خلاصه مطلب

حتما شما هم مینیون‌ها یا همان کپسول‌های زردی که درست هم حرف نمی‌زنند را می‌شناسید. این مطلب در دوازده مرحله ساده یک نقاشی مینیون ساده و جذاب را برای شما رقم می‌زند.
پیشنهاد می‌کنم بعد از این مطلب دست به کار شوید تا یک مینیون خانگی مثل شرور بزرگ در خانه بیاورید.

مینیون‌ها این موجودات جذاب و دوست‌داشتنی، همیشه پای ثابت طرح‌های جلد دفتر، لباس‌ها و حتی کیف‌های مدرسه هستند. در این مطلب کاغذ رنگی یاد می‌گیرید چطوری یک نقاشی مینیون قشنگ و بانمک بکشید. با تغییر مدل لباس، موها و بقیه جزییات می‌توانید مینیون‌های مختلفی را روی کاغذ خلق کنید و کلی لذت ببرید. همچنین می‌توانید یک نقاشی کودکانه ماشین یا یک گل مثل نقاشی گل رز هم کنار این شخصیت کارتونی بامزه بکشید.

ویدئوی آموزش نقاشی مینیون

قبل از اینکه مراحل کشیدن این نقاشی را ببینید، می‌توانید آموزش ویدئویی آن را تماشا کنید.

مراحل کشیدن نقاشی مینیون

برای نقاشی مینیون ۱۱ مرحله راحت و سریع را با هم انجام می‌دهیم. حتی اگر در نقاشی و طراحی مبتدی هستید، باز هم خیلی ساده از پس همه بخش‌ها برمی‌آیید؛ درست مثل کشیدن نقاشی ون کودکانه که خیلی ساده است.

۱. طراحی سر مینیون

مثل نقاشی آدم برفی زیبا اول یک دایره بالای صفحه بکشید. این سر نقاشی مینیون شما است. حالا که می‌دانید این دایره قرار است سر مینیون باشد، حواستان باشد آن را در جای مناسبی از صفحه بکشید.

کشیدن سر مینیون

۲. کشیدن بدن نقاشی مینیون

یک مستطیل را طوری بکشید که یکی از عرض‌هایش از وسط دایره رد شود. عرض دیگرش را هم کمی منحنی کنید. این مستطیل منحنی، قرار است بدن نقاشی مینیون شما باشد.

کشیدن بدن مینیون

۳. گذاشتن چشم‌ها

داخل دایره‌ای که سر نقاشی مینیون است، یک دایره کمی کوچک‌تر برای چشم‌ها بکشید. دوتا مستطیل منحنی کوچک پایین بدن مینیون اضافه کنید تا ساق پاهای کوچولوی آن باشد.

کشیدن عینک مینیون

یادتان باشد طبق تصویر خطوط اضافه را پاک کنید تا هم نقاشی شلوغ نشود و هم ظاهر کار تمیز باقی بماند.

۴. تکمیل عینک نقاشی مینیون

یک دایره فقط کمی کوچک‌تر از دایره دوم داخل همان دایره اول بکشید تا طرح عینک مینیون درست شود. بعد از آن هم باید کفش‌های کوچک را به پاها اضافه کنید.

تکمیل عینک و چشم مینیون

۵. رسم دست‌های نقاشی مینیون

دو رشته نازک برای بازوها دو طرف بدن نقاشی مینیون رسم کنید. از آنجا که کشیدن دست‌ها ممکن است کمی چالش‌برانگیز باشد، آن را در چند مرحله بکشید تا کار آسان‌تر شود.

اول برای پایه دستکش‌های مینیون دو شکل ذوزنقه در آخر هر بازو بکشید. بعد بالای هر ذوزنقه، با کمی فاصله، سه دایره کوچک بکشید. این دایره‌ها نوک انگشتان نقاشی مینیون خواهد بود.

رسم دست های نقاشی مینیون

۶. کشیدن دستکش‌های مینیونی

دایره‌های کوچک را با خط‌های کوتاه و منحنی به هم و به پایه دستکش وصل کنید تا طرح کامل شود. به همین راحتی دستکش‌های نقاشی مینیون هم کامل شد.

تکمیل دست های نقاشی مینیون

۷. عینک و شلوار نقاشی مینیون

برای کشیدن بند عینک، اول دو مستطیل افقی در دو طرف صورت بکشید و نزدیک عینک، با دو مستطیل عمودی آن‌ها را به عینک وصل کنید. یک شلوار هم پایین بدن نقاشی مینیون بکشید.

تکمیل عینک و شلوار مینیون

۸. لباس نقاشی مینیون فانتزی

قسمت وسط لباس مینیون را بکشید. برای ساده‌سازی این بخش می‌توانید یک مستطیل با دو پایه منحنی بکشید تا طرح کلی لباس نقاشی مینیون کودکانه هم جلو برود.

کشیدن لباس فانتزی مینیون

۹. تکمیل جزییات صورت و لباس

با کشیدن یک دایره کوچک وسط چشم، عنبیه نقاشی مینیون را رسم کنید. یک خط منحنی برای لبخند مینیون، به نقاشی‌ شما جان می‌دهد. دو سمت بدن هم دو مستطیل مورب مثل بند لباس بکشید تا کلیات مینیون کامل شود.

تکمیل جزییات لباس و صورت مینیون

۱۰. پاک‌سازی خطوط دیگر

همه خطوط اضافی نقاشی را با دقت پاک کنید تا طرحتان در نهایت تمیز و قشنگ باشد. با این کار می‌توانید ببینید این نقاشی مینیون تا چه حد زیبا شده است.

پاک کردن خطوط اضافه نقاشی مینیون

۱۱. رسم پیچ‌وخم‌های تکمیلی

حالا جزییاتی را به نقاشی مینیون اضافه کنید تا طراحی به پایان خودش نزدیک شود. مثلا موها و جزئیات لباس را با سلیقه خودتان روی نقاشی پیاده کنید.

رسم پیچ و خم های تکمیلی

۱۲. مو، چشم و پایان نقاشی مینیون

هرچه بیشتر به جزئیات بپردازید مینیون شما زنده‌تر به ‌نظر می‌رسد. بنابراین بهتر است به موها، چشم‌ها، خطوط روی لباس و کفش مینیون هم بپردازید.

کشیدن جزیی ترین بخش های نقاشی مینیون

در آخر با یک رنگ‌آمیزی جذاب می‌توانید انیمیشن خیلی زیبایی در دفتر نقاشی کودکتان رسم کنید. اگر از ایده نقاشی مینیون لذت بردید، پیشنهاد می‌کنم نقاشی الاف رو هم مطالعه کنید.

پرسش‌های متدال درباره نقاشی مینیون کودکانه

نقاشی مینیون مناسب چه رده سنی است؟
در این مطلب نقاشی مینیونی را آموزش می‌دهیم که بیشتر برای کودکان و نوجوانان مناسب است.
تکمیل این نقاشی چقدر زمان می‌برد؟
این نقاشی در دوازده مرحله بسیار ساده تکمیل میشود.
برای نقاشی مینیون به چه وسایلی نیاز داریم؟
در رسم این نقاشی مدادرنگی زرد، آبی و مشکی و یک برگه A4 نیاز دارید.
اشتراک گذاری: