خلاصه مطلب

اگر به دنبال ایده‌ای برای سرگرمی یا آموزش به کودکان هستید اینجا در این مطلب ما سراغ وال یا نهنگ رفته ایم. حتما با وال آشنایی دارید و می‌دانید که بزرگترین آبزی جهان است پس دست‌به کار شوید و یک بچه نهنگ را روی کاغذ بیاورید.

برای خیلی از بچه‌ها نقاشی حیوانات دنیای زیر آب، جذاب و متفاوت است. دنیای ماهی‌های رنگارنگ و جانوران آبزی حتی ما بزرگترها را هم مسحور خودش می‌کند. در این مطلب کاغذ رنگی یکی از بانمک‌ترین و ساده‌ترین آموزش‌های گام‌به‌گام نقاشی وال با هم می‌بینیم.

نقاشی وال کودکانه مثل نقاشی اورانگوتان که شاید سخت به‌ نظر برسد؛ اما با شروع مرحله اول، نظرتان درباره آن عوض می‌شود. خیلی از پدر مادرها هم دوست دارند با یک نقاشی ساده سگ آموزش حیوانات به کودک خود را شروع کنند. اگر این نقاشی‌ها برای شما مشکل است می‌توانید از نقاشی ماهی شروع کنید

ویدئوی آموزش نقاشی وال

قبل از اینکه مراحل کشیدن این نقاشی را ببینید، می‌توانید آموزش ویدئویی آن را تماشا کنید.

مراحل کشیدن نقاشی وال

این آموزش برخلاف نقاشی شتر برای بچه‌های رده سنی ۳ تا ۶ سال یا همان سن مهدکودک خیلی مناسب است. کودکان در این سن می‌توانند با چند حرکت ساده روی کاغذ یک نقاشی نهنگ قشنگ بکشند و اعتمادبه‌نفس‌ بیشتری در کشیدن نقاشی پیدا کنند.

بهترین پیشنهاد این است که خودتان هم دست‌به‌کار شوید و یک بار نقاشی نهنگ را با این مراحل بکشید تا لذت نقاشی آسان را درک کنید. همه وسایلی که نیاز دارید یک مداد، پاک‌کن و کاغذ است.

۱. رسم کلی بدن وال

کار رسم این آبزی عظیم‌الجثه را با کشیدن یک تپه شروع کنید. این بخش از نقاشی وال را از سمت چپ به سمت راست بکشید. البته بیشتر شبیه بالای یک ذوزنقه است که گوشه‌هایش کاملا گرد باشد.

رسم کلی بدن وال

۲. کشیدن لبخند نقاشی وال

بعد از رسم حجم کلی بدن باید دهان نقاشی نهنگ را بکشید. برای این کار قلمتان را سمت چپ تپه بگذارید و از پایین آن، یک لبخند تا وسط‌های تپه بکشید.

کشیدن لبخند وال

۳. طراحی باله نقاشی وال

در انتهای این مرحله می‌توانید شکل‌وشمایل وال را روی کاغذ تشخیص دهید. برای این کار باید انتهای لبخند و با کمی فاصله یک باله بکشید. حالا دیگر می‌توانید شکل کلی وال را ببینید.

طراحی بال وال

۴. شکم و چشم نقاشی نهنگ

بعد از این مراحل نقاشی وال باید یک شکم برای این حیوان بزرگ بکشید. برای این کار کمی دورتر از وسط لبخند، خط را شروع کنید تا به باله برسید. بعد از باله هم خط را تا کمی بالاتر از انتهای تپه ادامه دهید. چشم زیبا و کنجکاو وال را هم در همین مرحله بکشید.

کشیدن شکم و چشم نقاشی وال

۵. دم و جزییات بدن وال

در این بخش از نقاشی نهنگ خندان قسمت‌های کوچک‌تر بدن را بکشید. یک دم دوشاخه برای وال رسم کنید. یک خط از زیر لبخند و بالای شکم اضافه کنید تا قسمت شکم از بقیه بدن جدا شود. در آخر یک بیضی کوجک هم روی سر وال بگذارید.

رسم دم و جزییات بدن وال

۶. تکمیل جزییات نقاشی وال

حالا خط‌های شکم را بکشید تا هرچه بیشتر شبیه یک وال واقعی شود. در آخر هم آب‌هایی را که از سوراخ سرش بیرون می‌آید، نقاشی کنید تا نشان دهید وال در آب چه شکلی است!

تکمیل جزییات بدن وال

تمام شد! احتمالا بین راه و روش‌های مختلف کشیدن این آبزی، مراحل نقاشی وال یکی از راحت‌ترین و بانمک‌ترین‌هاست. بچه‌ها با چندبار امتحان آن، خیلی راحت می‌توانند وال‌های زیبا بکشند.

با توجه به راحتی طراحی و نقاشی نهنگ کودکان حتی می‌توانند مدل‌های دیگر و حالات مختلف وال را هم طراحی کنند و حسابی از نتیجه کار لذت ببرند. شما می‌توانید درصورت علاقه به این سبک روش‌های کشیدن حیوانات دیگر را در دسته بندی نقاشی حیوانات کودکانه مشاهده کنید.

در آخر کافی است نقاشی نهنگ را رنگ‌آمیزی کنید تا شکل زنده و واقعی‌تری به این حیوان بدهید.

پرسش های متداول درباره نقاشی وال

نقاشی وال مناسب چه رده سنی است.
این نقاشی مناسب کودکان است و مرحله‌به‌مرحله با ساده‌ترین روش‌ در کشیدن نقاشی وال همراه کودک شماست.
برای رسم نقاشی وال به چه وسایلی نیاز داریم؟
کاغذ، ماژیک سیاه، ماژیک رنگی یا مداد سیاه و رنگی وسایل مورد نیاز رسم این نقاشی ساده است.
رسم نقاشی وال چند مرحله است.
در این مطلب ما با هفت مرحله بسیار ساده یک وال زیبا روی کاغذ کشیده ایم.
اشتراک گذاری: