خلاصه مطلب

مطمئنم یکبارهم که شده یکی از کودکان فامیل یا خودتان انیمیشن باب اسفنجی را دیده باشید. تیتراژ اول آن که از خانه باب اسفنجی شروع می‌شود را دیده‌اید؟
در این مطلب نقاشی خانه باب اسفنجی دقیقا مثل همان چیزی که در تیتراژ دیده‌اید را آموزش می‌دهیم، از دستش ندهید.

همه می‌دانید باب اسفنجی کارتون و شخصیت مورد علاقه بیشتر کودکان است. با کشبدن نقاشی خانه باب اسفنجی یا خود شخصیت او می‌توانید به کودکان بیاموزید علایق خود را ترسیم کنند. اگر از طرفداران کارتون باب اسفنجی باشید، حتما داستان خانه شگفت‌انگیز آن را هم می‌دانید.

این خانه درواقع یک آناناس بود که  از یک کشتی به درون آب می‌افتد و درنهایت به خانه شخصیت اصلی داستان تبدیل می‌شود. در این آموزش، کاغذ رنگی شما را گام به گام همراهی می‌کند تا در ۹ مرحله خانه باب اسفنجی شلوار مکعبی را طراحی کنید.

ویدئوی آموزش نقاشی خانه باب اسفنجی

قبل از اینکه مراحل کشیدن نقاشی خونه باب اسفنجی را ببینید، می‌توانید آموزش ویدئویی آن را تماشا کنید.

آموزش کشیدن نقاشی خانه باب اسفنجی

برای کشیدن نقاشی خانه باب اسفنجی ساده کافی است قدم‌به‌قدم جلو بروید و هر چیزی که در این آموزش گفته شده را برای نقاشی خانه باب اسفنجی رسم کنید.

نقاشی خانه باب اسفنجی

۱. طرح اصلی نقاشی خانه باب اسفنجی

برای شروع کار قبل هر چیز باید یک منحنی مثل شکل زیر رسم کنید. این منحنی قرار است طرح اصلی نقاشی خانه باب اسفنجی یا همان آناناس باشد.

کشیدن بدنه خانه در نقاشی خانه باب اسفنجی

۲. اضافه کردن در خانه

بعد از کشیدن قوس اصلی، پایین نقاشی خانه باب اسفنجی را با خطی صاف ببندید. پس از آن یک منحنی مشابه، اما کوچک‌تر به عنوان در به شکل اضافه کنید.

کشیدن در خانه در نقاشی خانه باب اسفنجی

تا اینجای کار به نظر می‌رسد دو تا نیم‌بیضی درون هم قرار گرفته‌اند.

۳. کشیدن پنجره‌های نقاشی خانه باب اسفنجی

در این مرحله باید دو پنجره برای نقاشی خانه باب اسفنجی رسم کنید. هر پنجره را به صورت دو دایره داخل هم بکشید. البته نیازی به سختگیری نیست و دلیلی ندارد اندازه‌های دو پنجره کاملا مثل هم باشد.

کشیدن پنجره خانه در نقاشی خانه باب اسفنجی

جایگاه پنجره‌ها در شکل نمایش داده شده است. بنابراین اگر نمی‌دانید پنجره‌های نقاشی خانه باب اسفنجی را در کدام قسمت رسم کنید، به شکل نگاه کنید.

۴. تکمیل جزییات آناناس

حالا نوبت آن است که برگ‌های آناناس را بالای سقف خانه بکشید. برای این کار از خطوط منحنی زیادی استفاده کنید تا برگ‌های بلند و پرپشتی داشته باشید.

کشیدن سقف خانه در نقاشی خانه باب اسفنجی

۵. رسم دودکش نقاشی خانه باب اسفنجی

سمت راست خانه فانتزی خود دودکشی دست مثل شکل رسم کنید. همانطور که می‌بینید رسم آن بسیار ساده است و پیچیدگی خاصی ندارد.

کشیدن دودکش خانه در نقاشی خانه باب اسفنجی

۶. اضافه کردن خطوط آناناسی

برای آنکه ظاهر این خانه نقاشی باب اسفنجی با آن شکل آناناسی تکمیل شود، لازم است خطوط سطح آناناس را به طرح خود اضافه کنید.

کشیدن بدنه خانه در نقاشی خانه باب اسفنجی

پس در این مرحله دست مثل شکل باید خطوط منحنی را طوری به طرح اضافه کنید که همدیگر را قطع کنند. شکل این خطوط در تصویر کاملا واضح است.

۷. رسم گل‌های کنار خانه

کنار نقاشی خانه باب اسفنجی با آن طرح آناناسی دقیقا در دو طرف در، گل‌های دریایی با شکل خاصی قرار گرفته‌اند. این گل‌ها را می‌توانید با خطوط مواج به سادگی بکشید.

کشیدن جزئیات خانه در نقاشی خانه باب اسفنجی

۸. حذف واضافه و تکمیل نقاشی

حالا اگر خطوط اضافی خاصی در نقاشی خانه باب اسفنجی می‌بینید، آن را با پاک‌کن از نقاشی خود حذف کنید. بعد هم مثل شکل، خطوط عمودی را به این نقاشی کودکانه اضافه کنید. پس از آن منحنی داخل در را بکشید تا نقاشی شما کامل شود.

نقاشی خانه باب اسفنجی

۹. رنگ‌آمیزی نقاشی خانه باب اسفنجی

نوبت به رنگ‌آمیزی و جلا دادن به عکس نقاشی خانه باب اسفنجی می‌رسد. برای رنگ کردن نقاشی خانه باب اسفنجی از رنگ‌های نارنجی، سبز، آبی و صورتی استفاده کنید.

رنگ آمیزی نقاشی خانه باب اسفنجی

اگر شما هم از کشیدن نقاشی کارتونی خانه باب اسفنجی لذت برده‌اید، نظرتان را درباره آن با کاربران کاغذ رنگی در میان بگذارید. همچنین اگر به کشیدن طرح شخصیت‌های انیمیشنی علاقه‌مندید آموزش نقاشی اختاپوس آسان یا نقاشی مینیون را هم می‌توانید بخوانید.

پرسش های متداول درباره نقاشی خانه باب اسفنجی

نقاشی خانه باب اسفنجی شبیه به انیمیشن است؟
بله تقریبا شکل و طرح نقاشی مثل خانه‌ای است که در انیمیشن هم وجود دارد.
این نقاشی مناسب چه رده سنی است؟
این نقاشی بیشتر برای کودکان و نوجوانان مناسب است.
برای نقاشی خانه باب اسفنجی به چه وسایلی نیاز داریم؟
برای رسم این نقاشی به مداد رنگی (زرد و سبز و نارنجی و قوه‌ای) کاغذ A4 و مداد سیاه نیاز دارید.
اشتراک گذاری:
نظرات (4)

برای ارسال نظر ابتدا باید در سایت وارد شوید.