خلاصه مطلب

اینجا در این مطلب یک اورانگوتان کودکانه داریم. شما می‌توانید با این مطلب هم هنر نقاشی کودکتان را افزایش هم یک حیوان کمتر شناخته شده را به او آموزش دهید.

کلمه اورانگوتان در زبان مالایی به معنای «مرد جنگلی» است. این حیوانات با ظاهر عجیب‌وغریب خود یکی از جذاب‌ترین حیوانات در نظر کودکان هستند. به همین خاطر نقاشی اورانگوتان مثل نقاشی فیل کودکانه برای کودکان خیلی هیجان‌انگیز است.

اگر می‌خواهید نقاشی اورانگوتان را برای کودکتان رسم کنید، با کاغذرنگی همراه شوید تا یک اورانگوتان جذاب را مثل نقاشی نهنگ در 9 مرحله رسم کنید.

مراحل کشیدن نقاشی اورانگوتان کودکانه

برای اینکه یک نقاشی اورانگوتان کودکانه زیبا رسم کنید، کافی است مثل نقاشی کودکانه اسب مراحل زیر را به ترتیب طی کنید.

نقاشی اورانگوتان

1. رسم طرح کلی صورت اورانگوتان

مثل نقاشی اردک ساده برای این مرحله هم یک دایره ناقص را با خطوط منحنی و زیگزاگ رسم کنید. حواستان باشد این دایره مج‌ومعوج که به 8 انگلیسی هم بی‌شباهت نیست، سر نقاشضی اورانگوتان است و باید آن را بالای صفحه رسم کنید.

برای رسم آن از شکل زیر الگو بگیرید.

رسم صورت اورانگوتان

2. کشیدن اجزای صورت نقاشی اورانگوتان

حالا باید چشم‌ها، سوراخ‌های بینی و دهان نقاشی اورانگوتان را بکشید. برای چشم‌ها از دو بیضی نزدیک به هم استفاده کنید. سوراخ‌های بینی را هم با دو نقطه مانند شکل زیر نشان دهید. در این نقاشی کودکانه لبخند بزرگ اورانگوتان را فراموش نکنید!

ترسیم چهره حیوان

3. طراحی خز روی سر اورانگوتان

حالا برای نشان دادن خز، باید اطراف صورت و سر نقاشی اورانگوتان را با خطوط زیگزاگی پر کنید. شکل زیر الگوی مناسبی برای این کار است. با این خطوط می‌توانید ظاهر این حیوان را به شکل واقعی آن نزدیک‌تر کنید.

رسم موهای اورانگوتان

4. رسم بالای بدن نقاشی اورانگوتان

احتمالا می‌دانید که بدن اورانگوتان پر از پشم است! بنابراین برای کشیدن بخش بالایی بدن نقاشی اورانگوتان کافی است فقط خطوط زیگزاگی را با طول‌های مختلف مثل تصویر بکشید.

تکمیل بالا بدنه اورانگوتان

5. رسم پایین تنه اورانگوتان

حالا بخش پایینی بدن نقاشی اورانگوتان بامزه خود را بکشید. برای این کار باید دو منحنی زیگزاگی برای پاها بکشید. بعد هم قسمت نشیمن آن را با خطی نسبتا صاف رسم کنید.

نقاشی پایین تنه اورانگوتان

6. تکمیل پاهای نقاشی اورانگوتان

در این مرحله از نقاشی اورانگوتان کودکانه باید پنجه‌های پای این میمون بازیگوش را رسم کنید. انگشتان آن را همانند تصویر بکشید. کافی است نگاهی به تصویر بیندازید تا همه چیز دستتان بیاید.

تکمیل پاهای نقاشی اورانگوتان

7. طراحی بازوها و شکم اورانگوتان

یک منحنی داخل شکم نقاشی کودکانه اورانگوتان رسم کنید تا حدود بدن آن مشخص‌تر شود. بعد از آن هم باید بازوها را با خطوط زیگزاگی به شکل زیر بکشید.

طراحی بازو و شکم اورانگوتان

کشیدن دست‌های نقاشی اورانگوتان هنوز تمام نشده است. حالا باید دو منحنی برای رسم پنجه‌ها به شکل اضافه کنید. یکی را در قسمت چپ و دیگری را سمت راست بدن اورانگوتان رسم کنید.

کشیدن پنجه های اورانگوتان

8. رنگ‌آمیزی نقاشی اورانگوتان

و اما مرحله آخر! این مرحله همیشه جذابیت ویژه‌ای دارد؛ چرا که روح را به نقاشی شما اضافه می‌کند! حالا نقاشی اورانگوتان شما آماده است و باید آن را رنگ‌آمیزی کنید. برای این کار می‌توانید از رنگ‌های قهوه‌ای، طوسی و مشکی کمک بگیرید.

رنگامیزی نقاشی اورانگوتان

البته اگر کودکتان دوست دارید نقاشی اورانگوتان را با رنگ‌های دیگری رنگ‌آمیزی کنید، جلویش را نگیرید تا قوه تخیلش سرکوب نشود.

اگر کشیدن نقاشی اورانگوتان از انواع نقاشی حیوانات را امتحان کرده‌اید، نظرتان را درباره آن با مخاطبان کاغذ رنگی در میان بگذارید.

پرسش‌های متداول درباره نقاشی اورانگوتان

نقاشی اورانگوتان این مطلب مناسب چه رده سنی است؟
این مطلب برای کودکان و نوجوانان مناسب است.
برای رسم و تکمیل نقاشی اورانگوتان به چه وسایلی نیاز داریم؟
برای رسم این نقاشی به مداد رنگی، برگه A4 و مداد مشکی نیاز دارید.
این نقاشی در چند مرحله و چقدر زمان تکمیل می‌شود؟
اورانگوتان این مقاله در ۹ مرحله رسم و تکمیلش به نیم ساعت زمان نیاز دارد.
اشتراک گذاری: