خلاصه مطلب

نقاشی هری پاتر از برجسته‌ترین و معروف‌ترین شخصیت‌های داستانی و کارتونی اخیر برای همه کودکانی که عاشق جادو و رمز و راز هستند، جذابیت دارد و آن‌ها را به دنیای هیجان‌انگیز جادو وارد می‌کند.

مطمئنا همه شما با شخصیت مشهور و محبوب هری پاتر آشنایی دارید. او قهرمان داستان‌های جی‌.کی.رولینگ است که بر اساس آن چندین فیلم هم ساخته‌اند. نقاشی هری پاتر که یک نوجوان باهوش، شجاع و دانش‌آموز مدرسه جادوگری است، می‌تواند شما را به دنیای کودکانتان نزدیک کند.

ورود هری پاتر به دنیای کودکانه می‌تواند جذابیت فراوانی برای بچه‌ها داشته باشد. پس اینجا می‌خواهیم یک هری پاتر کودکانه عالی را طراحی کنیم! با کاغذرنگی هم‌قدم شوید تا با چند گام ساده نقاشی هری پاتر را کامل کنید.

ویدئوی آموزش نقاشی هری پاتر

قبل از اینکه مراحل کشیدن این نقاشی را ببینید، می‌توانید مثل نقاشی خروس ساده آموزش ویدئویی آن را تماشا کنید.

آموزش مراحل کشیدن نقاشی هری پاتر کودکانه

برای رسم و نقاشب هری پاتر کودکانه مثل نقاشی باز لایتر و نقاشی پری دریایی باید مراحل زیر را با دقت پشت سر بگذارید.

نقاشی هری پاتر

1. رسم صورت نقاشی هری پاتر

اول باید تصویری کلی برای صورت نقاشی هری پاتر از انواع نقاشی کارتونی بکشید. برای انجام این مرحله موقعیت کلی نقاشی هری پاتر را روی کاغذ در نظر بگیرید و بعد یک نیم‌دایره مثل شکل زیر برای صورت آن طراحی کنید.

کشیدن سر نقاشی هری پاتر

2. کشیدن موهای و تکمیل سر

وقتی کلیات چهره مشخص شد، باید موها را رسم کنید. منحنی بالایی مربوط به مو را با فاصله از نیم‌دایره صورت رسم کنید. بعد از آن هم شاخه‌های مو را در نقاشی هری پاتر با توجه به شکل به سادگی بکشید.

کشیدن نقاشی کارتونی

3. کشیدن عینک و گوش نقاشی هری پاتر

عینک این شخصیت داستانی یکی از مهم‌ترین بخش‌های شخصیت اوست. پس عینک و گوش او را هم به تصویر بکشید. برای کشیدن عینک باید اول دو دایره بزرگ به صورت هری پاتر اضافه کنید. دو دایره را با یک خط کوچک به هم اتصال دهید. حالا دو خط دیگر از طرفین بکشید تا دسته‌های عینک را نشان دهد.

آموزش نقاشی کودکانه

وقتی عینک کامل شد، گوش‌ها را زیر دسته عینک مثل تصویر رسم کنید.

4. طراحی لباس‌های جادوگری

در بخش بعدی باید لباس نقاشی هری پاتر قصه‌ها را به این طراحی اضافه کنید! این کار برعکس تصور خیلی‌ها، بسیار آسان است. با رسم چند خط صاف مثل شکل زیر این مرحله را هم انجام دهید.

کشیدن نقاشی کودکانه

5. تکمیل دست‌ها و پاهای نقاشی هری پاتر

حالا دست و پای این شخصیت داستانی را بکشید. بخش کوچکی از دست هری پاتر که از لباس بیرون است را در قالب یک نیم‌دایره کوچک رسم کنید. همینطور پای کوچک او را می‌توانید با الگو گرفتن از تصویر زیر به راحتی بکشید.

تکمیل دست‌ها و پاهای نقاشی هری پاتر

با همین چند خط ساده بخش اصلی نقاشی هری پاتر کامل خواهد شد.

6. کشیدن چوب جاروی پرنده

یکی دیگر از مهم‌ترین المان‌های این نقاشی چوب جاروی جادویی اوست که باید آن را ترسیم کنید. برای این کار به کشیدن دو خط صاف و بلند نیاز دارید. توجه کنید این خط‌ها از دست و پای نقاشی هری پاتر رد نشوند! حالا انتهای جاروی پرنده را با چند منحنی به حالت قلم‌مو رسم کنید تا جارو واقعی‌تر باشد.

نقاشی هری پاتر

7. اضافه کردن جزییات به نقاشی

حالا شاید زمان آن رسیده باشد که روح را به چهره نقاشی هری پاتر خود هدیه دهید! این کار را با اضافه کردن اجزای صورت یعنی چشم‌ها، ابروها و دهان و همه مهم‌تر زخم پیشانی معروف او انجام دهید.

آموزش نقاشی شخصیت های کارتونی

چشم‌ها را با کشیدن دو دایره اصلی و دو دایره کوچک و بزرگ داخل هریک از آن‌ها تکمیل کنید. برای ابروها و دهان هم کافی است از منحنی استفاده کنید.

8. رنگ‌آمیزی نقاشی هری پاتر

دیگر زمان رنگ کردن نقاشی هری پاتر است! در حال معمول کودک شما باید لباس‌ها را آبی، موها را قهوه‌ای و جارو را هم به رنگ قهوه‌ای تیره رنگ کند.

رنگ آمیزی نقاشی هری پاتر

با این حال اگر دوست دارید از رنگ‌های دیگری برای رنگ‌آمیزی نقاشی هری پاتر استفاده کند، اجازه دهید خلاقیتش را به نمایش بگذارد. در ضمن برای رنگ این نقاشی می‌توانید آموزش ساخت رنگ پفی را ببینید و نقاشی را برجسته کنید.

اگر شما هم این نقاشی را برای کودکتان کشیده‌اید، تجربه و نظر خودتان را درباره آن با ما در میان بگذارید. علاوه‌بر این در صورتی که کودکتان به نقاشی شخصیت‌های کارتونی علاقه دارد، نقاشی خانه باب اسفنجی یا نقاشی مینیون برای او جذاب خواهد بود.

پرسش‌های متداول درباره نقاشی هری پاتر

نقاشی هری پاتر مناسب چه رده سنی است؟
این نقاشی دقیقا برای کودکان مناسب است، اما بزرگسالان هم برای کشیدن آن باید به کودکان کمک کنند.
برای نقاشی هری پاتر کودکانه به چه وسایلی نیاز دارید؟
طبق آموزش تنها به مداد رنگی و کاغذ نیاز دارید.
کشیدن نقاشی هری پاتر به چقدر زمان نیاز دارد؟
این نقاشی هری پاتر بسیار ساده است و چیزی حدود 30 دقیقه زمان نیاز دارد.
اشتراک گذاری: