کودکان علاقه زیادی به کشیدن نقاشی با موضوعات مختلف دارند. این موضوع یک نقطه قوت است که به کمک ان می‌توان مفاهیم مختلف را به شکلی ساده، قابل‌فهم و البته جذاب به آن‌ها آموزش داد. به عنوان مثال یکی از روش‌هایی که می‌تواند کودکان را با اعداد انگلیسی آشنا کند، نقاشی حیوانات با اعداد انگلیسی است. به لطف همین نقاشی خیلی از یادگیری‌ها و سرگرمی‌ها برای کودکان فراهم است. در این مطلب از کاغذرنگی روشی ساده برای کشیدن نقاشی ماشین کودکانه را به شما آموزش می‌دهیم.

اگر می‌خواهید طراحی یک ماشین کودکانه را یاد بگیرید، با کاغذرنگی همراه باشید.

مراحل کشیدن ماشین کودکانه

هرچند این آموزش بسیار ساده است، اما با مرحله به مرحله کردن آن رسم ماشین را ساده‌تر کرده‌ایم. در هر مرحله خطوط بنفش طرح‌های جدید و خطوط مشکلی قدیمی‌تر هستند.

1. کشیدن چرخ‌ها برای شروع نقاشی ماشین

در این مرحله لازم است که دو دایره با فاصله برای چرخ‌ها بکشید. برای رسم بهتر دایره می‌توانید از یک شی گرد مانند درب نوشابه استفاده کنید. دایره‌ها را از بخش پایینی کاغذ بکشید تا فضای کافی برای سایر اجزای ماشین وجود داشته باشد.

نقاشی ماشین

2. رسم محور بین چرخ‌ها

حال باید یک دایره کوچک‌تر داخل چرخ‌ها رسم کنید. با این کار پرخ‌ها شکل طبیعی‌تری پیدا خواهند کرد. همچنین باید یک خط برای محور متصل‌کننده چرخ‌ها بکشید که به عنوان کف خودرو هم خواهد بود.

نقاشی ماشین

3. طراحی سپر جلو و عقب

برای کشیدن سپر جلو و عقب می‌توانید کمی خلاقانه عمل کنید، اما سعی کنید ماشین از شکل طبیعی خارج نشود. دو طرج کلی مانند مستطیل کافی است تا سپر جلو و عقب ماشین هم طراحی شده و کامل شود.

طراحی ماشین کودکانه

4. طراحی بدنه ماشین

در این مرحله از کشیدن نقاشی ماشین باید یک نیم‌دایره (مانند تصویر) بکشید که نمایان‌گر بدنه ماشین باشد. نیم دایره را از سپر عقبی ماشین شروع کنید و تا نیمه چرخ جلویی ادامه دهید. پس از آن نیم دایره را با خط خمیده دیگری به سپر جلویی ماشین متصل کنید. این خط خمیده باید به عنوان کاپوت ماشین باشد.

در نقاشی ما این ماشین کودکانه صندوق عقب ندارد، اما شما می‌توانید ماشین خود را به شکلی طراحی کنید که صندوق عقب هم داشته باشد.

نقاشی ماشین

5. کشیدن شیشه‌های جلو و عقب

دو مستطیل بسیار باریک در جلو و عقب ماشین به‌عنوان شیشه‌های جلویی و پشتی ماشین بکشید. ساده‌ترین روش برای رسم آن الگو گرفتن از تصویر زیر است. این مستطیل‌ها را به موازات خطوط بدنه خودرو بکشید تا طبیعی و دقیق باشند.

طراحی شیشه خودرو

6. طراحی پنجره‌های جانبی و چراغ نقاشی ماشین

در این مرحله باید پنجره‌های جانبی ماشین را بکشید. همچنین برای طبیعی‌تر شدن تصویر خودرو بهتر است دو نیم‌ دایره جلو و عقب خودرو برای چراغ‌ها بکشید. برای کشیدن پنجره‌های بغلی ماشین کافی است ابتدا یک نیم دایره کامل روی بدنه ماشین رسم کنید.

سپس وسط آن دو خط رسم کنید. حالا خطوط میان دو خط عمودی را پاک کنید تا دو پنجره کامل برای خودرو رسم کرده باشید.

طراحی پنجره های ماشین

7. کشیدن گلگیر

اگر می‌خواهید نقاشی واقعی‌تر به نظر برسد، باید دو نیم‌دایره روی هر تایر بکشید. این شکل‌ها نشان‌دهنده گلگیر خودرو هستند. همچنین کشیدن دستگیره درب ماشین را فراموش نکنید.

هرچه بتوانید جزییات بیشتری به نقاشی اضافه کنید، تصویری واقعی‌تر و جذاب‌تر خواهید داشت.

طراحی ماشین کودکانه

8. رنگ‌آمیزی نقاشی ماشین

شما با طی این هفت مرحله یک ماشین ساده و کودکانه کشیده‌اید. حالا می‌توانید آن را به دلخواه رنگ‌آمیزی کنید. برای رنگ‌آمیزی خودرو هیچ محدودیتی در رنگ‌ها ندارید و می‌توانید از هر رنگی به دلخواه خودتان استفاده کنید.

پیشنهاد می‌کنیم برای رنگ‌آمیزی نقاشی به فرزندتان کمک نکنید و اجازه دهید خودش همه مراحل را طی کند تا توانایی بیشتری در رنگ آمیزی نقاشی پیدا کند.

نقاشی ماشین

ما در این مطلب از کاغذرنگی یک روش ساده و راحت برای کشیدن نقاشی ماشین کودکانه شرح دادیم. با کشیدن ماشین‌های کودکانه می‌توانید به فرزند خود برای آشنایی با انواع ماشین‌ها کمک کنید تا درک بهتری از محیط پیرامون خود پیدا کند.