خلاصه مطلب

نقاشی ماشین از اولین نقاشی‌هایی است که کودکان به کشیدن آن علاقه‌مند هستند. در این مطلب از کاغذ رنگی 2 آموزش تصویری نقاشی ماشین کودکانه را برایتان شرح داده‌ایم. برای ادامه مطلب با کاغذ رنگی همراه باشید.

به لطف نقاشی خیلی از یادگیری‌ها و سرگرمی‌ها برای کودکان فراهم است. در این مطلب از کاغذ رنگی روشی ساده برای کشیدن نقاشی ماشین کودکانه را به شما آموزش می‌دهیم.

اگر می‌خواهید طراحی یک ماشین کودکانه را یاد بگیرید، با کاغذرنگی همراه باشید.

ویدئوی آموزش اول نقاشی ماشین

قبل از اینکه مراحل کشیدن نقاشی ماشین را ببینید، می‌توانید آموزش ویدئویی آن را تماشا کنید.

آموزش اول؛ مراحل کشیدن ماشین کودکانه

هرچند نقاشی کودکانه ماشین بسیار ساده است، اما با مرحله به مرحله کردن آن رسم ماشین را ساده‌تر کرده‌ایم. در هر مرحله از عکس نقاشی ماشین ساده و زیبا خطوط بنفش طرح‌های جدید و خطوط مشکلی قدیمی‌تر هستند.

1. کشیدن چرخ‌ها برای شروع نقاشی ماشین ساده

در این مرحله لازم است که دو دایره با فاصله برای چرخ‌ها بکشید. برای رسم بهتر دایره می‌توانید از یک شی گرد مانند درب نوشابه استفاده کنید. دایره‌ها را از بخش پایینی کاغذ بکشید تا فضای کافی برای سایر اجزای ماشین وجود داشته باشد.

نقاشی ماشین کشیدن چرخ های ماشین

2. رسم محور بین چرخ‌ها

حال باید یک دایره کوچک‌تر داخل چرخ‌ها رسم کنید. با این کار پرخ‌ها شکل طبیعی‌تری پیدا خواهند کرد. همچنین باید یک خط برای محور متصل‌کننده چرخ‌ها بکشید که به عنوان کف نقاشی ساده ماشین هم خواهد بود.

نقاشی ماشین  کشیدن محور ماشین

3. طراحی سپر جلو و عقب ماشین ساده

برای کشیدن سپر جلو و عقب در نقاشی ماشین زیبا می‌توانید کمی خلاقانه عمل کنید، اما سعی کنید ماشین از شکل طبیعی خارج نشود. دو طرج کلی مانند مستطیل کافی است تا سپر جلو و عقب ماشین هم طراحی شده و کامل شود.

طراحی ماشین کودکانه  کشیدن سپر های ماشین

4. طراحی بدنه ماشین

در این مرحله از کشیدن نقاشی ماشین آسان باید یک نیم‌دایره (مانند تصویر) بکشید که نمایان‌گر بدنه ماشین باشد. نیم دایره را از سپر عقبی ماشین شروع کنید و تا نیمه چرخ جلویی ادامه دهید. پس از آن نیم دایره را با خط خمیده دیگری به سپر جلویی ماشین متصل کنید. این خط خمیده باید به عنوان کاپوت ماشین باشد.

در نقاشی ما این ماشین کودکانه صندوق عقب ندارد، اما شما می‌توانید ماشین خود را به شکلی طراحی کنید که صندوق عقب هم داشته باشد.

نقاشی ماشین  کشیدن بدنه ماشین

5. کشیدن شیشه‌های جلو و عقب

دو مستطیل بسیار باریک در جلو و عقب ماشین به‌عنوان شیشه‌های جلویی و پشتی ماشین بکشید. ساده‌ترین روش برای رسم آن الگو گرفتن از تصویر زیر است. این مستطیل‌ها را به موازات خطوط بدنه خودرو بکشید تا طبیعی و دقیق باشند.

طراحی شیشه ماشین کودکانه

6. طراحی پنجره‌های جانبی و چراغ نقاشی ماشین

در این مرحله باید پنجره‌های جانبی ماشین را بکشید. همچنین برای طبیعی‌تر شدن تصویر خودرو بهتر است دو نیم‌ دایره جلو و عقب خودرو برای چراغ‌ها بکشید. برای کشیدن پنجره‌های بغلی ماشین کافی است ابتدا یک نیم دایره کامل روی بدنه ماشین ساده رسم کنید.

سپس وسط آن دو خط رسم کنید. حالا خطوط میان دو خط عمودی را پاک کنید تا دو پنجره کامل برای خودرو رسم کرده باشید.

کشیدن  پنجره های ماشین در نقاشی ماشین کودکانه

7. کشیدن گلگیر

اگر می‌خواهید نقاشی ماشین ساده واقعی‌تر به نظر برسد، باید دو نیم‌دایره روی هر تایر بکشید. این شکل‌ها نشان‌دهنده گلگیر خودرو هستند. همچنین کشیدن دستگیره درب ماشین را فراموش نکنید.

هرچه بتوانید جزییات بیشتری به نقاشی اضافه کنید، تصویری واقعی‌تر و جذاب‌تر خواهید داشت.

کشیدن گلگیر در در نقاشی ماشین کودکانه

8. رنگ‌آمیزی نقاشی ماشین

شما با طی این هفت مرحله یک ماشین ساده و کودکانه کشیده‌اید. حالا می‌توانید آن را به دلخواه رنگ‌آمیزی کنید. برای رنگ‌آمیزی خودرو هیچ محدودیتی در رنگ‌ها ندارید و می‌توانید از هر رنگی به دلخواه خودتان استفاده کنید.

پیشنهاد می‌کنیم برای رنگ‌آمیزی نقاشی به فرزندتان کمک نکنید و اجازه دهید خودش همه مراحل را طی کند تا توانایی بیشتری در رنگ آمیزی نقاشی پیدا کند.

رتگ آمیزی نقاشی ماشین کودکانه

آموزش دوم؛ مراحل کشیدن نقاشی ماشین راحت

اگر نقاشی کودک‌تان از آب‌وگل درآمده و به‌ راحتی می‌تواند آموزش اول را نقاشی کند، آموزش دوم نقاشی را به کودک یاد دهید. این آموزش شاید کمی سخت‌تر از نفاشی اول به نظر برسد، ولی با یادگیری قدم‌به‌قدم این مراحل هر کودکی به آسانی از پس کشیدن نقاشی ماشین راحت برمی‌آید.

آموزش کشیدن ماشین راحت با آسان‌ترین روش و عکس نقاشی ماشین به صورت شیوا توضیح داده شده است. برای کشیدن این نقاشی به مهارت یا تجهیزات بالایی نیاز ندارید؛ برای شروع ابتدا کاغذ سفید، پاک‌کن، خط‌کش، مداد شمعی یا مدادرنگی تهیه کنید. برای بچه‌ها آشنایی با حیوانات جذابیت خاص خودش را دارد، به‌خصوص اگر بتوانند نقاشی حیوانات را یاد بگیرند. آموزش نقاشی شیر از نقاشی‌های دوست‌داشتنی و آسان کودکانه است.

1. کشیدن دو چرخ و رینگ ماشین راحت

برای اینکه یک تقارن نسبی هنگام کشیدن نقاشی ماشین داشته باشید، بهتر است با استفاده از خط‌کش (هر وسیله‌ای که صاف باشد) کاغذ را به چهار قسمت مساوی تقسیم کنید. نقاشی را با کشیدن دو دایره شروع کرده و درون آن‌ها دایره‌های کوچک‌تر بکشید.

کشیدن چرخ در نقاشی ماشین کودکانه

2. ترسیم بدنه ماشین راحت

اکنون به کشیدن بدنه نقاشی ماشین می‌رسید، ابتدا مداد را در دست‌تان بگیرید؛ بدون فشار وارد کردن به مداد، مانند تصویر بدنه ماشین را بکشید. صندوق عقب ماشین باید با حالت قوس‌دار کشیده شود. برای تمیز در آمدن نقاشی هم می‌توانید روی کاغذ دیگری کشیدن بدنه را امتحان کنید.

کشیدن بدنه در نقاشی ماشین کودکانه

3. طراحی سقف نقاشی ماشین

اگر دوست دارید ماشین شما سقف داشته باشد، یک خط قوس‌دار از انتهای صندوق تا نقطه برآمدگی جلوی ماشین بکشید. سپس خط دوم را برای طبیعی جلوه دادن به نقاشی اضافه کنید.

کشیدن سقف در نقاشی ماشین کودکانه

4. کشیدن درب

آسان‌ترین مرحله از آموزش نقاشی ماشین را می‌توان این مرحله اختصاص داد. همان‌طور که می‌بینید، ترسیم درب ماشین باید صاف و متمایل به عقب ماشین، کمی کج کشیده شود. در نظر داشته باشید، شیشه درب جلو از عقب یکم بزرگ‌تر است.

کشیدن درب در نقاشی ماشین کودکانه

5. اضافه کردن سرنشین

برای جذاب‌تر کردن نقاشی ماشین راحت می‌توانید یک آدم داخل ماشین بکشید. در آخرین قدم از این مرحله، فرمان را به ماشین اضافه کنید. راستی تا یادمان نرفته باید بگوییم، آموزش نقاشی خفاش هم می‌تواند برای کودک‌تان جالب باشد و از کشیدن این نقاشی به شوق آید.

کشیدن سرنشین در نقاشی ماشین کودکانه

6. افزودن جزئیات به نقاشی ماشین

هیچ ماشینی، بدون چراغ، سپر، دستگیره، آینه بغل، ماشین نمی‌شود. پس دست به کار شوید و از کشیدن جزئیات اصلی نقاشی ماشین راحت غافل نشوید. اگر هر قسمت را به درستی انجام ندادید، با لبه پاک‌کن خیلی آرام و بادقت قسمت مدنظرتان را پاک کنید تا جزئیات دیگر پاک نشوند.

کشیدن نقاشی ماشین کودکانه

7. کشیدن رینگ تایرها

برای زیباتر شدن نقاشی ماشین برای طراحی شکل رینگ‌ها، 6 عدد شکل که مایل به شکل مثلث هستند، اضافه کنید. همین جزئیات کوچک باعث فانتزی‌تر شدن و زیبایی نقاشی می‌شود.

کشیدن رینگ و تایر در نقاشی ماشین کودکانه

8. نقاشی کردن جاده و درخت

تا اینجای نقاشی، کار کشیدن نقاشی ماشین تمام شده است و به مرحله دوست‌داشتنی نقاشی رسیده‌ایم. برای کشیدن جاده دو خط موازی را طوری بکشید که ماشین در مرکز آن قرار بگیرد. سپس با کشیدن چندین درخت کار نقاشی را به پایان برسانید.

کشیدن جاده در نقاشی ماشین کودکانه

9. رنگ‌آمیزی نقاشی ماشین

اگر خطوط اضافی از نقاشی به‌جا مانده، آن‌ها را با حوصله پاک کنید. حال به قسمت جذاب نقاشی ماشین رسیدیم، با استفاده از مدادشمعی یا مدادرنگی‌هایتان به این نقاشی جان دهید و از شکل نهایی این نقاشی لذت ببرید.

رنگ آمیزی نقاشی ماشین کودکانه

8 ایده برای کشیدن نقاشی‌های ماشین کودکانه

ایده برای کشیدن نقاشی ماشین کودکانه زیاد است. برای اینکه شکل مختلف ماشین‌ها را به کودک‌تان معرفی کنید، می‌توانید این کار را در عکس نقاشی ماشین که در ادامه می‌بینید، انجام دهید.

ما در این مطلب از کاغذرنگی دو روش ساده و راحت برای کشیدن نقاشی ماشین راحت را شرح دادیم. با کشیدن ماشین‌های کودکانه می‌توانید به فرزند خود برای آشنایی با انواع ماشین‌ها کمک کنید تا درک بهتری از محیط پیرامون خود پیدا کند.

اگر دوست دارید نقاشی آدم برفی را هم امتحان کنید، کافی است کاغذ و مدادرنگی‌هایتان را کنار دستتان بگذارید و خودتان را به چالش بکشید.

در آخر باید بدانید کودکان علاقه زیادی به کشیدن نقاشی با موضوعات مختلف دارند. این موضوع یک نقطه قوت است که به کمک ان می‌توان مفاهیم مختلف را به شکلی ساده، قابل‌فهم و البته جذاب به آن‌ها آموزش داد. به عنوان مثال یکی از روش‌هایی که می‌تواند کودکان را با اعداد انگلیسی آشنا کند، نقاشی حیوانات با اعداد انگلیسی است.

پرسش‌های متداول درباره نقاشی ماشین کودکانه

آموزش نقاشی ماشین کودکانه مناسب چه رنج سنی است؟
این نقاشی برای کودکان 3 سال به بالاست.
برای کشیدن نقاشی ماشین کودکانه به چه ابزاری نیاز داریم؟
داشتن مداد سیاه، پاک‌‌کن، مداد رنگی و چند عدد برگه نقاشی کافی است.
آیا می‌توان برای کشیدن نقاشی ماشین کودکانه به جای مداد سیاه و مدادرنگی از پاستل یا آبرنگ استفاده کرد؟
بله، فقط توجه داشته باشید که اگر از پاستل یا آبرنگ استفاده کنید، امکان پاک کردن خطوط نقاشی و اصلاح آن‌ها وجود ندارد.
اشتراک گذاری:

نظر خود را در مورد متن بالا ثبت کنید