدن نقاشی چراغ جادو درباره قصه آن هم با کودکتان صحبت کنید. اگر این نقاشی چراغ جادو را کشیدید، نظرتان را درباره آن به کاربران کاغذ رنگی بگویید.

پرسش‌های متداول درباره نقاشی چراغ جادو

نقاشی چراغ جادو مناسب چه رده سنی است؟
این نقاشی کودکانه برای رده سنی 4 تا 8 سال مناسب است. شما می‌توانید برای کشیدن این نقاشی به کودکتان کمک کنید.
چه وسایلی برای کشیدن نقاشی چراغ جادو نیاز است؟
برای این نقاشی تنها به کاغذ و مداد رنگی نیاز دارید.
اگر مداد رنگی نداشته باشیم، چه وسایلی برای نقاشی چراغ جادو مناسب است؟
شما می‌توانید به جای مداد رنگی از آبرنگ، مداد شمعی، پاستل و… هم استفاده کنید.
اشتراک گذاری: