خلاصه مطلب

نقاشی غول چراغ جادو یکی از بامزه‌ترین نقاشی‌هاست. کودکان می‌توانند با کشیدن این نقاشی با افسانه‌های قدیمی و زیبا آشنا شوند. اگر شما والدین به کشیدن نقاشی کودکان کمک کنید، آن‌ها هم رنگ‌آمیزی بهتری خواهند داشت.

غول چراغ جادو همان شخصیت مرموزی است که همه کودکان دوستش دارند. چون این غول می‌تواند همه آرزوهای ریزودرشت آن‌ها را برآورده کند. به همین دلیل هم نقاشی غول چراغ جادو یکی از طراحی‌های محبوب کودکان به حساب می‌آید.

اگر کودک شما هم دوست دارد نقاشی غول چراغ جادو را میان نقاشی‌هایش داشته باشد، با آموزش کاغذ رنگی می‌توانید این طرح را برایش بکشید و رنگ‌آمیزی آن را به فرزندتان بسپارید.

مراحل کشیدن نقاشی غول چراغ جادو

برای کشیدن این نقاشی کودکانه کافی است مثل نقاشی پرنسس کودکانه مراحل زیر را پشت سر بگذارید. بعد از آن می‌توانید نقاشی چراغ جادو را هم بکشید تا این طرح کامل باشد.

نقاشی غول چراغ جادو

1. رسم چشم و بینی غول

مراحل نقاشی غول چراغ جادو از کشیدن چشم و بینی شروع می‌شود. اول باید بخش کلی نقاشی را روی کاغذ خود تصور کنید تا بتوانید جای خوبی را برای کشیدن چشم و بینی روی برگه در نظر بگیرید.

چشم و بینی نقاشی غول چراغ جادو

در مرحله بعد برای چشم‌های نقاشی غول چراغ جادو دو شکل تقریبا بیضی بکشید. می‌توانید برای واقعی‌تر شدن یکی از چشم‌ها را کمی کوچک‌تر بگذارید. بینی را هم مثل تصویر بین دو چشم اضافه کنید.

2. طراحی سر و گوش نقاشی غول چراغ جادو

حالا باید محدوده سر غول چراغ را رسم کنید. با چند خط صاف و منحنی پس سر غول را مثل تصویر بکشید. سپس گوش نوک‌تیز آن را هم اضافه کنید که بخش مهمی از هویت این نقاشی غول چراغ جادو است.

طراحی سر و گوش نقاشی غول چراغ جادو

3. کشیدن فک غول

حالا باید فک بزرگ و کمی ترسناکی برای این جن غول‌پیکر رسم کنید. برای این کار باید از زیر بینی شروع کنید و اول بالای دهان او را بکشید. بعد هم با یک منحنی بزرگ فک پایین را به نمایش بگذارید. در تصویر زیر به وضوح نحوه رسم فک نقاشی غول چراغ جادو را برایتان مشخص کرده‌ایم.

کشیدن فک نفاشی غول چراغ جادو

4. تکمیل دهان نقاشی غول چراغ جادو

حالا باید دهان غول آرزوها را تکمیل کنید. دندان‌های ردیف بالا و پایین را اضافه کنید. با توجه به باز بودن دهان غول و خنده شیطانی او، زبان آن را هم برای جزییات بیشتر رسم کنید.

تکمیل دهان نقاشی غول چراغ جادو

5. اضافه کردن جزییات صورت

در این مرحله کلیات صورت نقاشی غول چراغ جادو کامل است و فقط باید جزییات سر و صورت غول را کامل کنید. یک دسته موی بسته شده روی سر غول بکشید. بعد هم ابروهای پهن آن را فراموش نکنید.

کشیدن صورت نقاشی غول چراغ جادو

با کشیدن یک منحنی کوچک زیر چشم نقاشی غول چراغ جادو می‌توانید گونه آن را نشان دهید و به جزییات کار بیفزایید.

6. گذاشتن ریش نقاشی غول چراغ جادو

حالا باید ریش منحصربه‌فردی هم برای این نقاشی غول چراغ جادو بکشید. پایین ریش را به حالت حلقه‌ای دربیاورید. بعد از آن سراغ گوشواره حلقه‌ای و پهن آن بروید. بالاخره هر غولی یک ویژگی‌های خاص خود دارد.

گذاشتن ریش نقاشی غول چراغ جادو

7. تکمیل پایین‌تنه غول

بعد از آن باید نیم‌تنه و بازوها را به تصویر بکشید. از دو طرف سر غول خطوط منحنی را مثل شکل زیر رسم کنید. شانه‌های پهن آن را بکشید و سراغ بازوها و دست‌ها بروید.

نقاشی کودکانه

حالا خطوط منحنی را طوری ادامه دهید که پایین‌تنه نازک نقاشی غول چراغ جادو هم تکمیل شود. احتمالا پایین بدن غول شما را یاد پری دریایی بیندازد!

8. رسم آخرین جزییات نقاشی

بخش‌های دیگر بدن را هم اضافه کنید. دستبندها را روی مچ دستان غول بکشید. خط روی سینه و حلقه‌ای که به قسمت پایین بدن غول متصل است را فراموش نکنید.

مراحل کشیدن نقاشی غول چراغ جادو

9. رنگ‌آمیزی نقاشی غول چراغ جادو

حالا دیگر زمان رنگ‌آمیزی و روح بخشیدن به این نقاشی زیبا و هنرمندانه است! اگر می‌خواهید رنگ‌های غول چراغ جادو واقعیت این شخصیت افسانه‌ای و کارتونی را بهتر نشان دهد، مثل تصویر زیر به آبی، بژ، صورتی و خاکستری تیره نیاز دارید.

نقاشی غول چراغ جادو

در غیر این صورت بهتر است اجازه دهید کودکتان از رنگ‌های دلخواه خودش برای رنگ‌آمیزی این نقاشی استفاده کند تا خلاقیت خود را به نمایش بگذارد.

درباره نقاشی غول چراغ جادو

غول چراغ جادو در واقع یک شخصیت بسیار محبوب و مرموز افسانه‌ای است. در این آموزش جن یا همان نقاشی غول چراغ جادو را از افسانه علاءالدین ترسیم کردیم. اگر این کارتون را تماشا کرده باشید، احتمالا به یاد دارید که جن، همراه و دوست علاءالدین بوده است.

غول اول در یک چراغ جادو قرار داشت و وقتی ظاهر شد، اندازه بزرگ و ظاهری مهیب پیدا کرد. غول در این کارتون روحیه‌ای پرجنب‌وجوش و سرشار از انرژی مثبت دارد و سعی می‌کند با توانایی‌های خاص خود به علاءالدین کمک کند.

از نظر ظاهری هم تصویری که از غول دیده‌ایم عجیب و جالب‌توجه بوده‌است. او بالاتنه‌ای پهن و چهارشانه دارد، درحالی‌که پایین‌تنه آن باریک است. مقدار کمی مو روی سر دارد که آن را هم بلند کرده و و رنگ بدنش آبی است.

شما می‌توانید همین‌طور که در حال کشیدن نقاشی غول چراغ جادو برای فرزندتان هستید، درباره این قصه و ویژگی‌های این شخصیت هم با او صحبت کنید تا در دنیای کودکانه خود با قصه‌ها دوست باشد.

پرسش‌های متداول درباره نقاشی غول چراغ جادو

نقاشی غول چراغ جادو مناسب چه رده سنی است؟
این نقاشی کودکانه برای رده سنی 4 تا 8 سال مناسب است. شما می‌توانید برای کشیدن این نقاشی به کودکتان کمک کنید.
چه وسایلی برای کشیدن نقاشی غول چراغ جادو نیاز است؟
برای این نقاشی تنها به کاغذ و مداد رنگی نیاز دارید.
اگر مداد رنگی نداشته باشیم، چه وسایلی برای نقاشی غول چراغ جادو مناسب است؟
شما می‌توانید به جای مداد رنگی از آبرنگ، مداد شمعی، پاستل و… هم استفاده کنید.
اشتراک گذاری: