به‌طور معمول نقاشی برای بیشتر افراد کار آسانی نیست. شاید برای شما نیز بارها پیش آمده که فرزندتان راهکاری برای کشیدن یک نقاشی پرسیده و نتوانسته‌اید او را برای انجام این کار راهنمایی کنید. اما فراموش نکنید آموزش نقاشی به کودکان برای افزایش خلاقیت کودک بسیار اهمیت دارد. ما در این مطلب از کاغذرنگی سعی داریم که به‌شما نحوه کشیدن نقاشی گلابی کودکانه را به‌صورت مرحله‌به‌مرحله آموزش دهیم.

با یادگیری این آموزش تصویری و ساده می‌توانید شکل میوه‌های مختلف مانند گلابی را برای فرزندتان بکشید و با این کار علاوه‌بر گذراندن اوقاتی خوش کنار او، میوه‌ها، حیوانات مانند نقاشی شیر کودکانه یا اعداد را با نقاشی به فرزندتان بیاموزید.

مراحل کشیدن گلابی

گرچه کشیدن نقاشی به ویژه نقاشی میوه‌ها کار چندان سختی نیست، اما برای راحتی کار شما این نقاشی را مرحله به مرحله پیش برده‌ایم تا در هر قدم بخشی از آن را بیاموزید.

1. طرح اولیه گلابی را بکشید

مانند عکس، تصویر اولیه‌ای از یک گلابی بکشید. در این طرح اولیه بخش پایینی میوه پهن‌تر و بخش بالایی آن باید نازک‌تر باشد. اگر این تصویر کمی کج‌ومعوج است، نگران نباشید. با چند بار تکرار و تمرین شکل حرفه‌ای‌تری برای نقاشی گلابی کودکانه خواهید کشید.

نقاشی گلابی کودکانه

2. طرح اولیه را کامل کنید

کمی انحنا به کف تصویر اولیه دهید تا مانند گلابی واقعی شود. حتی می‌توانید در گودی انتهای گلابی چند خط کوچک بکشید تا انتهای گلابی بهتر و واقعی‌تر به نظر برسد. پیشنهاد می‌کنیم طراحی این جزییات را جدی بگیرید تا نقاشی شما در آخر جلوه بیشتری پیدا کند.

کشیدن گلابی برای کودک

3. چوب بالای میوه را بکشید

در این مرحله از آموزش تصویری کشیدن میوه گلابی چوبی را بکشید که بالای گلابی قرارگرفته و آن‌ را به درخت متصل می‌کند. با کشیدن همین جزییات ساده است که می‌توانید طرح نهایی را واقعی‌تر کنید و زیبایی بیشتری در نقاشی داشته باشید.نقاشی گلابی کودکانه

4. نقاشی گلابی را به دلخواه کامل کنید

طرح دلخواه خود را روی این نقاشی ساده و کودکانه بکشید. می‌توانید طرح غمگین، شاد یا هر شکل موردعلاقه‌تان را برای این میوه بکشید. البته پیشنهاد می‌کنیم اگر این تصویر را برای کودکان تهیه می‌کنید، شکلی خندان روی آن رسم کنید.

کشیدن گلابی برای کودک

5. پایان کار و رنگ‌آمیزی

تصویر گلابی کودکانه شما تمام شده است؛ حال می‌توانید این نقاشی زیبا را به‌صورت دلخواه رنگ بزنید. برای رنگ این نقاشی لزومی ندارد از رنگ زرد که رنگ واقعی میوه است، استفاده کنید. شما می‌توانید به جای آن از رنگ‌های مختلف برای رنگ‌آمیزی این تصویر استفاده کنید. کشیدن صورت برای میوه یا رنگ‌آمیزی آن با رنگ‌های غیر معمول مانند آبی یا قرمز می‌تواند خلاقیت کودک شما را بیش از پیش پرورش دهد.

نقاشی گلابی کودکانه

گلابی از آن‌دسته میوه‌های زیبا و خوشمزه محسوب می‌شود که به‌طور معمول کشیدن آن اندکی دشوار است. با این راه می‌توان به‌سادگی هر چه تمام‌تر این میوه را نقاشی کرد. اگر شما راه‌های دیگری برای کشیدن نقاشی درنظر دارید با کاغذرنگی به‌اشتراک بگذارید.

سوالات کاربران در سراسر وب درباره طراحی گلابی

آموزش نقاشی گلابی مناسب چه رنج سنی است؟

3 تا 10 سال

برای کشیدن نقاشی گلابی به چه ابزاری نیاز داریم؟

مداد سیاه، پاک‌‌کن، مداد رنگی و چند عدد برگه نقاشی

آیا می‌توان برای کشیدن نقاشی گلابی به جای مداد سیاه و مدادرنگی از پاستل یا آبرنگ استفاده کرد؟

بله، فقط توجه داشته باشید که اگر از پاستل یا آبرنگ استفاده کنید، امکان پاک کردن خطوط نقاشی و اصلاح آن‌ها وجود ندارد.