خلاصه مطلب

نقاشی آدم برفی فرصتی عالی برای تداعی زمستان سرد و دوست داشتنی و آشنایی کودکان با این فصل و ویژگی‌های آن است. اگر کودک شما عاشق نقاشی است، نقاشی آدم برفی می‌تواند انتخابی عالی برای او باشد. ما در این مطلب با آموزش مرحله به مرحله نقاشی آدم برفی به 2 روش مختلف همراه شما خواهیم بود.

آدم‌برفی کاراکتر محبوب در فصل زمستان است. به طوری که نه تنها بچه‌ها بلکه بزرگسالان نیز در فصل زمستان دلشان پر می‌کشد برف زمین را سفیدپوش کند تا آن‌ها هم بتوانند آدم‌برفی درست کنند. نقاشی آدم برفی فرصتی عالی برای تداعی فصل زمستان و آشنا کردن بچه‌ها با این فصل و ویژگی‌های ناب آن است. نقاشی ادم برفی کلاس اول برای بچه‌ها بسیار جالب و هیجان‌انگیز است.

اگر کودک شما عاشق نقاشی است و دوست دارید نقاشی آدم برفی زیبا بهانه‌ای باشد برای یادگیری فرزندتان، با کاغذ رنگی همراه باشید تا دو شیوه کشیدن یک آدم برفی ساده اما دوست‌داشتنی را بیاموزید.

ویدئوی آموزش اول نقاشی آدم برفی

قبل از اینکه مراحل کشیدن نقاشی کارتونی آدم برفی راحت را ببینید، می‌توانید مثل عکس خروس نقاشی آموزش ویدئویی آن را تماشا کنید.

آموزش اول؛ مراحل نقاشی آدم برفی کودکانه

این طراحی بسیار ساده است. اما برای افرادی که در نقاشی مبتدی هستند، به صورت مرحله به مرحله توضیح داده‌ایم تا مشکلی برای کشیدن آن نداشته باشند.

1. کشیدن سر آدم برفی

نقاشی را با کشیدن یک دایره شروع کنید. دایره رسم شده شکل کلی سر آدم‌برفی را نشان می‌دهد. بنابراین بهتر است آن را کمی بالاتر از مرکز کاغذ رسم کنید تا فضای کافی برای کشیدن بدن آدم برفی داشته باشید.

 کشیدن سر در نقاشی آدم برفی

2. کشیدن خط کلاه در نقاشی آدم برفی

در قسمت بالای دایره رسم شده نزدیک به قطر دایره یک خط منحنی رسم کنید. این خط برای مشخص کردن فضای صورت و کلاه روی سر آدم برفی است و به طور تقریبی یک سوم دایره را در بر می‌گیرد.

کشیدن خط پیشانی در نقاشی آدم برفی

3. رسم کلاه آدم برفی

بالاتر از خط رسم شده یک خط منحنی دیگر رسم کنید و یک دایره یا نیم دایره نیز روی سر آدم‌برفی طراحی کنید تا کلاه آدم برفی هم تکمیل شود. با همین چند خط منحنی ساده بخش اصلی سر و کلاه نقاشی کامل شده است.

 کشیدن کلاه در نقاشی آدم برفی

4. تکمیل صورت آدم برفی

در این مرحله از نقاشی دو دایره توپر به‌عنوان چشم‌های آن رسم کنید. شما می‌توانید به جای دایره تو پر چشم‌های آدم برفی را کمی کج‌ومعوج بکشید تا شکل ذغال باشند. در ادامه یک شکل شبیه هویج به‌عنوان بینی آدم‌برفی و در نهایت، چند دایره توپر کوچک با چیدمان نیم دایره‌ای زیر بینی آدم‌برفی بکشید تا دهان آن هم کامل شود.

حالا که حرف از هویج شد، شاید دوست داشته باشید نقاشی خرگوش کودکانه با یک هویج کوچک در دستش را هم طراحی کنید.

تکمیل صورت نقاشی آدم برفی

5. طراحی شال گردن

برای شال گردن خطی شبیه تصویر زیر صورت رسم کنید. در این نقاشی شال گردن دور گردن آدم برفی پیچیده شده و انتهای آن روی بدنش آویزان می‌شود. شما می‌توانید نقاشی خود را طوری پیش ببرید که شال گردن تنها دور گردن آدم برفی باشد.

طراحی شال گردن نقاشی آدم برفی

6. کشیدن بدن

برای بدن آدم برفی یک دایره بزرگ درنظر بگیرید، بعد از رسم دایره نیز خطوط اضافه که با شال گردن تداخل دارند را پاک کنید. در نظر داشته باشید بدن و سر آدم برفی با هم تناسب داشته باشند و نسبت به هم بیش از حد بزرگ یا کوچک نباشند.

 کشیدن بدن نقاشی آدم برفی

7. تکمیل شال گردن و دکمه های آدم برفی

سه دایره توپر با چیدمان عمودی و فاصله مساوی از یکدیگر روی بدن آدم‌برفی رسم کنید. این دایره‌ها به عنوان دکمه روی لباس خواهند بود. سپس یک مستطیل سمت چپ بدن زیر شال گردن بکشید تا بخش انتهایی شال گردن هم تکمیل شود. در این مرحله از نقاشی آدم برفی تکمیل شود.

تکمیل شال گردن و کشیدن دکمه های پیراهن نقاشی آدم برفی

8. رسم خطوط شال گردن

برای زیباتر شدن آدم برفی چند خط منحنی با انحنای خیلی کم و فاصله مناسب، روی شال گردن و قسمت اضافه آن که روی بدن آدم‌برفی قرار گرفته، رسم کنید تا شال گردن طرح زیبایی داشته باشد. البته می‌توانید به جای خط، دایره، ستاره یا هر طرح دلخواه خودتان را روی شال گردن بکشید.

هرچه جزییات بیشتری به نقاشی اضافه کنید، زیباتر خواهد شد.

کشیدن شال گردن نقاشی آدم برفی

9. کشیدن دست‌های آدم برفی

برای دست‌های آدم‌برفی به دو  شکل شبیه شاخه درخت نیاز دارید؛ برای رسم راحت‌تر دست‌ها می‌توانید از تصویر کمک بگیرید. حتی می‌توانید روی ساقه درخت‌ها چند شاخه ریز و درشت دیگر اضافه کنید تا تصویردست‌های آدم برفی طبیعی‌تر باشد.

کشیدن دست‌های نقاشی آدم برفی

10. رنگ‌آمیزی نقاشی آدم برفی

این مرحله از نقاشی به انتخاب شما بستگی دارد؛ می‌توانید به انتخاب خود آن را رنگ‌آمیزی کرده یا از تصویر زیر کمک بگیرید. برای رنگ‌آمیزی این نقاشی کودکانه به فرزندتان خرده نگیرید و اجازه دهید از رنگ‌های دلخواه و حتی غیرمعمول استفاده کند تا خلاقیتش شکوفا شود.

رنگ‌آمیزی نقاشی آدم برفی

آموزش دوم؛ مراحل کشیدن نقاشی آدم برفی

شکل‌های زیادی برای نقاشی آدم برفی وجود دارد که می‌توان از آن‌ها ایده گرفت، حتی می‌توانید از خودتان خلاقیت به خرج دهید و ایده‌های جدید برای کشیدن آدم برفی خلق کنید. اکنون یک آموزش آسان کودکانه برای نقاشی آدم‌برفی گفته‌ایم؛ یاد دادن این نقاشی به کودک‌تان شاید کم‌تر از 20 دقیقه طول بکشد.

1. ترسیم کلاه آدم برفی

ابتدا کاغذ نقاشی را به چهار قسمت تبدیل کنید. سپس در قسمت چپ برگه، شکل اولیه کلاه را بکشید. این شکل همانند نصف مربع با زاویه 90 درجه است. راستی تا یادمان نرفته آموزش نقاشی یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های کودکانه، یعنی نقاشی الاف دوست‌داشتنی را از دست ندهید.

کشیدن کلاه نقاشی آدم برفی ساده

2. کشیدن لبه کلاه

می‌توانید کشیدن کلاه را با استفاده از خط کش یا وسیله‌ای که لبه صاف دارد، انجام دهید تا کلاه قشنگ‌تری داشته باشید. کار کلاه را با ترسیم دو خط که لبه کلاه به حساب می‌آید را تمام کنید.

کشیدن کلاه نقاشی آدم برفی

3. اضافه کردن کمربند به کلاه نقاشی آدم برفی

کشیدن کمربند برای کلاه یا همان روبان قرمز کار ساده‌ای است. برای ترسیم کمربند، ابتدا خط اول را درست از نقطه تلاقی کلاه ترسیم کرده، سپس خط دوم را کمی بالاتر از خط اول بکشید.

کشیدن کلاه نقاشی آدم برفی ساده

4. کشیدن سر آدم برفی

به یکی از راحت‌ترین مراحل آموزش نقاشی آدم برفی رسیدیم. ترسیم دایره را با دقت انجام دهید. اگر دست‌تان می‌لرزد، می‌توانید از پرگار برای کشیدن سر آدم برفی استفاده کنید.

کشیدن سر نقاشی آدم برفی کودکانه

5. رسم شال گردن و شانه‌های آدم برفی

شکل شال گردن برای اینکه حالت طبیعی داشته باشد، نیازی نیست آن را با خط کش بکشید. نوار شال را پایین سر آدم برفی کشیده و دو قسمت نهایی شال گردن (با خیال اینکه شال گردن دور گردن آدم برفی پیچیده) را به نقاشی آدم برفی اضافه کنید. در آخر در امتداد نوار شال گردن، شانه‌های آدم برفی را بکشید.

[widgetkit id=”338″ name=”2 آموزش نقاشی آدم برفی بچگانه”]

6. ترسیم چشم‌ها، بینی و دهان آدم برفی

در این مرحله دو دایره کوچک برای چشم‌های آدم برفی بکشید؛ توجه داشته باشید، با توجه به اینکه سر آدم برفی متمایل به سمت چپ است، باید یکی از چشم‌ها بالای خط فرضی و چشم دوم پایین خط فرضی ترسیم شود. در قدم بعدی لبخند آدم برفی را با دایره‌های کوچک به فرم منحنی رو به پایین بکشید. اکنون بینی آدم برفی را به شکل هویج ترسیم کنید؛ نوک هویج باید تیز باشد.

کشیدن صورت نقاشی آدم برفی کودکانه

7. کشیدن دست و پرنده

دست چوبی آدم برفی را به شکل شاخه‌های درخت بکشید. در آخرین مرحله از کشیدن نقاشی آدم برفی، یک پرنده کوچک روی بینی آدم برفی نقاشی کنید تا نقاشی شما جذابیت بیشتری داشته باشد.

کشیدن پرنده و جزییات دیگر مثل نقاشی ماشین کودکانه می‌تواند به جذابیت هرچه بیشتر نقاشی شما کمک کند.

کشیدن دست های نقاشی آدم برفی

8. رنگ‌آمیزی آدم برفی

برای رنگ‌آمیزی نقاشی آدم‌ برفی باز هم اختیار تمام و کمال را به کودک بدهید. به کودک بگویید، هر طور که علاقه دارد نقاشی آدم برفی را رنگ‌آمیزی کند. موقع رنگ کردن مدادرنگی و مدادشمعی‌هایش را در اختیار او  بگذارید تا لذت دنیای رنگ‌ها را در کنار آموزش نقاشی آدم‌برفی تجربه کند.

8 ایده برای کشیدن نقاشی آدم برفی

اگر کودک شما عاشق کشیدن نقاشی است، نقاشی کانگورو و نقاشی الاف نیز انتخاب‌های عالی برای او هستند و می‌توانند او را حسابی سر ذوق بیاورند.

پرسش‌های متداول درباره نقاشی آدم برفی

آموزش کشیدن نقاشی آدم برفی کودکانه مناسب چه رنج سنی است؟
این نقاشی برای کودکان 3 سال به بالاست.
برای کشیدن نقاشی آدم برفی کودکانه به چه ابزاری نیاز داریم؟
داشتن مداد سیاه، پاک‌‌کن، مداد رنگی و چند عدد برگه نقاشی کافی است.
آیا می‌توان برای کشیدن نقاشی آدم برفی کودکانه به جای مداد سیاه و مدادرنگی از پاستل یا آبرنگ استفاده کرد؟
بله، فقط توجه داشته باشید که اگر از پاستل یا آبرنگ استفاده کنید، امکان پاک کردن خطوط نقاشی و اصلاح آن‌ها وجود ندارد.
اشتراک گذاری: