نقاشی با کودکان فقط راهکاری برای سرگرمی و گذران اوقات فراغت نیست؛ بلکه راهی برای رشد خلاقیت و مهارت‌های مختلف کودکان است. یکی از ساده‌ترین، رنگی‌ترین و در عین حال زیباترین طراحی‌ها برای نقاشی کودکانه، کشیدن نقاشی پروانه است. شما می‌توانید این طراحی را همراه کودکان پیش ببرید و مرحله آخر برای رنگ‌آمیزی طرح را به کودکتان بسپارید. برای آموزش این نقاشی با کاغذرنگی همراه باشید.

در هر مرحله خطوط کمرنگ بخش جدیدی است که به نقاشی اضافه شده است.

1. کشیدن سر در نقاشی پروانه

برای شروع کشیدن نقاشی پروانه ابتدا باید سر آن را بکشید. برای این‌ کار یک دایره بکشید. اگر می‌خواهید دایره‌هایی که ترسیم می‌کنید زیبا و دقیق باشد، می‌توانید از وسایل ساده در دسترس مانند در بطری برای رسم استفاده کنید.

نقاشی پروانه

2. طراحی بدن نقاشی پروانه

بدن این حشره را بکشید، برای ترسیم بدن آن باید یک بیضی دراز مانند تصویر رسم کنید. هنگام طراحی به اندازه بدن و سر پروانه دقت کرده و سعی کنید تناسب خوبی بین آن‌ها برقرار کنید.

نقاشی پروانه کودکانه

3. کشیدن اولین جفت بال

اولین جفت بال را بکشید. در این مرحله باید سعی کنید دو بال بکشید که به‌طور کامل متقارن هستند. این بال‌ها باید از قسمت سر پروانه شروع شده و تا نیمی از بدن آن ادامه پیدا کنند.

نقاشی پروانه

4. ترسیم دومین بال‌ها

پس از کشیدن اولین جفت بال پروانه باید دو بال دیگر هم بکشید. این دو بال باید کوچک‌تر از بال‌های قبلی بوده و زیر آن قرار بگیرد. برای کشیدن این بال‌ها باید ترسیم را از ابتدای بال‌های قبلی شروع و تا انتهای بدن پروانه ادامه دهید.

مراحل نقاشی کودکانه پروانه

5. تکمیل اجزای صورت پروانه

در این مرحله از نقاشی پروانه باید صورت و شاخک‌های این حشره را بکشید. حین کشیدن اجزای صورت محدودیتی برای نقاشی ندارد و می‌توانید به دلخواه خودتان یا به میل فرزندتان صورت پروانه را بکشید.

نقاشی پروانه

6. طرح زدن روی بال‌ها

در آخرین مرحله باید طراحی‌ها و نقش‌های روی بال‌های پروانه را کامل کنید. شما می‌توانید تنها چند دایره روی بال‌ها و چند خط روی بدن‌ آن پروانه بکشید یا طرح‌های شلوغ‌تر و پر نقش و نگارتری را برای این کار انتخاب کنید.

طراحی روی بال‌ها کاملا اختیاری است.

طراحی پروانه

7. رنگ‌آمیزی نقاشی پروانه

در آخر می‌توانید حشره را به دلخواه رنگ‌آمیزی کنید. برای رنگ‌آمیزی می‌توانید از یک عکس واقعی الگو بگیرید یا از رنگ‌های دیگر استفاده کنید تا خلاقیت فرزندتان پرورش پیدا کند.

تصویر حشرات

این نقاشی ساده می‌تواند به پرورش خلاقیت و توانایی‌های مختلف فرزندتان کمک کند. همچنین اگر به نقاشی حشرات علاقه دارید، می‌توانید نقاشی زنبور برای کودکان را هم امتحان کنید.