خلاصه مطلب

دنیای خیالی کودکان پر از موجودات افسانه‌ای است، اما هیچ‌کدام به جذابیت پری دریایی نیست. با آموزش نقاشی پری دریای برای کودکان می‌توانید به دنیای کودکانه آن‌ها وارد شوید و بهترین شخصیت‌های کارتونی را برایشان به تصویر بکشید.

یک آموزش گام‌به‌گام و ساده درباره این که نقاشی پری دریایی چطور است، احتمالا بچه‌ها را خیلی سرذوق می‌آورد. در این مطلب کاغذ رنگی یکی از پری‌دریایی‌های ساده و خیلی قشنگ را همراه بچه‌ها می‌کشیم و از همه مراحل آن حسابی لذت می‌بریم.

ویدئوی آموزش نقاشی پری دریایی

قبل از اینکه مراحل کشیدن این نقاشی را ببینید، می‌توانید مثل سیب نقاشی آموزش ویدئویی آن را تماشا کنید.

گام‌به‌گام به‌سوی نقاشی پری دریایی

پری دریایی با مراحلی شروع می‌شود که خیلی شبیه نقاشی یک فرشته یا پرنسس است. پس با یادگیری آن دست بچه‌ها برای کشیدن بقیه خانم‌های دوست‌داشتنی هم راه‌ میفتد.

۱. کشیدن صورت پری دریایی

برای شروع کار باید یک U تقریبا پهن را به‌ عنوان صورت پری دریایی بکشید. حالا که می‌دانید این شکل صورت نقاشی شماست، بهتر است حواستان باشید آن را تقریبا وسط کاغذ رسم کنید.

۲. طراحی جزییات چهره

حالا وقت آن است که جزئیات را به صورت اضافه کنید. یعنی چشم‌ها، مژه‌ها، ابروها و یک دهان ساده برای نقاشی پری دریایی بکشید.

بهتر است برای کشیدن چشم اول قسمت بیرونی آن را طراحی کنید و بعد داخلش را با جزئیات بیشتری پر کنید. وقتی که صورت کامل شد، دو خط برای گردن بکشید.

۳. رسم بالاتنه نقاشی پری دریایی

در این مرحله لباس بالاتنه و پایه دم پری دریایی را مثل شکل، دقیقا زیر هم و با فاصله رسم کنید.

شاید همین لحظه متوجه نشوید که این بخش دقیقا کجای بدن و لباس پری دریایی است، اما وقتی نقاشی کامل شد، خواهید فهمید.

۴. تکمیل بدن

وقت تکمیل بدن است. بنابراین باید دو خط منحنی بکشید تا بالاتنه به پایه دم، وصل شود. بعد با یک شکل S نسبتا بزرگ سمت چپ دم را بکشید.

۵. کشیدن کامل دم نقاشی پری دریایی

با یک منحنی بزرگ‌تر، دم را کامل کنید. شما می‌توانید دم پری را کمی کشیده‌تر رسم کنید. این اختلافات همه به سلیقه خودتان بستگی دارد.

۶. اضافه‌کردن جزییات دم

تقریبا به پایان نقاشی پری دریایی نزدیک هستیم و وقت آن است که با چند خط ساده، شانه‌ها و باله‌های دم را بکشید تا طرح دم تکمیل شود.

۷. رسم دست‌ها

بعد دست‌ها را از شانه ادامه دهید. یادتان باشد نیازی به هیچ پیچیدگی خاصی ندارید. خیلی ساده دست‌ها را بکشید. پرداختن به جزییات دست در طراحی، یکی از آن موارد سخت است که هدف شما را از یک نقاشی پری دریایی گام‌به‌گام ساده دور می‌کند.

بخش اول مدل مو یعنی دقیقا روی سر و چسبیده به صورت را بکشید. برای این قسمت می‌توانید یک منحنی موج‌دار بالای صورت بکشید و آن را با یک منحنی موجی دیگر رویش ادامه دهید.

۸. کشیدن موهای نقاشی پری دریایی

نوبتی هم باشد نوبت موهای بلند، مواج و زیبای پری دریایی است. البته هر مدل مویی که دلتان بخواهد قطعا به سر پری دریایی شما می‌نشیند. این‌جا برای نمونه این موهای بلند و پرپشت را می‌کشیم؛ اما انتخاب مدل و اندازه مو کاملا برعهده شماست.

۹. جزییات سر و بدن

تقریبا به آخر کار نزدیک شدیم. ناف نقاشی پری دریایی را بکشید و جزییاتی مثل خطوط منحنی به بالاتنه، دم و باله‌ها اضافه کنید تا نقاشی پریدریایی کامل شود.

درست مثل نقاشی ماشین کودکانه این نقاشی هم تنها با همین جزییات است که شکل و ظاهر بی‌همتایی پیدا می‌کنند.

۱۰. رنگ‌آمیزی نقاشی

تمام شد! با چند قدم کاملا راحت یک پری دریایی زیبا روی صفحه نقاشی به شما لبخند می‌زند. جادوی رنگ‌ها مثل نقاشی برگ پاییزی آخرین مرحله کار است. هر رنگی که دوست دارید روی نقاشی پیاده کنید تا یک نقاشی پری دریایی منحصربه‌فرد داشته ‌باشید.

همان‌طور که دیدید خیلی از قسمت‌های نقاشی پری دریایی مثل مدل و اندازه مو، حالت چشم‌ها و خیلی موارد دیگر مثل نقاشی روباه کودکانه کاملا قابل تغییر است. حتی اگر بچه‌ها بخواهند با کمی ایده‌پردازی و جزئیات کوچک، به‌جای پری دریایی یک مرد دریایی می‌کشند. این جزییات کاملا به خودشان بستگی دارد.

پرسش‌های متداول درباره نقاشی پری دریایی

آموزش نقاشی پری دریایی مناسب چه رده سنی است؟
این نقاشی برای کودکان 3 سال به بالاست.
برای کشیدن نقاشی پری دریایی به چه ابزاری نیاز دارید؟
داشتن مداد سیاه، پاک‌‌کن، مداد رنگی و چند عدد برگه نقاشی کافی است.
آیا می‌توان برای کشیدن نقاشی پری دریایی به جای مداد سیاه و مدادرنگی از پاستل یا آبرنگ استفاده کرد؟
بله، فقط توجه داشته باشید که اگر از پاستل یا آبرنگ استفاده کنید، امکان پاک کردن خطوط نقاشی و اصلاح آن‌ها وجود ندارد.
اشتراک گذاری: