خلاصه مطلب

نقاشی ون، درست خواندید این مطلب رسم یک ون آبی قدیمی را به کودکان آموزش می‌دهد. سوژه‌ای که شاید جذابیت بصری نداشته باشد ولی برای بچه‌هایی که به مشاغل و ماشین‌سواری علاقه‌مندند حرف ندارد.

رسم یک ون مسافربری بزرگ می‌تواند جالب باشد! نقاشی ماشین‌ها  یکی از کارهای مهیج و جذاب برای کودکان به ویژه پسران به حساب می‌آید. برای نقاشی ون کودکانه یا نقاشی ماشین ساده به کشیدن خطوط مستقیم و غیرمستقیم زیادی احتیاج دارید.

می‌توان گفت تمرین و تکرار چنین طرح‌هایی باعث افزایش مهارت در کشیدن خطوط صاف و منحنی در کودکان می‌شود. حالا در کاغذ رنگی یاد می‌گیرید چطور نقاشی ون کودکانه را رسم کنید. با ما همراه باشید.

ویدئوی آموزش نقاشی ون

قبل از اینکه مراحل کشیدن این نقاشی را ببینید، می‌توانید آموزش ویدئویی آن را تماشا کنید.

مراحل آموزش نقاشی ون کودکانه

برای اینکه بتوانید با پسرتان ارتباط بهتری داشته باشید، بهتر است نقاشی ون کودکانه را بلد باشید. کافی است مراحل زیر را طی کنید تا این نقاشی تکمیل شود.

نقاشی ون کودکانه

۱. رسم بدنه اصلی نقاشی ون

در گام اول یک پنج ضلعی مثل شکل زیر وسط کاغذ بکشید. این پنج ضلعی که تا حد زیادی شبیه مستطیل است، بدنه اصلی نقاشی ون کودکانه شما را تشکیل می‌دهد.

کشیدن بدنه ون

۲. کشیدن پنجره ون

برای کشیدن پنجره ون لازم است خط‌های صاف متعددی را رسم کنید. خط‌ها را همان‌طور که در تصویر می‌بینید، بکشید تا پنجره‌های نقاشی ون کودکانه هم تکمیل شود.

کشیدن پنجره های ون

۳. تکمیل چراغ و جزییات نقاشی ون

حالا چراغ‌ها و خطوط در این نقاشی پسرانه را به طرح خود اضافه کنید. با اضافه کردن این خطوط نقاشی ون پسرانه کامل‌تر خواهد شد.

کشیدن چراغ و جزییات درب ون

۴. اضافه کردن چرخ‌ها

در قسمت پایینی نقاشی ون خود چرخ‌ها را رسم کنید. سعی کنید برای رسم چرخ از ابزار کمکی استفاده نکنید و دایره‌ها را با دست کودک یا دست خودتان بکشید.

کشیدن لاستیک ها ون

۵. رنگ‌آمیزی نقاشی ون کودکانه

حالا دیگر به مرحله آخر نقاشی ون کودکانه رسیده‌اید. وقت آن است که نقاشی ون پسرانه را رنگ‌آمیزی کنید. برای رنگ کردن آن می‌توانید از رنگ‌هایی مانند طوسی و آبی برای چرخ‌ها استفاده کنید.

رنگامیزی ون

البته یادتان باشد برای رنگ‌آمیزی این نقاشی اجباری به رنگ‌های محدود نیست و می‌توانید از رنگ‌های متفاوت مثل زرد یا حتی صورتی استفاده کنید.

اگر از ایده نقاشی ون لذت بردید، پیشنهاد می‌کنم دیگر ایده‌های نقاشی کودکانه مثل نقاشی تراکتور را هم از دست ندهید.

همان‌طور که متوجه شدید با پیش‌روی گام‌به‌گام می‌توانید نقاشی‌های کودکانه زیبا و کاربردی را به بچه‌ها آموزش دهید. حتی می‌توانید خودتان هم آن‌ها را امتحان کنید و نظرتان را درباره آن با مخاطبان کاغذ رنگی در میان بگذارید.

پرسش‌های متداول درباره نقاشی ون

کشیدن نقاشی ون چقدر زمان می‌برد؟
این نقاشی در هفت مرحله ساده آموزش داده شده که نهایتا ۱ ساعت از وقت کودکان را می‌گیرد.
نقاشی ون مناسب چه رده سنی است؟
این نقاشی مناسب کودکان و نوجوانان است.
برای رسم نقاشی ون به چه وسایلی نیاز داریم؟
برای تکمیل و کشیدن این نقاشی به یک برگه A4، یک مداد سیاه و چند مدادرنگی نیاز دارید.
اشتراک گذاری: