خلاصه مطلب

روح، اغلب کودکان از این اسم ساده و بیشتر فانتزی ترس دارند. اگر می‌خواهید ترسشان از روح و این اسم بریزد پیشنهاد می‌کنم به آن‌ها بگویید یک روح بکشند. اگر می‌خواهید شکل فانتزی برایش بسازید از همین مطلب هم می‌توانید استفاده کنید.

در این طرح جالب توجه قرا است نقاشی روح را به سادگی و با خلاقیت طراحی کنید. حالت مرموز روح‌ها باعث می‌شود کودکان علاقه زیادی نسبت به آن‌ها نشان بدهند. با کاغذ رنگی همراه شوید و طراحی یک روح ساده و جذاب را به بچه‌های خود آموزش دهید. ما نقاشی روح فانتزی را در شش مرحله انجام می‌دهیم.

مراحل نقاشی روح کودکانه

برای کشیدن نقاشی روح کودکانه کافی است این ۵ مرحله را مثل نقاشی ملکه به ترتیب پیش ببرید.

مراحل نقاشی روح کودکانه

۱. رسم منحنی اصلی نقاشی روح

برای کشیدن نقاشی روح ساده اول باید منحنی مشابه شکل زیر رسم کنید. نکته هم در طرح این است که می‌توانید در رسم منحنی‌ها از ایده خودتان استفاده کنید.

کشیدن منحنی اصلی نقاشی روح

برای کشیدن نقاشی روح در گام اول این منحنی را به شکل یک بیضی کج‌وکوله بکشید.

۲. طراحی قسمت پایینی

در این مرحله از نقاشی ساده روح باید پایین منحنی خود را با خطوط مواج ببندید. لازم نیست این خطوط مواج دقیقا به یک اندازه باشند. فقط کافی است که با انحنای منحنی اصلی هماهنگ باشند.

طراحی قسمت پایینی نقاشی روح

با کشیدن این خطوط موج‌دار مرحله دوم نقاشی روح کودکانه را هم کامل کرده‌اید.

۳. رسم بازوهای نقاشی روح کودکانه

در این بخش از کشیدن نقاشی روح بامزه لازم است چیزی شبیه به عنوان بازو یا دست برای روح خود در نظر بگیرید.. برای این کار می‌توانید یک منحنی با ایده خود در یک سمت روح رسم کنید. می‌توانید از تصویر زیر الهام بگیرید.

رسم بازوهای نقاشی روح

حالا باید مشابه همان طرحی که در یک طرف نقاشی روح کشیده‌اید، در سمت دیگر بکشید. می‌توانید آن را کمی کوچک‌تر رسم کنید تا زاویه انحنای روح را به خوبی نشان دهد.

کشیدن دست های نقاشی روح

۴. تکمیل جزییات صورت نقاشی روح

در این مرحله کافی است سه بیضی را به عنوان بخش‌های اصلی صورت نقاشی روح کودکانه طراحی کنید. پایه اصلی این نقاشی روی سادگی است و به همین دلیل این روح جزییات خیلی زیادی در چهره ندارد.

کشیدن صورت نقاشی روح

۵. رنگ‌آمیزی نقاشی روح

حالا وقت آن رسیده است که عکس نقاشی روح را مثل نقاشی گاو زیبا رنگ‌آمیزی کنید. برای این کار می‌توانید از رنگ‌های طوسی و مشکی استفاده کنید. تصویر زیر الگوی مناسبی برای رنگ‌آمیزی نقاشی روح کودکانه شما خواهد بود.

رنگ آمیزی نقاشی روح

حالا یاد گرفتید چطور مرحله‌به‌مرحله تصویری از یک نقاشی روح کودکانه را رسم کنید. آموزش این نقاشی ساده و دوست‌داشتنی به بچه‌ها، باعث افزایش مهارت آن‌ها در رسم منحنی و افزایش خلاقیتشان می‌شود.

اگر شما هم مراحل آموزش نقاشی فانتزی روح را یاد گرفتید و آن را رسم کردید، نظرتان را درباره این نقاشی و نقاشی گربه سگ با مخاطبان کاغذ رنگی در میان بگذارید.

پرسش‌های متداول درباره نقاشی روح

نقاشی روح مناسب چه رده سنی است؟
این نقاشی برای کودکان زیر ۱۰ سال مناسب است.
تکمیل نقاشی روح چقدر زمان نیاز دارد؟
رسم این نقاشی در ۵ مرحله ساده فقط به ۱۰ دقیقه زمان نیاز دارد.
برای کشیدن نقاشی معمولی به چه وسایلی نیاز داریم؟
رسم این نقاشی فقط به یک مداد و کاغذ نیاز دارد.
اشتراک گذاری:

نظر خود را در مورد متن بالا ثبت کنید