خلاصه مطلب

دلتان می‌خواهد آدم‌فضایی جذاب انیمیشن داستان اسباب‌بازی‌ها را نقاشی کنید. اسمش یادتان هست؟ بازلایتر شخصیت دوست‌داشتنی که تا رسم کامل آن فقط ۹ مرحله طبق این مطلب و حداقل ۳۰ دقیقه زمان نیاز دارید. با کاغذرنگی همراه باشید.

اگر اهل کارتون و علاقه‌مند به شخصیت‌های کارتونی باشید، حتما کارتون جذاب داستان اسباب بازی‌ها را دیده‌اید. این کارتون پرطرفدار شخصیت‌های محبوب بسیاری دارد که به طرز عجیبی جای خود را در دل کودکان و بزرگسالان باز کرده‌اند. باز لایتر یک افسر پلیس فضایی عاقل و شجاع است که ویژگی های رهبری دیدنی دارد و انگیزه و جرات را به اطرافیان خود القا می‌کند. می‌توان کنار این شخصیت کارتونی محبوب یک نقاشی ماشین ساده و زیبا هم اضافه کرد.

اگر شما هم برای کشیدن باز لایتر بزرگ هیجان دارید، هرچه سریع‌تر آماده شوید تا برویم و این عملیات را به بهترین شکل انجام دهیم!

مراحل کشیدن باز فضایی

برای نقاشی باز لایتر مثل نقاشی هری پاتر کافی است در 9 مرحله خیلی ساده کاغذ رنگی را دنبال کنید تا به نتیجه نهایی برسید.

نقاشی باز لایتر

1. رسم کلاه فضایی

اول از همه باید کلاه فضایی بزرگ و شیشه‌ای نقاشی باز لایتر شگفت‌انگیز را بکشید. یک منحنی دایره‌طور نامنظم بکشید که قسمت بالایی آن محدب است.

نقاشی کلاه فضایی بازلایتر

2. کشیدن نیم‌تنه نقاشی باز لایتر

بعد نیم‌تنه آن را بکشید. نیم‌تنه را زیر کلاه فضایی با خطوط نیمه صاف مانند عکس زیر بکشید. توجه کنید که بالاتنه باید پهن‌تر باشد و کاملا به کلاه بچسبد.

کشیدن نیم تنه بازلایتر

3. طراحی پایین‌تنه

حالا نوبت به پایین‌تنه نقاشی باز لایتر می‌رسد. با چند خط صاف بند کمربند و قسمت پایین‌تنه را مثل شکل زیر رسم کنید.

طراحی پایین تنه بازلایتر

4. رسم پاهای نقاشی باز لایتر

حالا پاهای نقاشی باز لایتر را بکشید. توجه کنید که قسمت بالایی پاها باریک و قسمت پایینی پهن است. بعد از آنکه کشیدن پاها تمام شد، کفش‌های او را هم رسم کنید.

رسم پاهای بازلایتر

5. کشیدن دست و بازو

یکی از بازوها را رسم کنید. دست‌های نقاشی باز لایتر از چند قسمت تشکیل شده‌اند. با کمی تمرکز می‌توانید دست او را درست مثل تصویر ترسیم کنید.

کشیدن دست های باز

6. تکرار مرحله قبل نقاشی باز لایتر

این مرحله هم مثل مرحله قبل است. بازوی دیگر نقاشی باز لایتر را هم درست شبیه بازوی اول سمت دیگر بدن او رسم کنید.

نقاشی دست های بازلایتر

7. تکمیل جزییات نقاشی باز لایتر

طبق معمول نوبت به اضافه کردن جزئیات نقاشی باز لایتر می‌رسد. برای اینکه باز فضایی شما کاملا طبیعی باشد، لازم است آن را کمی سه بعدی کنید. برای این کار خطوطی منحنی مانند تصویر زیر به طرح خود اضافه کنید. علاوه‌برایت جزئیات لباس باز را هم مثل شکل بکشید.

جزییات لباس بازلایتر

8. رسم سر و گردن باز

حالا نوبت به کشیدن سر و گردن باز می‌رسد. صورت باز را مثل شکل زیر بکشید. به جزئیات صورت توجه کنید و سعی کنید که نقاشی را دقیقا شبیه آن در بیاورید.

رسم سر و گردن بازلایتر

9. رنگ‌آمیزی نقاشی باز لایتر

مرحله آخر مرحله رنگ‌آمیزی نقاشی باز لایتر است. به طور کلی می‌توانید برای رنگ کردن این شخصیت کارتونی به همراه فرزندتان از رنگ‌های بژ، سبز، بنفش، قرمز و خاکستری استفاده کنید.

رنگامیزی نقاشی بازلایتر

البته پیشنهاد می‌کنیم همه مداد رنگی‌ها و حتی الگوی رنگ‌شده نقاشی باز لایتر را جلوی کودکتان بگذارید و از او بخواهید خودش نقاشی را به دلخواه رنگ کند تا خلاقیتش از بین نرود.

حالا دیگر نقاشی باز لایتر حیرت‌انگیز شما آماده است. با آموزش نقاشی شخصیت‌های محبوب کارتونی مثل نقاشی گری باب اسفنجی می‌توانید نقاشی‌هایی با داستان‌های جذاب بکشید.

علاوه‌براین می‌توانید این تصاویر جالب توجه را قاب کنید و روی میز یا دیوار اتاق کودکان بگذارید.

پرسش‌های متداول درباره نقاشی باز لایتر

نقاشی باز لایتر مناسب چه رده سنی است؟
این نقاشی کودکانه برای رده سنی 4 تا 8 سال مناسب است. شما می‌توانید برای کشیدن این نقاشی به کودکتان کمک کنید.
چه وسایلی برای کشیدن نقاشی باز لایتر نیاز است؟
برای این نقاشی تنها به کاغذ و مداد رنگی نیاز دارید.
اگر مداد رنگی نداشته باشیم، چه وسایلی برای نقاشی باز لایتر مناسب است؟
شما می‌توانید به جای مداد رنگی از آبرنگ، مداد شمعی، پاستل و… هم استفاده کنید.
اشتراک گذاری:

نظر خود را در مورد متن بالا ثبت کنید